Vodafone Arena Stadyum Projesi (Şeref Bey Stadyum Projesi)
Vodafone Arena Stadyum Projesi (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Beşiktaş Forum|Vodafone Arena Stadyum Projesi (Şeref Bey Stadyum Projesi) Vodafone Arena Hakkında Vodafone Arena, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile Vodafone Türkiye arasında, Türk spor tarihinin en büyük

0 Üye ve 254 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vodafone Arena Stadyum Projesi (Şeref Bey Stadyum Projesi)  [Okunma sayısı 7499073 defa] Vodafone Arena Stadyum Projesi (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Çevrimdışı Deniz

Tamamen siyah bence en güzeli.  :ok:
Keşke tamamen siyah olsa,Beyaz olarak Beşiktaş yazsa
"Beşiktaş için birşey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!"-Süleyman Seba

Çevrimdışı brci

Tamamen siyah bence en güzeli.  :ok:

bende altı beyaz, üstler ve kale arkaları full siyah olanı beğendim .. beyazla umutlandırıp siyahla rakibi karanlığa boğalım  :akuma:

Çevrimdışı Efe

Eski acikk tabla yarina biterse sasirmayin
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı Efe

Zafer bayramı ile ilgili goruslerinizi kutlamalarinizi genel sohbetteki basliga yazabilirsiniz
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı brci

Çatı bence stadın en zor işi.Tamamen usta bir işçilik gerektiriyor .
Bizim çatı da böyle yapılacak

forumda birçok soruyu şimdiden cevaplıyacak olan bi video süper gercekten

mustafa_(87)

• Ziyaretçi

Ben şaşırmam ama betonlanmaz herhalde arka kısmı daha yapılmadı çünkü.

Çevrimdışı Serkan7738

videoyu izledikten sonra sözlerimi geri aldım o çatı bizimkinin aynısı hayatta 6 ayda bitmez Türkiye gibi biyerde geridrmeden sonra baya iş varmış :ebebe:

Çevrimdışı CanEmre

Ben şaşırırım valla  :aaa:
Bu arada o tabla arkaya kadar tamamlandıktan sonra eski açıkta işler daha hızlı gözükecektir diye düşünüyorum  :super:
Bizim için sevdadan çıldırmış diyorlar,
Bilmeyenler nasıl anlasın

Çevrimdışı Serkan7738

Ben şaşırmam ama betonlanmaz herhalde arka kısmı daha yapılmadı çünkü.

arka kısıma geçmezler zaten o yapılan bölümün tabla betonunu bu gece yada yarın atarlar arka bölümde daha kolon işi bitmedi alt tarafta yarım yarım yapılmıştı tablası

Çevrimdışı CanEmre

videoyu izledikten sonra sözlerimi geri aldım o çatı bizimkinin aynısı hayatta 6 ayda bitmez Türkiye gibi biyerde geridrmeden sonra baya iş varmış :ebebe:
Video da 6 dk. bile sürmemiş oysa ki  :by2:  :D
Bizim için sevdadan çıldırmış diyorlar,
Bilmeyenler nasıl anlasın

Çevrimdışı eski inönü

Çatı bence stadın en zor işi.Tamamen usta bir işçilik gerektiriyor .
Bizim çatı da böyle yapılacak

çok teknik ve zorlu bir iş en ufak hatayı kaldırmaz. Her şeyin muazzam ilelermesi gerekiyor. Artık şu kabayı bir an once bitirip çatıya odaklanmamız lazım

Çevrimdışı quentine83

peki bu videosunu izlediğimiz çatı ne kadar sürmüş belli mi ??
İsmet Yarkın ONUR

mustafa_(87)

• Ziyaretçi

çok teknik ve zorlu bir iş en ufak hatayı kaldırmaz. Her şeyin muazzam ilelermesi gerekiyor. Artık şu kabayı bir an once bitirip çatıya odaklanmamız lazım

Kesinlikle ama kabanın bitmesine daha çok var Umut maalesef ki.

Çevrimdışı eski inönü

Kesinlikle ama kabanın bitmesine daha çok var Umut maalesef ki.
abi o zaman kotu bi senaryo yazalım senle. Kaba martta tamamen bitsin. Çatı başlasın. Avrupa firması gelsin ona muazzam çalışma koşulları oluşturulsun para vs. kabada çıkan problemlerin hicbiri cıkmasın. 6 ayda teslim etsinler çatıyı. Zemini koltugu çimi falanı filanı derken kendi evimizde bir kac maç kaçırırız.

mustafa_(87)

• Ziyaretçi

abi o zaman kotu bi senaryo yazalım senle. Kaba martta tamamen bitsin. Çatı başlasın. Avrupa firması gelsin ona muazzam çalışma koşulları oluşturulsun para vs. kabada çıkan problemlerin hicbiri cıkmasın. 6 ayda teslim etsinler çatıyı. Zemini koltugu çimi falanı filanı derken kendi evimizde bir kac maç kaçırırız.

Ben zaten Ekim gibi gireriz diyorum ilk 5 maç dışarda oynarız.Bekleyeceğiz yapacak birşey yok. Yıllardır yapılmayan stadımız artık yapılıyor.

Çevrimdışı quentine83

beyler naaptınız yaa.bu ne karamsarlık.mart a kadar kabanın üzerinden en az iki ay geçer bitmiş olalı.şöyle hesap edin:
numaralı iki hafta sonra en geç 1.kat biter.her ay bir kat bitirseler ocak gibi biter.geniş geniş.yeni açıkta her ay bi kat bitirse oda ocakta kafa kafaya biter.
ocak sonu en geç ama en geç olmak şartıyla çatı başlar ve 5 ay sürsün hadi.o arada ince işçilik falan kalmaz siler süpürürler ortalıgı.ağustosa çok çok rahat gireriz stadımıza...
İsmet Yarkın ONUR

Çevrimdışı eski inönü

Ben zaten Ekim gibi gireriz diyorum ilk 5 maç dışarda oynarız.Bekleyeceğiz yapacak birşey yok. Yıllardır yapılmayan stadımız artık yapılıyor.
yok canım zaten benim için de problem degil. İsterse Ocaga sarksın. Ben beklentiye sokulan insanların hayal kırıklıgına ugramasına uzulurum sadce

Çevrimdışı eski inönü

beyler naaptınız yaa.bu ne karamsarlık.mart a kadar kabanın üzerinden en az iki ay geçer bitmiş olalı.şöyle hesap edin:
numaralı iki hafta sonra en geç 1.kat biter.her ay bir kat bitirseler ocak gibi biter.geniş geniş.yeni açıkta her ay bi kat bitirse oda ocakta kafa kafaya biter.
ocak sonu en geç ama en geç olmak şartıyla çatı başlar ve 5 ay sürsün hadi.o arada ince işçilik falan kalmaz siler süpürürler ortalıgı.ağustosa çok çok rahat gireriz stadımıza...
inşallah oyle olur  :ok:

Çevrimdışı Deniz

Stadın çatısı için malzemelerin işçilerin ve vinçlerin stada yerleşmesi 15-20 gün alır.Onlar geldikten sonra işlemler başlar.
1)İlk olarak çatının tutunacağı yerlere tutunucu aparatlar ve halatlar takılacak .Tüm stadın kaba inşaatının bitmiş olması lazım.Bütün tribünlere takılacak bunlar.

2)Çatının uç kısımları stadın merkezine yerleştirilecek ve halatlar uygun yerlere konacak.Halatlar konmadan önce prekastlara zarar gelmesin diye altlarına tahtalar yerleştirilecek.

3)60 ın üzerinde gerici halat yerleştirilir (sayısını hiç bilmiyorum sadece projeyi yapan firma bilir )

4)Çatıyı germek için halatları çekecek özel aparatlar her bir halatın olduğu tepe noktasına yerleştirilecek

5)Germe işlemi başlayacak.Aparatlar halatı çatıya sabitleyecek ve yerlerinden tek tek sökülecek

6)Vinçler halatların altlarına demir aparatları yerleştirecek

7)Daha sonra vinçler çatının membran yapısının tutunacağı aparatları her 2 halat arasına yerleştirecekler

8)Membran yapılar çatıya yerleştirilecek.

İşin özeti bu şekilde olacak.Minimum 4 ay sürecektir.4 aydan önce çatının bitmesi bence tamamen mucize olur..
"Beşiktaş için birşey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!"-Süleyman Seba

Çevrimiçi murat

geçen haftaki tempoyu koruyabilsek aralık 15 gibi kaba biterdi.malesef tempoyu koruyamıyoruz.iki ileri bir geri.bu yüzden ben ocak sonu kaba biter diye umut ediyorum.

mustafa_(87)

• Ziyaretçi

Geçen kış yağış olmadı. Bu sene yağış olacağını düşünelim sence o kadar kısa sürer mi ?

Çevrimdışı Caner

peki bu videosunu izlediğimiz çatı ne kadar sürmüş belli mi ??

Brezilya Ulusal Stadyumu bu. Bunun yapımını Discovery'de bir belgeselde izlemiştim. 4 ay sürüyor çatı işlemi. Ocak 2013'te başlayıp nisan sonunda bitiyor.

Şu ocak ayından bir kare: http://pt.fifa.com/mm/photo/tournament/loc/01/98/53/59/1985359_big-lnd.jpg
Şu da Nisan sonu: http://distilleryimage3.s3.amazonaws.com/405fd2b2af7911e2a9a222000aa81a0e_7.jpg

Çevrimdışı Deniz

Brezilya Ulusal Stadyumu bu. Bunun yapımını Discovery'de bir belgeselde izlemiştim. 4 ay sürüyor çatı işlemi. Ocak 2013'te başlayıp nisan sonunda bitiyor.

Şu ocak ayından bir kare: http://pt.fifa.com/mm/photo/tournament/loc/01/98/53/59/1985359_big-lnd.jpg
Şu da Nisan sonu: http://distilleryimage3.s3.amazonaws.com/405fd2b2af7911e2a9a222000aa81a0e_7.jpg
Ocaktaki kareye kadar getirmek minimum 2 ay sürüyor hocam.6 diyelim biz ona

Çevrimiçi murat

haziran başı çatı asılmış olsa 3 ayda zemin yetişirmi? çimler yetişirde altındaki zemin işi ne kadar sürer.koltukların en fazla 1 ayda takılacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı Deniz

Yani Beşiktaş lokasyonu ve maddi durumumuz göz önüne alınırsa çatının 6 aydan önce bitmesine ben hayal gözüyle bakıyorum

Etiketler: