2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 194 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11512628 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı mylife1903

:) Hah işte o zaman yine benim dediğime gelmiş olursun ya elindeki 3-4 milyonu bir adama verirsin yada 2 stoper, 1 sol bek ,1 kanat ,1 forvet almaya çalışırsın.
Yok ben genclerle oynarim takimin hakkini korurum gene sampiyon olurum. Super kupada gorduk hakemleri once mhk ve diger kurullar halledilmeli abuk sabuk transferler yapilmamali hatta gereksiz insanlara gereksiz paralar verilmemeli.
Mustafa pektemek gibi.
Mustafanin yerine 5 senedir genc takimdan bir cocuk oynasaydi mustafadan daha faydali olurdu kulubun parasi cebinde kalirdi.
Mustafanin transfer edildigi sene gonderildi adem buyuk yanlis hatirlamiyorsam.
Bu altyapi olayi da baska bir tartisma konusudur.
Kim yapiyor secmeleri kimin cocuklari oynuyor vs

Çevrimdışı Onur Küçük

Kıyıda köşede dursun diye bir oyuncuya +700 bin avro yatırım yapacaksak o zaman her sene stoper aradığımızda borçlar da +1 milyar TL'de kaldığında kimse gıkını çıkarmayacak.

Çevrimiçi Gökhan Kurt

sosa pazarlığında mandzukic de masaya yatırılmış mıdır acaba  :naughty:

@Ayberk İns abicim inş =)

Bakarsın Baskan  Romagnoli + Mandzukic'i alır getirir. Hepimiz ağzı kapanır  :biggrinking:

Çevrimiçi Necmi

Yine moderatör onayına alınmışım saygısız üsluptan dolayı. Kime ne dedim yine ne yaptım anlamıyorum bu forum yöneticilerini.  :bandit:
anlamıyorsan daha çok ceza alırsın o zaman :alala:

Çevrimdışı Mehmet K

Sağlam transferleri geçen yıl yapmalıydık veya devre arasında. Çünkü maddi olarak daha rahattık ve gerçekten kaliteli adamlar alabilirdik.

Neyse önümüze bakalım artık. Şimdi Gil+Aboubakar veya Eto'o bizi eskisi kadar güçlendirmese bile ligi domine etmeye yeter. Eğer Sosa giderse de yerine Belhanda alınır güç kaybetmeden devam etmiş oluruz.

Ama gözüken o ki forvette Gomez'in eksikliğini dolduramayacağız.

Çevrimdışı mylife1903

Sabır mı sınıyorsunuz, okuduğunu anlamak bu kadar zor olmamalı? FFP anlaşması ne zaman imzalandı? Senin mevcut pozisyonundaki sıkıntın ne zamandır var? Anlaşma varken bile o pozisyon için sadece bonservis bedelleri için €7,5 M harcanmış. Tercih ettiğin oyuncu sayısı iki, elindeki bir, ideal planlama ise minumum dört olmalı.
Sorma @atalay bazen ben de ayni sekilde dusunuyorum.
Kaleci problemimiz cordobadan bu yana
Stoper problemi son 5 sezondur. Kac tane adam geldi iki tane kadro cikar.
Turk oyuncular arasinda avrupada yetismis olanlari cikartirsak zaten aman aman fark yok. Farki koyan altyapisini yurtdisinda almis gurbetci oyuncular zaten.
Koy gencleri oynasinlar iste.

Basketbol takip eden arkadaslar var bir yazsinlar hele hangi sezondu o butun takimi genclerden kurmustuk galiba serdar bilgilinin ilk sezonuydu sut tufan falan oynuuordu hepsi subyandi ama buyuk yurekleri vardi camia arkalarinda kenetlenmisti.

Bulamiyorsun kaleci kiy utkuyu oynasin kimse agzini acmaz. Bu camia fevziye sabretti yahu adam kafasini direklere vura vura parcaladi kimse de tolgaya gosterdigi tepkiyi vermedi.

Çevrimdışı Ayberk

@Ayberk İns abicim inş =)

Bakarsın Baskan  Romagnoli + Mandzukic'i alır getirir. Hepimiz ağzı kapanır  :biggrinking:
gönlümden mandzukic geçiyor ama zor işte kardeşim. bi an aklım juveye gitti
Beşiktaş tek, siz hepiniz

Çevrimdışı Anıl

fabricio                                                     tolga
                                                                                  rdolfo
gökhan    marcelo   tosic     adriano                                 tolgay                             
                                                                                  beck
oerezma   atiba      oguzhan    sosa                                  aras
                                                                                  cenk
                    remy                                                       olcay

eto

şu kadroyla ligin tozunu atarsın iç saha rakipler için kabus olur . gol yermi bu kadro yer ama fazlasınıda rahatlıkla atar ..kenarda hamle oyuncunda epey olmuş olur  tolgay cenk olcay aras...bütçeyide zorlamaz  1 m euro + ömer  etoyu  almaya  iklna edebilirsin  remy kiralık zorlarsın :bandit:

Sezona iyi giren Ömer'i niye kiralıyoruz ki ? Bence şu anda tüm imkanlarımızla Gil ve Gomez'i zorluyoruz

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Hernanes haberleri geçiyor sosadan daha iyi topçu gelmesi olumlu olur

Çevrimiçi Savaş

Transfer falan derken senelerdir atladığımız bir konu var. Yıllardan beri altyapıdan çıkardığımız tek futbolcu Atınç Nukan.

Biz neden altyapıdan futbolcu çıkartamıyoruz bunu da konuşmak lazım.

Hal böyleyken durum bu kadar sıkışıkken altyapı nerede? Neden özkaynaktan futbolcu gelmiyor. Nerede bir yanlışlık var? Ve en önemlisi bu neden hiç bu konuşulmuyor?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Gomez beyin son durumu nedir ?

Çevrimdışı tuncaboylu

Fırsatımız varken Gustavo yada Vida'yı alıcaktık .
Bitecekti bu stoper sancısı ersan gittiğinden beri sakatız bu konuda ya.  :s20: :s20: :s20:

Junuzovic bılmıyorum Sosa'nın yerini doldurur mu  :by2:

Öyle bir fırsatımız olmadı ki? Gomez için 8.5 milyon euro dediler, Vida da 10 milyon euro'luk bir adam.

Çevrimdışı 38life

Hernanes ya da Brayn Ruiz gelsin Sosa'nin yerine. Güç kaybetmez 2 misli güç kazaniriz
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Sezona iyi giren Ömer'i niye kiralıyoruz ki ? Bence şu anda tüm imkanlarımızla Gil ve Gomez'i zorluyoruz
anıl temenni mi yoksa bir yerlerden bilgi mi geliyor

Çevrimdışı mylife1903

Feda dönemindeki hamleleri değerlendirmenin çok zamanı değil de; son senesinde 11 maç oynamış 39 yaşındaki Rüştü tutulsaydı ne faydası olacaktı abi, onu anlamadım tam.

Yerine alınan kaleci McGregor hala İngiltere Premier League seviyesinde ve 3 senedir takımının ilk 11'inde oynuyor. Üstelik satılırken de para kazandırdı.

Şimdi milletin yeni kalecide aradığı "yenecek golleri yesin, yenmeyecek golleri yemesin" özelliği onda da vardı, onu da "Bir maçı da kurtar be adam" diye eleştiriyorlardı.

Öte yandan Fernandes, Almeida ve Quaresma süreci iyi yönetilemedi, o konuda katılıyorum.
@tuncaboylu rustu olayi bir yonetim orneklemesidir. Tut oynasin iki sene daha zaten feda demissin, paran cebinde kalsin. Yeni kaleci yeni macerAya gerek yok sonra tut rustuyu kaleci antrenoru olarak kapansin mevzu.
Elindeki kaynaklari iyi kullanmakla alakali bu yonetimin cok buyuk zaaflari var. mesela atiba olayi gecen sezon basi gonderiyorlardi adami bu sene gitmesin diye bin bir dereden su getirdiler. Ne degisti, atiba ayni atiba. Mesela elinde atiba varsa herifi 50 yasina kadar bu kulupte tutmak icin ugrasman lazim. Altyapiya hoca mi yaparsin gencleri mi calistirtirsin scout mu yaparsin baska bir konu.

Çevrimdışı Anıl

anıl temenni mi yoksa bir yerlerden bilgi mi geliyor

İkisi de diyelim :D

Çevrimdışı tuncaboylu

Kıyıda köşede dursun diye bir oyuncuya +700 bin avro yatırım yapacaksak o zaman her sene stoper aradığımızda borçlar da +1 milyar TL'de kaldığında kimse gıkını çıkarmayacak.

Abartmayın artık, bu adam kıyıda köşede dursun diye değil 4. ya da belki 3. stoper olsun diye alınıyor.

700 bin euro maaş da büyütülecek bir para değil, Anadolu takımlarının yedek stoperleri alıyor o parayı. Stoperde Necip'i oynatmak zorunda kalmamak için verilebilir.

Çevrimdışı tuncaboylu

Sorma @atalay bazen ben de ayni sekilde dusunuyorum.
Kaleci problemimiz cordobadan bu yana
Stoper problemi son 5 sezondur. Kac tane adam geldi iki tane kadro cikar.
Turk oyuncular arasinda avrupada yetismis olanlari cikartirsak zaten aman aman fark yok. Farki koyan altyapisini yurtdisinda almis gurbetci oyuncular zaten.
Koy gencleri oynasinlar iste.

Basketbol takip eden arkadaslar var bir yazsinlar hele hangi sezondu o butun takimi genclerden kurmustuk galiba serdar bilgilinin ilk sezonuydu sut tufan falan oynuuordu hepsi subyandi ama buyuk yurekleri vardi camia arkalarinda kenetlenmisti.

Bulamiyorsun kaleci kiy utkuyu oynasin kimse agzini acmaz. Bu camia fevziye sabretti yahu adam kafasini direklere vura vura parcaladi kimse de tolgaya gosterdigi tepkiyi vermedi.

Fevzi yüzünden en az 2 şampiyonluk kaybettik. Şimdiki sosyal medya örgütlenmesi o zaman olsaydı; Fevzi sokağa çıkamazdı, çıktığı yerde döverlerdi.

Çevrimiçi Samet Ç

anlamıyorsan daha çok ceza alırsın o zaman :alala:
Dünkü biat ediyorsun diye yazdığım post yüzünden moderatör onayına aldıysan sorun sende kusura bakma da abi o mesajın neresinde hakaret var saygısızlık var ? Ki sonrasında bana cevap olarak attığı mesaja bende güzel bir cevap verdim aldığım karşılık sizler oldukça Seba gider Ahmet kalır cevabını aldım ona ceza verildi mi çok merak ediyorum bu da bir suçlamadır. Beşiktaş'lı görünümlü renkliler gelir milletin sinirleriyle oynar hiçbir yaptırım uygulanmaz bana gelince birine hakaret etmediğim saygısızlık yapmadığım halde ceza verirsiniz. Herkese iyi günler.

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Gomez beyin son durumu nedir ?

@Mehmet Ali C.  Fiorentina 7,5 mılyon bedel koymus sanırım para kazanmak ısıtıyor adamlarda normal olarak.
Ek olarak kiralamaya sıcak bakmıyorlar. Bize 3,5 mılyon bedel ama Gomez gelir mi orası lig baslıyana kadar muamma.

Bir teklif bile yok Gomez efendiye. Tıpış Tıpış gelecek inş.  :ok:

Çevrimdışı tuncaboylu

@tuncaboylu rustu olayi bir yonetim orneklemesidir. Tut oynasin iki sene daha zaten feda demissin, paran cebinde kalsin. Yeni kaleci yeni macerAya gerek yok sonra tut rustuyu kaleci antrenoru olarak kapansin mevzu.
Elindeki kaynaklari iyi kullanmakla alakali bu yonetimin cok buyuk zaaflari var. mesela atiba olayi gecen sezon basi gonderiyorlardi adami bu sene gitmesin diye bin bir dereden su getirdiler. Ne degisti, atiba ayni atiba. Mesela elinde atiba varsa herifi 50 yasina kadar bu kulupte tutmak icin ugrasman lazim. Altyapiya hoca mi yaparsin gencleri mi calistirtirsin scout mu yaparsin baska bir konu.

Abi Rüştü de bedava oynamıyordu ki, aynı maaşla McGregor alındı free'den.

Atiba'yla Rüştü olayları çok farklı, Atiba her maça ilk 11 çıkarken Rüştü 2 senede 23 lig maçı oynayabilmişti.

Camianın ve yönetimin kaleci konusundaki en büyük hatası Cenk Gönen'e sabretmek olmuştur benim gözümde, çok erken yollamalıydık o adamı. Cenk var diye McGregor'u yolladık, başımıza kaldı senelerce. Neyse ki Galatasaray aldı da kurtulduk o kabiliyetsizden.

Çevrimdışı linux

Çevrimdışı Onur Küçük

Abartmayın artık, bu adam kıyıda köşede dursun diye değil 4. ya da belki 3. stoper olsun diye alınıyor.

700 bin euro maaş da büyütülecek bir para değil, Anadolu takımlarının yedek stoperleri alıyor o parayı. Stoperde Necip'i oynatmak zorunda kalmamak için verilebilir.
Bu arkadaş hangi kriterlere göre 3. veya 4. stoper oluyor? Öne çıkan Beşiktaş'ın savunmada, genel olarak takımın oyununda ihtiyaçlarını karşılayacak hangi özelliklere haiz ? 700 bin avro Omeruo maaşı +Pektemek'in maaşı + Tolga ve türevi balon maaş alan diğer oyuncular . Vereceğin fazladan 1 kuruş bile önemli .
O her sene biriken damlaları toplayınca ortaya +1 milyar TL zarar çıkıyor
Her sene aynı hataları yapıp farklı bir sonuç beklemeye devam

Çevrimiçi Kapkarakartal

Kulübe Gignac önerilmiş.

Kaynak : Beşiktaşmedya

Çevrimiçi Zafer55

Sosa..
15 lig maçında skora etki etmiş.Gol vy Golpası ile
İlk yarı bu sayı 4 ikinci yarı ise 11 maç
İlk yarı 3 gol 3 gol pası ikinci yarı ise 4 gol 9 gol pası  yapmış

Sezonda skora ilk katkısı 10.haftadaki gol pası  (kasımpaşa maçı 3-3)
Bir sonraki 14.hafta 1 gol 1 gol pası  (kayseri maçı 2-1)

Etiketler: