Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 514 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8431520 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimiçi mellfred

haftaya derbiye ilk kez kalemizde kaleciyle çıkacağımız da unutulmasın

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Taliscanın son durumu nasıl? Şubat maçlarında oynayabilecek mi acaba?

2. Yarı başlangıcında hazır olacakmış.

Çevrimdışı raichu

evet bu önemli bir detay  :)

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Yaz aylarında Kolombiya ile muhteşem oynayan Edwin Cardona ya da yapabiliyorsak Aboubakar tarzı bir anlaşma ile Lucas Lima (bence gelirse efsane olur) gibi isimleri zorlamak lazım.
Sevilla' da fazla forma şansı bulamayan Ganso' da kiralık düşünülebilir.

Solbek için ise Sead Kolasinac ya da Emmanuel Mas yeterli olacaktır.

Şu Lucas Lima'yı alalım , en azından ffp bittikten sonra alalım. Adam mükemmel ötesi bir oyuncu. Sosa'nın on gömlek üstünü düşünün yada açın bir 4-5 macını izleyin. Bizim kadro level atlar o derece istiyorum yani.

Çevrimdışı kyiv

2. Yarı başlangıcında hazır olacakmış.

Bu güzel haber...Sakatlanmasaydı muhtemelen çift haneli gollerdeydi şimdi.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Fabri, karşı karşıya pozisyonlarda çok iyi, bazen anlamsız çıkışlar yapsa da sürekli oyunun içinde ancak yan toplarda iyi olmadığını düşünüyorum.
İlk yarıda yapılan bir ortada yine boşa çıkmıştı.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

bildiğim kadarıyla evet zaten düşünülen stoper ve kanat forvet tarzında bir oyuncu
başka transfer süpriz olur. @alimm
Her yaz dönemi transferleri gibi vasat adamlar alınacağından dolayı çok ümidim yok.. 6 ay idare eder sonrasında yine yerlerine adam bakarız..
Korku akıl katilidir.

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Bu güzel haber...Sakatlanmasaydı muhtemelen çift haneli gollerdeydi şimdi.

İnsallah tektarlanmaz abi ama skora katkısı cok cok iyiydi Talisca'mızın .

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Şu Lucas Lima'yı alalım , en azından ffp bittikten sonra alalım. Adam mükemmel ötesi bir oyuncu. Sosa'nın on gömlek üstünü düşünün yada açın bir 4-5 macını izleyin. Bizim kadro level atlar o derece istiyorum yani.

Bilmeyenler olabilir küçük bir resital

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Evet, o baskıyı yaptırıp golü yedirdi taraftar.

Adamların yegane hücum silahı kontraataktı ve 20. dakikada homurtular ve çatlak seslerle adamlara istedikleri imkanı verdik.
Ya sen de takıma giydirmeyim diye taraftara dahi giydiriyorsun :) He evet taraftar yedirdi golü.. şaka gibisin..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı raichu

Her yaz dönemi transferleri gibi vasat adamlar alınacağından dolayı çok ümidim yok.. 6 ay idare eder sonrasında yine yerlerine adam bakarız..
bundan çok korkuyorum işte

Çevrimiçi Necmi

Maceraya gerek yok, basalim parasi neyse alalim raketciyi, tosic sol beki yedekler stoperi yedekler gerekirse oynar. Portoda adrian lopez var onu da kiralayalim islem tamam
valla isteye isteye getirteceksin gibi bir his var içimde :evillol:
görüşüyormuşuz diye fısıltılar geliyor. @mylife1903

Çevrimiçi mellfred

Bilmeyenler olabilir küçük bir resital

stilleri ozzy ile bire  bir aynı. bence bizim aradığımız adam cardona. kutu önünden çok gol yazar

Çevrimiçi Necmi

senin ümidinin olduğunu zaten hiç görmedimki.
messiyi alsak 3 gün gol atamazsa sıradan vasat yaparsın.
kimi almamızı bekliyorsun hayalinde 40-50 M lik adamlar varsa kim gelse vasat olur zaten
mesela abou bizde olmasa 24 yaşında şlde 15 maç 9 gol 1 asistle oynayan adam var desek alınmıyor diye
dövünürdün alınınca vasat oluyor. Talisca içinde aynı şey geçerli etiketinde 25 M yazan bir oyuncu ayağını
raket gibi kullanıyor ama bizde ya vasattır. İnler yıllarca her türk takımı almak için didindi durdu şimdi bizde vasat
rudolfho brezilyanın en iyi 3 stoperinden biri ama bizde vasat marcelo her maçı mükemmel oynuyor sence vasat
yarın bir avrupa takımı isterse belki o zaman değerli olur. Başka hangi vasatı aldık tr nin en iyi sol ve sağ bekleri geldi
ismaille serdarın yerine vasatmı yada barçadan alınan adrianomu vasat peki yerlerine kimi almamız lazımdı bu arada
bütçemizin sosadan gelen para olduğunu unutma. bu şampiyon olmuş kadroyu biz 3 yıldır ffp den kırılırken kurduk.
bu vasat kadrolu takım geçen sene şampiyon oldu bu sene ligde ve şl de namağlup ilerliyor ligin en büyük şampiyonluk
adayı ve bunları o senin vasat oyuncular elde etti.

Çevrimiçi mellfred

öyle! yine de kalede tolga olsaydı muhtemelen hezimete uğrardık açık olalım. o kadar pozisyon çıkarıyor  yine de cool duruşunu bozmuyor. tolga bir pozisyon çıkarıp kasılmaktan diğerini yiyordu  :D sosa'dan sonra bir poker face'imiz oldu
lakap da buldum fabri'ye
iber'in baronu
Fabri, karşı karşıya pozisyonlarda çok iyi, bazen anlamsız çıkışlar yapsa da sürekli oyunun içinde ancak yan toplarda iyi olmadığını düşünüyorum.
İlk yarıda yapılan bir ortada yine boşa çıkmıştı.

Çevrimdışı alimm

valla isteye isteye getirteceksin gibi bir his var içimde :evillol:
görüşüyormuşuz diye fısıltılar geliyor. @mylife1903
bak bu süperrrrrrrrrrrrrrr :super: :super: :super:
Bundan Sonra Her Sene Böyle...

Çevrimdışı Serhat Akkaya

senin ümidinin olduğunu zaten hiç görmedimki.
messiyi alsak 3 gün gol atamazsa sıradan vasat yaparsın.
kimi almamızı bekliyorsun hayalinde 40-50 M lik adamlar varsa kim gelse vasat olur zaten
mesela abou bizde olmasa 24 yaşında şlde 15 maç 9 gol 1 asistle oynayan adam var desek alınmıyor diye
dövünürdün alınınca vasat oluyor. Talisca içinde aynı şey geçerli etiketinde 25 M yazan bir oyuncu ayağını
raket gibi kullanıyor ama bizde ya vasattır. İnler yıllarca her türk takımı almak için didindi durdu şimdi bizde vasat
rudolfho brezilyanın en iyi 3 stoperinden biri ama bizde vasat marcelo her maçı mükemmel oynuyor sence vasat
yarın bir avrupa takımı isterse belki o zaman değerli olur. Başka hangi vasatı aldık tr nin en iyi sol ve sağ bekleri geldi
ismaille serdarın yerine vasatmı yada barçadan alınan adrianomu vasat peki yerlerine kimi almamız lazımdı bu arada
bütçemizin sosadan gelen para olduğunu unutma. bu şampiyon olmuş kadroyu biz 3 yıldır ffp den kırılırken kurduk.
bu vasat kadrolu takım geçen sene şampiyon oldu bu sene ligde ve şl de namağlup ilerliyor ligin en büyük şampiyonluk
adayı ve bunları o senin vasat oyuncular elde etti.
Ara dönem demek istemiştim. yanlış yazmışım. Ara dönemde aldığımız bir adamdan verim aldığımızı hatırlamıyorum...
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Çağatay

Ara dönem demek istemiştim. yanlış yazmışım. Ara dönemde aldığımız bir adamdan verim aldığımızı hatırlamıyorum...

Necmi abi seni odunla kovalayabilir şu an
Yanlis yazdigin kelime yüzünden adamcağız döşenmiş de döşenmiş :D
Hope for the Best, Plan for the Worst

Çevrimiçi Necmi

ara dönemde sağlam transfer yapmanın yolu iyi para vermekten geçer. marcelo diyebilirim
bence oldukça iyi bir stoper oynadıkça değeri daha iyi anlaşılıyor. şl de bile sırıttığı bir maç oldumu.
bu sefer belki onikiden vururuz. konuşulan isimler hiçde boş isim değil ama genede riskli isimler.

Çevrimiçi Necmi

Necmi abi seni odunla kovalayabilir şu an
Yanlis yazdigin kelime yüzünden adamcağız döşenmiş de döşenmiş :D
odunu ıslatıyorum şu anda :bandit: kuru olmaz

Çevrimdışı Mahmut

Ben de ara transfer döneminden bir şey beklemiyorum, bize özgü birşey değil ara transfer döneminin doğasında olan birşey.

Gelen adam genelde takımında oynamamış oluyor, zaten takımında oynarsa fiyatı yüksekten açıyorlar.
Oynamayan adam hem form tutacak hem takıma alışacak zaten bu sürede devre bitmiş oluyor.

Ancak Marcelo gibi fırsat transferleri olursa katkısı olur.

Bence acil mevkilerimiz ara transfer için sol bek ve kanat-forvet, belki de bir stoper. Forvet bence lüks kaçar.

Çevrimiçi underworld

Lima falan hikaye gitsinler yarım sezon sonra sözleşmesi bitecek olan ekiciyi alsınlar.

Çevrimdışı Orhan_

iyide 18 maç oynamışız 3 maçı örnek verip yaptığın yorum hiçde gerçekçi değil.
Benfika uefa sıralamasında 9. olan bir takım bunun karşısında real olsa 3 tane yemez diyemez kimse
her takıma 3 atabilir fazlasınıda yiyebilir.
Başak maçına gelince stoperde Atınç oynuyordu. gs maçı saçma sapan bir maçtı stoperlerle alakası yok
bir bruma efekt gol yedik bunları gösterip stoperler şöyle böyle demenin manası yok. stoperlerimiz oldukça
iyi sadece sayısal eksiğimiz var. şl için stoperler yetersiz diyorsan yeterlisi nasıl olacak derim. şl deki 2 namağlup
takımdan biriyiz bu gol atmamızla açıklanamaz. gol atıyoruz ama kim atıyor bir takımda gol atma işi stoperlere düştüyse
esas sıkıntı burda yatar adamlar golü yememek içinmi atmak içinmi uğraşsınlar 3 maç ismi vermişsin ikisinde gol marcelodan gelmiş
kimse dikkat etmiyor kaç maçtır marçelo takımın en iyisi tosiç oynadığı sürece hep sivrildi. rudolfhonun düzelmemiş olması
atınçın çok yetersiz kalması stoperde ciddi handikap yarattı yönetim hatasıydı bu rudolfho sakatken bir atınç alıp yola devam
etmek harakiri yapmak gibi bir şeydi. Sezona iki stoperle girdik işin gerçeği bu. Buraya kadarda iyi getirdiler. başak maçında
sürekli baskı yememizin en büyük sebebi atınç oldu. hiç bir topu çıkaramadı. kaleciye çok tehlikeli geri paslar yaptı. gelen topu dan dun ileri
vurduk buda duvara çarpıp bize geri döndü. biraz ileri oyuncular işe girebilseydi bu şekilde olmazdı. Beşiktaşın yeni oyun tarzı
stoperlere çok fazla yük bindiriyor. Bu kadar baskı yediğinde stoperlerin hata yapması kaçınılmaz oluyor.sorun bence orta saha ve ileri uçta.
işe gol atmak diye bakıp olayı hafife alma ilerde topu tutamamak stoperlerin suçu değil.

Öncelikle takım için bu sene kilit sayılabilecek maçlardan hangileri var ki yazmamı bekliyorsun? Adana maçını da mı ekleyeyim. Ya da Gençler maçını? Tabi ki bizim için asıl sınav olan maçları yazacağım. Gerisi için fikrimi belirttim zaten. Oynadığımız rakiplerin kapasiteleri belli. Onları oyunu okumak için yazıma dahil etmiyorum. Bunun gerçek dışı olmakla hiçbir ilgisi olamaz.

Bruma'nın attığı golde dediğimden farklı gelişen ne vardı ki? Hem defansif olarak düzgün durmuyorduk hem de stoperler gel içeri dedi. Ben hiçbir şekilde (son  cümleme tekrar bak bir önceki mesajda) bütün problemin stoperler dahilinde olduğunu söylemiyorum zaten. Bizim defansif düzenimizin de sıkıntılı olduğunu söylüyorum. Eleştiriyi biraz daha net görmek lazım. Defansif düzen sadece stoperleri kapsamıyor. Takım olarak! Bruma'nın attığı golü Bruma efekt diye görüp, görülmesi gereken sorunu es geçmekte hiç gerçekçi değil aynı zamanda.

Ayrıca Başakşehir maçında problemi sadece Atınç üzerinden okumaya çalışman söylediğin şeyle çelişmez mi? Stoperler şöyle böyle demek manasız yani! Hayır. Atınç yetersizdi ama 40 dakika boyunca yeterli olan başka bir şey de yoktu. O baskıyı kırmaya yönelik ne bir plan ne de bir oyuncu. Lig başından beridir biraz güçlü olan takımların yaptığı bu baskılardan kurtulmayı başarabildik mi? O zaman konunun Atınçla ilgilisi olmadığı da açık. Atınç en fazla problemi biraz daha belli eder hale getirdi!

Cl de namağlup 2 takımdan birisi isek bunu gol atmaktan başka nasıl açıklayabiliriz ki :D? Çünkü hepsinden gol yedik biz. Gol atma kısmını çıkarırsak bütün maçlar mağlubiyet yazar. Ha bu golleri atarken çok güçlü oyunlar sergiledik mi? Senin dediğinden farklı olarak golü Marcelo'nun atması değil problem, hücum planlamasının duran toplar ve Quaresma ağırlıklı olması. Duran top deyince Marcelo'nun gol atması tuhaf olmuyor.

Bütün bunların yanısıra benim en büyük eleştirim Şenol Hoca'ya. Lig başından beridir düzenli bir şekilde maça başlayıp bitiremedik henüz. İstediğimiz skorları aldık. Sorunsuz geldik ama bu şekilde devam edersek böyle gitmeyeceğini görmemiz lazım.

Kadro kalitemiz diğer takımların üzerinde. Hepsini yenebiliriz. Ama önemli olan bu uzun süreçte Beşiktaş şu oyunu oynuyor diyebilmek. Ben henüz göremedim o oyunu. Gören varsa da helal olsun iyi göz varmış derim.
[ Son Düzenleme: 27 Kasım 2016, 23:23:17 Orhan_ ]

Çevrimdışı Serhat Akkaya

ara dönemde sağlam transfer yapmanın yolu iyi para vermekten geçer. marcelo diyebilirim
bence oldukça iyi bir stoper oynadıkça değeri daha iyi anlaşılıyor. şl de bile sırıttığı bir maç oldumu.
bu sefer belki onikiden vururuz. konuşulan isimler hiçde boş isim değil ama genede riskli isimler.
Başkan ara transferde çok ölücülük yapıyor benim umudum yok yinede bekleyip görelim, zaten hangi takım ara transferde iyi adamını satar ki?
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Başkan ara transferde çok ölücülük yapıyor benim umudum yok yinede bekleyip görelim, zaten hangi takım ara transferde iyi adamını satar ki?
Talisca ve Caner'in sakatlıkları da bence bu kötü veya kendi evimizde geri kabüllenerek oynamamızın etkisi bir nebze yüksek ama onlar olduğu zaman da üst düzey bir futbol oynamadık bu sene. Maçı izlediğim kim varsa ilk 45 dk da kahroluyor devre arasında mylife'in temin ettiği sopalarla mı dalıyor Şenol Hoca napıyor bilmiyorum ama bir anda oyun değişiyor madem bu oyunu ikinci yarı değiştirebiliyorsun neden bu sene evindeki tüm maçlarda bu kadar geride kabul ediyorsun oyunu? Zaten defansif kurgu anlamında sıkıntıları olan bir takımsın geride kabul ettiğin an gole davetiye çıkarıyorsun, Allah'tan bu sene Fabri var yoksa çok acayip bir sezon izleyebilirdik..
Korku akıl katilidir.

Etiketler: