2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 262 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6237896 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı tuncaboylu

sen başkana bakma geçen seneye bak ne kazandık ne harcadık 8 sosadan aldık 2 talisca 2,5 abou 4.25 mitrovic
8.75 eder üçünde geçersin o zaman üstüne marcelo 2 verdik adriano 500 verdik canere ne verdik bilmiyorum 8 kazanıp
12 civarı harcadık başkan ffp kriteri değil kar zarar hesabı yapıyor sanırım. :D

Kiralama için kulübe ödenen ücretler FFP'de gider olarak görünüyor.

Töre'yi 3'e kiraladık, KErim'i 2.5'a sattık. Geçen seneyi artıda kapattık bonservis olarak.

Çevrimdışı Eray_Steiermark

Ille de Aboubakar, Abuş olmazsa Balotelli keser beni ancak.

Gesendet von meinem LG-H815 mit Tapatalk

Çevrimdışı Gökhan Kurt

ManU Benficalı sağ bek Semedo için 35 m € teklif etmiş. Benfica darphane gibi para basıyor.

Transfer Edirne'den içeri girdi mi 10 milyon Euro üstüne cıkmıyo cıldırcam ya. :ranting2:

Çevrimiçi underworld

Çevrimdışı LORDBJK

Bu taliska meselesinde iki cift lafimizi edelim.
Sozlesmede yonetimin hatasi var. taliskaya odenen maasi istemiyi unutmuslar. 2+2 milyon yuronu geri veriyor ama ikinci sene tam sezonu oynamadan satilirsa, ilk sene maasi da besiktasa verilir, maddesi gerekirdi.
Ince isler, 3-5 adam geldi diye transfer sihirbazi yapildi bu yonetim, sihirbazlik falan yok. Sezer var eneramo var gokhan suzen var

Madem abuyu bukadar istiyordu bu yonetim gidip lorient olayini cozseydi, mitrovici alacagina, porto ile anlasmam daha kolaydir

Arkadaşım sözleşmede yönetim hatası yok senin olaya bakış açın hatalı, Futbolcu burada 1 yıl oynadımı, attığı gollerle sana para kazandırdı mı eeee bunun bir bedeli olacak yoksa kim bir oyuncusunu bedavaya başka bir kulübe verir ki. Mesela Başakşehir Mustafa Pektemeğin maaşının bir kısmını ödemese bedavaya verir misin her şeyini sen ödeyeceksen yedek oturtursun ama yinede vermezsin. Hatta çoğu kiralamada adamın maaşını bırak kulübünede ayrı para veriyorsun bizim abubakar'da yaptığımız gibi. 

Yani demek istediğim Talisca gibi bir futbolcunun bulunup bu şartlar altında 2 yıl kiralanması ve bu ücretlere tamamen yönetim başarısıdır.

Çevrimdışı tangaz

ManU Benficalı sağ bek Semedo için 35 m € teklif etmiş. Benfica darphane gibi para basıyor.

Transfer Edirne'den içeri girdi mi 10 milyon Euro üstüne cıkmıyo cıldırcam ya. :ranting2:

töre gidip adam gibi oynasaydı westham opsiyonu kullanmayı düşünürken arsenal gelip 25i basarken shelsea hoop durun o benim ilk göz ağrım size noluyor benden 35 çalışır deseydi o zaman daha yüksek rakamları talep edebilirdik. gidip de başarılı olan çok az oyuncu var neredeyse yok gibi bişi. bakın emre çolak hafif gösterdi adamlar 10 mio diyor enes ha keza... pazar bu, insanlarda pazardaki malı o kalitede görüyor ki haklılarda... bi anektodla taçlandırayım olayı 15 yıl önce yılbaşı geliyor bazı resmi kurumlarındaki kişilere alışveriş çeki veriyorum yılbaşı eşantiyonu adı altında zarfların içinde 250 tl ve katları şeklinde boynerin alışveriş çekleri var 50 kişiye dağıtıyorum. birisi zarfı aldı "yaa sizde hep boyner veriyorsunuz orda fiyatlar çok yüksek gidiyoruz bir gömlekle kravat ancak alabiliyoruz abi bu çeklerin zafer çarşısı olanı yok mu" demişti gülüşmüştük. bizim lig zafer çarşısı, biz o çarşıda vakko gömlek sattığımızı söylüyoruz ama aslında sadece etikette vakko yazıyor ama ürün made in china...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tangaz

Arkadaşım sözleşmede yönetim hatası yok senin olaya bakış açın hatalı, Futbolcu burada 1 yıl oynadımı, attığı gollerle sana para kazandırdı mı eeee bunun bir bedeli olacak yoksa kim bir oyuncusunu bedavaya başka bir kulübe verir ki. Mesela Başakşehir Mustafa Pektemeğin maaşının bir kısmını ödemese bedavaya verir misin her şeyini sen ödeyeceksen yedek oturtursun ama yinede vermezsin. Hatta çoğu kiralamada adamın maaşını bırak kulübünede ayrı para veriyorsun bizim abubakar'da yaptığımız gibi. 

Yani demek istediğim Talisca gibi bir futbolcunun bulunup bu şartlar altında 2 yıl kiralanması ve bu ücretlere tamamen yönetim başarısıdır.

bak sen buradaki inceyi yakalayamamışsın yazar burada diyor ki 2 sene kiralık kontratı yaptıysan 2 sene oynayacak oyuncu parlıyor ama beşiktaş sayesinde parlıyor dolayısı ile benim 2 sene kullanmam lazım bu elemanı velev ki 2.yıl oynamadan beşiktaş sayesinde parlayıp ilk yıl sonunda gidecekse ilk sene ödediğim maaşı da geri isterim şeklinde olmalıydı madde diyor... kendi final cümlende yazmışsın 2 sene kiralama başarıdır die adam şimdi giderse biz 2 sene mi kiralamış oluyoruz   :alala:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı atakan eraslan

töre gidip adam gibi oynasaydı westham opsiyonu kullanmayı düşünürken arsenal gelip 25i basarken shelsea hoop durun o benim ilk göz ağrım size noluyor benden 35 çalışır deseydi o zaman daha yüksek rakamları talep edebilirdik. gidip de başarılı olan çok az oyuncu var neredeyse yok gibi bişi. bakın emre çolak hafif gösterdi adamlar 10 mio diyor enes ha keza... pazar bu, insanlarda pazardaki malı o kalitede görüyor ki haklılarda... bi anektodla taçlandırayım olayı 15 yıl önce yılbaşı geliyor bazı resmi kurumlarındaki kişilere alışveriş çeki veriyorum yılbaşı eşantiyonu adı altında zarfların içinde 250 tl ve katları şeklinde boynerin alışveriş çekleri var 50 kişiye dağıtıyorum. birisi zarfı aldı "yaa sizde hep boyner veriyorsunuz orda fiyatlar çok yüksek gidiyoruz bir gömlekle kravat ancak alabiliyoruz abi bu çeklerin zafer çarşısı olanı yok mu" demişti gülüşmüştük. bizim lig zafer çarşısı, biz o çarşıda vakko gömlek sattığımızı söylüyoruz ama aslında sadece etikette vakko yazıyor ama ürün made in china...

:kop: anektod bomba

Çevrimdışı mylife1903

Boyle sozlesmelerde karsilikli iyi niyet ve karsilik kazanc esastir. Yazdiklarimda vurgu 2. Senesini tamamlamadan satilma durumudur. Bu sene devre arasinda ya da 31 agustosta taliskayi satarsa benfika biz zarar goruruz verdigimiz 4 milyonu da almamiza ragmen.
Karsilikli satranc masasina oturdugunda iyi niyetle alabildiginin hepsini alacaksin, benfika ile bizim yonetimin sozlesme tecrubesi zaten kiyas kabul etmez.

Ha iki sene oynadi sonra benfikaya dondu o baska bir senaryodur. 7 milyon civarina katki almis olursun.

Ali samiyen stadinin ust kullanim hakki karsiliginda stad yapilmasi meselesi gibi, belli bir hakkindan vazgeciyorsun ve madur durumdaysan bunun karsiligini sozlesmeye yazmak gerekir.

Anlatamadim, bakis acim hatali

Çevrimiçi underworld

Morinho effect  :busted_cop: komisyon loading...

Çevrimdışı Gökhan Kurt

:kop: anektod bomba

Yine çok süper bir örnekle aydınlattı beni Büyüğümüz @tangaz Abicim. Tesekkurler.
Ligin kalitesi ne zaman yükselir o zaman 15-20'leri konuşmaya baslarız ama oda bu alt yapı ve bu mantıkla zor.

Çevrimdışı mylife1903

Yine çok süper bir örnekle aydınlattı beni Büyüğümüz @tangaz Abicim. Tesekkurler.
Ligin kalitesi ne zaman yükselir o zaman 15-20'leri konuşmaya baslarız ama oda bu alt yapı ve bu mantıkla zor.
Ligin kalitesiyle de alakasi yok. Ulke ve insan kalitesi once artmali lig kalitesi bunlara paralel olarak artar.

Biz eyy avrupa ulan sen kimsin, vilayetimdin ulan falan desek de avrupali oturdugu yerden bize bakinca en iyi ihtimalle lubnan falan goruyor. Simdi lubnan liginde maradona bulsam gidip para verir misin?

Çevrimdışı Gökhan Kurt

Morinho effect  :busted_cop: komisyon loading...

Valla artık buna inanmaya başladım ben . Hatta % 100 bu etkisi var diyebilirim.
Adam bildiğin kendi ülkesi takımı ile İngilizleri inek sağar gibi sağıyo.40-50-60'lar havada uçuşuyor .

Çevrimdışı Gökhan Kurt

Ligin kalitesiyle de alakasi yok. Ulke ve insan kalitesi once artmali lig kalitesi bunlara paralel olarak artar.

Biz eyy avrupa ulan sen kimsin, vilayetimdin ulan falan desek de avrupali oturdugu yerden bize bakinca en iyi ihtimalle lubnan falan goruyor. Simdi lubnan liginde maradona bulsam gidip para verir misin?

Manktık'tan kastım zaten o abi. Ülkemiz insanın zihniyeti, kafa yapısı ,eğitime önem vermesi.
Zor cok zor. Biz gençler için bu ülke her gecen gün daha kötü oluyo. Allah yardımcımız olsun

Çevrimdışı mylife1903

Adam bildiğin kendi ülkesi takımı ile İngilizleri inek sağar gibi sağıyo.40-50-60'lar havada uçuşuyor .
Adam dis ticaret acigini kapatiyor ulkenin galiba

Çevrimdışı tangaz

estagfrullah @gokhan_kurt kardeşim, yaşanmış bir olayı hatırlayıp dizelere döktüm sadece. buna kimimiz tecrübe derken kimimizde yediğimiz kazıkların birikimi diyebiliriz  :icool:

Çevrimdışı Erdemm

http://www.milliyet.com.tr/talisca-ya-25-milyon-euro-besiktas-2468626-skorerhaber/

satış opsiyonu temmuz sonuna kadar diye bir bilgi vardı ama doğru mu bilmiyorum..

Boyle sozlesmelerde karsilikli iyi niyet ve karsilik kazanc esastir. Yazdiklarimda vurgu 2. Senesini tamamlamadan satilma durumudur. Bu sene devre arasinda ya da 31 agustosta taliskayi satarsa benfika biz zarar goruruz verdigimiz 4 milyonu da almamiza ragmen.
Karsilikli satranc masasina oturdugunda iyi niyetle alabildiginin hepsini alacaksin, benfika ile bizim yonetimin sozlesme tecrubesi zaten kiyas kabul etmez.

Ha iki sene oynadi sonra benfikaya dondu o baska bir senaryodur. 7 milyon civarina katki almis olursun.

Ali samiyen stadinin ust kullanim hakki karsiliginda stad yapilmasi meselesi gibi, belli bir hakkindan vazgeciyorsun ve madur durumdaysan bunun karsiligini sozlesmeye yazmak gerekir.

Çevrimdışı tangaz

güzel anlattın reis inceyi görmekle alakalı durum orada yaptıgın vurgu 2.sene oyuncuyu kullanamayacaksak şeklinde.

şimdi şöle düşünelim ankaraya tayinin çıktı geliyorsun, ev lazım kiralamayıp alayım diyorsun bakıp bakıp sonra topraktan 1 ev alıyorsun müteahhit 2sene sonra evi teslim edicem diyor bütçen buna uygun tamam diyorsun alıyorsun evi sonra emlakçıya gidip durumu anlatıyorsun ve bana 2 yıl oturacağım bir ev ayarla neyse evi tutuyorsun 1 kira depozito 1 kira peşin 1 kira emlakçıya sonra nakliyeciye derken bir dünya para gömüyorsun mutlu mesut otururken 1. yıl sonunda ev sahibi geliyor daha yüksek para öneren ve 5 yıl kontrat yapacak başka kiracı buldum evden çık diyor sana sende papaz olmamak için gidip yeni bir ev tutuyorsun hooop aynı masraflar gene sana giriyor. ulen totoş ev sahibi madem böle yapacaksın adamın nakliye bedeli ve emlakçı masrafını karşıla yada salak kiracı kontrata yazdırsana süresi dolmadan ev sahibi tahliyeyi isterse tüm masraflarımı öder die. gibi bişey işte kontrat meselesi...

Çevrimdışı mylife1903

http://www.milliyet.com.tr/talisca-ya-25-milyon-euro-besiktas-2468626-skorerhaber/

satış opsiyonu temmuz sonuna kadar diye bir bilgi vardı ama doğru mu bilmiyorum..
Sozlesmeyi gormek lazim. Simdi ben benfika olacam 31 agustosta birisi gelecek almanya liginden veya firansa liginden 18 milyon verecek ve ben satamayacam, benfika icin oyle bir dunya yok. Telefon acarlar aliyon mu 18e, yok alamiyorum diyecen, cart diye satacak.

Sonra mario gomezin 1000yuro hikayesine donen bir 4 milyon yuro hikayemiz baslar.

Ben benfikanin yerinde olsam 21 milyon ve ustune sattigimda besiktasin kiralama masrafini geri oderim maddesine baglar mevzuyu, ama 18lik satisi baska maddeye baglar besiktasin payini da odemezdim
Nasil yapilir geri odeme sizlesmenin kullanin opsiyon maddesi icerisinde gecer. Ki yonetim bu sene alirsak 23 seneye alirsak 21 odeyecegiz diyor. Benfikanin aldigi kiralama bedelini opsiyon rakamindan dustugu belli oluyor.

He adam opsiyonun altina satarsa baska bir maddeye baglayabilir. Bah gene anlatamadim @tangaz reyijz sen anladin mi?

Çevrimdışı tangaz

Sozlesmeyi gormek lazim. Simdi ben benfika olacam 31 agustosta birisi gelecek almanya liginden veya firansa liginden 18 milyon verecek ve ben satamayacam, benfika icin oyle bir dunya yok. Telefon acarlar aliyon mu 18e, yok alamiyorum diyecen, cart diye satacak.

Sonra mario gomezin 1000yuro hikayesine donen bir 4 milyon yuro hikayemiz baslar.

Ben benfikanin yerinde olsam 21 milyon ve ustune sattigimda besiktasin kiralama masrafini geri oderim maddesine baglar mevzuyu, ama 18lik satisi baska maddeye baglar besiktasin payini da odemezdim
Nasil yapilir geri odeme sizlesmenin kullanin opsiyon maddesi icerisinde gecer. Ki yonetim bu sene alirsak 23 seneye alirsak 21 odeyecegiz diyor. Benfikanin aldigi kiralama bedelini opsiyon rakamindan dustugu belli oluyor.

He adam opsiyonun altina satarsa baska bir maddeye baglayabilir. Bah gene anlatamadim @tangaz reyijz sen anladin mi?

reis işin özeti şu benfica satmak istermi isterse alt limit kaça ikna olur. büyülü kısmı bu işte. oyuncuda 30-40a doğru uzayacak bir yol görürlerse ona göre tavır takınırlar ama yok bundan cacık olmayacak hissine kapılırlarsa da 15 teklif mi geldi bi çinliden alırlar parayı bize de atarlar 2yi geri bi basın gidin looo derler kontratta bir hülle yaparlar bedel 25 mio derler dip notta geliri 10 miodan az olmamak koşulu ile şangayda bir özel maç yapılır gelir 10 mio altında kalırsa bu bedeli benfica şangaya öder derler işi çözerler...

Çevrimiçi Necmi

Cocuk fazla ustune alinmis, quaresma meselsiyle alakasi yok.  Ben yetersiz₁ elestiri oldugu zaman topa girerim. Ismailden beter ettirmem, bak bizim adimiz gomucuye cikti yoksa ismail disinda kimseyi gomdugumde yok. Gecen sene aleksiz gonderilmesin diye de forumda don kilot siz yeldegirmenlerine karsi durmustum, sonuc malum, giden milyon yurolar vs.
Quaresma meselesi de benzer, bedava gondereninden, kovanina mevcut. Daha gecen gun @tuncaboylu zehirlenmis, attigi goller penalti sadece mevzusunda, dedim liyon macinda sakatlanmasaydi kucumsediginiz penalti golu sayesinden yari final oynayacaktik.
Yerine giren tolgay atmismis penaltiyi, yahu tolgay beckin, ggnin yerine girersi son 10saniyede iki penalti atardik.

Dun burda bir vidyo vardi. Adanaspor macinda tosic golu atiyor herkes seviniyor, abu gidiyor quaresmaya sariliyor, oguzhan tutuyor galiba quaresmayi getiriyor herkes beraber seviniyor, taliska haris, taliska donup gidiyor.

Kimse iki kelime bisi yazmamis, hah simdi anladin mi @Necmi abi quaresma meselesinde neden topa girdigimi, ayni hareketi quaresma yapsa yok efenim egosu, yok kendini buyuk goruyor, sacma salak yetersiz₁ elestiri gelir. Taliska yapinca, iki kisi yazmamis. Benim tepkim adaletsiz ve tutarsiz olunmasinadir.

Sen mesela @Necmi abi tolga ve toreyi sevinmeyip donup gittikleri icin silmemis miydin? Stadtan taliska gozukmedi mi? Yoksa penalti gibi arada mi kaynadi

Ha bana sorsan ben adanaspora gol atilinca sevinmese de olur, derim. Kimseye sevindi sevinmedi tepki gostermisligim yoktur. Yahu koskoca besiktasin futbolculari adanaspora gol atinca abartili sevinmemeli, tamam tosic sevinenilir, karsi kaleyi nadir buluyor, ustelik sevinci yilin sevinclerinden biriydi ama ayni hareketler yuzund bir oyuncuya soverken obur oyuncuya goz kapatmak besiktasliya yakismaz.

Parnagi gorme, onu gorme, bunu gorme bu taliskada da seytan tuyu var
alexisi bir senmi savunuyordun :alala:
tolga ile töreyi sırtını dönüp gittiği için değil öyle ufak sebeplerden oyuncu asmam ben
tolga bu takımın 1. kalecisi olamayacak seviyede bir kaleci ama yedek kalmasını sürekli söyledim gitsin demedim hiç
bulabileceğin en iyi yedek fiyatıda seviyesine göre makul.
Töre hain bu takıma ihanet etti. Onun ankarada ayaş stadında kırdım kalemini o günden itibaren benim için
Beşiktaşın oyuncusu değil yönetiminde onu kadroda istediğini düşünmüyorum el mecbur tutacaklar.
quaresmayıda bursa maçına kadar sert eleştirmedim oyun içindeki hatalarına dokunuyordum ama bursa maçı
ipi boynuna geçirdiği maç oldu. o maçta yaptığı şımarıklık falan değil resmen ihanetti. Böyle bir oyuncunun
Beşiktaş forması içinde işi yok. Pektemeğide ameliyat olayına kadar savundum orda onunda kalemi kırıldı
yok talisca orta parmak göstermiş yok quaresma tekme atmış abou kafa atmış oyun içinde yapar kırmızı görürler
hiç bakmamda öyle şeylere oyun içinde var bunlar. yanlışta olsa bunlar için adam asılmaz. Ama oyuncunun o maçı vermeye
yönelik haraketleri affedilmiyor. Töre ayağına atılan topa hamle yapmıyordu sanki oynamam demişte zorla çıkartılmış oda sahada geziyor
zaten sonraki maçlarda çıkmadı. neymiş parasını alamamış. Bu nedenle şampiyonluğu sattı. Bunu zaten tribünde
farkettik ama genede bunu ben demedim biliç dedi sosa dedi Dembaba dedi. onun yüzünden satmak yerine
kiralamak zorunda kaldık öyle gitmek istiyorduki elimizde pazarlık şansı bırakmadı. Bizde kalırsa büyük ihtimal
sözleşmesinin bitimine altı ay kala renklilerden birine imzalar.
Ben bir oyuncuya laf olsun diye tepki koymam.

Çevrimiçi underworld

Mou 'nun ülkesinden takımlarına transfer ettiği oyuncular  :friendship:
Manu
lindelof - 35
somedo - 35 ! ?
talisca -  25 !  ?

Çelsi
matic -25

Real madrid
Di maria - 33
coentrao - 30

Çelsi
carvalho - 30
ferreira - 20
tiago - 12
bosingwa - 20

Total de portekiz kulüpleri akan 205 milyon Euro , bunlara Talisca ve Somedo eklenirse = 265 m €  :busted_cop: :busted_cop:

Çevrimdışı tangaz

bugün morinyoyu mu gömüyoruz  :icool:

Çevrimiçi Necmi

25 M altına satamaz bizim kiralık sözleşmesini 25+ ile bozabiliyor.
ortada sözleşme var.

Etiketler: