Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 512 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8432465 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı tangaz

Abi bi gün atla gel beraber izleyelim statta ben bırakırım seni akşam yine Ankara'ya :)

eywallah Serhatcım teşekkür ederim. şu bir ayı bir atlatayım da gelicem bugünlerde çok sert çalışıyorum.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Hocam arkadaşın 10 yılda deplasmanda sadece 2 derbi kazandık argümanını neden böyle ti'ye alarak savuşturuyorsunuzki? Var mı karşı görüşünüz? Mesela hayır yanılıyorsun 10 yılda 5 kez kazandık diyebiliyor musunuz? Kimse fenerle gs uzay takımı falan demiyor ama öz eleştiride mı yapılmayacak artık yani.

Akhisar maçında bile çok övmemize rağmen adamlara net 3 gol fırsatı verdik, takımın deplasmanlarda derbi sonuçları siz kabul etmesinizde meydanda, istemesekte olası bir puan kaybına hazırlıklı olmakta sakınca yok. Çok güvenli olup yıkılmaktansa(tıpkı içerdeki gs ve fb maçı gibi) bu daha mantıklı değil midir?

Bu puan kaybını zaten gs'nin büyüklüğünden veya müthiş takım olmasından değil bizim futbolcularımızın ne oluyorsa derbi maçlarda sıfir özgüven, kendi oyununuyla alakası olmayan ve pas hatalarıyla dolu futbolu çerçevesinde bekliyoruz. Taraftar yenilgiyi kabullenmiş futbolcu ne yapsın gibi bir karşılık verirsiniz diye ekleyeyim onlar futbolcu onlar biz gibi amatörce düşünemez milyonlarca euro alan profesyonel sporcular her büyük maçta özgüven kaybı yaşarsa kusura bakmayın da taraftar burada korkmakta haklıdır.

Hepimiz Beşiktaşlıyız herkes gidip arenada gsyi darmadağın etmek ister şahsen ben böyle bişey olsa sevincimden uyuyamam gece. Ama gerçekçi konuşan arkadaşlara da böyle alaycı tavır olmuyor hocam aynı renklere gönül veriyoruz biz sonuçta.
Işte bende bunu söylüyorum. Ama yanlış anlaşılıyorum.ben 2004 yilindan beri beşiktaş maçlarını çok nadir kaçırdım.%95 ini falan izlemisimdir.2004 den bu yana fenerbahçeyi 9 kere yenebildik.13 yıl da 9 kere.. boyle konusunca sanki besiktasi kucumsedigimizi falan düşünüyorlar.ne diyelim 5-0 6-0 yeneriz mi diyelim.akhisara bile 3 net pozisyon verdik.bas baya gs maçında puan kaybı geliyorum diyor.boyle beklentiyi artırıp yenilince kritik kayıplar yapıyoruz.

Çevrimiçi underworld

Derbilerin özeti kadro kalitemizin rakiplerden çok üstün olmadığımızın göstergesi.
Bize fark ettiren unsur teknik direktör.
Bu yüzden seneye kadro planlaması çok çok önemli.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Derbilerin özeti kadro kalitemizin rakiplerden çok üstün olmadığımızın göstergesi.
Bize fark ettiren unsur teknik direktör.
Bu yüzden seneye kadro planlaması çok çok önemli.
Derbilerin özeti = Mario Gomez
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Kalyoncu

Başka söze gerek yok diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Başka söze gerek yok diye düşünüyorum.
Öyle uzun uzun sayfalarca yazmaya gerek yok :)
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tangaz

evet malesef o seviye karakter yok takımda
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı tangaz

Öyle uzun uzun sayfalarca yazmaya gerek yok :)

seneye 9 ve 10 numara transferlerini bu seviyede yapmalıyız o zaman lig cidden başlamadan biter.

Çevrimdışı tuncaboylu

Işte bende bunu söylüyorum. Ama yanlış anlaşılıyorum.ben 2004 yilindan beri beşiktaş maçlarını çok nadir kaçırdım.%95 ini falan izlemisimdir.2004 den bu yana fenerbahçeyi 9 kere yenebildik.13 yıl da 9 kere.. boyle konusunca sanki besiktasi kucumsedigimizi falan düşünüyorlar.ne diyelim 5-0 6-0 yeneriz mi diyelim.akhisara bile 3 net pozisyon verdik.bas baya gs maçında puan kaybı geliyorum diyor.boyle beklentiyi artırıp yenilince kritik kayıplar yapıyoruz.

Ben 1986'dan beri Beşiktaş'ın maçlarını çok nadir kaçırdım.

Fenerbahçe bizle oynadığında "nasılsa yine yenemeyeceğiz" diye çıktığı dönemleri hatırlıyorum, 3 attığımızda "Bu sefer 4 atamadık" diye üzülürdük.

1993-94 sezonunda Uche'nin golünden sonra(bizim bulunduğumuz kale arkasına atılmıştı) maçtan sonra mutluluk içinde ağlayan Fenerlileri göstermişti televizyon.

O kadar süre kötü yönetilmememize rağmen 3 Kasım 2007 yılına kadar Kadıköy'de bizi 10 maç üst üste yenemedikleri bir dönem bile vardı.

Ayrıca nedir şu Akhisar'a bile 3 net pozisyon verdik muhabbeti? 3-0 olana ve 80. dakikaya kadar bir tane pozisyonu yok Akhisar'ın.

Algı yönetimi mi yapmaya çalışıyorsun, ne yapmaya çalışıyorsun bilmiyorum, ama itici gelmeye başladığını söyleyebilirim.

Çevrimdışı Kalyoncu

evet malesef o seviye karakter yok takımda
Geçen sene herkes gs ye kaybettik derken çıktı golü attı maçı çevirdi. Gol sevinci ise adama ferahlık veriyordu üstün alman teknolojisi budur. Almanyadan gelip winner olmayan yok heralde adamlar winner doğuyor heralde. :)

Çevrimdışı Kalyoncu

Geçtiğimiz haftalarda sahada bireysel çalışmalara başlayan milli oyuncunun sakatlığında son aşamalara doğru gelindi.

HABER1903’ün edindiği bilgiye göre; Caner Erkin’in iki hafta içerisinde takımla birlikte çalışmalara başlayacağı öğrenildi.

Öte yandan Akhisar Belediyespor maçında sakatlık yaşayan Ricardo Quaresma’nın önemli bir sorununun olmadığı belirtilirken bugün yapılacak olan antrenmanda yer alması bekleniyor.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

seneye 9 ve 10 numara transferlerini bu seviyede yapmalıyız o zaman lig cidden başlamadan biter.
abou'nun yerinde o düzeyde birisi olsaydı şu an krem şantili partilere başlamıştık, çünkü bu sene ciddi ama ciddi çok kötü rakiplerimiz  :evillol:
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı benyv-

Seneye Abou gider, Atınç gider, kiralık olarak gönderdiklerimiz yine kadroda olmaz. Defans Mitroviç, Ersan(kalırsa), Tosic, Marcelo olarak idare edebileceğimizi düşünüyorum. Sağ-sol bek problemimiz de yok.  Bunun haricinde oğuzhan'ı iyi paraya okutabiliyorsak okutmalıyız. Yerine İnler, Tolgay veya yeni bir transfer de oynayabilir. Töre döner. Tam nokta atışı 1 kanat-1 ofansif orta saha- 1 santrafor alırsak ŞL'de bir başarı bekleyebiliriz.(Lig'de her türlü favoriyiz zaten)

Çevrimdışı ahmetemre

• Kara Kartal
  • *
  • 21 Şubat 2017, 11:36:26
  • Hz.Mevlana'ya 650 km...
  • Dünyanın merkezi VODAFONE PARK,inanmayan ölçsün!
talisca yerine nasri yi elimizi çabuk tutup alabilseydik uefa kupası alınabilirdi.
neyse seneye taliscanın yerine çok iyi bir orta saha şart.
göbekten iyi değiliz bu seneyi kanatlatlarla taşıdık.
ama seneye nasri gibi sosa gibi biri şart.
başkan meksikaya acaba böyle biri için mi gitti...
Vodafone Park
Nüfus : 41.903
Rakım: -5 metre

* Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol.
* Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol.
* Tevâzu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol.
* Hoşgörülülükte deniz gibi ol.
* Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
                               Hz. Mevlana

Çevrimdışı tuncaboylu

talisca yerine nasri yi elimizi çabuk tutup alabilseydik uefa kupası alınabilirdi.

Nasri'yle ilgilenilirken Talisca çoktan alınmıştı.

Çevrimdışı İhsan

Hiç zannetmiyorum

Nasri olsaydı CL de devam eder Reale karşı bu turda elenirdik  :D
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı tuncaboylu

Hiç zannetmiyorum

Talisca sakatlanmasaydı da CL'de devam ederdik bence.

Çevrimdışı benyv-

Talisca seneye her türlü kalacak zaten kiralık sözleşmesi devam ediyor, ama sonrasında bonservisini alabileceğimizi sanmıyorum taraftar ne kadar kampanya başlatsa da. Ama Sosa ve Nasri gibi bir orta saha, Cenk'ten daha iyi bir santrafor %100 lazım.

Çevrimiçi Necmi

Beşiktaş yensin bana kapak yapsın razıyım.ama görünen köy kılavuz istemiyor.gecen sene son yılların en kötü gs ye karşı zorlandık. Yasin ve ya emre çolak karşı karşıya atsaydı maç farklı olacaktı.son yıllarda deplasmanda kaç derbi kazanmışız ayriyeten.vodafone arenadaki maçtan önce de böyle yeneriz muhabbeti yapiyorduk ne oldu? Derbilerde bizim takıma bu şeyler oluyor.ayriyeten antalya maçı da öyleydi yani.ilk yarı taliscanin frikiği harici pozisyonumuz yok.antalyanin 2-3 pozisyonu vardı.abou nun golü olmasa bal gibi de puan kaybedecektik.ben fark yeriz muhabbeti yapmıyorum zaten.beklentiyi yüksek tutmayın diyorum gs maçı için.son 10 yıl da deplasmanda derbi galibiyet sayımız 2(iki).evet yalnızca 2.. neyse bu gönderi burada dursun. Inşallah yenersek burada herkes istediği lafı bana söyleyebilir.. ben kötü oynayacağımız için yeniliriz demiyorum tecrübesizlik acemilikten dolayı kazanamayiz diyorum
şu yaptığına kusura bakmada baykuşluk deniyor :D
neden derbi kazanamıyoruz dedin mesela bende kaybetmiyoruz diye bakarım olaya fener maçına çıktık her halimizle
orda bir puan istediğimiz belliydi aldık geldik fener deplasmanında bir puana çıkıp bunuda alıyorsan kaybetmiş olmuyorsun o maç fenerin kaybıdır bizim kaybımız değil. evet ilk yarı berabere kaldık ama bu maçlarda hep şl önemli maçlarıyla çakıştı. bunuda dikkate alıp yorum yapacaksın. bizim için kazanmak elzem değildi o maçları kaybetmemek gerekiyordu kaybetmedik. Gs balına iki gol buldu da maçı berabere bitirebildi. Sonrasında sabaha kadar oynansa kazanamazdılar. 10 yıl demişsinde sahada o takım yok artık. Kazanırız kaybederiz ama her maça favori olarak çıkarız 3 puan her zaman bize yakın olur.
Tecrübesizlik diyorsunda iyide tecrübesiz olan biz değiliz bu sefer Bizim takım daha ne kadar tecrübeli olur. :alala:
işin diğer yönüyle bak sahaya çıktığında ayakları titreyecek olan onlar biz değiliz. öyle bir maça çıkıyoruzki orda bizi yıkacak hiç bir sonuç yok yenilsekde bir şey kaybetmeyiz. Bizim için sıradan bir lig maçı ama gs nin beraberlikte bile seneyi çöpe atacakları bir maç ve kazanma ihtimalleri %10 bile değil kazanmak için kendi ellerinde bir silah yok.
Beşiktaşdan puan yada puanlar almanın tek yolu defans yapmak o zaman belki maçı berabere yada galibiyetle bitirirsin ama üstüne gelirsen Beşiktaş seni cezalandırır.
Karabükte duvar ördü başarılı oldu. ama gs de o duvarı örecek tuğlada çimentoda yok bakalım göreceğiz neler olacak
olaya şöyle bakın ligdeki bütün takımlar buna gs başak fenerde dahil savunma yapalım kontradan atarsak kazanırız diyen küçük takım anlayışıyla oynayan takımlar bazen tutturuyorlar bazende fena çuvallıyorlar. Beşiktaşda bu tip oynayan takımlara karşı hava üstünlüğü çok yüksek olan bir takım bizim bu takımları vuracak her silahımız mevcut.
Günlerinde olurlarsa bir beraberlik belki koparırlar bizden çok şanslı olurlarsa galipte gelebilirler. ama biz günümüzde olursak parçalar geçeriz.

Çevrimdışı ahmetemre

• Kara Kartal
  • *
  • 21 Şubat 2017, 12:01:38
Hiç zannetmiyorum

doğru diyorsun bunu düşünmemiştim grup lideri olarak çıkardık.
ah ah nasri ah :bandit:
Vodafone Park

Hz. Mevlana

Çevrimdışı Serhat Akkaya

şu yaptığına kusura bakmada baykuşluk deniyor :D
neden derbi kazanamıyoruz dedin mesela bende kaybetmiyoruz diye bakarım olaya fener maçına çıktık her halimizle
orda bir puan istediğimiz belliydi aldık geldik fener deplasmanında bir puana çıkıp bunuda alıyorsan kaybetmiş olmuyorsun o maç fenerin kaybıdır bizim kaybımız değil. evet ilk yarı berabere kaldık ama bu maçlarda hep şl önemli maçlarıyla çakıştı. bunuda dikkate alıp yorum yapacaksın. bizim için kazanmak elzem değildi o maçları kaybetmemek gerekiyordu kaybetmedik. Gs balına iki gol buldu da maçı berabere bitirebildi. Sonrasında sabaha kadar oynansa kazanamazdılar. 10 yıl demişsinde sahada o takım yok artık. Kazanırız kaybederiz ama her maça favori olarak çıkarız 3 puan her zaman bize yakın olur.
Tecrübesizlik diyorsunda iyide tecrübesiz olan biz değiliz bu sefer Bizim takım daha ne kadar tecrübeli olur. :alala:
işin diğer yönüyle bak sahaya çıktığında ayakları titreyecek olan onlar biz değiliz. öyle bir maça çıkıyoruzki orda bizi yıkacak hiç bir sonuç yok yenilsekde bir şey kaybetmeyiz. Bizim için sıradan bir lig maçı ama gs nin beraberlikte bile seneyi çöpe atacakları bir maç ve kazanma ihtimalleri %10 bile değil kazanmak için kendi ellerinde bir silah yok.
Beşiktaşdan puan yada puanlar almanın tek yolu defans yapmak o zaman belki maçı berabere yada galibiyetle bitirirsin ama üstüne gelirsen Beşiktaş seni cezalandırır.
Karabükte duvar ördü başarılı oldu. ama gs de o duvarı örecek tuğlada çimentoda yok bakalım göreceğiz neler olacak
olaya şöyle bakın ligdeki bütün takımlar buna gs başak fenerde dahil savunma yapalım kontradan atarsak kazanırız diyen küçük takım anlayışıyla oynayan takımlar bazen tutturuyorlar bazende fena çuvallıyorlar. Beşiktaşda bu tip oynayan takımlara karşı hava üstünlüğü çok yüksek olan bir takım bizim bu takımları vuracak her silahımız mevcut.
Günlerinde olurlarsa bir beraberlik belki koparırlar bizden çok şanslı olurlarsa galipte gelebilirler. ama biz günümüzde olursak parçalar geçeriz.
Abi bu sene 4 derbi oynadık kupalar dahil 2 sini kaybettik 2 sini beraber bitirdik :) Bu maçların 3 ü kendi evimizdeydi süper kupa maçını da sayarsak.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı ahmetemre

• Kara Kartal
  • *
  • 21 Şubat 2017, 12:11:41
Abi bu sene 4 derbi oynadık kupalar dahil 2 sini kaybettik 2 sini beraber bitirdik :) Bu maçların 3 ü kendi evimizdeydi süper kupa maçını da sayarsak.
geçen sene 2 defa gsyi yendik.
birer defa da ts ve fbyi yendik.
bu sene tsyi yendik gs ve fb ile berabere kaldık ilk yarı.
ikinci yarıda onlara yenilmezsek ve tsyi yenersek bu da yeterlidir sonuçta şampiyon oluyorsun.
akhisar galibiyeti ile fb galibiyeti arasında puan ve para olarak fark yok sadece prestij kazanırsın.
fb gsyi hep yeniyorda ne oldu 4.yıldızı onlar taktı onlar uefa aldı fenerliler hala gsyi bu sene de yendik diye avunurlar...
[ Son Düzenleme: 21 Şubat 2017, 12:15:16 ahmetemre ]
Vodafone Park

Hz. Mevlana

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Ben 1986'dan beri Beşiktaş'ın maçlarını çok nadir kaçırdım.

Fenerbahçe bizle oynadığında "nasılsa yine yenemeyeceğiz" diye çıktığı dönemleri hatırlıyorum, 3 attığımızda "Bu sefer 4 atamadık" diye üzülürdük.

1993-94 sezonunda Uche'nin golünden sonra(bizim bulunduğumuz kale arkasına atılmıştı) maçtan sonra mutluluk içinde ağlayan Fenerlileri göstermişti televizyon.

O kadar süre kötü yönetilmememize rağmen 3 Kasım 2007 yılına kadar Kadıköy'de bizi 10 maç üst üste yenemedikleri bir dönem bile vardı.

Ayrıca nedir şu Akhisar'a bile 3 net pozisyon verdik muhabbeti? 3-0 olana ve 80. dakikaya kadar bir tane pozisyonu yok Akhisar'ın.

Algı yönetimi mi yapmaya çalışıyorsun, ne yapmaya çalışıyorsun bilmiyorum, ama itici gelmeye başladığını söyleyebilirim.
Tamam işte benim izlediğim dönemlerde derbilerde başarısız olduğumuz için derbilerde malesef çekimser oluyorum.sizin döneminizde iyi olduğumuz için sizde derbilerde cekimserlik olmuyor. Ayriyeten yukarı da yazmışlar mario gomez diye.aynen öyle geçen seneki derbileri mario gomez sayesinde kazandık. Gs yi 2-1 yendiğimiz maçta gol yedikten hemen sonra gomez olmasa o maçı kazanamazdik.fb yi 3-2 yendiğimiz maçta gomez sayesinde kazandık. Deplasmandaki gs maçı da gomez sayesinde.ve bunlar en iyi olduğumuz sezondaki derbiler. Bu sene gomez olsa gs ve fbyi yenerdik mesela. Gomez tipi winner birisi şart oğlu şart.yoksa böyle yenemedik ama yenilmedik diye söylenip dururuz.

Çevrimiçi underworld

bu sayıyı çoğaltmamız lazım özellikle takımın taşıyıcı kolonları için.

Çevrimiçi Necmi

bu arada hapoel rövanş maçımızı trt şifresiz verecekmiş
zaten stad dolu olacak tur nerdeyse garantilenmiş ilgi az olur
fenerin stada taraftar gitmiyor tur riskli tv talebi fazla olur ebette onlar şifreli
yayınlanacak :evillol:

Etiketler: