2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 166 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11513116 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı anılnr

Geçen sezon Sosa - Oğuzhan ikilisi ile merkezden ve koridor oyunları ile etkili pozisyonlar geliştiriyorduk. Temel problem hücuma genişlik katmadaki sıkıntılardı. Bu da daha çok beklerin profili ile alakalıydı. Öyle ki Beşiktaş'ın hücum pratiğinin dışındaki Quaresma, zaman zaman Beşiktaş'ın bir numaralı hücum planına dönüştü. 

Sosa'nın boşluğunu dolduramaz, Oğuzhan da düşerse takım geçen sezon ki en önemli hücum pratiğini kaybetmiş olacak. Şöyle bir avantajımız var. Hoca'nın alamet-i farikası merkezde oynayan oyunculara verdiği rol. Yine de Sosa yerine doğru profili seçmek kritik olacak.
Sosa ligin ilk yarısında sahada olmadığı maçlarda bile Olcay-Oğuzhan-Gomez merkezdeki hücumlarda etkili olabiliyordu.Aradığımız tarz topla az oynayan ve topsuz oyunda etkili birisi olabilir mi ?

Çevrimdışı tangaz

Benim hala umdum var, mazhar tonlamasiylan

Bence gelmesin abi, ben fena kil olmus durumdayim, resmen tadimi kacirdi herif.

Vizyon mizyon zirladi sonra bahane uydurup getti

öyle de hani durum şey gibi adriana lima ile bi yaz aşkı yaşamışsın sonra o brezilyaya dönmüş sende bi türk kızının gereksiz tripleri ve kıskançlıkları ile uğraşıyorsun. ahh adriana ahh diyorsun...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı atalay

Santrafor tercihinde temel parametreler dışında Hoca'nın Cenk'e biçtiği rol önemli. Ona göre santrafor/forvet pozisyonunda değişik bir tipleme ile karşılaşabiliriz. Fakat bu takımın kenar oyuncularından aldığı skor katkısının yeterli olmadığını ve son iki santraforunun sezonda 28 ve 27 gol bıraktığını unutmayalım.

Çevrimdışı tangaz

Alexis ? :D

alexis komite değil menajer tavsiyesi ile yapılan bir transfer. kaleci diego lopez ile görüşülürken onun menajeri itelemiş bize...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı Jukebox

şimdi duyumculuk çoluk çocuğun eline kaldı   :lol: mesela şu transfer dedikoduları sayfası hiç net bir şey söylemiyor şimdi yazmış gökhan inler gündemde bu ne la böyle duyumculuk mu olur  :lol: gökhan inler bizde diyeceksin  :kop:
Abi ben seni oranın yöneticilerinden düşünmedim değil ha :lol:

Çevrimdışı mylife1903

komitenin bi faydası yok ki a.bulut işi götürüyor. komite kimi izledi ve aldırdı??? şöyle bi düşünüyorum da izleme komitesi transferi gibi duran 2 isim var biri pedro franco diğeri miloseviç ikisini de izleyen komiteyi ben bir daha semte sokmam...
Oooo olurmu abi selim soydanli, sadan kalkavanli fb transfer komitesi gibi biizmkiler, mesela bunlar barca-parg maci izlerler lokfen, loookfen tam hakan tipinde fitbilci, derler sonra eklerler en cok figoyu begendik, bir kez daha izleyecez. Lann figo izlenecek fitbolcu mu?
Bizimkiler biraaz haddini biliyor, menejer sokusturmalarini gidip izliyorlar herhalde. Simdi mesela bu adriano onu izlemeye gerek var mi, yok! Son durumunu sorar, gerekli bilgileri toplar,,saglik kontrolune sokar, parada anlasmaya bakarsin yahu

Çevrimdışı Berat

alexis komite değil menajer tavsiyesi ile yapılan bir transfer. kaleci diego lopez ile görüşülürken onun menajeri itelemiş bize...

Teşekkürler abi bilgilendirdiğin için , onda da menajer faktörü olduğunu bilmiyordum :)

@atalay Cenk'i tamamlayacak bir forvet modeliyle 4-4-2 oynama şansımız nedir sence? Uçmuş olabilirim affola.

Çevrimdışı mylife1903

öyle de hani durum şey gibi adriana lima ile bi yaz aşkı yaşamışsın sonra o brezilyaya dönmüş sende bi türk kızının gereksiz tripleri ve kıskançlıkları ile uğraşıyorsun. ahh adriana ahh diyorsun...
abi hic cekermiyim adrianadan sonra, keser atarim yahu

Çevrimdışı tangaz

Oooo olurmu abi selim soydanli, sadan kalkavanli fb transfer komitesi gibi biizmkiler, mesela bunlar barca-parg maci izlerler lokfen, loookfen tam hakan tipinde fitbilci, derler sonra eklerler en cok figoyu begendik, bir kez daha izleyecez. Lann figo izlenecek fitbolcu mu?
Bizimkiler biraaz haddini biliyor, menejer sokusturmalarini gidip izliyorlar herhalde. Simdi mesela bu adriano onu izlemeye gerek var mi, yok! Son durumunu sorar, gerekli bilgileri toplar,,saglik kontrolune sokar, parada anlasmaya bakarsin yahu

bu selim şadan ikilisi süperdi ama noktayla virgül gibi ikiliydiler  :D

Çevrimdışı atalay

Sosa ligin ilk yarısında sahada olmadığı maçlarda bile Olcay-Oğuzhan-Gomez merkezdeki hücumlarda etkili olabiliyordu.Aradığımız tarz topla az oynayan ve topsuz oyunda etkili birisi olabilir mi ?

Zaten oyuncunun toplu/topsuz oyunda iyi olması lazım. Direkt oyunu iyi, pas temposu yüksek, final aksiyonlarında iyi ve bunu da tabelaya yansıtacak biri lazım. Sosa profili yada X tiplemesi şart değil.

Çevrimdışı mylife1903

Zaten oyuncunun toplu/topsuz oyunda iyi olması lazım. Direkt oyunu iyi, pas temposu yüksek, final aksiyonlarında iyi ve bunu da tabelaya yansıtacak biri lazım. Sosa profili yada X tiplemesi şart değil.
Adrian lopezi anlatmis @atalay

Çevrimdışı Jukebox

Kulüpte 'izleme komitesi' adı altında yıllardır para kazanıp, dünyanın dört bir yanına lüks seyahatler yapan kişilerden fena rahatsızım.
Abi gidiyorlar brezilya'ya turustik yerleri geziyorlar,plajlar vs. sonra tabii tatilden,eğlenceden adam izliyemiyorlar gidip pedro'yu falan alıyorlar. :kop: :kop:
[ Son Düzenleme: 25 Temmuz 2016, 01:20:39 Jukebox ]

Çevrimdışı anılnr

Bu arada Negredoyu kaçırmasaydık bence bizim ligde +25 yapardı

Çevrimdışı tangaz

aynen öyle olmuş ah ulan bir de ispanyol olmayaydı. madem ispanyol alacaz 2 tane alalım biri aduriz diğeri adrian olsun

Çevrimdışı mylife1903

bu selim şadan ikilisi süperdi ama noktayla virgül gibi ikiliydiler  :D
Real madrid maci izleyip
Umberti cortos begenmislikleri vardir, allahtan sonra roberto carlosuntransfer ettiler de umberto cortosu aratmadi roberto, bilseydi, videotek yapardim eskiden, simdi sehir efsane gibi bu adamlar, youtubeda aradim falan bulamadim bunlarin roportajlarini. Ne rezillikler gordu bu gozler

Çevrimdışı atalay

@atalay Cenk'i tamamlayacak bir forvet modeliyle 4-4-2 oynama şansımız nedir sence? Uçmuş olabilirim affola.

4-4-2 de kompakt ve doğru saha geometrisi ile oynamanız çok önemli. Hoca soru işareti; bekler olabilir. Fakat orta saha profili ile pek mümkün gözükmüyor. Cenk'i tamamlayacak isim de önemli.

Çevrimdışı mylife1903

aynen öyle olmuş ah ulan bir de ispanyol olmayaydı. madem ispanyol alacaz 2 tane alalım biri aduriz diğeri adrian olsun
Alexis, fabri falan varken aslinda denenebilir bir ispanyol daha abi. Adrian varya bizim ligi osurtur, millet messi geldi falan sanar

Çevrimdışı atalay

Adrian Lopez'i sol kanat/forvet olarak kullanabiliriz fakat oyun içi katkısı ve sürekliliği problem.

Çevrimdışı mylife1903

Bu fbli raul nereye gitti, sakatligi da gecti soyle 1+1 atibanin yedegi, velinin yerine falan

Çevrimdışı Berat

4-4-2 de kompakt ve doğru saha geometrisi ile oynamanız çok önemli. Hoca soru işareti; bekler olabilir. Fakat orta saha profili ile pek mümkün gözükmüyor. Cenk'i tamamlayacak isim de önemli.

Görüşün için teşekkürler :)

Ligde denenebilir belki.

Çevrimdışı onurturan

bu arada kolarov işi gerçekten de 15 temmuz nedeniyle bozulmuş.

NOT: duyumcu değilim hatırlı yerlerde tanıdıklarım war  :eyes

Adriano yazılmış kaderimize..
Kolarovun zaten defansı kötüydü  :D
Şuan toplumsal trendimiz olan Bizden olmayanı derhal gömme konusunda uyum sürecindeyim inandırıcı olmadıysa kusura bakmayın ..

Çevrimdışı atalay

Takımın yaş ortalaması epey yükseldi. Elde çok az genç asset değer var. Bu hem transfer planlamasında hem de kadro revizyonunda sıkıntılar doğurur. Bu geçişleri direkt değil, parça parça yapmak efdal. Bundan sonraki transferler için bu da önemli bir faktör.

Çevrimdışı mylife1903

Şuan toplumsal trendimiz olan Bizden olmayanı derhal gömme konusunda uyum sürecindeyim inandırıcı olmadıysa kusura bakmayın ..
Kolarov adam degil yahu hic sevmem, egri bacakli, kurdan boyunlu tipsiz, saci basi agirmis zaten, atanamamis richard gere gibi bisey, birak sikintili adam sacina ak dusmus sikintidan. Belki onun yasini kucultmuslerdir sirplar, 37 vardir onun yasinda benim daha saclar okadar kirlasmadi be

O degilde bu adrianoda da acayip yasi kucultulmus tipi var, 35 kesin var o tipte

Çevrimdışı atalay

[ Son Düzenleme: 30 Ağustos 2016, 13:59:19 atalay ]

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Abi ikisi de ust segment oyuncu tabiki birbirinden ustun ozellikleri vardir birbirinden farkli ozellikleri vardir

Kolarovun bu kadar dillendirilmesinden sonra Zaten Adrianodan asagisi kesmezdi

Ayaklari Kolarovdan asagi degil hatta daha iyi Savunmada da Adriano bir adim onde gözüküyor

Kolarov hucumda bir tik daha iyi birde diagonal paslari..

Birbirine yakin esdeger oyuncular bence..
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Etiketler: