2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 478 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11423251 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı atalay

Talisca'nın net bir pozisyonu yok. Boşuna numaralandırmayın. Kurgu ve diğer isimlerin profiline göre kendine yer açar.

Çevrimdışı Hunter1987

Farzedelim ki bir 10 numara geldi.

Atiba-X-10 Numara

Yani bu durumda Talisca, Oğuzhan ve Tolgay'dan iki tanesi fazla forma şansı bulamayacak. Ön tarafta yoğunluk olur bu şekilde.

Bana göre forvet arkası için bir oyuncu daha almak fazla lüks olur.
Üç kulvarda oynayacağız. Her ne kadar atibanin biyonik adam olduğunu düşünsemde bu sezon o yorgunluğu, stresi kaldırabilir mi düşündürücü. Bence Talisca 6-8 pozisyonu için alındı.

Rotasyona veliyle girmek var, taliscayla girmek var :D

Gesendet von meinem HTC One_M8 mit Tapatalk

Bana ne abi, en büyük BESIKTAS !

Çevrimdışı Tolga

Üç kulvarda oynayacağız. Her ne kadar atibanin biyonik adam olduğunu düşünsemde bu sezon o yorgunluğu, stresi kaldırabilir mi düşündürücü. Bence Talisca 6-8 pozisyonu için alındı.

İşte bende Atiba'nın olmadığı maçlarda Talisca'nın orada oynayıp Atiba'nın yaptığı katkıyı veremeyeceğini düşünüyorum.

Neyse artık planlama bu şekilde yapıldıysa sezon devam ettikçe neler olacak göreceğiz tabi. :)
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı Culpable

@ahmetx

Fikret Baskan oldugu muddetce gelmez diye bir sey yok

kulubun mali yapisina ve takimin gidisatina zarar vermiyecek her oyuncu  Besiktasa  gelebilir  buna messi  suarez  neymar dahil :)

Fikret baskan   talisca  nasri ve benteke ye  toplu imza toreni yapsa  stad  full dolar  hatta gelenler alanya macina kadar stad  da bile kalabilir :)

Çevrimdışı Uğur Uğurlu

Şimdi Uefa Şampiyonlar Ligi Oyuncu kayıt kuralı 25 Futbolcu Kayıt hakkı bunun 4'ü Kulüp  olmak üzere 8'i yerel olarak yetiştirilmiş olması lazım. en az 2 kaleci.

Hatırladığım kadarı ile bizim cezamızdan dolayı 23 Futbolcu kayıt ettirebileceğiz 4'ü Kulüp  olmak üzere 8'i yerel olarak yetiştirilmiş  olacak şekilde Şampiyonlar Ligi kadrosu nasıl kurulabilir?

Yerel lig de yatiştirilen futbolcular;
Tolga
Gökhan Gönül
Mustafa Pektemek

Kulüp
Necip Uysal

elde var 4 geriye kalan 4 Futbolcu ne olacak.
Hocada dedi bugün ama Pektemeği kadroya yazsan nolur yazmasan nolur.. 23 kişiyi illa doldurmak zorunda değilsin ki..  2 forvetin sakat olsa ben bu adamı oynatacağıma 4-6-0 oynarım daha iyi.. En kötü olcayı forvete koyarım.. Rakamlar çok önemli değil

[ Son Düzenleme: 18 Ağustos 2016, 13:18:07 Uğur Uğurlu ]

Çevrimdışı linux

Abubakarla anlaştığımıza dair haberler var

Çevrimdışı o2bucak

Pektemeği kadroya yazsan nolur yazmasan nolur.. 23 kişiyi illa doldurmak zorunda değilsin ki..  2 forvetin sakat olsa ben bu adamı oynatacağıma 4-6-0 oynarım daha iyi.. En kötü olcayı forvete koyarım.. Rakamlar çok önemli değil

Zaten gördüğün gibi 4 kişilik bir açık var pektemek de yazmaz isen 5 kişi açık var 23-5=18 E bunun cezalısı olacak sakatlığı olacak Şampiyonlar liginde sıkıntı büyük olur.

Çevrimdışı kartal190321

nasri gereksiz bir transfer olur fransa milli takımında yaşadıkları teknik direktör bakışı city de yaşadıkları basına yansıyanlar ortada. kolej takımı havasını bozmaya gerek yok gereksiz masraf olur 5 m euro az değil daha düşük maaliyetle lens transferi düşünülebilir.bu benim fikrim begenmiyorum futbolcuyu bunu sorgulamak kimsenin haddine değil herkes aynı futbolcuyu begenmek zorunda değil :bandit:
“Ne yani, üstümde Beşiktaş forması varken yalan mı söyleyecektim!”

Çevrimdışı atalay

Talisca + Kanat Forvet düşünülüyor ise 4-3-3 formasyonuna geçiş yaparız. Zaten Ozzy de varken hücumcu bir merkez oyuncusu daha transfer etmek anlamsız olur.

Çevrimdışı worns

Talisca, Sosa gibi bir oyuncu değil evet ama Atiba'nın yerinde oynayacak bir oyuncu hiç değil. Defansif orta saha oynamak için çok yumuşak bir adam. Boyuna rağmen kafa toplarında iyi değil, ikili mücadelelerde zayıf. Atiba'yla rotasyona girecek oyuncu yine Necip olur.

Bence Talisca'nın ilk 11 oynamaya en yakın olacağı rol, oyun sistemi içerisinde yaratılabilirse, santrafora yakın bir göbek ikinci forvetidir. Eski hocası Jorge Jesus ve bir kaç yerde Rivaldo'ya yakın özelliklerle tarif ediliyor. İzlediğimiz kısa parçalarda ciddi şut ve kilit pas tehdidi olduğunu görüyoruz. Bu özellikleriyle TSL'de fark yaratabilir. Kaleye yakın oynatılacaktır.

Zaten bence hiç bir şartta Atiba-Ozi ikilisi bozulmaz. Burası bozulunca hücum planları da dengesizleşiyor. Ozi geride oynamalı. Talisca, Ozi'nin işini de yapamaz. Oyun kurucu özellikleri güçlü görünmüyor.

Çevrimiçi sozkul

Söylediklerin komik ve cevap verilmeye değmez nitelikte. Sen de benim mesajlarıma cevap verme lütfen :)

Sana cevap verilmesini istemiyorsan sen neden beğenmeyenlere genel bir mesaj atıyorsun ki? Sana yapılmasını istemediğin şeyleri başkalarına yapma bence, neden beğendiğini ve çok istediğini anlat geç.
Sen beğenenlere hayret etmişsin oda senin beğenmene hayret etmiş, sıkıntı nerede burda?

Çevrimdışı KAP

Bu KAP bildirimi ve sözleşme için uzun uzun edebiyat parçalayıp ne belge hazırlıyorlar acaba. Şablon belli rakamları çat çat yerleştirip yayınlayacaklar.
hala haber bekliyorum senden
yazık bir şey gelmiyor elden

Çevrimdışı Uğur Uğurlu

Zaten gördüğün gibi 4 kişilik bir açık var pektemek de yazmaz isen 5 kişi açık var 23-5=18 E bunun cezalısı olacak sakatlığı olacak Şampiyonlar liginde sıkıntı büyük olur.
25-8= 17 yabancı + gurbetçi. Bunlara necip+ tolga+ gg ekle 20 kişi yapıyor.. Cl için yeter bence.. Yerli kontenjanını doldurmak istesen 2 hakkın kalıyor.. Tr den Alınabilecek 2 yerli yerli yok bence..alsan bile senin mevcut kadrondan kötü oyuncular olur zaten onları oynatmazsın.. Mehmet topal, yusuf erdoğan , serdar aziz vb oyuncu olsa belki oynatırsın.. Onlarda yok

Çevrimiçi mayguntr

Hoca her mevkiye en az 2 adam olacak şekilde 23-25 kişilik bir kadro istiyor. Ayrıca uefa kadrosu için minimum 8 Türk lazım. Yani toplam 15 yabancı yazabileceğiz.

Tolga/Yabancı Kaleci(Y1)/Utku

Gökhan/Beck(Y2)    Rholfo(Y3)/X   Marcelo(Y4)/X   Adriano(Y5)/Tosic(Y6)

Atiba(Y7)/Necip  Oğuzhan/Tolgay

Q7(Y8) / Kerim      Talisca(Y9)/X            Olcay/Aras

Cenk/Ömer/X

Tüm trasnferlerimizi kaliteli olmak şartıyla yabancı yapabiliriz. 13 Yabancımız oluyor öyle. 10 yerli kalıyor. 4 tane alt yapı şartı var bir Necip sağlıyor. 3 tane oynamayacak adam yazacağız oraya demek oluyor. 

6 Yerli hakkımızı Tolga,Gökhan,Ozi,Tolgay,Kerim,Olcay,Aras,Cenk,Ömer arasından yapmamız gerekecek. 3 adam dışarıda kalacak demek oluyor bunlardan , Aras yabancı sayılıyorsa 2 kişi oluyor yine.

Çevrimdışı cursedofdragon

Farzedelim ki bir 10 numara geldi.

Atiba-X-10 Numara

Yani bu durumda Talisca, Oğuzhan ve Tolgay'dan iki tanesi fazla forma şansı bulamayacak. Ön tarafta yoğunluk olur bu şekilde.

Bana göre forvet arkası için bir oyuncu daha almak fazla lüks olur.

şenol hocanın açıklamarını dinlemiyorsunuz tolga :)

Şenol hocada dedi belki oğuzhan,atiba oynamıcak dedi :)

Çevrimdışı Tolga

şenol hocanın açıklamarını dinlemiyorsunuz tolga :)

Şenol hocada dedi belki oğuzhan,atiba oynamıcak dedi :)
Yukarıda da yazdım Talisca, Atiba'nın yerinde oynayabilecek bir oyuncu değil bana göre. :)

Çevrimdışı Yasin02

Kurstan yeni geldim, Şenol Hoca'nın konuşmalarını dinleyemedim malesef. Bütün konuşmayı dinleyebileceğimiz bir yayın var mı ?
Aquila non capit muscas.

Çevrimdışı TURKahvesi

Ufuk Sarıca ve güzel mabedimizin güzel çimleri  :)

Çevrimdışı autopsy

Başıma birşey gelmeyecekse Nasri'yi ben de zerre istemiyorum :D  Hayatı problem olan bir adam . Maliyeti de deli gibi yüksek olur , gerek yok . Elimizdeki Tolgay , Aras , Olcay gibi oyuncuları da kullanmalıyız zaten . Özellikle Tolgay ve Aras için çıkış sezonları olabilir . 2 stoper (en az biri üst düzey diğeri Omeuro vs da olabilir) ve deneyimli bir santrafor alarak transferi kapatsak yeterli bence. İşin aslı Atiba'yı yedekleyebilecek bir adama da çok ihtiyacımız var ama İnler bu iş için doğru tercih mi emin değilim . Maliyeti uygun olacaksa olabilir de aslında . Yedek oturmayı sorun etmeyecek ama girdiğinde de iş yapacak tarz bir oyuncu lazım. Ama alınmasa bile Atiba yine biyonik adamlığını gösterip tek başına da taşıyabilir sezonu. En büyük korkum onun başına bir sakatlık vs gelmesi, umarım bir sıkıntı olmaz o konuda .

Çevrimdışı Tolga

Şenol Hoca, Belhanda'yı da söyledi onu da atlamayalım. :)

Çevrimdışı Yasin02

Kurstan yeni geldim, Şenol Hoca'nın konuşmalarını dinleyemedim malesef. Bütün konuşmayı dinleyebileceğimiz bir yayın var mı ?

İzlemek isteyenler için;

Aquila non capit muscas.

Çevrimiçi sozkul

Hoca soylenmesi gereken herseyi söyledi

Aciklik getirilmesi gereken seylere aciklik getirdi

Artik Top futbolcular ve yönetimde

Yani sezon hayirli olsun sonu Sampiyonlukla noktalansin inş..

Kendime çok kızdım demesi önceki toplantıda söylediklerinden insanların anladığı şeyin, hocanın söylemek istediği şeyler olmadığı ortaya çıktı.

Çevrimdışı o2bucak

25-8= 17 yabancı + gurbetçi. Bunlara necip+ tolga+ gg ekle 20 kişi yapıyor.. Cl için yeter bence.. Yerli kontenjanını doldurmak istesen 2 hakkın kalıyor.. Tr den Alınabilecek 2 yerli yerli yok bence..alsan bile senin mevcut kadrondan kötü oyuncular olur zaten onları oynatmazsın.. Mehmet topal, yusuf erdoğan , serdar aziz vb oyuncu olsa belki oynatırsın.. Onlarda yok

Bizim Uefa FFP yüzünden cezamızda 23 kişi kayıt şansımız var diye biliyorum. 23-8=15 +Necip+Tolga+GG  Bence Yeterli değil çünkü bu adamların çoğu zaten lig'de de oynayacak Şenol Güneş'in takım yetersiz demesinin en önemli sebeplerinden biri bu bence.

Çevrimdışı Doğukan E.

@atalay abi senin bir önceki açıklamada dikkatini çeken heyecan coşku eksikliği kısmı düzeltilmiş: - Heyecanla, coşkuyla, keyifle çalışıyoruz.

Çevrimiçi sozkul

Şimdi Uefa Şampiyonlar Ligi Oyuncu kayıt kuralı 25 Futbolcu Kayıt hakkı bunun 4'ü Kulüp  olmak üzere 8'i yerel olarak yetiştirilmiş olması lazım. en az 2 kaleci.

Hatırladığım kadarı ile bizim cezamızdan dolayı 23 Futbolcu kayıt ettirebileceğiz 4'ü Kulüp  olmak üzere 8'i yerel olarak yetiştirilmiş  olacak şekilde Şampiyonlar Ligi kadrosu nasıl kurulabilir?

Yerel lig de yatiştirilen futbolcular;
Tolga
Gökhan Gönül
Mustafa Pektemek

Kulüp
Necip Uysal

elde var 4 geriye kalan 4 Futbolcu ne olacak.

4 altyapı + 4 homeground yerine
2 Altyapı  + 6 homeground olabiliyor

Etiketler: