Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu ile ilgili her şeyi bu başlıkta konuşabiliriz.

0 Üye ve 77 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu  [Okunma sayısı 6655633 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2015/16 Sezonu

Çevrimdışı onurturan

fb  hucum gucu sınırlı antalyadan 4 yediyse bizim karşımızda çok daha kötü durumlara düşebilir. Farkı önleyebilecek 2 durum var. 1. Bizim hücum hattimizin gününde olmaması 2. fb nin kendi seyircisi önünde oynaması ve hakemin etkilenmesi ve eyyamı. Eskiden takımımıza fb gs deplasmanlarinda gözü kapalı güvenirdik. O günlerde duyduğum hislere yakın duygular duymaya başladım. Gününde Beşiktaş fb seyircisini maçın bitmesine 10 dakika kala stattan çıkartır.
Bencede hele ki marcelo yu canli izledikten sonra cok heyecanlandimm.. ersan ve rodolfo olaylari ise tamamen mukadderat.. hayatin bi cilvesi..
fenerbahceyi kadikoyde devirecegiz...
Şampiyonluk şarkilari soyleyecegiz.. :drunkard:

Çevrimdışı fani madida

şimdiden fener maçı havasına girmemek lazım daha çok maç var ona kadar.
biz 11 arkadaşız, lakin arkamız daha var...

Çevrimdışı Hicks

Rhodolfo'yu geldiği günden beri sevemedim, fiziği yeterli değil, boyuna göre çok çelimsiz, buna rağmen de çok ağır. Ayakları desen bir Brezilya'lı için çok iyi değil, rakibe hiç hamle yapmıyor. Yer tutuşu, alan savunması ve havadan çok iyi ama Beşiktaş'ın oynadığı oyunda doğal olarak bazen çok çaresiz kalıyor. Rakip forvetler onunla birebir kalmaktan çekinmiyor, çok yumuşak ve sadece refakat ediyor. Tam bir Serie A stoperi bence. Takım içerisindeki rolü, kişiliği gibi açılardan kayıp olabilir ama futbol olarak kayıp olduğunu hiç düşünmüyorum. Transferden önce gelecek stoperin Ersan'ı değil Rhodolfo'yu keseceğini düşünüyordum, Ersan gidince işler değişti ama 2 stoper geldi.

Marcelo daha atletik, daha güçlü, daha hamleli ve daha çabuk, Beşiktaş'ın oyununa çok daha uygun bir kule stoper. Yanına Alexis gibi rakibi devamlı rahatsız eden, daha çevik bir ve topla oynayabilen bir stoper oldukça iyi bir seçim. Bu ikili birbirlerini tamamlayacak gibi görünüyor, umarım bu bölgede sakatlık ve ceza yaşamayız artık.
Yine bir akşamüstü meyhanede,
Masada 70'lik rakı su ile
Dertlerim çok büyük anlamaz kimse,
Beşiktaş sevgisi böyledir işte...

Çevrimdışı mülkübey

Fener meraklısı olduğumuzdan değil 10 saattir burada fb muhabbeti yapılmış biz de yorum yaptık .sadece bazı kişiler yazacaksa soylensin bilelim.

Sen zafere inanırsan , zafer de sana inanır.

Sen zafere inanırsan , zaferde sana inanır .

Çevrimdışı cursedofdragon

haklısın biz feneri anadolu takımlarından daha kolay görüyoruz :D  :evillol:

Çevrimdışı ebabil

stoperlerimiz sakatlanmazsa kart görmezse Allah'ın izniyle şampiyonuz diyorum.

stoperlerimiz sakatlanmazsa kart görmezse Allah'ın izniyle şampiyonuz diyorum.

bende diyorum :D sakatlık olmasında kart cezasına razıyım 1-2 maç idare edebiliriz sakatlık çok kötü birşey.

Çevrimdışı LuceGel

4. golde 2 pasla gole gidişimiz gomezin eliyle ismaile topu atacağı yeri göstermesi  :)
[ Son Düzenleme: 09 Şubat 2016, 14:59:16 Necmi ]
Birgün değil hergün BEŞİKTAŞ...

Çevrimdışı tangaz

bende diyorum :D sakatlık olmasında kart cezasına razıyım 1-2 maç idare edebiliriz sakatlık çok kötü birşey.

aynen öyle umarım sakatlık olmaz kart cezası en fazla 2 maç etkiler onda da Necip gerekeni yapar   :tabe:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı rico_paşa

Maç maç gitmek lazım. Havaya girmeye gerek yok. Şimdi onlar düşünsün.  :icool: :icool:
Beşiktaş'a adanmış hayatlar

Çevrimdışı tangaz

4. golde 2 pasla gole gidişimiz gomezin eliyle ismaile topu atacağı yeri göstermesi  :)

2.golde de İsmail topu kaptırınca Ozzy gaz verdi bas bas die ve o presle topu kapan İsmail topu Töre'ye verdi o Ozzy'ye ve Goooool  :sevinc
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Maç maç gitmek lazım. Havaya girmeye gerek yok. Şimdi onlar düşünsün.  :icool: :icool:

Biz maç maç gidiyoruz zaten yalnız fenerlileri korku salmış :D  :evillol:

Atiba Hutchinson :) Adamım benim :)

Çevrimdışı Sedat_BJK

Atiba Hutchinson :) Adamım benim :)

Seyrediyorum seyrettikce hayran kaliyorum. Sonra diyorum ki daha once nerelerdeydin be Allahin kulu.
Bir Sevdaysa Hayatı Anlamlı Kılan,
Daha Sesli Söyle BEŞİKTAŞ ULAN!!!

Seyrediyorum seyrettikce hayran kaliyorum. Sonra diyorum ki daha once nerelerdeydin be Allahin kulu.

geç geldi bize atiba'nın geçmişine baktımda o kadar çokta iyi klüplerde oynamamış ama adam Türkiye'nin en iyi ön liberosu :)

Çevrimdışı Onur Küçük

Şenol Hoca sol ayaklı Gökhan  Töre'yi sol açıkta sağ ayaklı Olcay Şahan'ı sağ açıkta oynatarak oyunu geniş alana yayma konusunda bir adım daha attı. Kanat oyuncularından beklenti beklerle dönüşümlü olarak kanatlardan bindirmeleri , gerektiğinde içe kat ederek beklere boş alan açmaları , oyunun daha geniş alana açılması ve bunun doğal sonucu olarak ileride oynayan oyunculara daha boş alan açılmasına mütevellit topu ayaklarında fazla tutmadan boş olan hücum oyuncusuna topu aktarmaları . Gaziantep maçında kanatlarla alakalı özellikle aksayan iki nokta Gökhan Töre'nin önceki maçlar kadar olmasa da halen topu ayağında fazla tutmayı istemesi Beck'in de hücum aksiyonlarında katkısının kısıtlı olması. Biz oyunu geniş alana yaymayı başarırsak , Şenol Hoca'nın istediklerini oyuncular uygulamayı başarabilirse ikinci yarıda maçlar ilk yarıya oranla daha rahat geçecektir özellikle Rize maçı için bunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
Transferlerden özellikle Marcelo çok isabetli bir transfer olmuş. Sezgileri güçlü bir stoper izlenimi uyandırdı ilk maçtan. Topun gideceği yeri iyi sezip önde basıp topu kapıyor ve takımı öne itiyor . Hızı  , kafa topları , futbol ve pozisyon bilgisi  , tekniği , soğukkanlılığı , takım oyuncusu olması gibi faydalı meziyetleri var. Marcelo'dan aslında duran toplarda da faydalanmak lazım sezgileri,hızı ama özellikle kafa toplarında üstün olması gibi özelliklerinden dolayı.
Alexis Delgado ise futbol bilgisi, çabukluk, sertlik, pozisyon almada zamanlama gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Stoper pozisyonunda nitelik ve nicelik olarak eksikli hissetmeseydik Alexis'i sağ bek pozisyonunda da izlemek isterdim çünkü tekniği, fiziği ,futbol zekası ve bilgisiyle sağ bek pozisyonunda Beck'ten daha fazla yararlı olabileceği izlenimi uyandırdı bende. 

Şenol Hoca sol ayaklı Gökhan  Töre'yi sol açıkta sağ ayaklı Olcay Şahan'ı sağ açıkta oynatarak oyunu geniş alana yayma konusunda bir adım daha attı. Kanat oyuncularından beklenti beklerle dönüşümlü olarak kanatlardan bindirmeleri , gerektiğinde içe kat ederek beklere boş alan açmaları , oyunun daha geniş alana açılması ve bunun doğal sonucu olarak ileride oynayan oyunculara daha boş alan açılmasına mütevellit topu ayaklarında fazla tutmadan boş olan hücum oyuncusuna topu aktarmaları . Gaziantep maçında kanatlarla alakalı özellikle aksayan iki nokta Gökhan Töre'nin önceki maçlar kadar olmasa da halen topu ayağında fazla tutmayı istemesi Beck'in de hücum aksiyonlarında katkısının kısıtlı olması. Biz oyunu geniş alana yaymayı başarırsak , Şenol Hoca'nın istediklerini oyuncular uygulamayı başarabilirse ikinci yarıda maçlar ilk yarıya oranla daha rahat geçecektir özellikle Rize maçı için bunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
Transferlerden özellikle Marcelo çok isabetli bir transfer olmuş. Sezgileri güçlü bir stoper izlenimi uyandırdı ilk maçtan. Topun gideceği yeri iyi sezip önde basıp topu kapıyor ve takımı öne itiyor . Hızı  , kafa topları , futbol ve pozisyon bilgisi  , tekniği , soğukkanlılığı , takım oyuncusu olması gibi faydalı meziyetleri var. Marcelo'dan aslında duran toplarda da faydalanmak lazım sezgileri,hızı ama özellikle kafa toplarında üstün olması gibi özelliklerinden dolayı.
Alexis Delgado ise futbol bilgisi, çabukluk, sertlik, pozisyon almada zamanlama gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Stoper pozisyonunda nitelik ve nicelik olarak eksikli hissetmeseydik Alexis'i sağ bek pozisyonunda da izlemek isterdim çünkü tekniği, fiziği ,futbol zekası ve bilgisiyle sağ bek pozisyonunda Beck'ten daha fazla yararlı olabileceği izlenimi uyandırdı bende.

sadece başını okudum sol ayaklı oyuncuyu sol'da oynatmak hem iyi hem kötü iyi yanı güzel orta açar kullandığı ayağı ile yalnız töre sağda oynarsa içeriye girip şut atıyordu onu yapamıyor artık :)

Quaresma'ya kızılıyor mesala sol'da oynarken neden trivela orta açıyor diye adamın sol ayağı yok ki nasıl orta açsın öyle düşünmek lazım :)

Çevrimdışı Onur Küçük

sadece başını okudum sol ayaklı oyuncuyu sol'da oynatmak hem iyi hem kötü iyi yanı güzel orta açar kullandığı ayağı ile yalnız töre sağda oynarsa içeriye girip şut atıyordu onu yapamıyor artık :)

Quaresma'ya kızılıyor mesala sol'da oynarken neden trivela orta açıyor diye adamın sol ayağı yok ki nasıl orta açsın öyle düşünmek lazım :)
curseofdragon dediğin doğru Töre sağ kanatta Olcay ise sol kanatta oynarken daha çok içe kat etmeleri gerekiyordu . Hikmet Karaman gibi kurt teknik direktörler ise defansı daha çok ortaya yığarak Beşiktaş'ın hücum etkinliğini minimize ediyordu. Gökhan Töre'yi sola Olcay Şahan'ı ise sağa alarak ise daha geniş alanda oyunu ele alabiliyoruz. Rakip teknik direktörler defanslarını ortaya yığarak bununla baş edemezler. Bu sayede Gökhan Töre ve Olcay Şahan da olmak üzere hücumda yer alan tüm oyunculara daha fazla boş alan ve seçenek çıkıyor.

Çevrimdışı Kalyoncu

Fener maçını düşünmeyelim hiç maç maç düşünelim çok güzel takım olduk rhodolfo sakatlandığında bizim taraftar karalar bağlaması lazımdı normalde ama herkes olsun necip oynar sıkıntı yok felan demeye başladı böyle kendilerine güvendirttikleri için sağolsun futbolcular necipte balotelliyle sturridge le başa çıktı sorun yok yani ah vaha yediğimizden fazlasını atıyoruz tolga yada parantez açmak lazım bu aralar çok güzel rekabet güzel oldu

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tangaz

Töre-Olcay-Quaresma bu üçlüden hangi ikili oynarsa oynasın zaten maç içinde de sürekli kanat değiştiriyorlar, Şenol hoca bunu Bursa'da da yapıyordu VolkanŞen maça sağda başlayıp sonra 30.dakika gibi sola geçiyor ve içeri kat ederek savunmayı bozuyordu. bizimkilere de sürekli bunu yaptırıyor böylelikle rakip savunmanın dengesini, dizilişini, alan parselasyonunu bozmayı amaç ediniyor  :ok:

Çevrimdışı Onur Küçük

Töre-Olcay-Quaresma bu üçlüden hangi ikili oynarsa oynasın zaten maç içinde de sürekli kanat değiştiriyorlar, Şenol hoca bunu Bursa'da da yapıyordu VolkanŞen maça sağda başlayıp sonra 30.dakika gibi sola geçiyor ve içeri kat ederek savunmayı bozuyordu. bizimkilere de sürekli bunu yaptırıyor böylelikle rakip savunmanın dengesini, dizilişini, alan parselasyonunu bozmayı amaç ediniyor  :ok:
Evet sezon başından beri hoca bunu uyguluyor hatta yeri geliyor Töre 10 numara gibi oynuyor yeri geliyor fark açılmış ve oyunu soğutmak gerektiğinde bir ön libero gibi oynatıp orta sahada topu ayağında tutma görevi veriliyordu fakat son maçta Töre'nin öncelikli mevkisi sol ,Olcay'ın ise sağ açıktı . Şenol Hoca'nın Töre'yi daha çok sola Olcay'ı ise daha çok sağa adapte etmesi takım için daha faydalı olacaktır.

Çevrimdışı 38life

O değil de İsmail baya baya adrese teslim paslar göndermeye başladı ha...  Eğer bu gidişatı bozmaz ise İsmail'i 10 milyon'a okuturuz :D
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 09 Şubat 2016, 13:16:40
  • Beşiktaş / Bodrum
  • 2015/16 (✔) - 2016/17 Sezonları Şampiyonu Beşiktaş
En iyi ihtimali dillendiriyorum :D

Fener önündeki 2 maçtan 1 puan alır biz 3 te 3 yaparız 1 maç eksik ile 6 puan fark yaparız.

Kadıköy'de koyarız lig biter  :lol:

Uçuk gelebilir ama ciddi anlamda olma ihtimali var. 4 hafta sonra her şey bir anda bitebilir.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Hicks

Töre, Olcay, Quaresma, Sosa ve hatta Kerim her iki kanatta ve ortada oynayabilecek isimler. Şenol Hoca maç içinde rakibin kuvvetli ve zayıf bölgesine göre bu adamların yerini devamlı değiştiriyor, bu şekilde hem hücumda hem de savunmada daha etkili olabiliyoruz. 
Yine bir akşamüstü meyhanede,
Masada 70'lik rakı su ile
Dertlerim çok büyük anlamaz kimse,
Beşiktaş sevgisi böyledir işte...

Çevrimdışı 38life

Bunu 100 kere söyledim ben ama anlamıyorlar. Trivela açtığı pozisyonlarda trivela değil de düz açsa daha isabetli olacak sanıyorlar ama tam tersi...
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.