Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 355 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5217054 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı sametbagan

tosiç kırmızı görene kadar sahanın en iyisiydi.
bence başka maç izlediniz yediği kartlar onun kabahati değildi.
maçı kazandıran adama ettiğiniz lafa bak.
Abi bu senin tosiç sevdan ne olacak. :D
Tamam gol atıyor tamam iyi mücadelediyor iyi niyetli
ama bizim stoperimiz değil maalesef bi kere topu ayağına aldımı herkesi bi heyecan alıyor aha kaptırdı aha kaptıracak diye
Sonra sürekli yerini kaybediyor ve rakibe büyük boşluklar veriyor ha iyi bir yedek olur ona itiraz etmem ama direk 11 başlamaz tosiç

Çevrimdışı Erdem Ayaz

tosiç kırmızı görene kadar sahanın en iyisiydi.
bence başka maç izlediniz yediği kartlar onun kabahati değildi.
maçı kazandıran adama ettiğiniz lafa bak.
Golü o atmasa başkası illaki atacaktı bu taraftar la berabere kalma veya puan kaybetme ihtimalin zaten sıfır.
2 maç üst üste kırmızı kart gören ilk oyuncu olarak ta tarihe.geçecek mücadelesi azmi isteği ve kararlılığına kimse bişey demiyor ama bir hareket yaparken o işin sonuçlarını da hesap ediceksin ligin bitimine kalmış 2 hafta son 2 maçın Beşiktaş açısından nekadar önemli olduğunu bildiğin halde bu hareketi yapıp kırmızı görüyorsan sana beşiktaş ta seneye yer yok kardeşim
gs maçının cezasını kupa da çekti 1 olur tamam ama üst üste 2 kırmızı bi rahat dur be kardeşim
Tosic Saatli bomba sahada
Stoperdir illa ki penaltı yapacak ama üst üste 2 kez kırmızı görmek de bi acayiplik tir kimse kusura bakmasın.

Çevrimdışı tangaz

ama bizim stoperimiz değil maalesef bi kere topu ayağına aldımı herkesi bi heyecan alıyor aha kaptırdı aha kaptıracak diye
Sonra sürekli yerini kaybediyor ve rakibe büyük boşluklar veriyor ha iyi bir yedek olur ona itiraz etmem ama direk 11 başlamaz tosiç

bir kere vidanın bir kere de adrinin kademesine çok kritik girdi fazla haksızlık yapılıyor bu tosiçe. kırmızı pozisyonunu dünde yazdım 3lü bir hata var orda fabri+adri+tosiç die işleyen fabri daan die ileri vursa taca vursa iş bitmişti. ben hatanın büyüğünü tıpkı gese maçında oldugu gibi fabriye yazdım.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tuncaboylu

Geçen sene de bu muhabbet vardı, "şampiyonlar ligi için Tosic yetersiz" falan diyorlardı.

Adam gayet iyi oynadı, şampiyonlar ligi için yeterli adam bu lig için de yeterlidir.  Galatasaray'ın 8 milyon verdiği Maicon'u falan da görüyoruz.

Stoper rotasyonu yeterli, Pepe ya da Mitrovic'ten birine talip çıkarsa kalan 3'ü ile seneye idare ederiz.

Takımın çok üstü başıyla oynamaya gerek yok.
Negredo veya Love'ın yerine(hangisine müşteri çıkarsa) Demba Ba,
Talisca yerine bir 10 numara yeterli.

Adriano ve Quaresma'dan birine ya da ikisine Çin'den talip çıkarsa, onların yerine de bir adam alınır. Her şampiyon olamadığımızda tüm kadroyu değiştirme lüksü yok.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tuncaboylu

.
Golü o atmasa başkası illaki atacaktı bu taraftar la berabere kalma veya puan kaybetme ihtimalin zaten sıfır.
2 maç üst üste kırmızı kart gören ilk oyuncu olarak ta tarihe.geçecek mücadelesi azmi isteği ve kararlılığına kimse bişey demiyor ama bir hareket yaparken o işin sonuçlarını da hesap ediceksin ligin bitimine kalmış 2 hafta son 2 maçın Beşiktaş açısından nekadar önemli olduğunu bildiğin halde bu hareketi yapıp kırmızı görüyorsan sana beşiktaş ta seneye yer yok kardeşim
gs maçının cezasını kupa da çekti 1 olur tamam ama üst üste 2 kırmızı bi rahat dur be kardeşim
Tosic Saatli bomba sahada
Stoperdir illa ki penaltı yapacak ama üst üste 2 kez kırmızı görmek de bi acayiplik tir kimse kusura bakmasın.
Bu cümleleri geçen sene de okumuştum sanki.

Ama o zaman öznesi Aboubakar'dı.

Çevrimdışı arena_t2000

Sorun defansta degil orta saha ve forvette ligin en az gol yiyen takimiyiz.Ne olacak bir sezonda 5 gol mu yiyecez.Gercekler: Gol atamazsan kazanamazsin.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Erdem Ayaz

Geçen sene de bu muhabbet vardı, "şampiyonlar ligi için Tosic yetersiz" falan diyorlardı.

Adam gayet iyi oynadı, şampiyonlar ligi için yeterli adam bu lig için de yeterlidir.  Galatasaray'ın 8 milyon verdiği Maicon'u falan da görüyoruz.

Stoper rotasyonu yeterli, Pepe ya da Mitrovic'ten birine talip çıkarsa kalan 3'ü ile seneye idare ederiz.

Adriano ve Quaresma'dan birine ya da ikisine Çin'den talip çıkarsa, onların yerine de bir adam alınır. Her şampiyon olamadığımızda tüm kadroyu değiştirme lüksü yok.

Tüm kadroyu değiştirme lüksü yok derken
Atiba Tosic Quaresma Pepe GG Negredo Love Lens gibi hızımızı yavaşlatan oyuncuları göndermek mecburiyetindeyiz 3 senedir aynı takım kökten değişiklik lazım

Larin Babel Fabri Adriano Medel Oğuzhan Tolgay Vida Caner felan zaten kalacak
Diğer oyuncular yaş ortalaması yüksek ve gitmeleri gerekiyor
2 tane Santrafor lazım zaten Ba gelecek Larin var bide haraketli bi forvet

Atiba nın Alternatifi lazım seneye Medel in yanına cuk diye oturtmak lazım
Talisca nın yerine iyi bi 10 numara Quaresma nın yerine 1 kanat ve Babelin alternatifi tabi genç olucak bunlar kalkıp 30-32 lik müstakbel ihtiyar meclisi kurmanın anlamı da yok

Stoper için de Pepe nin yerine Vida nın yanına genç bi stoper yeni bi oluşum gerek

Çevrimdışı Liquidator

küfür öyle böyle değil maç boyu hiç susmadan ve herkes payına düşeni aldı. Müge anlı bile
küfür etmeyende yoktu. Taraftarın maç sonucu umrunda değildi. yanlız daha ilk dakikalarda
taraftar ve oyuncular hakemi baskı altına aldı. Hakem en ufak bir yanlışında bütün sülalesinin
saygıyla anılacağının farkında olarak bir maç yönetti.
cezaya gelince hiç edilmese bile o ceza gelecekti zaten büyük ihtimal bütün tribünler cezalı
olacak vermezlerse eyyamın kralını yapmış olurlar. :D
Ağzınıza sağlık. iyi ettiniz. Emeği gecen her kese teşekkür ederim. Bahçeliye, mügeye, azize, aykuta hepsine yağdırmışsınız. keşke orda ola bilseydim, son nefese kadar bende yağdırırdım.

Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk
Порой, даже о самом тёмном, остаются светлые воспоминания...

Çevrimdışı sametbagan

Sorun defansta degil orta saha ve forvette ligin en az gol yiyen takimiyiz.Ne olacak bir sezonda 5 gol mu yiyecez.Gercekler: Gol atamazsan kazanamazsin.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vida tosiçin yerine gayet de güzel oynar pepe ile birlikte ha pepeye iyi bir bonservisle satarsak eğer o zaman mitro vida yada vida +marcelo tipinde bi stoper olmalı

Tosiçi zaten gönderelim demedim ben artık yaşlanıyor ve bizim sevyemize göre çok basit hatalar yapıyor.Maaş +performans dengesine baktığımız zaman çok iyi bir 18

oyuncusu olduğunu söyleyebilirim hem stoperi hem de sol beki yedekler ama bizi en fazla 1 sene daha bu şekilde idare edebilir .

Çevrimdışı sametbagan

Seneye eğer pepe vida yada yine pepe tosiç ikilisi ile lige başlarsak oynayacağımız oyun bundan farklı olmaz şimdiden kendinizi hazırlayın buna.

Ha sağ beke oyun kurabilen bi oyuncu ve orta sahaya 2 adet ciğersiz 6 ve 10 numara takviye yapabilirsek o zaman oyunumuz değişebilir.

Çünkü bizim defans orta saha bağlantısı bu sene çok berbattı stoperler sürekli uzun oynadı orta sahanın ortası mütemadiyen boş kaldı.

Bu da bizim oyun kurmamızda büyük sorun yarattı.Bizim forvetten önce birincil çözümümüz bu olmalı defans ortasaha bağlantısı

Çevrimdışı tuncaboylu

Tüm kadroyu değiştirme lüksü yok derken
Atiba Tosic Quaresma Pepe GG Negredo Love Lens gibi hızımızı yavaşlatan oyuncuları göndermek mecburiyetindeyiz 3 senedir aynı takım kökten değişiklik lazım

Larin Babel Fabri Adriano Medel Oğuzhan Tolgay Vida Caner felan zaten kalacak
Diğer oyuncular yaş ortalaması yüksek ve gitmeleri gerekiyor
2 tane Santrafor lazım zaten Ba gelecek Larin var bide haraketli bi forvet

Atiba nın Alternatifi lazım seneye Medel in yanına cuk diye oturtmak lazım
Talisca nın yerine iyi bi 10 numara Quaresma nın yerine 1 kanat ve Babelin alternatifi tabi genç olucak bunlar kalkıp 30-32 lik müstakbel ihtiyar meclisi kurmanın anlamı da yok

Stoper için de Pepe nin yerine Vida nın yanına genç bi stoper yeni bi oluşum gerek
Tosic'in ve Pepe'nin takımın hızıyla ne ilgisi var? Adamlar stoper.

Gökhan Gönül gibi yerli sağ beki bulabileceğini mi sanıyorsun da bir çırpıda gönderiyorsun?

Kaldı ki bu saydığın adamların hemen hepsinin kontratı 2020'de veya ötesinde bitiyor. Alacak takım bulman da kolay değil yani. Gerçek hayat menajerlik oyunlarına benzemiyor.

Barcelona, Juventus gibi takımlar, ellerinde sınırsız para olmasına rağmen, faydalı gördükleri adamları 40 yaşına kadar kullanıyor. Gel gör ki biz, Avrupa'nın en yavaş top oynanan liginde, o kadar hızlı oynayacağız ki bu elimizdeki adamların hızı yetmeyecek.

Çevrimdışı tangaz

bizim GG yerine sağ bek, medel yanına orta saha, negredo yerine santrafor transferi birinci önceliğimiz olmalı 4. mevki talişka yerine biri. bu 4 transferle şampiyon oluruz. 10 numara bulamıyorsak o zaman 4-1-3-2 dizilimi ile negredolu çift forvette denenebilir. quaresma giderse transfer yapılır kanada gitmezse yapılmamalı çakıltaşı harcanmıyor transferde.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı Erdem Ayaz

Tosic'in ve Pepe'nin takımın hızıyla ne ilgisi var? Adamlar stoper.

Gökhan Gönül gibi yerli sağ beki bulabileceğini mi sanıyorsun da bir çırpıda gönderiyorsun?

Kaldı ki bu saydığın adamların hemen hepsinin kontratı 2020'de veya ötesinde bitiyor. Alacak takım bulman da kolay değil yani. Gerçek hayat menajerlik oyunlarına benzemiyor.

Barcelona, Juventus gibi takımlar, ellerinde sınırsız para olmasına rağmen, faydalı gördükleri adamları 40 yaşına kadar kullanıyor. Gel gör ki biz, Avrupa'nın en yavaş top oynanan liginde, o kadar hızlı oynayacağız ki bu elimizdeki adamların hızı yetmeyecek.

GG Hızlı genç dinamik bi kanat oyuncusu karşısında pasif kalıyor örnek gs deki Rodriges in karşısında baya yavaş kaldı kanattan bindirmeleri iyi hoş tamam ama sık sakatlanıyor çok hızlı da değil bize hızlı kanatlar lazım top kaybı yapıldığında hızlı bi şekilde geriye dönüp rakip kontra atağı domine edecek kanat oyuncusuna ihtiyaç duyuyoruz
nekadar meraklısınız yaşlı oyunculara ben anlamadım kariyerlerinin son zamanlarına gelmiş Pepe ŞL de.prestij ve kendini kanıtlama peşinde koşarken ŞL ye asıldığı gibi lige asılırmı sanıyorsun Adriano felanda öyle.

Çevrimiçi underworld

Atiba 700 bin den 1 yıl daha
Gg devam
Adri devam
Pepe çin
Q7 katar
Love brazil
Negro  bilinmiyor
Lens kiralık
Fabri devam

Çevrimiçi underworld

11 yerli + 12 yabancı mis gibi

Çevrimdışı kyiv

şampiyonluk puanının 70i göremeyeceğini düşünenlerde rüyadan uyanmıştır heralde...

Haftalaaarrr önce 75 puanın altı bizi kurtarmaz demiştim. Biri bize seri yapmasını öğretsin. En çok 5 maç üstüste kazanırsan nasıl şampiyon olacaksın?

Çevrimdışı tuncaboylu

GG Hızlı genç dinamik bi kanat oyuncusu karşısında pasif kalıyor örnek gs deki Rodriges in karşısında baya yavaş kaldı kanattan bindirmeleri iyi hoş tamam ama sık sakatlanıyor çok hızlı da değil bize hızlı kanatlar lazım top kaybı yapıldığında hızlı bi şekilde geriye dönüp rakip kontra atağı domine edecek kanat oyuncusuna ihtiyaç duyuyoruz
nekadar meraklısınız yaşlı oyunculara ben anlamadım kariyerlerinin son zamanlarına gelmiş Pepe ŞL de.prestij ve kendini kanıtlama peşinde koşarken ŞL ye asıldığı gibi lige asılırmı sanıyorsun Adriano felanda öyle.
Ben de bu genç oyuncu fetişizmini anlamıyorum.

Türkiye'de yaşadığınızı unutuyorsunuz. Bir adam 2 gol atar, kral olur. 2 maç kötü oynar küfürler eşliğinde gönderilsin derler.

Elinde iyi ve yaşlı oyuncu varsa, kariyerinin sonuna kadar kullanacaksın.

Fenerbahçe Van der Wiel ve İsla'ya 2 senedir 10 milyon euro'ya yakın para harcadı (net maliyeti açıklayamadılar, katekulli yapıyorlar) hala Gönül'ün yerini dolduramadı.

[ Son Düzenleme: 08 Mayıs 2018, 16:21:00 tuncaboylu ]

Çevrimdışı tangaz

Haftalaaarrr önce 75 puanın altı bizi kurtarmaz demiştim. Biri bize seri yapmasını öğretsin. En çok 5 maç üstüste kazanırsan nasıl şampiyon olacaksın?

her 6 maçın 5ini kazansak sıkıntı olmaz 30 haftada 75 puan min. ediyor  :D son 4 haftada ise Allah ne verirse bereket versin der şampiyon oluruz  :bandit:

Çevrimiçi İsmail Özyurt

neden şaşırdın daha ilk yarıda posbıyıkın fener maçında bizi doğraması uzun zaman öncemiydi? ikinci devre başında cünonun ve tarık ongunun kayseride geseyi kurtarması uzun zaman öncemiydi. ne çabuk unutuyorsunuz yapılanları  :alala:

son 2 şampiyonluğumuzda çok dominanttık renkliler ise silikti hakemler çok kayıramadılar onları bakın azcık iddialı olduklarında nasıl kollandılar. fırat mesela fener maçlarını fener gerideyken sözüm ona ortadan yönetiyordu fenerin bir anda ŞL iddiası olunca nasıl eyyamın kralını yaptı
Şenol hocamın ilk yılında Fb'nin en iddaalı ve de havalı  :evillol:  kadrosunu geçip şampiyon olduk. Bu şampiyonlukta az ama öz kadromuz kadar hocanın da ilk yılında bütün enerjisi ile lige asılmasının katkısı da büyüktü tabi. Ben bu MHK'nın özellikle ligin ikinci yarısında işin bokunu çıkarmalarında hoca ve buna bağlı olarak takımında lige gerekli önemi vermemelerine de bağlıyorum. O noktada gardımızı düşürdük ve adamlarda o tarafımıza çalıştılar devamlı. Fırat olayı ise bambaşka bir mecra. Bu konuyu ziyaretçiye kapalı özel bir başlıkta konuşmak daha doğru olur  :akuma:
En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı tangaz

Şenol hocamın ilk yılında Fb'nin en iddaalı ve de havalı  :evillol:  kadrosunu geçip şampiyon olduk. Bu şampiyonlukta az ama öz kadromuz kadar hocanın da ilk yılında bütün enerjisi ile lige asılmasının katkısı da büyüktü tabi. Ben bu MHK'nın özellikle ligin ikinci yarısında işin bokunu çıkarmalarında hoca ve buna bağlı olarak takımında lige gerekli önemi vermemelerine de bağlıyorum. O noktada gardımızı düşürdük ve adamlarda o tarafımıza çalıştılar devamlı. Fırat olayı ise bambaşka bir mecra. Bu konuyu ziyaretçiye kapalı özel bir başlıkta konuşmak daha doğru olur  :akuma:

ilk sene dominantlığımızı vurguladım zaten kaldıki orada süper mario da vardı son 6 hafta tıktık tıklıyordu teker teker...

negredonun golü yok en kritik anda cincona atamadı 2 dk sonra yedik paşam sayesinde, babel durdu  talişka durdu 2 maçtır ama gomez öylemiydi winnerdı herif bizde sayesinde tıklıyorduk

Çevrimiçi underworld

Sırf pepe ve negro dan 9.1 m öro kar ederiz.

Çevrimdışı tangaz

Sırf pepe ve negro dan 9.1 m öro kar ederiz.

pepe ligin ilk yarısı gibi oynayacaksa kalsın ikinci yarısı gibi oynayacaksa satılsın

Çevrimdışı cursedofdragon

Beşiktaş formasıyla bu sezon Süper Lig'de en fazla gol atan futbolcular:

Anderson Talisca: 13
Ryan Babel: 12
Cenk Tosun: 8
Alvaro Negredo: 7
Dusko Tosic: 5

Çevrimdışı cursedofdragon

pepe ligin ilk yarısı gibi oynayacaksa kalsın ikinci yarısı gibi oynayacaksa satılsın

şampiyonlar liginden elendikten  sonra düşüşe geçti pepe.

Alışkın değil adam son 16 da elenmeye.

Çevrimdışı Onur Küçük

Hoca 50 senelik alışkanlıklarının bazılarını değiştirmedikçe  istikrarlı biçimde üst üste maç kazanma serilerinin sayısında da fazla değişiklik olmayacak. Burada kilit olan Hocanın tavrı. Başakşehir'e kaybettik çünkü Hocanın oyun anlayışının getirdiği kusurları her zaman değerlendiren bir Avcı vardı. Gs'ye kaybettik çünkü Gs'nin teknik direktörü Hocanın oyun anlayışının getirdiği kusurları iyi analiz edip bunları değerlendirdi. Bunları değiştirmenin yolu en başta Hocanın kendini,  oyun anlayışını sorgulaması. Bunu yapabilmesi için kulaklarını dışarıya kapatmaması eleştirilerden değerli olanlarını ayırması, neden sonuç ilişkisini çıkarması lazım. Hoca her eleştiride bir art niyet aramamalı, eleştirilerin değerli olanlarına kulak tıkamamalı, bu sayede alışkanlıklarından yanlış olanlarını ayıklayıp düzgün seçimler yapabilir. Neden sonuç ilişkisini çıkardıktan sonraki adım çözüm. Hocanın yanında güçlü bir teknik ekip olmalı derken en güçlü nedenlerinden biri de Hocaya sorunların çözümünü ararken yardımcı olabilmesi. Hoca bütün ipler benim elimde olsun diyerek yalnız adamlığa doğru itti kendini. Başta kendine sonra takıma zarar verdi bu anlayış.

Etiketler: