Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 350 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5224056 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı Serhat Akkaya

hocanın dediğinden bunu mu anladın :bandit:
tabiki seneye sahada görmeyeceğiz. Beşiktaş forveti olursa işimiz var demektir
bunun için zaman var cenk kaç yılda Beşiktaş forveti oldu.
bütün yatırımlar ilk yapıldığında ölüdür. onun kazancını zaman gösterir. Baklentidir yatırım
sadece oyuncuda değil yatırım için dövizde alsan hissede alsan bir şirketede ortak olsan bu
yatırım ölüdür. ilerki süreçte kazanç sağlama umuduyla yapılır. yoksa zaten kazanç getiren bir şey için
kimse gel buna yatırım yap kazancımı paylaş demez kazananı en yüksek seviyede alırsın
zirvede aldığındanda gelir elde edemezsin zaten oraya gelene kadar eden etmiştir.
Yok seneye sahada görürürüz demişti arkadaş ona istinaden dedim. 2-3 seneden önce ilk 11 e girmesi zor bencede.
Korku akıl katilidir.

Çevrimiçi Necmi

tolgayı sayma ilk şampiyonlukta sakattı oynamadı cenk gomezin yedeğiydi kalede de tolga vardı o zaman
ozi de bu sezon düzenli forma giymiyor maalesef.Yani kadro 2 kişi hariç komple yenilendi bu sene.
Senin tabirinle söyleyeyim abi başırada yönetimin ne kadar payı var ise başarısızlıkta da o kadar payı vardır diyelim.
Bu arada abi çok uzun yazmasan bilgisayar yüklerken çok kasıyorda  :D
elbette başarıda kimin payı varsa başarısızlıktada onun payı vardır.
ama bu kime nasıl bakacağınla alakalı ben Fikret Ormana bakarken 5 yıl başkanlık karşılığı bir stadyum inşaatı
yenilenen tesisler yenilenen alt yapı tesisleri iki şampiyonluk avrupada markalaşmya başlayan bir Beşiktaş görüyorum
sonra dönüp soruyorum kendime yönetim başarılımı evet bence başarılı bu sene şampiyon olamasakta yönetim
başarısız olmuyor. Yönetimin görevi lokal başarı da değil Beşiktaşın geleceğini doğru yapılandırmaktır anlık
başarı değil gelecekte sürekli başarılı olacak bir kulübün temelini atmaktır. Başarı kıstası kişiden kişiye değişir.

Çevrimdışı caner.eryigit

Beşiktaşın futbol aklı kim bilmiyorum ama 5 yıldır sürekli üstüne koyan bir takım
son iki senesinide şampiyon olarak bitirdiyse futbol aklı iyi çalışıyor demektir. ortada
başarısızlık yokki neyi eleştiriyoruz. Beşiktaşın futbol aklını son iki sene şampiyon olduğu içinmi suçlayalım
yada gelecek 5 yıla ümitle bakabildiğimiz içinmi suçlayalım. nedir yanlış olan futbol aklını
suçlamak kolayda satmadan alamadığın bir ortamda bütçe kısıtlamaların varken yaptığın
transferlerin çoğu tutuyorsa bu sıkıntıda bir şekilde ihtiyaçlarını kapatabilecek seviyede
haraket ediyorsa bu kulübün futbol aklıda iyidir.
hoca ortaya atılacak biri değilki istesende atamazsın hocaya kulüpten biri çıkda basın toplantısı yap demez diyemez.
sonuçta hocanın konuşmasını dinliyorum şu anda konuşulan konular futbol takım takım performansı bunları
çıkıp yönetimmi konuşacak bunu yapsalar takıma müdahale etmiş olurlar. Bu yönetimin her konuda
eleştirisi yapılır ama yapılamayacak bir şey varsa asla takıma müdahale etmiyorlar aslında biraz
etseler iyidir. ama etmiyorlar ve asla takımın başarısınıda çıkıp sahiplenmiyorlar. Bu gün herkes
şenol hoca şampiyon yaptı diyorsa işde bu yönetimin ne kadar mütavazi olduğunu gösterir.
bu yönetimde hiç duydunuzmu yönetim takım diyaloğu herkes kendi işini yapıyor yönetim kendine
düşen sorumluluğu yapabildiği en iyi şekilde yapıyor. yönetimin işi maaşları ödemek takımın önündeki
yönetimsel sorunları çözmek kulüp politikalarını yönetmek herşeyden önemli olanda bütçeyi
doğrultmak. kulübün attığı her adımı paraya çevirmek. paran yoksa gücün yoktur.
Sen bizim futbol aklımızın ve kadro mühendisliğinin doğru olduğuna inanıyorsan birşey demiyorum.sürdürüleibilir başarı istiyorsan özellikle Avrupa’da bu işi profesyonel insanlara bırakacaksın onlar yapacak.sende biliyorsun ki abi Başkan ve diğer yönetici arkadaşların bu takımın futbol aklı olduğunu ama yine top çeviriyorsun yok kimse futbol aklı fln derken.kötü birşey mi istiyoruz bu işi ehil olan bir yapsın sende onu günün sonunda +- bak ona göre ya devam et ya da bu işi daha iyi yapacak birini bul.sen işin marketin business kısmıyla ilgilen.bir de şöyle birşey var bu yazdıklarım hafta sonu civciclere patarada çutarada yapacağımız gerçeğini değiştirmez iple çekiyorum zaman geçmiyor 🦅

Çevrimdışı savaş altay

Katılmıyorum  :dont:
Dediğim gibi oyun olarak bu sene bütün maçlara bakarsan hangi maçta rakip bizden üstündü söyleyebilirmisin
Yada dur ben söyleyeyim 1 elin parmaklarını geçmez bu sene bizim en büyük sorunumuz topu 3 direğin arasından geçirememek oldu.
Şl de bunu bir nebze başardık ama süper kupada dahil top bu sene bizi sevmedi arkadaş puan kaybettiğimiz maçların sadece özetini izle ne demek istediğimi anlarsın.
Bu sene rakibin direncini kıramıyoruz maalesef zaten adamlar bize içerde dışarda farketmez 1 puan için çıkıyor.O 1 puan için canhıraş savaşıyorlar.
Ama biz ne yapıyoruz elimize geçen fırsatları cömert ve lakayıt bi şekilde harcıyoruz.Yda şansız diyelim demek oyun doğru ama skor alamıyoruz.
E burda hocalık bir durum göremiyorum ben ne yapsın hoca mı çıkıp gol atsın.Bu sene talisca ve babel hariç son vuruş özürlüsü bir ortasaha ve ileri ucumuz var
love da yaramıza merhem olamadı bu konuda  :bandit:
Sence gs ve fb'nin 50 tane olmasada o oranlara yakın kaçırdıkları var mıdır, yok mudur ?
Maçın özetini izlersek zaten bu sonuca varırız. Maçların tamamına bakıyorum, bazen aklım yettiğince
pozisyonları da yeniden inceliyorum. Top bizi sevmiyor ama hiç bir sevgi ısrar etmeden kazanılmaz!
Biz tek bir plan ile oynuyoruz. Geçen sezon bile Quaresma de marke kalamadığı durumlarda oyunumuz kilitlendi.
Quaresma o maç formsuz ise Babel'i terse atıp Caner ile soldan bindirmek de istemedi. Aynı şey değil mi ?
Ya da her iki kanatdan birden Caner- Quaresma oynayıp Fw ile Talisca ile hava topu sonucu bulmayı neden denemedi ?
Görülüyor ki Hoca şu anki kendi planında bile eksik. Bir ara işliyordu, durdu. Peki şimdi girmeyenlere mi üzülelim yoksa
yeni planlar mı yapalım ?  Yeni plan yapılmıyor, tutmayan planda ısrar ediliyor. Bu hava topu saçmalığı bölümü.. Bizim Merkez
oyunumuza ne oldu ?  Nerede benim oyun kurucum ? Hem bu hava topu planında arkanı toplayacak olan zaten düşüşde olan
Atiba'nın yanında bir de ete süte dokunmayan Oğuzhan koyuyorsun. Dönenleri toplayamazsan, Takımın boyu zaten inanılmaz uzun
Bu plan nasıl işleyecek ? Top beni sevmedi demek senin, benim işim. Ama Şenol hoca'nın değil. Orta yolladık girmedi diyor demekki
o da top sevmedi bizi demek istiyor. Rastgele orta açıyoruz, 18 üstünde geri kazanamıyoruz. Geçiyorlar orayı rakibi orta sahada da
kesemiyorsun hurraaa herkes geri. Madem plan bu Neden Necip oturuyor, Vida risk alınıp Pepe'nin yanına konulmuyor ? Medel Atiba'nın
yanına neden geçmiyor ? Bu planda Orta sahan taş gibi olacak ki yeniden orta açıp Fw ve Talisca'yı daha çok sokacaksın pozisyona.
Oyun kurucusuz bir oyunda neden oyun kurucu sahada duruyor ben anlamıyorum. Herkes biliyor ki orta sahamız pamuk gibi.

Hem iç saha dış saha sana bilenecekleri bu kadar belli iken kasaba takımlarından derbilere kadar, bu yetersiz plan ile nasıl seri yakalayacaksın?
Yapmayalım mı seri yani ? Şampiyonluk serisinden bahsediyorken maç serisi yapamaz hale geldik.   

Çevrimiçi Necmi

Yok seneye sahada görürürüz demişti arkadaş ona istinaden dedim. 2-3 seneden önce ilk 11 e girmesi zor bencede.
seneye tek tük kupalarda falan görürüz gerisi gelişmesine bağlı
sağlıklı olanda bu değilmi. iki seneden öncede a takımda ciddi yer edinmesi kolay değil
olmamalıda zaten.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Sence gs ve fb'nin 50 tane olmasada o oranlara yakın kaçırdıkları var mıdır, yok mudur ?
Maçın özetini izlersek zaten bu sonuca varırız. Maçların tamamına bakıyorum, bazen aklım yettiğince
pozisyonları da yeniden inceliyorum. Top bizi sevmiyor ama hiç bir sevgi ısrar etmeden kazanılmaz!
Biz tek bir plan ile oynuyoruz. Geçen sezon bile Quaresma de marke kalamadığı durumlarda oyunumuz kilitlendi.
Quaresma o maç formsuz ise Babel'i terse atıp Caner ile soldan bindirmek de istemedi. Aynı şey değil mi ?
Ya da her iki kanatdan birden Caner- Quaresma oynayıp Fw ile Talisca ile hava topu sonucu bulmayı neden denemedi ?
Görülüyor ki Hoca şu anki kendi planında bile eksik. Bir ara işliyordu, durdu. Peki şimdi girmeyenlere mi üzülelim yoksa
yeni planlar mı yapalım ?  Yeni plan yapılmıyor, tutmayan planda ısrar ediliyor. Bu hava topu saçmalığı bölümü.. Bizim Merkez
oyunumuza ne oldu ?  Nerede benim oyun kurucum ? Hem bu hava topu planında arkanı toplayacak olan zaten düşüşde olan
Atiba'nın yanında bir de ete süte dokunmayan Oğuzhan koyuyorsun. Dönenleri toplayamazsan, Takımın boyu zaten inanılmaz uzun
Bu plan nasıl işleyecek ? Top beni sevmedi demek senin, benim işim. Ama Şenol hoca'nın değil. Orta yolladık girmedi diyor demekki
o da top sevmedi bizi demek istiyor. Rastgele orta açıyoruz, 18 üstünde geri kazanamıyoruz. Geçiyorlar orayı rakibi orta sahada da
kesemiyorsun hurraaa herkes geri. Madem plan bu Neden Necip oturuyor, Vida risk alınıp Pepe'nin yanına konulmuyor ? Medel Atiba'nın
yanına neden geçmiyor ? Bu planda Orta sahan taş gibi olacak ki yeniden orta açıp Fw ve Talisca'yı daha çok sokacaksın pozisyona.
Oyun kurucusuz bir oyunda neden oyun kurucu sahada duruyor ben anlamıyorum. Herkes biliyor ki orta sahamız pamuk gibi.

Hem iç saha dış saha sana bilenecekleri bu kadar belli iken kasaba takımlarından derbilere kadar, bu yetersiz plan ile nasıl seri yakalayacaksın?
Yapmayalım mı seri yani ? Şampiyonluk serisinden bahsediyorken maç serisi yapamaz hale geldik.   
Hocanın sıkıntısı da bu zaten. Herşey hocaya göre doğru gidiyor. Yanlış görmediğin bir şeyi düzeltmeye çalışır mısın çalışmazsın. Hoca da aynen bu durumda. Tekrar tekrar yazıyorum 10 kişi kalmış takıma karşı orta saha çıkartıp forvet alan ve uzun top şişiren hocanın çok başka sorunları vardır.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı mylife1903

elbette başarıda kimin payı varsa başarısızlıktada onun payı vardır.
ama bu kime nasıl bakacağınla alakalı ben Fikret Ormana bakarken 5 yıl başkanlık karşılığı bir stadyum inşaatı
yenilenen tesisler yenilenen alt yapı tesisleri iki şampiyonluk avrupada markalaşmya başlayan bir Beşiktaş görüyorum
sonra dönüp soruyorum kendime yönetim başarılımı evet bence başarılı bu sene şampiyon olamasakta yönetim
başarısız olmuyor. Yönetimin görevi lokal başarı da değil Beşiktaşın geleceğini doğru yapılandırmaktır anlık
başarı değil gelecekte sürekli başarılı olacak bir kulübün temelini atmaktır. Başarı kıstası kişiden kişiye değişir.
Artan borc nolcek abi
Bir suru adam satiyoz borc artiyir

Çevrimdışı cursedofdragon

Şenol hocamız bizim için büyük bir şanstır, fb ve gs gibi her türlü yolla başarı kazanmayı kendine yer edinmiş ve başarı için herşeyi yapabilecek klüp futbolcu yöneticilere karşı bizi başarıdan başarıya koşturmuştur, ve yöneticilerimizden daha çok onlara cevabını vermiştir.
Hocanın en büyük şansızlığı Gomez ve Abubakardan sonra gelen Negredodur. Bu sene Abubakar bizde kalsaydı şimdiden büyük fark atmış olurduk.

sorun hoca da değil sorun kadro da sorunu hoca da arayanlar sorunu başka yerde araması gerekiyor.

Çevrimiçi Necmi

Sen bizim futbol aklımızın ve kadro mühendisliğinin doğru olduğuna inanıyorsan birşey demiyorum.sürdürüleibilir başarı istiyorsan özellikle Avrupa’da bu işi profesyonel insanlara bırakacaksın onlar yapacak.sende biliyorsun ki abi Başkan ve diğer yönetici arkadaşların bu takımın futbol aklı olduğunu ama yine top çeviriyorsun yok kimse futbol aklı fln derken.kötü birşey mi istiyoruz bu işi ehil olan bir yapsın sende onu günün sonunda +- bak ona göre ya devam et ya da bu işi daha iyi yapacak birini bul.sen işin marketin business kısmıyla ilgilen.bir de şöyle birşey var bu yazdıklarım hafta sonu civciclere patarada çutarada yapacağımız gerçeğini değiştirmez iple çekiyorum zaman geçmiyor 🦅

ben birşey demiyorum ezbere konuşmayın sadece tutturmuşsunuz futbol aklındanda
bu takım başarılı başarı varsa yönetende bir futbol aklı var demektir işin profesyoneli falan hikaye
aslında profesyonel yapı neden gereklidir neden önemlidir bunu irdelemek lazım önce.
başarı başarısızlık olarak değil. Bak esas sormamız gereken şu bu futbol aklı bizde sonuç veriyor başarı geliyor
peki yönetim gidince ne olacak. işde profesyonellik burda önem kazanıyor yönetimler gitse bile
profesyoneller kesintisiz döngüyü devam ettirir. Aile şirketleri başarılıdır ama devamlılığı yoktur
baş değiştiğinde batar. Kulüplerde biraz daha farklı bu işler kulübün sahibi varsa profesyoneller yönetir
ama bizim gibi yapılarda yönetim değiştikçe profesyonellerde değişir o nedenle ordada sağlıklı bir yapı söz konusu
olmaz malesef. daha ffp olmadan yöneten bir Fikret Orman görmedik daha ana gelirlerimiz ipotekten
kurtulmadı. fulya ipoteği 2019 da bitecek naklen yayın ipoteği daha yeni bitti para kasaya daha girmedi
maç gelirlerindeki ipoteği vodafone açılınca kurtarabildik. Başa profesyonel getirsen ne olacak birde kimi
getireceksin başkan söylüyor bunu ülkede bunu yapabilecek dinamiğe sahip kadro yok diyorki bu doğru
peki yurt dışından getirip doğru adımı atabilecekmisin Beşiktaş bir şirkettir yabancı birinin burda iş yapabilmesi
sadece futbolda değil hiç bir sektörde olmuyor o nedenle hep şirketler çift ceo atar bunlardan biri türk olur.
yada direk türk ceo ile yürürler. futbolda yürümüyor çünkü bu dalda uzmanlaşmış ceo yok. futbolcu artıklarındanda
ceo yaratamazsın yapmaya çalışılan bu. bu nedenle türk kulüpleri bu sistemde devam etmeye mecbur ancak
kulüpler satılırsa dediğin olur.

PFDK talisca kararını açıklamış.

Talisca'nın cezasının kaldırılma kararını red etmişler.

Beklenilen birşeydi zaten.

Şeref çiceğide 1 maç müsabakalardan men cezası verilmiş.

Çevrimdışı savaş altay

PFDK talisca kararını açıklamış.

Talisca'nın cezasının kaldırılma kararını red etmişler.

Beklenilen birşeydi zaten.
Video hakem konusunda umudu olanlar ibret alabilirler  :D

Çevrimdışı mylife1903

Video hakem konusunda umudu olanlar ibret alabilirler  :D
Vidyo hakeme fazla anlam yuklemeye gwrek yok
Vidyo hakem ile soyle olur
Aciklayam elim deymiskene

Bizim macta taliska pozisyonu var a girmez
Bizim macta konyanin attigi gol var a girer, gol verirler

Gs macindaki penalti var a girer hakem izler penaltiyi iptal eder

Fb macindaki ofsayt gol ise hepten var a girmez

Çevrimiçi murat

neden quaresma atiba ozi yokmu tosiç yokmu tolgay yokmu devre arasına kadar cenkde takımdaydı gelene laf ediyorsunuzda pepe geldi fabri geldi babel geldi talisca abou geldi. hiçde söylenildiği gibi değil
aslında tam tersi hiç bir şey durağan değildir gelişmek zorunda yenilenmek zorunda
yılan bile büyüdükçe derisini değiştirir. o ilk seneki kadronun uefada gruptan çıkamadığını unuttunuz
çok çabuk evet kadro yenilendi ama yenilenen kadro geri gitmedi tersine yine şampiyon oldu
üstüne uefada çeyrek gördü. bu sene avrupada yaptığı ortada bunları sürekli gelişerek yapabilirsin
yönetim neden suçlu daha iyisini istediği içinmi. Birileri çıkar hocanın istediği oyuncular alınmadı der
hiç demez hocanın istediği alınsaydı pepe değil serdar aziz stoperin olacaktı diye. herkes burak ts de
atıyor diye bakıyor ama kimse Beşiktaşda atabilirmiydi diye bakmıyor al işde geçen senenin gol kralı
bu senede on gol atmış ilk yarıda love geldi. Birşeyler konuşulurken Beşiktaş gerçekleride düşünülsün.
kimse kusura bakmasın kırmızı kart görülmesi belki hocanın suçu değildi ama kırmızıdan sonra refleks
gösterememekte benim suçum değil 12 yaşında az çok futbolu bilen bir çocuk koysan oraya 60. dakikaya
 kadar bayerne karşı tek atiba ile orta sahayı oynatmaz ne bileyim tek bir oyuncu değişikliği ile aynı anda birinci ikinci
üçüncü bölgede taşları yerinden oynatmaz. 90 dakikada 40 orta açtığımız maçta tek pozisyonumuz yokken
çıkıpda yeterince orta açtık gol atamadık şansımız yoktu demez sürekli aynı hataları yapıp doğru
sonuçlar çıkartmaya çalışmaz senin forvetlerin her maç bu kadar gol sıkıntısı çekiyorsa artık bunun
adı şansızlık falan değildir bir şeyler yanlış sistemde sıkıntı var demektir. bunu bütün camia görürken
hala hocada yanlış yok demek abes kaçıyor.
ilk şampiyonluk burda çok konuştuk milletin hoşuna gidiyor ama güçlü oyunumuz yok dedik bir iki oyuncunun
kişisel yeteneğiyle yürüyor dedik nitekim ligin sonuna doğru çözdüler bizi ama vodafonenun açılması
bize doping oldu. ikinci şampiyonluğu unuttunuz herhalde başak bize zorla verdi biz puan
kaybettğimiz her maçın sonunda onlarda kaybetti kırılma maçlarının hepsinde kırıldılar burda
çok konuştuk yanlış oynuyoruz diye geride sürekli top çevir uzun top quaresmayı buluştur
orta açsın sonuç buda şampiyon yaptı bizi ama rakiplerde durmuyor bunuda çözdüler
sonuç koskoca ikinci yarı ısrarla aynı oyun ama hiç bir sonuç alama biz hoca geldiğinden
beri en güçlü ve dengeli oyunu ikinci yarı itibariyle oynamaya başladık ortada değil pas
oyunuda değil dengeli bir oyun oynuyoruz. sahada kazanırsın kayberdesin en azından oyun artık
tatmin etmeye başladı. oturdukçada iyi olacaktır. ama bunu hocanın daha ilk yarıda görmesi
lazımdıki o kadar puan kaybı yaşamayalım. oyuncu değişiyormuş her sene evet değişecek
o nedenle zaten tarihimizin en güçlü kadrosuna sahip olduk. Değiştirmeden olmaz bu.
geçen senenin en iyi kanat oyuncusunu bu sene orta açma sevdasına işe yaramaz hale sokarsa
ben suçlanmam herhalde.
Birde artık bırakın bu lafı burası Beşiktaş burda şampiyon olan Beşiktaşdır hoca değil yönetime sallıyorsunuzda
herkes bu hocayı getireninde yönetim olduğunu neden düşünmüyor neymiş şampiyonluk yönetimin değil
hocanın başarısıymış nasıl oluyor bu Hoca Beşiktaşı satın alıp başınamı geçtide başarılı o oluyor.
yada hoca olmadığında bir daha Beşiktaş şampiyon olamayacakmı. Beşiktaşı ne kadar aşağıladığınızın farkındamısınız.
hemen lafta hazır daha önce olamıyorduk ama buda ayrı ironi YD döneminin bütün hataları
yok sayılıp başarı geldiğinde bunu hoca sayesinde demek gerçekten tuhaf hatırlatırım size
Şenol Güneş iyi hoca ama unutmayın sadece Beşiktaşda şampiyon oldu Beşiktaşa şampiyon hoca
olarak gelmedi. hocanın geçmişinde şampiyonluk yok ama Beşiktaşın geçmişi şampiyonluklarla
dolu geleceğide şampiyonluklarla dolu olacak ama şenol hocayla ama başka hocayla. sonuçta
hoca Beşiktaş takımının başına başarılı olsun diye getirildi. burda bu kararı verenindir ödül
maaşla çalışanın değil. başarı bir kişiyle gelmez işini iyi yapan bir çok insanın bir araya
gelmesi başarıyı getirir. Takım şampiyon oluyorsa burda işini iyi yapan bir sürü insan olduğu için
bunun içinde hocada var yönetimde var oyuncularda var tribündeki taraftarda var. başarı çoklukla gelir
ama başarısızlık zincirin tek halkasının kopmasına bağlıdır.
Başarının en büyük nedeni stadın yapılması ve camianın tekrar ayağı kaldırılması formasına sponsor
bulamayan kulübün en fazla sponsora sahip kulüp olmasıyla 150 M bütçeden 1 milyar bütçeye çıkarak
yaratılan imkanlardır. Bunları Şenol hoca yapmadı. Bugün yedekleri bile yıldız olan bir takım yaratanda
bu yönetimdir. eksikler yokmu dolu var kulüp büyüdükçede olmaya devam edecek bu zaten olması gereken
bir şey bugün yıldız dediğini yarın beğenmeyeceksin hocayıda yetersiz bulacaksın bunun adı gelişmedir
siz gelişmeyi değil durağanlığı savunuyorsunuz durursan rakiplerin gelişirken sen geri düşersin
sürekli ilerlemek zorundasın sürekli gelişmek zorundasın. bu takım ffp kıskacındayken iki kere
şampiyon oldu. Bunu başarabilmek mali disiplinle uğraşırken ve iyi takım yaratmaya çabalarken
birde stadı yapmak kusura bakmayın yönetime laf ederken kırk defa düşünmeniz lazım dünü
daha bugünü yaşamadan unutmayın. Takım hacizden başını kaldıramazken kayyum atanması
konuşulurken bu duruma geldi. Üçüncü büyüklüğü tartışılırken tek büyük konumuna geldi bunları yapan hoca değil
salladığınız yönetim.
+1903

Çevrimiçi Necmi

Artan borc nolcek abi
Bir suru adam satiyoz borc artiyir
aslında artan bir borç yok olaya nasıl baktığınla alakalı bu.
yönetim devraldığında borç euro olarak 370 M du.
çarp bugünün kuruyla onu mevcut borçtan çıkart bakalım artmışmı.
ve bu 5 yılda Beşiktaş tarihinin en büyük tesis yatırımı yapıldığı halde
bugünkü kurla geçmiş borç 1.724 000 000 ediyor. ve 5 yılda birde bu borcun faizi ödendi
üstüne stad yapıldı bitik kadro şampiyon kadroya dönüştürüldü.
tesisler yenilendi. şimdi görünen borç 1.766 000 000 ve bu seneki stad bilet gelirleri şl gelirleri
henüz düşmedi sezon bitince düşecek şl de henüz uefa hesabı çıkartmadığı için
bütçeye girmedi. işin güzel tarafı şu anda bilet loca ve kombinelerden alınanan paralarda borç
hanesinde duruyor. bunlar karşılığı olmayan borç.
şimdi bu hesapla sence borç artıyormu. Bu şartlarda borcu stabil tutabilmek bile düşürmek demektir.
bu arada giren olacak ama çıkanda olacak tahminen 1600  seviyelerinde olur yıl sonunda
ne demekmiş işimize geldiği şekilde konuşmamak lazımmış borç büyükmü evet büyük
ama bu borç varken 5 yıl önce bütçen 150 M di şimdi bütçen 1 milyarı zorluyor.
işde bu fark borç varken bile seni umutlu olmaya sefk ediyor.

Çevrimdışı savaş altay

Vidyo hakeme fazla anlam yuklemeye gwrek yok
Vidyo hakem ile soyle olur
Aciklayam elim deymiskene

Bizim macta taliska pozisyonu var a girmez
Bizim macta konyanin attigi gol var a girer, gol verirler

Gs macindaki penalti var a girer hakem izler penaltiyi iptal eder

Fb macindaki ofsayt gol ise hepten var a girmez

Aynen abi. Önceden de yazdığım gibi hakem karar veriyor, istediği pozsiyonda
başvurur ya da vurmaz. Başında tepin istersen ''Ben net gördüm'' der maç aynen
devam eder  :)

Çevrimdışı sametbagan

Yoktur , işe renklileri karıştıracaksak eğer işin içinden çıkamayız çünkü devreye başka parametreler giriyor.
Dediğim gibi puan kaybettiğimiz lig maçlarında üstün olan taraf hep bizdik yani sonuç almada sıkıntı yaşıyoruz diğer bir deyişle
Neden üstümüzdekiler hala bizi işaret ediyor neden yorumcular hala gs başak fb üçlüsünden birini kesin favori gösteremiyor.
Sebebi bizim güçlü oyunumuz onlarda biliyor hep böyle şanssız veya beceriksiz olmayacağız son vuruşlarda
Elbet dönecek şansımız elbet odağımızı lige çevireceğiz oyun olarak ne fb ne gs tat vermiyor bi başağı ayrı yere koyabiliriz lakin onların da büyük takım refleksleri yok.
Bir de sadece yetenek bu işte yetmiyor sahada kendini adamadan boşvererek bu seferde olmayacak galiba atamayacağız diyerek şampiyon olamayız.
İşte orda iş yönetime hocaya ve oyuncularda bitiyor biz taraftarlar zincirin son halkasıyız.Onlar ne kadar ister ve motive olurlarsa biz bu enerjiyi 2 katına çıkartıp sahaya yansıtırız.
En basiti salı günü münihin hocası skor 3 -0 iken levandoskiye bir taktik verişi var sanırsın 3-0 onlar malup çünkü adam 3-0 yetmeyebilir diye oyuncularını telkin eediyor
Ve sahadaki oyuncularda eyşanın dediği gibi acımasız bir şekilde 90 da bile bıkmadan topu dikine ileri doğru ceza sahasına gönderiyorlar.İşte bizdeki eksiklik bu oyun iştahı arzu adanmışlık
Artık adına ne dersek diyelim

Çevrimdışı Serhat Akkaya

aslında artan bir borç yok olaya nasıl baktığınla alakalı bu.
yönetim devraldığında borç euro olarak 370 M du.
çarp bugünün kuruyla onu mevcut borçtan çıkart bakalım artmışmı.
ve bu 5 yılda Beşiktaş tarihinin en büyük tesis yatırımı yapıldığı halde
bugünkü kurla geçmiş borç 1.724 000 000 ediyor. ve 5 yılda birde bu borcun faizi ödendi
üstüne stad yapıldı bitik kadro şampiyon kadroya dönüştürüldü.
tesisler yenilendi. şimdi görünen borç 1.766 000 000 ve bu seneki stad bilet gelirleri şl gelirleri
henüz düşmedi sezon bitince düşecek şl de henüz uefa hesabı çıkartmadığı için
bütçeye girmedi. işin güzel tarafı şu anda bilet loca ve kombinelerden alınanan paralarda borç
hanesinde duruyor. bunlar karşılığı olmayan borç.
şimdi bu hesapla sence borç artıyormu. Bu şartlarda borcu stabil tutabilmek bile düşürmek demektir.
bu arada giren olacak ama çıkanda olacak tahminen 1600  seviyelerinde olur yıl sonunda
ne demekmiş işimize geldiği şekilde konuşmamak lazımmış borç büyükmü evet büyük
ama bu borç varken 5 yıl önce bütçen 150 M di şimdi bütçen 1 milyarı zorluyor.
işde bu fark borç varken bile seni umutlu olmaya sefk ediyor.
abi ne 370 m euro borcundan bahsediyorsun. 500 mt tl civarında borç vardı. O da o günün kuruyla 2,38 filan euro kuru 200 m euro filan yapıyor..
Korku akıl katilidir.

Çevrimiçi murat

Elindeki parayla futbol aklın bu kadarına yeter.takımı saymayayım sana hakaret etmiş gibi olmayayım. :tabe:

Çevrimdışı savaş altay

Yoktur , işe renklileri karıştıracaksak eğer işin içinden çıkamayız çünkü devreye başka parametreler giriyor.
Dediğim gibi puan kaybettiğimiz lig maçlarında üstün olan taraf hep bizdik yani sonuç almada sıkıntı yaşıyoruz diğer bir deyişle
Neden üstümüzdekiler hala bizi işaret ediyor neden yorumcular hala gs başak fb üçlüsünden birini kesin favori gösteremiyor.
Sebebi bizim güçlü oyunumuz onlarda biliyor hep böyle şanssız veya beceriksiz olmayacağız son vuruşlarda
Elbet dönecek şansımız elbet odağımızı lige çevireceğiz oyun olarak ne fb ne gs tat vermiyor bi başağı ayrı yere koyabiliriz lakin onların da büyük takım refleksleri yok.
Bir de sadece yetenek bu işte yetmiyor sahada kendini adamadan boşvererek bu seferde olmayacak galiba atamayacağız diyerek şampiyon olamayız.
İşte orda iş yönetime hocaya ve oyuncularda bitiyor biz taraftarlar zincirin son halkasıyız.Onlar ne kadar ister ve motive olurlarsa biz bu enerjiyi 2 katına çıkartıp sahaya yansıtırız.
En basiti salı günü münihin hocası skor 3 -0 iken levandoskiye bir taktik verişi var sanırsın 3-0 onlar malup çünkü adam 3-0 yetmeyebilir diye oyuncularını telkin eediyor
Ve sahadaki oyuncularda eyşanın dediği gibi acımasız bir şekilde 90 da bile bıkmadan topu dikine ileri doğru ceza sahasına gönderiyorlar.İşte bizdeki eksiklik bu oyun iştahı arzu adanmışlık
Dediklerine kısmen katılıyorum ama
Hafta içi tesisinde Beşiktaş'a yakışır bir oyun için takımını hazırlayan ve maç esnasında
yapıp yapamadıklarını net görebilen Şenol hoca'ya ihtiyacım var.
Hani şu 30. dakika'da oyuncu değiştirip oyunu iyileştiren, 3-0'dan sonra ileri gidin diyen,
3-4 attığımız maç sonunda çok da mükemmel değildik, eksiklerimiz var diyen Hocamıza.
Azim göstermeyeni değiştirmek yine onun elinde. Kadromuz Mariana Çukuru kadar derin.
[ Son Düzenleme: 22 Şubat 2018, 18:02:04 savaş altay ]

Çevrimdışı Serhat Akkaya

abi ne 370 m euro borcundan bahsediyorsun. 500 mt tl civarında borç vardı. O da o günün kuruyla 2,38 filan euro kuru 200 m euro filan yapıyor..
Bu da şurada dursun.

http://www.besiktaspostasi.com/fikret-ormanin-borc-celiskileri-35172.htm#.Wo7ZOahuaUk

Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı mylife1903

O attiklari goller kadar tekme atacaksin istanbulda 2-3 ay oynamasinlar sonra

Bir daha eslesirsek akillarinin kosesinda bu isin istanbulu da oldugunu unutmazlar

Çevrimdışı mylife1903

Vidyo hakeme bi danisip geliyor

Çevrimdışı 3:10 to Yuma

Kazanmaliyiz Pazar gunu. Her seye herkese her detaya ragmen. Kazanmaliyiz.

Çevrimiçi underworld

Özetle sadece pozisyonları değerlendirirsin oyunu değil.

Etiketler: