Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8531485 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı Özgür Yılmaz

Matej Mitrovic'in Fenerbahçe maçımızdaki futbolu bana Gökhan Keskin'in futbolunu hatırlattı. Gençler arşivden maçlarını seyretmedilirse Gökhan Keskin'in futbolunu bilmezler. Mitrovic'in futbol tarzı Gökhan Keskin'in futbol tarzına benziyor. Defansımızın sigortası olacak iyi ve kaliteli bir stoper kazanıyoruz gibi. Zaten Mitrovic'in stoperliği her hâlükârda Tosic'in stoperliğinden iyidir. Dusko Tosic stoperde eğreti duruyor ve kanımca Beşiktaş'ın ilk 11'inin oyuncusu değil. Tosic iyi bir yedek olur diye değerlendiriyorum. Stoper ya da sol bek mevkimizde karşılaşabileceğimiz herhangi bir sakatlık, formsuzluk ya da cezalılık durumunda o mevkilerimizde Dusko Tosic'i oynatabiliriz.
[ Son Düzenleme: 07 Şubat 2017, 21:29:15 Özgür Yılmaz ]
Şeref'inle oyna Hakkı'nla kazan.

Çevrimdışı Librarius

Lig macinda operasyon olmadigini kim soyluyor. Verilmeyen goller, penaltilar bize verilen penalti. Burda hep yazdim havada operasyon kokusu var, ite kaka cok zor maclari kazandik. 2004 yilinda da boyleydi, takim silindir gibi ezerken dile getirilmedi. Simdi karabuk maci da zor mac, bi ters penalti bi ofsaytten gol sonra bagirmayin burda.
Kac haftadir hakemler dogruyor, basin da pis bir algi var azicik skordan bagimsiz bakmak lazim maclarin nasil yonetildigine. Azicik yumusak takim oldugumuz icin kirmizi gormuyoruz yoksa her dokunan besiktasli azicik itiraz eden besiktasli sariyi goruyor.

Bence genel bir operasyondan ziyade renkli hakemlerin bireysel cabalari var. Ozellikle Ali Palabiyik Osmanli macinda, Alper Ulusoy Alanya macinda art niyetlilerdi ama kursaklarinda kaldi. Bu iki hakem kotu olmalarinin yaninda tetikci hakemler. O iki maci kazandigimiz icin Ali Palabiyik'in gozunun onunde Tolgay'a yapilan penaltiyi vermemesi, Alper Ulusoy'un da Alanyada verdigi skandal penalti karari pek konusulmadi.

Kupa macinda Ali Palabiyik resmen harakiri yapti. O kadar tetikci ki kariyerini feda etmeyi goze aldi o macta. Neyse ki artik kolay kolay bizim maclara verilemez. Gerci FB maclarini verilmesi de engellenmeli. Zira yonettigi son 4 FB macinda rakiplere kirmizi verilmis. Hemde deplasman maclari bunlar.

Kaldi Alper Ulusoy. Bu cocuk bizi dograyabilir. Derbilere veya zor maclara verilmesi engellenmeli. Bakin en az Ali Palabiyik kadar sinsi ve Besiktas dusmani.

Genel bir hakem operasyonu yok. Bence gerilmeye gerek yok. Rahat olalim. Insallah her turlu sampiyonuz bu sene.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı ilhan mansız

ilk geldikleri sene zordu ve çok tecrübesizce hatalar yaptılar.
özellikle transferlerde bak hala o sene yaptıkları hatalardan vuruyor
insanlar. Bir ara tırsmıştım eneramo sezer falan öncesinde samet aybaba
noluyoruz demedim değil sonra baktım hata yapıyorlar ama hatalarından
ders alarak yürüyorlar ve işler rayına girmeye başlıyor tamam dedim olacak
bu iş :D sonrada giderek yapılan hatalar azaldı üstüne koymaya başladılar.
hala hata yapılan işler oluyor bazende hata olmasa bile dışardan baktığında
hata gibi görünen işler oluyor.
mesela şimdide özür diledi deniyor ama özür dilediği falan yok özrü bizden diliyor
sokmamamız gerekiyordu Beşiktaşı bu işlerin içine diyor. İşte bazen sokmasanda bir şekilde belanın ortasında
kalıyorsun önemli olan ordan nasıl çıkacağın güçlenerekmi zayıflayarakmı.
iyi yönetme yeteneği burda ortaya çıkar.
bazen taraftarda hataya zorluyor. Mesela ilk yıl Fikret Orman en azından bizim tanıdığımız kadarrıyla fernandesi satardı. Ama haklı olarak çekindi. Geçen yıl devre arasında kaleci için çok yüklendik oysa biraz sakin kalabilseydik Boyko zararı ortaya çıkmayacaktı. Başkan, geçen gün hatta bunu kendisi de söylemiş. Devre arasında alarak hata yaptık diye, işin özü şu,Beşiktaş yönetimi ve Başkanı zaten Beşiktaşın çıkarlarını her alanda tüm iyiniyetleriyle savunuyorlar ama biz maalesef bazen sakin kalamıyoruz.

Çevrimdışı kyiv

Daha önce de yazdım Serkan Çınar kötülerin iyisi şu anda.Kalan 15 haftada minimum 2 defa daha atansa çok iyi olur. Geçen sene Mete Kalkavandan zarar görmemiştik ama adamı Beşiktaşlı diye diye raydan çıkardılar. Fırat Aydınusun hakemliği bitti galiba hiç adı sanı duyulmuyor.

Çevrimdışı tuncaboylu

Daha önce de yazdım Serkan Çınar kötülerin iyisi şu anda.Kalan 15 haftada minimum 2 defa daha atansa çok iyi olur. Geçen sene Mete Kalkavandan zarar görmemiştik ama adamı Beşiktaşlı diye diye raydan çıkardılar. Fırat Aydınusun hakemliği bitti galiba hiç adı sanı duyulmuyor.
Fırat performans testini geçemedi, o yüzden maç alamıyor.

Şu hakem konusunu fazla takmamak lazım, takım koyup gidecek güçte.

Bu son kupa maçına kadar kimi verdiklerine dikkat bile etmiyordum, Fenerbahçeli olarak mimlediğim ismi Fenerbahçe maçımıza atayınca şüphelenmiştim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı underworld

bazen taraftarda hataya zorluyor. Mesela ilk yıl Fikret Orman en azından bizim tanıdığımız kadarrıyla fernandesi satardı. Ama haklı olarak çekindi. Geçen yıl devre arasında kaleci için çok yüklendik oysa biraz sakin kalabilseydik Boyko zararı ortaya çıkmayacaktı. Başkan, geçen gün hatta bunu kendisi de söylemiş. Devre arasında alarak hata yaptık diye, işin özü şu,Beşiktaş yönetimi ve Başkanı zaten Beşiktaşın çıkarlarını her alanda tüm iyiniyetleriyle savunuyorlar ama biz maalesef bazen sakin kalamıyoruz.
kaleci alınması kararı doğruydu ama bu kalecinin boyko oluyor olması soru işaretiydi.
Bize Cordoba gibi ayağına hakim, libero gibi oynayan kaleci lazımken gidip bir tane daha çizgi kalecisi aldılar.
Yanlış burda.

Çevrimdışı ilhan mansız

kaleci alınması kararı doğruydu ama bu kalecinin boyko oluyor olması soru işaretiydi.
Bize Cordoba gibi ayağına hakim, libero gibi oynayan kaleci lazımken gidip bir tane daha çizgi kalecisi aldılar.
Yanlış burda.
işte devre arasında acele etmemiz zaten bu sonucu doğurdu. zaten nasıl bir kaleci almak istediğini koskoca Beşiktaş yönetimi tabi ki biliyordur ama devre arasında alternatif az olduğu için hataya açık bir durum oluştu.

Çevrimdışı tuncaboylu

işte devre arasında acele etmemiz zaten bu sonucu doğurdu. zaten nasıl bir kaleci almak istediğini koskoca Beşiktaş yönetimi tabi ki biliyordur ama devre arasında alternatif az olduğu için hataya açık bir durum oluştu.

Fabri'yle o dönem anlaşılmıştı zaten sezon sonu için.

Ama o dönem kaleci ihtiyacı had safhaya çıkınca, panik alımı gerçekleşti.

Aynı muhabbet bu sene de santrafor için olacaktı, bu sefer mantıklı davranıp masraf yapmadılar.

Çevrimdışı Eray_Steiermark

Benim sinirim bisi yapamamasindan kaynakli, yoksa kafayi adam gibi koysa 4-5 macla yirtardi, rvo da pert olurdu.

Bu mactan benim anladigim su oldu, bizim takimdaki cocuklsr hayatlarinda hic kavga etmemisler. Yahu kavgada insan hic kendi arkadasini tutar mi? Dunyanin en buyuk hatasi. Sen karsidakini tutacaksin ki arkadasin rahatca vursun, karambol yapacaksin etrafta izleyenler varsa ohoooo

Belki yıllar boyu sürecek iç saha yenilmezlik serimize aptalca hareketiyle son verdi. Tosic'i çok severdim ama gözümde bitti artık. Kafayı keşke oturtsaydı haklısın  :s20:

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Fırat performans testini geçemedi, o yüzden maç alamıyor.

Şu hakem konusunu fazla takmamak lazım, takım koyup gidecek güçte.

Bu son kupa maçına kadar kimi verdiklerine dikkat bile etmiyordum, Fenerbahçeli olarak mimlediğim ismi Fenerbahçe maçımıza atayınca şüphelenmiştim.

Palabiyik Gs liymis yalniz
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Juventus'un yılarca Milan ve İnter'i gömdüğü gibi, Bizde Cimbomu, feneri gömüp her sene Lige ambargo koyacağız. #KenetlenBeşiktaşlı

Çevrimdışı cursedofdragon

Üst akıl hepsini bastırır yunus farketmez :)

Askerde bir söz vardır "Emir demir'i keser" diye :)

Emir geldimi onu uyguluyorlar hepsi aynı hakemlerin üst akıldan emir geliyor :)

Çevrimdışı tuncaboylu

Fırat Aydınus da Beşiktaş'lıydı güya.

Esas olan kime hizmet ettikleri.

MSL Başkanı Don Garber: "Kanadalı kulüpler neden hala Atiba'yı almayı başaramadılar anlamıyorum. En iyi oyuncuların ligimizde olması lazım."

Çevrimiçi Necmi

Biz kendi oyuncumuzu yıpratacak söylemler içinde olamayız ama oyuncu taraftarı ve kulübü yıpratacak hareket içinde bulunabilir..!
Ben böyle bir şeyi kabul etmiyorum.

ister kabul et ister etme dostum sana yol haritasını söylüyorum.
burda senin kabul ettiğin değil buranın kabul ettiği şeyler geçerli.
sana normal hayatında başka yerlerde yapma demiyorumki burda yapamazsın.
Burda Beşiktaş oyuncusu korunur kimseye yem edilmez. Birde seninle tartışmıyorum
ikaz ediyorum ikide bir cevap yazmaktan vaz geç. Tartışmaya açık bir konu değil. @underworld

Çevrimdışı El Nino

Juventus'un yılarca Milan ve İnter'i gömdüğü gibi, Bizde Cimbomu, feneri gömüp her sene Lige ambargo koyacağız. #KenetlenBeşiktaşlı

Biz Juventus olamayız. Onun gibi olmak için asırlar bile yetmez. Galatasaray'ı da Fener'i de en son geçen sene yendik. Bu sezon henüz galibiyetimiz yok derbi maçlarda. Biraz polyanna tarzı cümle olmuş kardeşim

Çevrimdışı El Nino

ister kabul et ister etme dostum sana yol haritasını söylüyorum.
burda senin kabul ettiğin değil buranın kabul ettiği şeyler geçerli.
sana normal hayatında başka yerlerde yapma demiyorumki burda yapamazsın.
Burda Beşiktaş oyuncusu korunur kimseye yem edilmez. Birde seninle tartışmıyorum
ikaz ediyorum ikide bir cevap yazmaktan vaz geç. Tartışmaya açık bir konu değil. @underworld

@Necmi Abi bence küfür topici açılmalı ve sadece üyeler görebilmeli. Arada girip 1-2 stres atarız  :D

Çevrimiçi Necmi

@Necmi Abi bence küfür topici açılmalı ve sadece üyeler görebilmeli. Arada girip 1-2 stres atarız  :D
küfür etmenin neresi doğru ne yani küfürü ziyaretci renkliler görmesin
diyemi yasakladığımızı sanıyorsun.  :bandit:

Çevrimdışı tangaz

Ricardo Quaresma'nın sözleşmesinin 2+1 yıllığına değil de opsiyonsuz 3 yıllığına uzatılması ona Beşiktaş'ın vefa göstermesi olabilir diye düşünüyorum.

biz ona vefamızı zaten gösterdik portoda brüt 700bine oyanayan adama net 3 katını ödüyorduk yetmemiş 4 katına çıkarmışız. neyin vefasını yaptıysak çözebilmiş değilim...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Ensar

küfür etmenin neresi doğru ne yani küfürü ziyaretci renkliler görmesin
diyemi yasakladığımızı sanıyorsun.  :bandit:
Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimdışı tangaz

bu arada pfdkya sevkler sanırım gözlemci raporları ile oluyor o gözlemciler de en az hakemler kadar tehlikeli heriflerdir sahi bu gözlemci rvOnun fındık kadar dilini çıkardığını görmüşte kolunu dötüne sokarcasına şortuna sokmasını görmemiş mi? !!!
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimiçi doganay

Fener macini artik unutup , karabuk'u bukmeye odaklanmaliyiz  :D ki tekrar rakiplere korku salalim ...

Çevrimiçi Necmi

bu arada pfdkya sevkler sanırım gözlemci raporları ile oluyor o gözlemciler de en az hakemler kadar tehlikeli heriflerdir sahi bu gözlemci rvOnun fındık kadar dilini çıkardığını görmüşte kolunu dötüne sokarcasına şortuna sokmasını görmemiş mi? !!!
yoo tv görüntüleriylede olur. Gözlemci şart değil görmeyebilir.
zaten hukuk kurulu görüntüleri incelemiş ve net olmadığına karar vermiş
gerçi dilinide donunu toplamak için çıkartmış olabilir. o kelimeleride karısına falan demiş olabilir :alala:
hemen suçlamayalım  :bandit:
esas tehlikeli olan aslında en baştaki kişiler disiplin kurullarında olup hukuğu kendi takımdaşlıklarına
göre uygulayan insanlar bunların işlediği suç aslında hukuk sistemine göre ceza gerektirir adaleti
manuple edemezsin. Bu hukuğun üstünlüğünü zedeler. bunu hukuk adamı yapıyorsa çok ağır cezalandırılmalı.

Çevrimdışı Berat

Doğum günün kutlu olsun Atiba! Senin gibi daha fazla insanı ve profesyoneli kulübümüzde görmek dileğiyle. Verdiğin her bir emek saygı duyulası. Noah'ı öpüyorum.

Çevrimiçi Necmi

http://faiktribunu.com/yazarlar/cemfante/yeni-baslayanlar-icin-besiktasliliga-giris/

mutlaka okuyun arkadaşlar.
neden her oyuncumuza yönetimimize taraftarımıza camiamıza sahip çıkmamız ve tek ses olmamız gerektiğini
anlatan güzel bir yazı.
bazen oyuncularımıza yönetime yapılan şeylere tepki verdiğimizde hemen fikir özgürlüğü eleştirme hakkı vs başlayan
arkadaşlar özellikle okumalı. Çünkü ilk zayiat böyle düşünen insanlarla verilir.
Beşiktaşın bütünlüğünü bağlılığını bozamadıkları sürece hiç bir şey yapamazlar. o nedenle sürekli kırılma noktaları
ararlar buldukları andada yüklenirler. Hiç bir zayıflık göstermemeliyiz. Bazen burda bu konularda tavizsiz olduğumuzda
bir çok kişi için itici oluyoruz despot oluyoruz ama inanın bunları o kadar çok yaşadıkki nasıl kırılacağımızı biliyoruz ve
hissettiğimiz anda tepkimizi koyuyoruz. Birilerini kırıyoruz elbette kırdıklarımızda çok iyi Beşiktaşlılar ama önce Beşiktaş gelir.
burda sürekli zorlayan rvp ye değilde direk Tosiçe sallayan insanlar var. En basiti bunu yaparkende Beşiktaşa hizmet ettiklerini
sanıyorlar. Elbette Tosiçin daha sabırlı olması gerekirdi kırmızı görmemeliydi ama kol kırılır yen içinde kalır zaten içerde onun
yaptığının cezası kesilir. Bu burda sosyal medyada infaz ederek bizim yapacağımız bir iş değil.
Biz taraftarız yönetici değil hocada değiliz onların işlerini onlara bırakmalı biz kendi işimize bakmalıyız.
Bizim görevimiz kendi alanımızda şampiyonluk yolunda takımın önünü açmak. Destek vermek kendilerinin nasıl güçlü bir
camiaya sahip olduklarını hatırlatmak. Elbette eleştiride olacak ama sezon biter ondan sonra sezonun özel eleşrtirisi yapılır.
Eleştiri doğru zamanda ve doğru yerde yapılmazsa çok yıkıcı etkide verebilir. Beşiktaşı koruduğunu düşünürken büyük zararlara
neden olacak bir çığ başlatmak işten bile değil o nedenle çok dikkatli olmak zorundayız.
Biz güçlü olduğumuzda bizi kimse yıkamaz. Bunu unutmayalım. Şu andada çok güçlüyüz zayıflık belirtisi göstermeyelim.
şu maç içinde ağlayanlar artık bıraksın ağlamayı bize bir faydası yok ikide bir 2004 ü gündeme getirmekte korkudur.
korkuyorsan zayıfsın zayıf olduğunu hissettikleri anda seni yerler sakın unutmayın. istedikleri kadar oyunlar oynamış olsunlar
alabildikleri bir maç olur. bir sonraki maçta takımımız kartallar gibi çıkar çöker rakibinin üstüne alır maçı.
yeterki zayıflık göstermeyelim onlarada bunu hissettirmeyelim. korku içeriye bir kez girdimi kemirir durur.
kimseninde bu korkuyu beslemesine burda müsade edilmeyecek. Öncelikle kendi otokontrolünüzü sağlayın.
Bize bırakmayın bunu.

Etiketler: