Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu ile ilgili her şeyi bu başlıkta konuşabiliriz.

0 Üye ve 144 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu  [Okunma sayısı 6668751 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu

Çevrimdışı brkntcnr

Schalke Olcay'ı ne yapsın? Olcay'ı her daim beğenir; gerekçeleri ile anlatırım. Fakat o haber yalan.

Zaten Olcay yerel bir oyuncu ve bu kulübün sembolü olma yolunda.

Yok gerçek ise -ki değil- Leroy Sane artı bir miktar paraya olur bu iş.  :D
Bence de Olcay bizim yeni Deli İbo muz oldu artık. Burada futbolu bıraksın istiyorum ben :D

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı GÖRKEM

Olcay giderse hangi oyuncundan onun her sene verdiği verimi alabileceksin ki? Quaresma mı? Kerim mi? İkisinin toplamı istatistikte bi olcay etmez.

Gitse yerine Transfer yapilacagini varsayarak söyledim.

Çevrimdışı brkntcnr

Gitse yerine Transfer yapilacagini varsayarak söyledim.
devre arasında giderse kimsenin alınacağını sanmıyorum :D

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 18 Ekim 2015, 04:19:58
  • Beşiktaş / Bodrum
  • 2015/16 (✔) - 2016/17 Sezonları Şampiyonu Beşiktaş
yok canım eski nesil için son söylenecek şey itaatkar olduğudur.
unutma biz seksen kuşağından geliyoruz. itaatkar olmakla mantıklı olmayı
karıştırıyorsun @Çağrı sizin sorununuz başarının sürekli iyi transfer yapmaktan
geçtiğini sanmak aslında bu değil önce takım olmaktan geçer sanıyorsunuzki
bir ismi beğeniyorsunuz o gelecek başarı gösterecek aslında ekip çalışması
mükemmel üyelerden değil uyumlu çalışan üyelerden kurulursa başarı gelir.
ikinci sorununuzda sadece doğruyu kendiniz gördüğünüzü sanıyorsunuz
sizin kıstaslarınız dışında bir düşünce doğru olamaz mesela oyuncu değerlendirmesini sadece
sahada gösterdiği performansa göre yapıyorsunuz aslında kulüp bunu  bu şekilde
değerlendirmiyor özel hayatından tut arkadaşlık ilişkilerine kadar sevdiği yemekten
tut psikolojik durumuna kadar değerlendirmek zorunda yapıyormu deme çünkü yaptığı takım içindeki ahenkten
belli oluyor.scout çalışması sadece saha performansını değerlendirmek değil
Önder Özen dedin durdun al getirdiği oyuncuları incele  o zaman ben itiraz ederken yanlış olduğumu
söylüyordun çok çabuk kara veriyorsunuz ve bütününü görmeden karar veriyorsunuz ve bu anlık oluyor
uzun vadedeki defoları göremiyorsunuz yüzeyselsiniz buda doğru bakış açısını engelliyor
benim mantığım bu gün taraftarın transfer konuşması ve mevcut oyuncuları yerden yere vurması
yürüyen tekerleğe çomak sokmaktır. Sanki transfer ayındayız şimdi birini göndermenin ne faydası var
oyuncularda buraları okuyor yapılan sadece onların performansını düşürür ve takıma zarar verir.
yani şu dönem transfer konuşmanın ne faydası var. Takımın başarısını istiyor olmak sürekli eleştirmek değildir
tam tersi doğru zamanda yapılmayan eleştiri yarardan çok zarar olarak döner. Biz bunları yapmıyorsak
itaatkar olduğumuz için değil yapılmasının sonuçlarının ne olacağını gördüğümüz için yoksa sahada ne olduğunu sizin
kadar bizde görüyoruz hatta tv den izlemediğim için daha fazlasınıda gördüğümü düşünüyorum :D en azından lig tvnin
gösterdiğini değil kendi gözlerimin gösterdiğini görüyorum hiç dikkat ettinmi burdaki en ağır eleştiriler nedense
tv den izleyenlerden geliyor ama tribünden izleyenler o eleştirileri yapmıyorlar mesela olcayı tv den izleyenler sevmez
ama tribünde izleyenlerin favorisidir. stad konusuda böyle aslında en fazla stad bitmiyor diye yaygara koparanlar
olimpiyata maç seyretmeye gelmeyen insanlar ve gelenlerinde hep savunan olması ilginç forumda sürekli kimlerin
geldiğini biliyorum ve gelenler kesinlikle olimpiyatın zorluğundan şikayetçi olmuyor geçen sene bir maç çok ıslanmıştık
fena yağdı foruma baktım herkes yaygara kopartıyor neden kale arkasını doğuya almamışlar yağmuru yiyen biziz gıkımız
çıkmıyor sıcak evlerinde oturanlar yaygara koparıyor :D aslında bu itaat ve ya itaatsizlik değil sadece kıllarını kıpırdatmayanların
kendi vicdanlarını rahatlatma haraketleri yani biraz psikolojik bir durum bu

Sıradan gideyim @Necmi abi :D

İlk olarak; birinci düşüncen tamamen önyargı. Bizim ya da en azından benim başarının sadece iyi transferden geçtiğine dair bir düşüncem yok. Hele ki Türkiye'de hiç yok.

Ama başarı için iyi transfer en önemli kriterlerin en başında gelenlerden biridir. Bu iyi yapılmazsa zaten konu baştan kokar. Çünkü senin futbolda ana ham madden futbolcu. Onu iyi seçemezsen bir yerini de yırtsan 7-8 yer dönersin Avrupa'dan.

İkinci; yine yeni kuşağa önyargın @Necmi abi :D

Asla kendi doğrumun tek doğru olduğunu ve aksinin yanlış olduğunu düşünmem. Ortada bir strateji varsa bir hedef vardır. Hedefe giden de bir sürü doğru yol vardır. Önemli olan gerçekten seçtiğin bir doğru yol olması.

Ben her insan gibi kendi düşünceme saygı duyarım ve doğru olduğunu düşünürüm. Başkan da öyle düşünebilir. Sonuçta başarısız olursa onun yolu yanlış demektir. Ben de gittiği yol yanlış olduğu için eleştiririm mazeret kabul etmem. Belki benimki de yanlış çıkacaktı, ama kendi yolunu seçti ve hedefe ulaşamadıysa onunki belki değil kesinlikle yanlıştır.

Üçüncüsü, bahsettiğin kadar iyi bir değerlendirme ekibi olsa elimizde inan bana çok isabetli tercihler yapılır. Keşke dediğin gibi olsa oyuncuyu aylarca izlesek, uyumuna baksak, arkadaşlarıyla konuşsak karakterini analiz etsek. Ama biz böyle bir şey yapmıyoruz.

Menajer öneriyor biz de arasından seçiyoruz. Yaptığımız bir transfer dahi yoktur ki menajer önermemiş olsun son 2 yılda. Bahsettiğin şeyin olması için ekip olması gerekir eğer derin Beşiktaş gibi bir ekibimiz yoksa görünürde böyle bir ekip yok.

Devamında biraz kişisel gideyim konuyu ben cevap verdiğim için. Hayatta en önem verdiğim şey zekadır. Yaratıcılık ve gelişmektir. Bir şeyin iyi gittiğini ya da gideceğini düşünmek ve sonunda haklı çıkmak çok güzel bir his. Ancak daha iyisinin mevcut durumda yapılabileceğini söyleyene vurmak aynı şekilde değil.

Bir şeyin iyi yapılması ile çok iyi yapılması arasında çok fark vardır. Türkiye'de maalesef eski kuşak bu konuda çok itaatkar. Demirören'in bu kulübü linç etmesinin sebebi de maalesef ağzını dahi açmayan eski kuşak. Bir bildiği vardır o kadar para ödüyor diye diye susan sabreden de eski kuşak, ibra eden de eski kuşak.

Bir şey şuan sadece  iyi gidiyor diye, eskiden yapmadığı eleştiriyi şimdi fazlasıyla kol kanat gererek psikolojik olarak suçluluk duygusunu bastıran da maalesef eski kuşak. Ortada fecaat Demirören dönemine kıyasla güvenli bir ortam var diye nerdeyse eleştirilmemesi isteyen de eski kuşak. İyi eleştiriden yerli de olsa yersiz de olsa zarar gelmez @Necmi abi.

Sen kuşaklar üzerinden gittiğin için hep kuşaklar üzerinden gittim ancak aslında iş bilinçli olup olmama meselesi. Yoksa her kuşakta öngörüsü yüksek özel insanlar mevcut. Ancak onların arasında bile böyle belirgin farklar mevcut.

Sen bana diyebilirsin ki şuan yüz üzerinden 70 bu kadro eleştirme 80 olacak 2 yıl içinde. Zaten maksimumu da o olur.

Ben de derim ki bırak eleştireyim ya 60 olsun ya 90 olsun 2 yıl içinde. Bizim eleştirdiğimiz isimler belli. Ben eleştirsem de eleştirmesem de Tosic'ten Quaresma'dan bir şey olmayacak. Onlar da buraları okumaz zaten.

Biz en azından bilinçli olanlar ciğerini parçalayan Olcay'ı yerden yere vurmayız. Saatli bomba olmasına  rağmen Ersan'ın iyi niyetinden şüphe etmeyiz. Bunları tatlı sert eleştiririz. Başkanı da aynı şekilde.

Ancak yeni nesil 80'ler sonrası klasik kuşakların hareketi gibi güveneceği birini bulduğu zaman tabiri caizse ''götürsün ama iş yapsın öbürleri iş de yapmıyordu'' düşüncesiyle eleştiriyi nerdeyse hiç yapmıyor.

Biz ileride maalesef bundan çok çekeceğiz çünkü bu şişik egolu kahramanlar bizim omuzlarımıza da basmak isteyecekler. Bir insana yapılabilecek en kötü şey, hata yaparsa bile susacak toplumu karşısında bulacağının izlenimi vermektir.

Adam minareyi çalarken yıkıyor yere dökülmesin diye kılıfını aşağıda geren topluluklar oluyor maalesef.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimiçi Necmi

İnsanlar giderken 1.5 dönerken 3 saatini trafiğe vermeye alıştı bu ülkede 10 yıl içinde :)

Türk insanı tencere içerisinde pişirilen kurbağanın tam temsili örneği, kolay alışırız çünkü Osmanlı'nın en kötü mirası olan fena halde biat etme kültürünü buram buram taşıyoruz damarlarımızda.

Taşımayan ya dışlanıyor, değer bulduğu ülkede iyi işler çıkarıyor ya da asimile edilerek bireyselleştiriliyor. Futbol işin maalesef çok küçük kısmı burada.
alışmak başka bir şey katlanmak başka bir şey çağrı
biat kültürü osmanlıdanmı kaldı bilemem ama bana biraz eğitimsizlik gibi geliyor
bu konuda osmanlıyı eleştirmekte olmaz daha gerilere gitmek gerekiyor. Futbolun bununla
pek ilgisi yok bence onu tamamen farklı değerlendirmek gerekiyor ne biatından bahsediyorsun
insan takımı söz konusu olduğunda babasını tanımıyor. Bırak osmanlı mirasını taşımayı.
biat olsa her yapılan transferi kabul edersin demekki futbolda biat yok
toplumsal haraketler bireysel haraketler gibi değildir geç haraketlenir ama durdurulamaz
yani biat  olarak değerlendirilmez bu ama birazda sakin kalmak aile gelenekleriyle ilgili
diğer ülkelerde olduğu gibi Türk toplumu isyan seviyesine gelecek açlık durumuna düşmüyor
düşene mutlaka aile el uzatıyor yiyecekler gönderiliyor ailenin evi açılıyor ve hiç bir zaman
isyan eşiğini aşacak bir duruma gelmiyor dünyayı kasıp kavuran isyanlar çıkartan büyük krizler
Türkiyede hep bu şekilde atlatıldı Türkiyede bu avantaj ailenin öneminden kaynaklanıyor.
Türk toplumu bu kadar basit kelimelerle açıklanamaz çok karmaşık dengelerin hakim olduğu
bir toplumdur.

Çevrimdışı atalay

Toplumsal genellemelere de başlamışız madem;

Kraldan çok kralcılık, ehliyet ve liyakat kültürü yerine biat kültürü pek tabii ülkedeki çoğunluğun düsturu haline gelmiş; davranış ve reaksiyon biçimleri haline dönüşmüş. Ayrıca oportünist, şark kurnazı ve bireysel, kişisel, kurumsal bilumum haklarını koruyamayacak kadar; tembel, korkak, statükocu ve pasif bir çoğunluğa sahibiz.

Futbolda ki yansıması da siyasal, sosyal yada kültürel alandakinden farklı değil.

İsyan konusu da çok göreceli lakin onun dinsel ve ahlaki doktrinlerden kaynaklanan boyutu da var. Doğru şeylere isyan edemeyen yada sadece isyan edip çözüm üretemeyen bir toplumsal yapımız var.

Şunu da ekleyeyim "Voleybol takımı bizim yüzümüzden düştü" sözünden sonra ayağa kalkıp "Büyük Başkan!" diye alkışlayan "dinozorların" olduğu kongre yapısından da  bir halt olmaz.
[ Son Düzenleme: 18 Ekim 2015, 04:41:21 atalay ]

Çevrimiçi Necmi

Sıradan gideyim @Necmi abi :D

İlk olarak; birinci düşüncen tamamen önyargı. Bizim ya da en azından benim başarının sadece iyi transferden geçtiğine dair bir düşüncem yok. Hele ki Türkiye'de hiç yok.

Ama başarı için iyi transfer en önemli kriterlerin en başında gelenlerden biridir. Bu iyi yapılmazsa zaten konu baştan kokar. Çünkü senin futbolda ana ham madden futbolcu. Onu iyi seçemezsen bir yerini de yırtsan 7-8 yer dönersin Avrupa'dan.

İkinci; yine yeni kuşağa önyargın @Necmi abi :D

Asla kendi doğrumun tek doğru olduğunu ve aksinin yanlış olduğunu düşünmem. Ortada bir strateji varsa bir hedef vardır. Hedefe giden de bir sürü doğru yol vardır. Önemli olan gerçekten seçtiğin bir doğru yol olması.

Ben her insan gibi kendi düşünceme saygı duyarım ve doğru olduğunu düşünürüm. Başkan da öyle düşünebilir. Sonuçta başarısız olursa onun yolu yanlış demektir. Ben de gittiği yol yanlış olduğu için eleştiririm mazeret kabul etmem. Belki benimki de yanlış çıkacaktı, ama kendi yolunu seçti ve hedefe ulaşamadıysa onunki belki değil kesinlikle yanlıştır.

Üçüncüsü, bahsettiğin kadar iyi bir değerlendirme ekibi olsa elimizde inan bana çok isabetli tercihler yapılır. Keşke dediğin gibi olsa oyuncuyu aylarca izlesek, uyumuna baksak, arkadaşlarıyla konuşsak karakterini analiz etsek. Ama biz böyle bir şey yapmıyoruz.

Menajer öneriyor biz de arasından seçiyoruz. Yaptığımız bir transfer dahi yoktur ki menajer önermemiş olsun son 2 yılda. Bahsettiğin şeyin olması için ekip olması gerekir eğer derin Beşiktaş gibi bir ekibimiz yoksa görünürde böyle bir ekip yok.

Devamında biraz kişisel gideyim konuyu ben cevap verdiğim için. Hayatta en önem verdiğim şey zekadır. Yaratıcılık ve gelişmektir. Bir şeyin iyi gittiğini ya da gideceğini düşünmek ve sonunda haklı çıkmak çok güzel bir his. Ancak daha iyisinin mevcut durumda yapılabileceğini söyleyene vurmak aynı şekilde değil.

Bir şeyin iyi yapılması ile çok iyi yapılması arasında çok fark vardır. Türkiye'de maalesef eski kuşak bu konuda çok itaatkar. Demirören'in bu kulübü linç etmesinin sebebi de maalesef ağzını dahi açmayan eski kuşak. Bir bildiği vardır o kadar para ödüyor diye diye susan sabreden de eski kuşak, ibra eden de eski kuşak.

Bir şey şuan sadece  iyi gidiyor diye, eskiden yapmadığı eleştiriyi şimdi fazlasıyla kol kanat gererek psikolojik olarak suçluluk duygusunu bastıran da maalesef eski kuşak. Ortada fecaat Demirören dönemine kıyasla güvenli bir ortam var diye nerdeyse eleştirilmemesi isteyen de eski kuşak. İyi eleştiriden yerli de olsa yersiz de olsa zarar gelmez @Necmi abi.

Sen kuşaklar üzerinden gittiğin için hep kuşaklar üzerinden gittim ancak aslında iş bilinçli olup olmama meselesi. Yoksa her kuşakta öngörüsü yüksek özel insanlar mevcut. Ancak onların arasında bile böyle belirgin farklar mevcut.

Sen bana diyebilirsin ki şuan yüz üzerinden 70 bu kadro eleştirme 80 olacak 2 yıl içinde. Zaten maksimumu da o olur.

Ben de derim ki bırak eleştireyim ya 60 olsun ya 90 olsun 2 yıl içinde. Bizim eleştirdiğimiz isimler belli. Ben eleştirsem de eleştirmesem de Tosic'ten Quaresma'dan bir şey olmayacak. Onlar da buraları okumaz zaten.

Biz en azından bilinçli olanlar ciğerini parçalayan Olcay'ı yerden yere vurmayız. Saatli bomba olmasına  rağmen Ersan'ın iyi niyetinden şüphe etmeyiz. Bunları tatlı sert eleştiririz. Başkanı da aynı şekilde.

Ancak yeni nesil 80'ler sonrası klasik kuşakların hareketi gibi güveneceği birini bulduğu zaman tabiri caizse ''götürsün ama iş yapsın öbürleri iş de yapmıyordu'' düşüncesiyle eleştiriyi nerdeyse hiç yapmıyor.

Biz ileride maalesef bundan çok çekeceğiz çünkü bu şişik egolu kahramanlar bizim omuzlarımıza da basmak isteyecekler. Bir insana yapılabilecek en kötü şey, hata yaparsa bile susacak toplumu karşısında bulacağının izlenimi vermektir.

Adam minareyi çalarken yıkıyor yere dökülmesin diye kılıfını aşağıda geren topluluklar oluyor maalesef.

bu yazı bir özeleştiri değil tamamen benim tezimi doğrulayan bir yazı :D  @Çağrı
bak gene biz doğruyu görüyoruz ama siz görmüyorsunuz demişsin tamam uzun yazmışsın
ama söylediğin tek şey bu aslında
bana önyargılı diyorsun ama aslında ön yargılı olan sizsiniz burda bir adım atılırsa bunun doğrumu yanlışmı
olduğunu ancak eylem tamamlandığında görürsün ortada karar seni doğru karara götürmez
sadece egonu besler daha iyisini istemek ama kime göre daha iyi sana göremi yani senin istediğin şekilde olmazsa
kötümü oluyor sen eleştirince haklı oluyorsun ama ben savununca biyat etmiş oluyorum senin yanlış gördüğünü benim doğru görmem biyatmı
oluyor. Ne yani şimdi sana biyat etmediğimi anlatabilmek için eleştirmekmi zorundayım
sizdeki sorun mükemmeliyetçiliği aramanız ama bunun hatasız olmak olarak görmeniz
aslında mükemmel olan yağlıboya tablodur kartpostal değil kartpostal hatasız seri üretilmiş
baskıdır ama yağlı boya kusurlarıyla bir bütündür onu mükemmel ve eşsiz yapan aslında kusurlarıdır
iyi yönetim hata yapmayan kusursuz yönetim değildir tam tersi hatalarla bile gemiyi rotada tutan
yönetimdir. Bizler hatasız mükemmeli aramıyoruz hatasız insan olmayacağını görecek kadar çok yaşadık
o nedenle hatalara senin baktığın gibi bakamıyorum kaldıki senin hata olarak gördüğün bir çok şeyi ben hata olarak görmüyorum
hepsini değil gördüklerimde var ama kâr zarar hesabını yapıyorum. tamam yönetim kötü o zaman alternatifini
sunacaksın ama bu transferi yapmadılar bu yönetim kötü demek yanlış şimdi ne dedin sol açık lazım beğen
beğenme bu kadar çok alternatifin olduğu bırak Türkiyeyi yurt dışında bile kalbur üstü bir hücum gücün varken
oraya oyuncu istemek günümüz gerçeğinde iş bilmek değil aç gözlülüktür. tamam stoper ve sol bekte hem fikirim
kalecidede öyle ama şu an için bunun dışında yapılacak her transfer gereksizdir. Elbette onu isteyeceğimiz zaman olacak
her zaman iyinin daha iyisi vardır. ama bazı şeylerde imkanla değerlendirilir. Birde birine yetki verdiysen ona çalışma
özgürlüğü tanımak biyat olmuyor. Birine güvenmiyorsan ondan başarı bekleyemezsin burda bir sürü yanında adam çalıştıran
vardır ne sanıyorsunuz herkes mükemmelmi ne hatalar yapıyorlar görmezden geliyorsun bundan zarara uğruyorsun ama
işin gerçeğide bunu yapmazsan çalışacak adam bulamazsın birini yetiştirirken başarı bu yoldan geçiyor.
Eleştiri tabiki olacak benim sorunum eleştiri değilki bunu şahsına söylemiyorum genele konuşuyorum
bir makama geleni eleştireceğim diye sürekli hakareti aşağılamayı eleştiri sanarsan bir süre sonra o makama doğru insan bulamazsın
oturanlarda karaktersiz kaşarlanmış insanlar olur çünkü hiç bir doğru insan bu tür bir muamele göreceği yere gelmek istemez
oyuncu içinde böyle en ufak hatasında oyuncunu çöp yaparsan yarın transfer döneminde kimse sana gelmek istemez
doğru olan kendini aşağılatmak istemez bunu kabul edende zaten kaşardır derdi sen değil kazanacağı paradır.
yani bazen yerden yere vurmak sana uzun vadede bu şekilde geri döner

Çevrimiçi Necmi

Toplumsal genellemelere de başlamışız madem;

Kraldan çok kralcılık, ehliyet ve liyakat kültürü yerine biat kültürü pek tabii ülkedeki çoğunluğun düsturu haline gelmiş; davranış ve reaksiyon biçimleri haline dönüşmüş. Ayrıca oportünist, şark kurnazı ve bireysel, kişisel, kurumsal bilumum haklarını koruyamayacak kadar; tembel, korkak, statükocu ve pasif bir çoğunluğa sahibiz.

Futbolda ki yansıması da siyasal, sosyal yada kültürel alandakinden farklı değil.

İsyan konusu da çok göreceli lakin onun dinsel ve ahlaki doktrinlerden kaynaklanan boyutu da var. Doğru şeylere isyan edemeyen yada sadece isyan edip çözüm üretemeyen bir toplumsal yapımız var.

Şunu da ekleyeyim "Voleybol takımı bizim yüzümüzden düştü" sözünden sonra ayağa kalkıp "Büyük Başkan!" diye alkışlayan "dinozorların" olduğu kongre yapısından da  bir halt olmaz.
aslında sıkıntı bu Beşiktaşın bir takımı küme düştüyse
o yönetim ağzıyla kuş tutsa başarısızdır yani şampiyon olamadı diye başarısız olmaz
ama burda Beşiktaşın itibarı var ve bunu iki paralık yapmaya kimsenin hakkı olamaz
sen Beşiktaşın yönetimine geliyorsan birinci görevin her alanda yarışmacı takım yaratmaktır.
şampiyon olur olamaz o ayrı ama sonuna kadar yarışacak takım senin birinci görevin
heleki düşük paralarla bunu yapacağın branşlarda yapamıyorsan bu tam bir başarısızlıktır
yük oluyorsa branşı kapat ama asla ihmal edemezsin küme düşürecek bir yolda ilerletip Beşiktaşı
küçük düşüremezsin önce bizlerin neyin önemli olduğunu öğrenmemiz gerekiyor yoksa biri bizim
yüzümüzden düştü der diğeri alkışlar. Kongre dediğinde sen ben oluyoruz. Eleştirmeninde mantığı yok
eleştirdiğinde kendinden koparıp tüzel kişiliğe sokuyorsun böyle bir şey yok kongre biziz aslında

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 18 Ekim 2015, 05:32:08
  • Beşiktaş / Bodrum
bu yazı bir özeleştiri değil tamamen benim tezimi doğrulayan bir yazı :D  @Çağrı
bak gene biz doğruyu görüyoruz ama siz görmüyorsunuz demişsin tamam uzun yazmışsın
ama söylediğin tek şey bu aslında
bana önyargılı diyorsun ama aslında ön yargılı olan sizsiniz burda bir adım atılırsa bunun doğrumu yanlışmı
olduğunu ancak eylem tamamlandığında görürsün ortada karar seni doğru karara götürmez
sadece egonu besler daha iyisini istemek ama kime göre daha iyi sana göremi yani senin istediğin şekilde olmazsa
kötümü oluyor sen eleştirince haklı oluyorsun ama ben savununca biyat etmiş oluyorum senin yanlış gördüğünü benim doğru görmem biyatmı
oluyor. Ne yani şimdi sana biyat etmediğimi anlatabilmek için eleştirmekmi zorundayım
sizdeki sorun mükemmeliyetçiliği aramanız ama bunun hatasız olmak olarak görmeniz
aslında mükemmel olan yağlıboya tablodur kartpostal değil kartpostal hatasız seri üretilmiş
baskıdır ama yağlı boya kusurlarıyla bir bütündür onu mükemmel ve eşsiz yapan aslında kusurlarıdır
iyi yönetim hata yapmayan kusursuz yönetim değildir tam tersi hatalarla bile gemiyi rotada tutan
yönetimdir. Bizler hatasız mükemmeli aramıyoruz hatasız insan olmayacağını görecek kadar çok yaşadık
o nedenle hatalara senin baktığın gibi bakamıyorum kaldıki senin hata olarak gördüğün bir çok şeyi ben hata olarak görmüyorum
hepsini değil gördüklerimde var ama kâr zarar hesabını yapıyorum. tamam yönetim kötü o zaman alternatifini
sunacaksın ama bu transferi yapmadılar bu yönetim kötü demek yanlış şimdi ne dedin sol açık lazım beğen
beğenme bu kadar çok alternatifin olduğu bırak Türkiyeyi yurt dışında bile kalbur üstü bir hücum gücün varken
oraya oyuncu istemek günümüz gerçeğinde iş bilmek değil aç gözlülüktür. tamam stoper ve sol bekte hem fikirim
kalecidede öyle ama şu an için bunun dışında yapılacak her transfer gereksizdir. Elbette onu isteyeceğimiz zaman olacak
her zaman iyinin daha iyisi vardır. ama bazı şeylerde imkanla değerlendirilir. Birde birine yetki verdiysen ona çalışma
özgürlüğü tanımak biyat olmuyor. Birine güvenmiyorsan ondan başarı bekleyemezsin burda bir sürü yanında adam çalıştıran
vardır ne sanıyorsunuz herkes mükemmelmi ne hatalar yapıyorlar görmezden geliyorsun bundan zarara uğruyorsun ama
işin gerçeğide bunu yapmazsan çalışacak adam bulamazsın birini yetiştirirken başarı bu yoldan geçiyor.
Eleştiri tabiki olacak benim sorunum eleştiri değilki bunu şahsına söylemiyorum genele konuşuyorum
bir makama geleni eleştireceğim diye sürekli hakareti aşağılamayı eleştiri sanarsan bir süre sonra o makama doğru insan bulamazsın
oturanlarda karaktersiz kaşarlanmış insanlar olur çünkü hiç bir doğru insan bu tür bir muamele göreceği yere gelmek istemez
oyuncu içinde böyle en ufak hatasında oyuncunu çöp yaparsan yarın transfer döneminde kimse sana gelmek istemez
doğru olan kendini aşağılatmak istemez bunu kabul edende zaten kaşardır derdi sen değil kazanacağı paradır.
yani bazen yerden yere vurmak sana uzun vadede bu şekilde geri döner

@Necmi abi kendine göre doğru olanı söylemek ne zamandan beri ön yargı ve sadece ben bilirim oldu. Yukarıda sizin neslinizin kendime göre yanlışlarını yazdım ve kendime göre doğrularımı yazdım bu benimkiler yüzde 100 doğru sizinkiler yüzde 100 yanlış demek mi :D

Olaya böyle bakarsan kimse fikir beyan edemez zaten. Bana göre yanlış olanın temelinde biat var bu benim düşüncem. Nasıl ki sen sabırsızsınız, mükemmeli arıyorsunuz derken bizi bununla itham edip bu yanlış bizim düşündüğümüz doğru diyorsan ben de tam olarak aynısını yapıyorum.

Sana göre ben ya da biz aceleciyiz bize göre sen veya siz geç kalansınız. Bunların hepsi bireysel düşüncelerdir hiçbirinin doğruluğu tam olarak kanıtlanamaz. Ama denenmemiş olanın da tamamen yanlış olduğunu söyleyebilecekler olduğu gibi tamamen mantıklı olduğunu da söyleyebilenler olacaktır bunların hiçbiri ego ya da kesin doğru değil.

Ortada bir aç gözlülük yok. Aç gözlülük Galatasaray seyircisinin yaptığı gibi olur. Drogba al Zlatan allarla olur. Siz eski nesil olarak şanslısınız ki bilinçli olan yeni nesil Beşiktaşlılar böyle değiller. Yıldız manyağı ya da tamahkar değiller. Onlar ucuz ve kaliteli olanı yani akılcı olanı istiyor.

Evet ben yeri gelir sol açık da isterim. Ama gidip de senden Podolskiyi istemem. Git bana 1 milyona El Younissi'yi al derim. Kulübün 10 milyonlar harcaması gereken bir taraftar toplululuğu yok ki. Zaten öyle bir para da yok.

Kulübün çok iyi bir ekibi olmalı diye yırtınan biziz. Yüzlerce oyuncu tarasınlar 5 milyona 5 oyuncu alsınlar Gomez'in gelmesinden daha mutlu olurum ben o oyuncular isabetli olursa. Deminden beri konuştuk sen daha Balkanlara bile hakim değilsin tüm seçeneklerin menajerlerin klasörlerinde.

Hal buyken kimse bana bekleyeceğiz sonucu iyi olacak diyemez. Sonuçlar iyi olsa bilse sürdürülebilir olana bakarım kendi açımdan. Şimdi bunu dedim diye de tek benimki doğru hepiniz yanılıyorsunuz Kara Murat benim demiş olmuyorum sanırım :D

Hakaret, itham, aşağılama bunları yapanlar Beşiktaşlı değil benim gözümde zaten. Hakaret edeceksen bile bunun bile ince uslübü vardır küfür etmeden adamı yerden yere vurursun istersen bunun dışında kim ne yapıyorsa zaten aciziyetten yapıyor.

Ama kulüp daha az harcayıp, daha kaliteli ve genç oyuncu getirsin bunun için de şunlar yapılabilir demek tek doğru ve ego oluyorsa orada senin düşünmen gereken şeyler var bence. Çünkü ben demin dediğim gibi yönteme bakarım. Benim doğrum bu. Kulüp başka bir doğru üzerinden gidiyorsa başarılı olmalı. Olmuyorsa dibine kadar eleştirme hakkını kendimde bulurum.

Zira 2 senedir söylüyoruz kulübün kısıtlı kaynakları var ve neredeyse yarısı hiç iyi kullanılmıyor. Şimdi sen sana göre diyeceksin :D Evet tabi ki bana göre çünkü eleştiriyi yapan benim :D  şampiyonluk görmediğimiz her sene organizasyonun içindeki herkesin kafası kopmaz, kopmamalıdır ama herkes eleştirilmelidir. Kimse de buna set çekmemelidir.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 18 Ekim 2015, 05:51:28
  • Beşiktaş / Bodrum
Fotomaçın yaptığı bir haberin doğru olmasını hiç bu kadar dilememiştim :D   

Beşiktaş yönetimi, 22 yaşındaki Kolombiyalı Eder Balanta'nın Yunan menajeriyle İstanbul'da ilk görüşmesini yaptı

Rhodolfo'nun yanına Eder Balanta'yı alarak "Zago-Ronaldo" ikilisini yakalama amacındaki Beşiktaş'tan ilk hamle geldi. Dış ilişkiler sorumlusu Erdal Torunoğulları, Kolombiyalı oyuncunun Yunan menajeri Manousos Farantakis'i İstanbul'a davet etti. Yunan menajere Balanta'nın Beşiktaş'a gelmesi durumunda kendisine ödenecek rakamdan, Türkiye'de bulacağı ortama kadar tüm detayları anlattı. Balanta'nın İtalya veya İspanya 'yı seçebileceğini ama İstanbul'a gelmesi durumunda daha üst seviyeye daha kolay atlayabileceğini iletti.

Haber Kaynağı: Fotomaç
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Ensar

Atiba'yı hiç dinlendiremiyoruz Allah korusun bir sakatlanırsa o zaman ne yapacağız.

Kaliteli bir orta saha oyuncusu kesinlikle lazımdı.

Necip ile idare edebileceğimizi düşünüyorsanız söyleyecek birşey yok tabi.

Veli Kasım sonu dönse bile takıma tam anlamıyla katkı vermesi en erken ligin 2. yarısında olur.
Dinlendirdik ışte abi iki haftadır maç yaptığı yok :D
Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimdışı Ensar

Bu altyapı isini madem beceremiyoruz , genç yetenekleri avrupada bir takımın alt yapısına emanet edelim belli bir kira ücreti ödeyelim onlar yetiştirsin biz zamanı gelince kullanalım.

Çevrimiçi mellfred

Bu altyapı isini madem beceremiyoruz , genç yetenekleri avrupada bir takımın alt yapısına emanet edelim belli bir kira ücreti ödeyelim onlar yetiştirsin biz zamanı gelince kullanalım.
:claps:

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Beşiktaş li oldugunu aciklayan Islambek KUAT a 100.Yil Formasi hediye edilmiş :claps: :claps:
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Cumhuriyet :
Beşiktaş in Kaleci icin ilk Tercihi David Ospina
Petrh Ceh in ardinda yedek durumuna Dusen Ospina icin Beşiktaş SATIN ALMA OPSIYONLU KIRALAMA Teklifi yapacak..
Cok mantikli olur , Satin alma opsiyonu koydurmazlarsa Sene Sonuna kadar Kiralariz Sampiyon olup yollariz :ishock: :ishock:

Ospina - Rhodolfo - Balanta
3 ude Güney Amarikali bayagi uyumlu olurlar
Ospina - Beck - Rhodolfo - Balanta - Yeni sol bek
Defans ve Kale Tas olur tas Ligi birak Avrupada bile kolay kolay Gol yemez bu Defans :busted_cop: :busted_cop:

Çevrimdışı Deniz

Cumhuriyet :
Beşiktaş in Kaleci icin ilk Tercihi David Ospina
Petrh Ceh in ardinda yedek durumuna Dusen Ospina icin Beşiktaş SATIN ALMA OPSIYONLU KIRALAMA Teklifi yapacak..
Cok mantikli olur , Satin alma opsiyonu koydurmazlarsa Sene Sonuna kadar Kiralariz Sampiyon olup yollariz :ishock: :ishock:
Benim hayalimdir Ospina..
Ama geleceğini sanmıyorum,gelirse efsane olur.
"Beşiktaş için birşey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!"-Süleyman Seba

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 18 Ekim 2015, 15:41:06
  • Beşiktaş / Bodrum
 Çok zor ancak bugün fener puan kaybeder de biz kazanırsak fener ile 4 puan olacak.

Haftaysa fener Galatasaray'ı yener de biz kazanırsak Galatasaray ile de 5 puan olacak. Bunu koruyup derbiye kadar götürüp Galatasaray'ı yenersek 8 puanı çıkarıp kendi açımızdan devre dışı bırakırız onları.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı sametbagan

Çok zor ancak bugün fener puan kaybeder de biz kazanırsak fener ile 4 puan olacak.

Haftaysa fener Galatasaray'ı yener de biz kazanırsak Galatasaray ile de 5 puan olacak. Bunu koruyup derbiye kadar götürüp Galatasaray'ı yenersek 8 puanı çıkarıp kendi açımızdan devre dışı bırakırız onları.
Fener bu hafta puan kaybetmez kaybettirmezler gs-gençler maçının benzeri olur bu lige ayar verenler rahat bırakırsa biz kopabilir en yakın rakibe 8-9 puan fark atarız ama .....

Çevrimdışı Ensar

Beşiktaş li oldugunu aciklayan Islambek KUAT a 100.Yil Formasi hediye edilmiş :claps: :claps:
Yok be abi , 110.yıl tişörtü var ya üç armalı ondan vermişler

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

Yok be abi , 110.yıl tişörtü var ya üç armalı ondan vermişler

Aynen onu diycektim.

Kırmızı 3 armalı tişörtten vermişler.
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 18 Ekim 2015, 16:43:06
  • Beşiktaş / Bodrum
6-7 hafta daha geçmeden kopmalar olmayacak.

Şuan Konya ve Paşa ile bile aramızda çok az puan farkı var hem de az puan kaybetmiş olmamıza rağmen.

Ligin kalitesi ne durumda düşünün..
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı cursedofdragon

6-7 hafta daha geçmeden kopmalar olmayacak.

Şuan Konya ve Paşa ile bile aramızda çok az puan farkı var hem de az puan kaybetmiş olmamıza rağmen.

Ligin kalitesi ne durumda düşünün..

gs fb puan kaybeder diyen çağrı değil mi bu :) Demiştim gs-fb kazanır biz berabere kalırız ama inşallah bizde kazanırız.Biz berabere kalırsak 3 büyük takımda 17 puan olucak böyle bir şey olmasın işimize gelmez.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 18 Ekim 2015, 18:30:53
  • Beşiktaş / Bodrum
gs fb puan kaybeder diyen çağrı değil mi bu :) Demiştim gs-fb kazanır biz berabere kalırız ama inşallah bizde kazanırız.Biz berabere kalırsak 3 büyük takımda 17 puan olucak böyle bir şey olmasın işimize gelmez.

Yazdığımın Fener ve  Gs ile ne ilgisi var :)

Ben Anadolu takımlarının bile 6-7 hafta geçmeden kopmayacağından bahsediyorum Fener ve Gs puan kaybetse bile ilk devre bitmeden hiçbir şekilde kopmazlar anca Galatasaray 7-8 puan geriye düşer o kadar.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 18 Ekim 2015, 18:33:34
  • Beşiktaş / Bodrum
Bu arada Uefa Avrupa Liginin geliri artık hiç azımsanacak gibi değil.

Geçen sene Galatasaray Şampiyonlar Liginden 18 milyon euro biz Uefa'dan 8 milyon euro kazanmışız.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli