Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 331 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5224898 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı Egos

tükürük saçan ben miyim? ben kimseye sataşmış durumda değilim. Tartışmaktan haz aldığını söyleyen ve benim mesajlarımı ısrarla alınmtılayıp tartışma hasretini gidermek isteyen arkadaşa söylemelisin bunu  :)

kardeşim 6-0'a kadar tüm skorları parselleyip takım mı yerilir?
bugün keyfim yerinde o yüzden gömeceğim desene. hakikaten şu maç, bu muhabbetlere vesile olmamalı. maç başlamadan yerini ayırtmışsın, sonra da on hafta önceki maçlardan dem vurmaya başlamışsın.

illa bir bağlama takılmak zorunda değilsin ki, istediğin oyunu tarif et yeter. bak bugün "maçı sattı" dediğin için 7 gün ceza aldığın lens'i savunuyorsun. şimdi söylediklerin ne kadar dayanacak, yarın hiç gelmeyecek mi?

bir anda düzelmez işler, sen yine eleştirilerini yap; ama cidden ihtiyarlattınız beni. sezon başında 25 yaşındaydım, ne hale geldim, 36 ne ya?

Çevrimdışı İhsan

Fazla orta yapılıyor eleştirisini ve Q7ye saldırılmasını anlamıyorum. Sanki Q7 nefreti Beşiktaş sevgisinin önüne geçmiş gibi

Bence Ortalar maçın düğümü çözdü. Adamlar resmen bunaldı.
Ortalar olmasa ilk devre golleri bulamazdık.

Q7 istatiskleri doğruları göstermez. Defansın son anda çıkardığı ortalar top kaybı olarak yazılıyor. Q7yi eleştiriken biraz insaf. Inşallah bugünkü oyununu devam ettirir ve son haftalardaki kötü performansını atlatmış olur.
Kale önündeki beceriksizlikler olmasaydı daha fazla ortayla gol atmış olacaktık.

Ayrıca sahanın en iyisi Medeli unutmamak lazım. 4, 6 ve 8 numara gibi oynadı  :tabe:

Come to Beşiktaş

Çevrimdışı İhsan

talisca bugün iyiydi ha

katılıyorum.
Medel ve Atiba çok rahatlattı onu.
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı tuncaboylu

Bu arada Vida transferi olmuyor haberleri düşmeye başladı sağda solda, söylenenlere göre Kiev'le sözleşme yenileyecekmiş.

Hayırlısı olsun diyelim.

Çevrimdışı İhsan

bugün galip geleceğimizi hemde bol gollü galibiyeti çoğunlukla öngörüyordu zaten.rakip osmanlıspor.atiba medel bu maç özelinde yanıltıcı olur.bugün ozide oynasa resital yapardı.bizim öxellikle iç sahada görece kolay maçlarda atiba ile oynamamamız gerekiyor.yaşı 35 oldu lig avrupa kaldıramıyor.elinde böyle bir kadro varken bu kadar ısrar etmemek lazım.he atibanın yedeği necip olur eyvallah 34 maç oynasında arkasında oynayabilecek medel tolgay ozi var.

@MURAT
birdaha yazılanları oku derim. Atiba Medel ikilisini duyanlar Beraberliği hazırlanın dedi.
Come to Beşiktaş

Çevrimiçi Sinan66

hakketen acayip yorumlar oluyor maç oncesi burda :evillol:

Çevrimdışı Ahmet Kömürcüler

Herşey okeyde 35 orta nedir ya? daha kötüsü 35/5 isabet oranı nedir?
2015-2016 ve 2016- 2017 sezonları Şampiyonu BEŞİKTAŞ!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin..

-Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi 38life

İyi, cevap vermişsin.

Şimdi inceleyelim.

Uzaktan şut. Güzel. Ama karşı tarafın santraforu bile cea sahasının önünde pres yapıyorsa senin şut mesafen minimum 25 metre olacaktır. O da önü açık olması imkansız görüşü kapalı bir vuruş imkanı tanıyacaktır. Tercih edilebilir, ama etkili olma ihtimali azdır. Arada Babel ile deniyoruz da bu yöntemi.

Topu rakibe vermek: Rakibin topla bir şey yapma isteği yoksa ve bahsettiğin gibi kapanıyorsa, o da uzun oynarak sana geri verecektir. Roland Garros'da göze hoş gelebilir, ama anlamsız bir çözüm önerisi.

Kanatların ceza sahasını ve önünü karıştırması: Güzel. İyi bir yöntem. Kanatlar ceza sahası önünde ne yapacaklar tam anlamasam da, karıştırma fikri fena değil. Yalnız rakip ceza sahsı ve önü bu kadar kalabalıkken oraya ekstra adam göndermek ve kanadını boşaltmak oyunu açmana engel değil mi? Tam bir karambol kovalayacaksın yani.

Stoperler'den birini öne çıkararak oynamak: Güzel. Bu stoperi rakip ceza sahasında topla nasıl buluşturacak ve onun en etkili silahı olan kafa toplarını kullanacaksın peki? Ortalarla?

Rakip ceza sahası önünde pas üçgenleri kurmayı denemek: Önerdiklerin içinde en akıllıca yöntem bu. Ama rakip santraforu unuttun, çünkü o da orada. Bu kadar kalabalıkta üçgen kurmak ve net pozisyon bulabilmek için rakibin çok büyük zaafları olması lazım, ya da senin elinde Ouzhan Tolgay'dan çok daha hızlı pas alışverişi yapan bir üçlü olmalı. Kolay değil yani.

Çift forvet oynamak: Mantıklı bir çözüm. Forvetleri topla nasıl buluşturacaksın? Ortalarla?

Söylediğin çözümlerin çoğu mantıklı, ama hepsini biren uygulayabilen takım yok bu dünyada. O yüzden en fazla 3-4 tanesini metod olarak belirleyebilir ve antrenmanlarda çalışabilirsin.

Ayrıca karşında ölümüne kapanan, çirkeflik yapan ve oyunu soğutan bir rakip varsa, çoğu atağında (mesela 21 atağının 17'sinde) duvara çarpıp geri dönersin.

Görüşün kapalı olmasının sorun olmadığını zaten yazdım. Uzaktan şut kullanmaktaki tek amaç direkt olarak gol atmak değil.

Topu rakibe vermeyi böyle anlamamak gerek. Büyük takımlar rakibin nasıl atak yapacağına bile karar verebilir. Rakibi yönlendirebilecek akıl gerekiyor.

Amacımız zaten rakibin dengesini bozmak. Kanatların içeri girmesini içeri girip yerleşmek olarak algılama? Ben koşulardan ve paslardan bahsediyorum.

Stoper'i ceza sahasında topla buluşturmak mı? Ben böyle birşey yazmadım. Stoper ileride sayıca çoğalmayı sağlayacak. Ve bu çıkışların çoğu zaten ani çıkışlar olacak. Ani çıkış sonuç vermediğinde pas trafiğine katılacak.

Oğuzhan, Negredo ve Cenk bence bunları gayet iyi yapan futbolcular. Çok hızlı şekilde tekte oynayabilirler. Ama ne yazıktır ki şuan denenmeyen birşeyden bahsediyoruz...

Çift forvet oynamakta amaç rakip savunmanın içine daha fazla girmektir. Sahaya daha çok hücum oyuncusuyla yayılmaktır. Savunmadan risk alıp ofansda sayıca çok almaktır.

Son satırda yazdığına katılmıyorum. Rakiplerimiz ölümüne kapanıyor ama bireysel olarak kaliteli savunmacılardan söz edemiyoruz zaten burada. Buyüzden eğer doğru işleri yaparsan bu bireylerin kalitesizliklerini ortaya çıkartırsın. Yani yeteri kadar şans bulursun. Ama bunların hepsi afaki. Çünkü denenmiyor. Hoca değişime sıcak bakmıyor. Umarım ikinci yarı bakar.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı İhsan

199 maçı olan Ozzi ye 200. maç plakesi verilmiş. :evillol:

edit 202 maçı varmış...  :iblush:

[ Son Düzenleme: 18 Aralık 2017, 01:41:31 İhsan ]
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı arda

hakketen acayip yorumlar oluyor maç oncesi burda :evillol:

+75 Ziyaretçimiz acayiplikleri sever :D

SİYAAAAAAAAHHHHHHH
Ama allahtan Beşiktaş’a olan bağım başarıya bağlı değil. Bunu her zaman söylüyorum, ben en çok Beşiktaş yenildiği zaman Beşiktaşlı olduğumu hissediyorum. Bu en başında da böyleydi hâlâ da böyle. Siyah Ulan

Çevrimiçi 38life

kardeşim 6-0'a kadar tüm skorları parselleyip takım mı yerilir?
bugün keyfim yerinde o yüzden gömeceğim desene. hakikaten şu maç, bu muhabbetlere vesile olmamalı. maç başlamadan yerini ayırtmışsın, sonra da on hafta önceki maçlardan dem vurmaya başlamışsın.

illa bir bağlama takılmak zorunda değilsin ki, istediğin oyunu tarif et yeter. bak bugün "maçı sattı" dediğin için 7 gün ceza aldığın lens'i savunuyorsun. şimdi söylediklerin ne kadar dayanacak, yarın hiç gelmeyecek mi?

bir anda düzelmez işler, sen yine eleştirilerini yap; ama cidden ihtiyarlattınız beni. sezon başında 25 yaşındaydım, ne hale geldim, 36 ne ya?

Skor parsellemekten kastın en anlamadım. Maç başalmadan iyi oyunun ve iyi oyunun ölçü olmayacağını söyledim eve hala söylüyorum. On hafta önceki maçlardan değil bir kaç hafta önceki maçlardan bahsediyorum ve aynı zamanda 1 hafta sonraki oynayacağımız maçtan bahsediyorum. Çünkü gerekli değişim olmaz haftaya Sivas deplasmanında aynı sorunları yaşayacağımızı düşünüyorum. Benim Lens'i savunduğum falan yok. Quaresma'nın yerine Orkan bile daha faydalı olur. Lens de denenbilir, ki tecrübe bakımından o denenmeli önce. Ben söylediğim şeyleri kendime put olarak belirleyen biri değilim. Bugün söylediğimin yarın aksini söyleyebilirim. Bundan da asla utanmam. Doğrular şartlara göre değişir. Şuanki şartlar Quaresma'nın yedek kulübesine geçmesinin doğru olduğunu gösteriyor. Ben böyle düşünüyorum. Yarın ŞL maçında Q7 11 çıkar ve ben hiçbirşey demem hatta desteklerim. Herşeyi yüzeysel algılayıp. AAA dün bunu söyledin bugün onu savundun falan gibi şeylere girmek doğru değil.

Çevrimiçi Sinan66

+75 Ziyaretçimiz acayiplikleri sever :D

SİYAAAAAAAAHHHHHHH

ha bide hoca kendini kovdurmak istiyormus   :D

BEYAAAAAAAAAAAAZZZ

Çevrimiçi Necmi

Çevrimdışı arda

Herşey okeyde 35 orta nedir ya? daha kötüsü 35/5 isabet oranı nedir?

İç sahadaki 35 maçlık yenilmezlik serimizdir o :)
Ama allahtan Beşiktaş’a olan bağım başarıya bağlı değil. Bunu her zaman söylüyorum, ben en çok Beşiktaş yenildiği zaman Beşiktaşlı olduğumu hissediyorum. Bu en başında da böyleydi hâlâ da böyle. Siyah Ulan

Çevrimdışı bordele

Deplasmanda oynadığı 7 maçta 1 puanı olan takımı evimizde yendik diye şenol hoca futbol dersi verdiği şeklinde bir düşünce zafiyeti yaşamıyordur inşallah.

Herkes olmasa da çoğunluk Negredo ve Medel'in (hatta lens'in) ilk 11'de oynatılması gerektiğini haftalardır söylüyor zaten, gerekli büyük dersi kendisinin aldığını umuyorum. O hatalarından döndükçe biz daha çok kazanacağız.

Negredo'nun attığı golden bağımsız olarak attığımız diğer gollerde yaptığı koşuları, stoperleri ön direğe çekmeleri, takım arkadaşlarına yarattığı pozisyonlar ortada. Ama Alanya maçında galibiyet golünü attıktan sonra ertesi hafta 88. dakikada oyuna girebilmişti. Umarım cenk'in gereksiz golü hocanın gözünü boyamamıştır. Keşke cenk her maç böyle sonradan girse
Av zamanı

Çevrimdışı arda

ha bide hoca kendini kovdurmak istiyormus   :D

BEYAAAAAAAAAAAAZZZ

innahamassabirin :D

SİYAAAAAAAHHHHHHH

Çevrimiçi Özgür Gültekin

bu oyun formatının çok yetersiz kalacağını düşünüyorum.
sadece 1 oyuncunun orta yapma becerisine bakan bir oyun planı asla ana oyun planımız olmamalıdır.

umarım cebimizde başka planlarımız vardır.

Çevrimdışı tuncaboylu

Görüşün kapalı olmasının sorun olmadığını zaten yazdım. Uzaktan şut kullanmaktaki tek amaç direkt olarak gol atmak değil.

Topu rakibe vermeyi böyle anlamamak gerek. Büyük takımlar rakibin nasıl atak yapacağına bile karar verebilir. Rakibi yönlendirebilecek akıl gerekiyor.

Amacımız zaten rakibin dengesini bozmak. Kanatların içeri girmesini içeri girip yerleşmek olarak algılama? Ben koşulardan ve paslardan bahsediyorum.

Stoper'i ceza sahasında topla buluşturmak mı? Ben böyle birşey yazmadım. Stoper ileride sayıca çoğalmayı sağlayacak. Ve bu çıkışların çoğu zaten ani çıkışlar olacak. Ani çıkış sonuç vermediğinde pas trafiğine katılacak.

Oğuzhan, Negredo ve Cenk bence bunları gayet iyi yapan futbolcular. Çok hızlı şekilde tekte oynayabilirler. Ama ne yazıktır ki şuan denenmeyen birşeyden bahsediyoruz...

Çift forvet oynamakta amaç rakip savunmanın içine daha fazla girmektir. Sahaya daha çok hücum oyuncusuyla yayılmaktır. Savunmadan risk alıp ofansda sayıca çok almaktır.

Son satırda yazdığına katılmıyorum. Rakiplerimiz ölümüne kapanıyor ama bireysel olarak kaliteli savunmacılardan söz edemiyoruz zaten burada. Buyüzden eğer doğru işleri yaparsan bu bireylerin kalitesizliklerini ortaya çıkartırsın. Yani yeteri kadar şans bulursun. Ama bunların hepsi afaki. Çünkü denenmiyor. Hoca değişime sıcak bakmıyor. Umarım ikinci yarı bakar.

Gelişigüzel yapılan uzaktan şut, takımın rakip sahaya yerleştiyse ve top saçma bir yere sekerse kontra yemene sebep olur. Ayrıca auta çıkan her atağın sana en az 30 saniye(kale vuruşu) ve momentum kaybettirdiğini de dikkate alman lazım.

Topu rakibe verdiğinde karşı tarafın niyeti önemli. Rakibe ver, şok presle geri kazan ve gol bul. Tamam bu Avrupa maçlarında işe yarıyor, ama ölümüne kapanan Türk takımlarına karşı bir anlam ifade etmiyor. Herif pas yapmak yerine 60 metre uzun oynayacak, hele ileride hızlı bir adamı varsa onu yakalayıp topu geri kazanmakla uğraşacaksın bir de.

Stoperi ileri çıkarıp sayıca çoğalmak mantıklı, mesela Atiba'yı da ceza sahasına sokabilirsin böylece. Peki ceza sahasındaki yeni adamları topla buluşturma yöntemi olarak yine orta yapmak çok mu saçma?

Rakip ceza alanı ve çevresi çok kalabalıksa, orayı pasla delmen çok zor. Birbirinin ruhu okuyan 3-4 oyuncun olmalı ya da  tek hareketle önündekini eksrta edebilecek bir ekstra yetenekli oyuncun. Bizde var, denenebilir. Ama bu hücumun da Quaresma'nın ortalarından üretken olması çok zor.

Benim bakış açımı söyleyeyim:

1- Organize savunma yapan takımlara karşı deliği açabilmek için en etkili yöntem, duran toplar ve kenar ortalar.

İkinci yöntem hızlı ve seri paslaşmalarla rakibin dengesini bozmak ve ceza sahasına sürpriz oyuncu sokmaktır.

3. yöntem şapkadan tavşan çıkaracak oyuncularına inisiyatif verip, bir şeyler üretmesini beklemektir.

Biz sene başından beri 1'i ve 3'ü deniyoruz, 2'yi ise pek denemiyoruz. Bu yüzden de hocanın Tolgay-Oğuzhan'la oynayıp, full ofansif bir kadro çıkarmasını talep ediyordum. Ama hoca benim aklımdaki çözüm önerisini uygulamıyor diye "Alzheimer olmuş", "kendini kovdurmaya çalışıyor", "aklı milli takımda", gibi iğrenç ifadeler kulanmadım ve bunu doğru bulmuyorum. (Sen kullandın diye demiyorum, geriden gelirken okudum).

Hele ki oyuncu tercihleri konusunda artık hiç eleştirmiyorum, çünkü 2 senedir bu konuda güvenimi kazandı hoca.

Bence artık Medel de düzenli oynamaya başlayacak, çünkü son iki şansını iyi kullandı. Sene başında Fenerbahçe maçında batırmasaydı, daha önce de girebilirdi kadroya.
[ Son Düzenleme: 18 Aralık 2017, 01:59:00 tuncaboylu ]

Çevrimdışı arda

Geceye bir not:

Türk Futbolu'nun kurtuluş reçetesini veriyorum.

Önce IDDAA sonra FM CM ve bilimum batıllar yasaklansın. Sonra TV de ya lı yu lu konuşanlardan başlayarak, vuruş tekniği, pozisyon alma vs dışında ne kadar magazinel mevzu varsa ön plana çıkaran programlar kaldırılsın. Velettalin amin.

Çevrimdışı Berat

Ligimizde her 75 ortadan biri gol oluyor.

Nebil Evren'in analizi.

Çevrimdışı tuncaboylu

Nebil Evren'in analizi.

Niye özetlerde hep yapılan ortadan gelen goller görüyoruz o zaman? :alala:

Çevrimdışı arda

Nebil Evren'in analizi.

Defanstan ceza sahasına şişirilen topları da ortadan sayıyor analistliklerini sevdiğim.

Çevrimdışı Berat

Niye özetlerde hep yapılan ortadan gelen goller görüyoruz o zaman? :alala:

2 ve 3.bölgeden yapılan ortalar baz alınmış. @arda

Başka satılacak oyuncu yok mu @tuncaboylu ?

Çevrimiçi 38life

Gelişigüzel yapılan uzaktan şut, takımın rakip sahaya yerleştiyse ve top saçma bir yere sekerse kontra yemene sebep olur. Ayrıca auta çıkan her atağın sana en az 30 saniye(kale vuruşu) ve momentum kaybettirdiğini de dikkate alman lazım.

Topu rakibe verdiğinde karşı tarafın niyeti önemli. rakibe ver, ok presle geri kazan ve gol bul. Tamam bu Avrupa maçlarında işe yarıyor, ama ölümüne kapanan Türk takımlarına karşı bir anlam ifade etmiyor. Herif pas yapmak yerine 60 metre uzun oynayacak, hele ileride hızlı bir adamı varsa onu yakalayıp topu geri kazanmakla uğraşacaksın.

Stoperi ileri çıkarıp sayıca çoğalmak mantıklı, mesela Atiba'yı da ceza sahasına sokabilirsin böylece. Peki ceza sahasındaki yeni adamları topla buluşturma yöntemi olarak yine orta yapmak çok mu saçma?

Rakip ceza alanı ve çevresi çok kalabalıksa, orayı pasla delmen çok zor. Birbirinin ruhu okuyan 3-4 oyuncun olmalı ya da  tek hareketle önündekini eksrta edebilecek bir ekstra yetenekli oyuncun. Bizde var, denenebilir. Ama bu hücumun da Quaresma'nın ortalarından üretken olması çok zor.

Benim bakış açımı söyleyeyim:

1- Organize savunma yapan takımlara karşı deliği açabilmek için en etkili yöntem, duran toplar ve kenar ortalar.

İkinci yöntem hızlı ve seri paslaşmalarla rakibin dengesini bozmak ve ceza sahasına sürpriz oyuncu sokmaktır.

3. yöntem şapkadan tavşan çıkarak oyuncularına inisiyatif verip, bir şeyler üretmesini beklemektir.

Biz sene başından beri 1'i ve 3'ü deniyoruz, 2'yi ise pek denemiyoruz. Bu yüzden de hocanın Tolgay-Oğuzhan'la oynayıp, full ofansif bir kadro çıkarmasını talep ediyordum. Ama hoca benim aklımdaki çözüm önerisini uygulamıyor diye "Alzheimer olmuş", "kendini kovdurmaya çalışıyor", "aklı milli takımda", gibi iğrenç ifadeler kulanmadım ve bunu doğru bulmuyorum. (Sen kullandın diye demiyorum, geriden gelirken okudum).

Hele ki oyuncu tercihleri konusunda artık hiç eleştirmiyorum, çünkü 2 senedir bu konuda güvenimi kazandı hoca.

Bence artık Medel de düzenli oynamaya başlayacak, çünkü son iki şansını iyi kullandı. Sene başında Fenerbahçe maçında batırmasaydı, daha önce de girebilirdi kadroya.

Bahsini ettiğimiz takımlara karşı kontradan korkacaksak zaten maç öncesi 0-0'a el sıkışalım futbolcular yorulmasın.

Rakibin uzun pas ile oynamasını engellemek de senin yapabilirliklerine bağlı.

Ceza sahasında çoğalmayı başarabildiysen orta açmak neden saçma olsun. Ben böyle birşeyi iddia etmedim zaten hiç. Bahsini ettiğimiz maçların tekrarını bulup bakalım. Ortalarda ceza sahasında kaça-kaçız... Saçma olan o durum.

Buna katılmıyorum. Kesinlikle kara deliğe gönderilen o ortalardan daha etkili olacaktır. Futbolcuların birbiri ile oynama alışkanlığı olması elbette bu pas üçgenlerinin başarısını artırır. Ama olmazsa olmaz değildir. Antrenman ile geliştirilebilir.

senin önerilerin doğru öneriler ve bazıları zaten benim anlatmak istediğim şeyler. Bunları tek tek konuşmaya gerek olmadığını söylemiştim zaten baştan. Çünkü bunların alasını bilmeli zaten bir teknik direktör. Ki biliyordur da. Ama mesele denemek, değişmek istemek...

Bahsettiğin ithamların çirkin olduğuna ben de katılıyorum. Zaten o tarz bir ifade hiç kullanmadım. Benim hoca hakkında kullandığım en ağır itham inat yaptığıdır. Çünkü ben hocanın teknik-taktik bilgisinin kötü olduğuna katılmıyorum. Kendi doğrusundan vazgeçmek istememesi, sabit fikirli olması ve inat yapmasına bağlıyorum. Ha bana göre bunlar da zaten yeterince olumsuz durumlar ama çirkin ithamlar değil.

Çevrimdışı Egos

...

o medel şişmandı. şimdiki terminatör gibi olmuş, cep terminatörü.

Etiketler: