2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 100 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6271241 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı Ereninanoğlu

Aras nedir oyle abi ya valla bi 5 dk sadece adama odaklandim napiyo diye ne yapmaya calisiyo diye yok arkadas bu ne ya acilen transferleri bitirmek lazim artik oyle hazirlik maci yapiyosak yapalim

Çevrimdışı uğur07

Valla Tosic bencede stoper görevini yapamıyor. Geçen seneki yediğimiz gollerde hep Tosic var. Artık çabaladığı için mi yoksa hatasından dolayı mı bilemem.

Çevrimiçi Savaş

Ben bu maça hazırlık maçı olarak bile değil ticari/reklam maçı olarak bakıyorum. O sebeple takım nasıl oynamış, kim ne yapmış hiç umrumda değil.

Benim için önemli olan sakatlık yaşamadan geriye dönmemiz. Kimse sakatlanmadan şu Çin mevzusu bitti ya o bana yeter. Seneye yapılacaksa da daha planlı daha uzun dönemli hatta belki kamp ile beraber bir dönem hazırlanır o zaman daha faydalı olur.

Lakin bu hazırlık maçı değil, ticari/reklam maçıdır. O sebeple ne yermeye ne de övmeye gerek var.

Çevrimdışı ardiles

Bence Milo ve Pedro gibi hiç oyuna bile almaması lazımdı aslında.

neden?

pedroyu anlarım da miloseviç büyük kulüplerin aklına takılan bir oyuncu. hala göz ucuyla takip ediliyor acaba ne çıkacak diye bekliyor hepsi. altyapıdan santrafor eğitimi almış 18 yaşına kadar santrafor oynamış sonra orta saha derken savunmaya geçmiş değişik bir oyuncu. iki farklı ülkenin altyaş milli takımlarında forma giymiş. hala isveç milli takımına seçilen bir oyuncu.

miloseviçi senin nazarında kötü yapan özellikleri neler mesela?

Çevrimdışı Yado

Kontratı revize edilirde maaşı 800-1M seviyesine çekilirse Mustafa Pektemek kalmalı bence. Hem 3. forvet hem ilerde tüm bölgelerde Joker olur.

Miloş, pedro, Veli, Boyko'dan sonra Aras'ı da gidecekler arasına yazabiliriz.

Mitroviç'i beğendim Beşiktaşta oynama alışkanlığı ile birlikte Pepe Effect ile üst seviyeye çıkabilir.

Pepe-Mitroviç-Tosiç-Atınç     Sanki rotasyon yetersiz gibi ama dur bakalım ne olacak.

Kanat Rotasyonu Babel-Q7-(Adri-Caner) oraya da bir rotasyon oyuncusu lazım.

İlk iş Net bir Forvet lazım.

Takımı iyi buldum bakmayın 3 yediğimize 90 dk izledim en az 65dk oyunun hakimi bizdik. Q7-Talisca ve GG gelse ve takım kondisyonunu bulsa bile iyi durumdayız.

Maçın en iyisi açık ara Tolgaydı. Bu sezon çok iyi geliyor sezonun adamı olabilir. Caner çok istekliydi sakatlık psikolojisinden çıkmış , iyi işler yaptı , atladı zıpladı , kaydı , orta yaptı top kaptı çalım attı iyiydi.

En kötüsü Tosiçdi. Zaten el bombasıydı mental olarak da düşmüş sanki.

Saygılar
İnsanlarla yaşadım, insanı öğrendim,
İnsanlarla yaşadım, insanlığı öğrendim,
İnsanlarla yaşadım,
İnsanlardan nankörlüğü gördüm,
Dostlarım, dostlarım…
Ama ben dostlarımdan çok korkarım

Çevrimdışı Ensar

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)
Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimdışı uğur07

Bu takım satın alma konusuyla ilgili naçizane şöyle bir düşüncem var. Gidip acayip tiplerle muhatap olmak yerine bölgesel amatör lig den bir takım mesela dikilitaş spor klübünü alsak. Bir sene de 3.lig öbür sene 2.lig 3. Senede 1.lige yükselir. Zaten süper lige çıksak bile yedirmezler. Şaibe maibe.bir sürü konu olur. 1. Lig de bize ait mis gibi takım. Adıda benzer. Renkleri kırmızı beyazmış. Siyah beyaz yaparız.

Onuda satmazlarsa, sıfırdan bir takım kur anasını satayım. Kara kartallar diye sıfırdan yerel amatör lige katıl. 4 senede 1. Ligdesin. 2 sene önce sıfırdan kursak en kötü 3. Ligdeydik su an.

Çevrimdışı bjk4ever

Koca Beşiktaş ve Büyük Beşiktaş'ın Hocası Aras beyi kazanmak için uğraşamaz , bi zahmet aras bey daha istekli daha hırslı olacak formayı almak isticek. Kerim de aynı kafadaydı yetenekli ama isteksiz .
Şimdi Pektemek'e bakıyorum adam canıyla kanıyla oynuyor istiyor formayı , yedekte kalsa oynamasa da istiyor.
Aras efendi tıpkı kerim gibi ben yetenekliyim ben oynarım beni oynatacan oynatmıyorsan sırtımı kaşıya kaşıya oyuna girerim diyor.

Aras durumu geçen seneden beri stabil ! Vallecano'ya kiraya verdik 3 maç 1'i 11 oynayabildi sorun Hoca'da değil Aras da !

Gökhan İnlerden bahsetmişsin ! Herkezin anlamadığı birşey var bu adam Atiba'nın yedeği olarak alındı ya sakatlanırsa onun kalitesinde biri olsun kadroda diye planlama yapıldı.
Maşallah Atiba'da sekmeden tüm maçlarda oynadı hemde öle böyle oynamadı ! Şimdi Sırf Gökhan inleri oynatacam diye Atiba'yı mı kessin hoca bunu mu söylemek istiyorsun ?

Wallahi bazen ezbere konuşuyorsunuz. Neden oldu niye oldu nasıl oldu düşünmeyin aman diyim .

Koskoca Besiktas'in hocasi Aras'i kazanmak icin ugrasmaz, ama mesela hemserisinin morali bozulmasin diye 30 mac oynatip taraftari kanser edebilir, degil mi!
Sen adami 20 dakika kala genclerle sokarsan sirtini kasir. 2 hazirlik macinda arka arkaya as takimla baslat, ondan sonra yap degerlendirmeni. Hadi Aras disiplinsiz falan, G.Inler de mi oyle? Bir oyuncunun hocasiyla konusmayip baskanla konusmasi sacma bir durum. Bu adam bu raddeye geldiyse diyecek birsey yok.
Ha, Atiba tum sezon super oynamis. O zaman sen maclari bir daha izle istersen. Atiba son 5 hafta resmen iptal olmustu. Adamin yasi artiyor, gecen sene son 5 hafta, belki bu sene son 7-8 hafta olacak. Bu isin sakatligi var, var oglu var. Bu takimin G.Inler gibi kaliteli bir yedek orta sahasi varken onu tutmak icin elinden geleni yapmalisin.
En azindan adama bu sene mac sayisinin artacagini, daha fazla kullanacagini anlatabilirsin. Adamla sen konusmassan o da bu sekilde gider, sen de elinde Necip'le kalirsin.
Atiba sakatlansin CL maclarina Necip'le cikmak zorunda kalalim o zaman gorurum ben G.Inler'i elestirenleri.
Senol Gunes disipline tere o kadar onem veriyorsa Aras takima 1 hafta erkenden katilip Umraniye'de calisirken takima 1 hafta gec katilan Talisca'ya versin sportif cezayi. Ligdeki ilk 5 hafta oynatmasin da, goreyim onun disiplinini. Ha, ama ona gucu yetmez tabii, anca Fabri'ye, Aras'a falan. Kendisine saha kenarinda gider yapan, elini sikmayan Quaresma'yi gormezden gelir nedense, ama Aras'in sirtini kasimasi suc olur. Boyle adalete tukureyim.

Çevrimdışı abdusta

Arası tukaka yapmayın

agır sakatlık geçerdi geri dönemedi,
aynı sorun Gökhan Töredede olabilir
geri dönemeyebilir
yol yakınken süre alabileceği bir takıma satılması lazım Arasın
hatırlıyorsam 500bin bonservisle alınıp 300bine kiralanmıştı

saygılar

Çevrimdışı tuncaboylu

Hoca seni genclerle birlikte sokarsa, 88. dakikada sokmaya kalksa senin de yuzunde guller acmaz. Pedro Franco'ya yaptigi resmen ayip. Ya kadroda dusunmedigini belli et kadroya alma veya oynatma ya da oynatacaksan adam gibi sans ver. 2 dakika oyuna sokmak buyuk rezillik.
Burada mesela Aras'in performansi falan degil, hoca'nin davranislari. Sen oyuncuyu kufur eder gibi son 20 dakika altyapi oyunculariyla sokarsan adamin sana inanci, saygisi falan kalmaz. Sonra gider seni siklemeyip baskanla konusur, kontratini karsilikli fesih eder, sen de basin toplantisinda matah birseymis gibi gevrek gevrek 'neden gitti bilmiyorum benimle konusmadi yolu acik olur' dersin. Hoca 60. dakikada once rotasyonda dusundugu oyunculari soktu (Necip, Pektemek, Atinc), sonra son 20 dakika muhtemelen kupa maclari disinda 1 dakika oynamayacak gencleri soktu. Hoca seni 2. grupla birlikte oyuna aliyorsa kafasinda silmis demektir zaten. Sen bu sekilde oyuncuya muamele gosterirsen oyuncu da 0 motivasyonla maca ve antrenmana cikar, sonucta insan bunlar.
Ha, G.Inler'i begenmeyenler de yarin oburgun kritik bir CL maci oncesi Atiba sakatlandiginda Necip'le cikarsak ve Necip 60. dakikada cift saridan atilip maci verirse sakin agzini acmasin! Bir oyuncu hocasini bypass edip gidip baskanla konusup kontratini karsilikli fesih ediyorsa kimse o antrenorun iletisimini ovemez, saygidan bahsedemez. Ki hocanin ilk sorun yasadigi oyuncu da degil, daha once mesela G.Tore olayi da medyaya yansimisti. Hoca'yi bu kadar koru korune savunmaya gerek yok, o da hata yapiyor her insan gibi. Kalede Fabri yerine hala tum inatla Tolga'yi oynatirken bile savunanlar vardi, gorduk iste. Hoca bugun Oguzhan'i kadro disi biraksa 'zaten kosmuyordu hemde Tolgay var hoca hakli' diyecek insanlar var yahu.
Altyapı oyuncularıyla birlikte oyuna girmesi neden rezalet oluyor, bu Aras sadrazamın sol billurundan mı çıkmış?

İsteyen adam o 20 dakikada elinden geleni yapar, sonraki maç 45 dakika süre alır.

Kerim için de binlerce kez okuduk bu muhabbetleri, herif İngiltere 2. Ligi'nde bile oynayamadı.

Franco'nun gözden çıkarıldığı da belli, yedek kulübesinde 4 stoper varken neyine şans verecek?

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ensar

Altyapı oyuncularıyla birlikte oyuna girmesi neden rezalet oluyor, bu Aras sadrazamın sol billurundan mı çıkmış?

İsteyen adam o 20 dakikada elinden geleni yapar, sonraki maç 45 dakika süre alır.

Kerim için de binlerce kez okuduk bu muhabbetleri, herif İngiltere 2. Ligi'nde bile oynayamadı.

Franco'nun gözden çıkarıldığı da belli, yedek kulübesinde 4 stoper varken neyine şans verecek?

sedat kendini gösteriyor da aras niye gösteremiyor , saçmalık
Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimdışı mylife1903

Billur ney ya

Çevrimdışı tuncaboylu

Billur ney ya
Kristal kristal.

Çevrimdışı Mahmut

neden?

pedroyu anlarım da miloseviç büyük kulüplerin aklına takılan bir oyuncu. hala göz ucuyla takip ediliyor acaba ne çıkacak diye bekliyor hepsi. altyapıdan santrafor eğitimi almış 18 yaşına kadar santrafor oynamış sonra orta saha derken savunmaya geçmiş değişik bir oyuncu. iki farklı ülkenin altyaş milli takımlarında forma giymiş. hala isveç milli takımına seçilen bir oyuncu.

miloseviçi senin nazarında kötü yapan özellikleri neler mesela?
Hangi büyük takımın aklına takılmış çok merak ettim, o büyük takım bize 1-2m versin de bizde seve seve verelim.
Miloseviç'i ben Başakşehir stadında 2 sene önce 3-3 berabere biten izlemiştim, komple stoper olarak yetersiz bence.
Hangi özelliği iyi diyebilirsin mesela, güçlü desen değil, çabuk desen değil, iyi pozisyon alıyor dersen değil.
Şu yabancı sınırı ve stoper bolluğunda zaten Pedro ile Milo satılmak zorunda, maaşını ödeyene bile vermek zorunda gibiyiz nerdeyse. Çünkü satmazsak hiç yabancı sınırından dolayı oynatamayız bile.
Geçmişi zaten hiç umrumda değil, Türkiye genç milli takımlarda başarılı olup profesyonel bile olamayan insanlarla dolu. Ben şu an ne yaptığına bakıyorum.

Çevrimdışı mylife1903

Kristal kristal.

Bohemya

Çevrimdışı cursedofdragon

lucas leiva lazio ile anlaşmış.

Çevrimdışı tuncaboylu

Koskoca Besiktas'in hocasi Aras'i kazanmak icin ugrasmaz, ama mesela hemserisinin morali bozulmasin diye 30 mac oynatip taraftari kanser edebilir, degil mi!
Sen adami 20 dakika kala genclerle sokarsan sirtini kasir. 2 hazirlik macinda arka arkaya as takimla baslat, ondan sonra yap degerlendirmeni. Hadi Aras disiplinsiz falan, G.Inler de mi oyle? Bir oyuncunun hocasiyla konusmayip baskanla konusmasi sacma bir durum. Bu adam bu raddeye geldiyse diyecek birsey yok.
Ha, Atiba tum sezon super oynamis. O zaman sen maclari bir daha izle istersen. Atiba son 5 hafta resmen iptal olmustu. Adamin yasi artiyor, gecen sene son 5 hafta, belki bu sene son 7-8 hafta olacak. Bu isin sakatligi var, var oglu var. Bu takimin G.Inler gibi kaliteli bir yedek orta sahasi varken onu tutmak icin elinden geleni yapmalisin.
En azindan adama bu sene mac sayisinin artacagini, daha fazla kullanacagini anlatabilirsin. Adamla sen konusmassan o da bu sekilde gider, sen de elinde Necip'le kalirsin.
Atiba sakatlansin CL maclarina Necip'le cikmak zorunda kalalim o zaman gorurum ben G.Inler'i elestirenleri.
Senol Gunes disipline tere o kadar onem veriyorsa Aras takima 1 hafta erkenden katilip Umraniye'de calisirken takima 1 hafta gec katilan Talisca'ya versin sportif cezayi. Ligdeki ilk 5 hafta oynatmasin da, goreyim onun disiplinini. Ha, ama ona gucu yetmez tabii, anca Fabri'ye, Aras'a falan. Kendisine saha kenarinda gider yapan, elini sikmayan Quaresma'yi gormezden gelir nedense, ama Aras'in sirtini kasimasi suc olur. Boyle adalete tukureyim.
Son 5 hafta Atiba'nın yerine Tolgay oynadı ve bizi sampiyon yaptı.

Ama doğru ya unuttum, Tolgay da hocanın hemşehrisiydi.siz bilemezsiniz, Paderborn Trabzon'un kardeş şehridir. Zaten kafiye de var biraz.

İnler iyi bir profesyonel, ama futbol düzeyi gerilemiş. Yavaş düşünüyor, daha yavaş karar veriyor ve daha da yavaş aksiyon alıyor. İyi uzun pas atmak dışında çok bir vasfı kalmamış, uzaktan şutları bile geriye gitmiş. Necip'i daha çok beğendim süre aldığında.

Hocanın eleştirilecek yönleri var, ama en az eleştirilecek yönü forma adaleti olmalı. Şu takımda 2 senedir neden oynamıyor dediğimiz kim varsa oynadığında hiç bir numarası olmadığını gördük.

Çevrimdışı underworld

sedat kardeşimiz de ışık var mı ?

Çevrimdışı esguel

lucas leiva lazio ile anlaşmış.

Bu senede olmadı seneye bakarız tekrar  :D

Çevrimdışı Zafer55

Maçı izleyemedim. Maçkolikten şimdi bakınca tolgay<>fatih değişikliği gördüm dak.18 de tolgayda sakatlık falan mı oldu ki ?
  Dün gece bjktv de Hulusi Baba Sedat'ı övmüştü baya...o da oyuna girmiş nasıl ışık var mı evlatda?

Çevrimdışı Zafer55

Birde Aras ve şans verilmeme durumu okudum son sayfalarda..Aras ne kadar oynuyorsa verilecek şansın yeterincesi o kadardır diye düşünüyorum.Bir takımın havasının,ortamının güzelliğinin en önemli şartlarından biri formaların adaletli dağıtılmasıdır.Havamız güzel olduğına göre demekki adalet hadsafada..Arası antremana mı almıyor hoca...demekki antreman performansını beğenmiyor.

Çevrimdışı fatihbjk

Maçı izleyemedim. Maçkolikten şimdi bakınca tolgay<>fatih değişikliği gördüm dak.18 de tolgayda sakatlık falan mı oldu ki ?
  Dün gece bjktv de Hulusi Baba Sedat'ı övmüştü baya...o da oyuna girmiş nasıl ışık var mı evlatda?

48'de cikti

Çevrimdışı Zafer55

Arası tukaka yapmayın

agır sakatlık geçerdi geri dönemedi,
aynı sorun Gökhan Töredede olabilir
geri dönemeyebilir
yol yakınken süre alabileceği bir takıma satılması lazım Arasın
hatırlıyorsam 500bin bonservisle alınıp 300bine kiralanmıştı

saygılar
1.3m€ ya alınıp 300 € ya kiralamışız.

Çevrimdışı ardiles

Hocanın eleştirilecek yönleri var, ama en az eleştirilecek yönü forma adaleti olmalı. Şu takımda 2 senedir neden oynamıyor dediğimiz kim varsa oynadığında hiç bir numarası olmadığını gördük.

oyuncuları rotasyona sokup hazır hale getirmemek şenol hocanın hatası. iyi-kötü maç kondisyonu yakalamamış futbolcudan verimli oyun beklemek yanlış olur. geçen sezon öyle fırsatlar oldu ki en azından son 10 dakika oyuncu değişiklikleriyle hazırlık yapabilirdi. gereksiz maçlarda dahi oyunculara şans vermedi geçen yıl gördük kadroyu daralttıkça daralttı atiba telef oldu. yerine giren oyuncu nasıl numara çeksin ki adam ilk 11 oynamaya hazır değil...

konu aras ise; beşiktaşta oynayabilecek kalite ve özellikten yoksun. aras istediği kadar hazır olsun yine de beklentiyi karşılayamaz. tipik kanat oyuncularını takımdan yolladık olcay kerim gitti aras ta gidecek. seneye q7 diğer sene töre.

kanatlarda moting-martial-remy benzeri skorer oyuncular görmek istiyoruz artık. yusuf erdoğan konuşuluyor mesela yahu olcayı gönderdik olcayı. sevdiğimiz oyuncuyu yolladık misyonunu tamamladı dedik şimdi ne işimiz var yusuf gibi kanat oyuncularıyla.

Etiketler: