Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)
Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Beşiktaş Forum|Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi) Vodafone Arena Stadyum Projesi (5) 1360 sayfaya ulaşan Arşiv niteliğindeki diğer konumuzu (1) incelemek isterseniz;

0 Üye ve 177 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)  [Okunma sayısı 5686948 defa] Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Çevrimdışı ahmet türker

bu güne kadar halatların incelenmediğine inanan var mı gerçekten ?.

Çevrimdışı Hasan Tahsin

bu güne kadar halatların incelenmediğine inanan var mı gerçekten ?.

Daha açık yaz abim  :)
Tek Büyük Beşiktaş

Çevrimdışı ahmet türker

Daha açık yaz abim  :)
ben şahsen incelenmediğine inanmıyorum ve halatlarda hiç bir sorun olmadığını düşünüyorum ,değerli @Hasan Tahsin kardeşim . bu kadar zamanın boşa geçtiğini benim mantığım almıyor ,en açık şekli bu . saygılar .

Çevrimdışı Ensar

ben şahsen incelenmediğine inanmıyorum ve halatlarda hiç bir sorun olmadığını düşünüyorum ,değerli @Hasan Tahsin kardeşim . bu kadar zamanın boşa geçtiğini benim mantığım almıyor ,en açık şekli bu . saygılar .
Senin düşüncen ne abi , sence durum ne :)
Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimdışı 34BJK64

Zaten Fenerbahçe derbisine yetişemeyecekti. Yönetim bu kazayı bir bahane olarak kullanıyor olabilir mi Ahmet Abi? ''Kaza oldu süre sarktı. Kaza olmasa Fenerbahçe derbisine yetişirdi'' gibi bir bahaneye sığınabilirler.
BEŞİKTAŞ JK

Çevrimdışı 34BJK64

Yönetim resmi bir açıklama yapsa da ne oldu ne bitti öğrensek artık. Devlet sırrıymış gibi bir türlü halatların durumu ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi. :steamed:
BEŞİKTAŞ JK

Çevrimdışı Hasan Tahsin

Ağabey eğer incelenmiş ve sorun çıkmamış olsa 7 düvele ilan ederdik. Ne bileyim sağlam kafa kalmadı ki Umarım ilk haberde çatı kalkmış olur ve ters köşe oluruz

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tek Büyük Beşiktaş

Çevrimdışı vural

Çevrimdışı ahmet türker

Senin düşüncen ne abi , sence durum ne :)
başından beri tahminen söylüyorum halatlarda hiç bir sorun yok ,çünkü halatlar gergin değildi ve bu bilinçli bir durumdu ,her ihtimal düşünülmüştü , bu durumda halatların zarar görmesi bence mümkün değil ,tabi ki bence . halatlar gergin ve sıkı olsaydı mutlaka zarar görürdü . çünkü çekme kuvvetine maruz kalırdı .

Çevrimdışı ahmet türker

Ağabey eğer incelenmiş ve sorun çıkmamış olsa 7 düvele ilan ederdik. Ne bileyim sağlam kafa kalmadı ki Umarım ilk haberde çatı kalkmış olur ve ters köşe oluruz

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
değerli kardeşim, bu duruma göre değişir ,hayatın her alanında olduğu gibi .bu yazdıklarım tamamen şahsi tahmindir ,yani mantık yürütmedir altında bir şey arama . yönetimle ne bir yakınlığım, nede yakının yakınını tanırım .

Çevrimiçi Necmi

başından beri tahminen söylüyorum halatlarda hiç bir sorun yok ,çünkü halatlar gergin değildi ve bu bilinçli bir durumdu ,her ihtimal düşünülmüştü , bu durumda halatların zarar görmesi bence mümkün değil ,tabi ki bence . halatlar gergin ve sıkı olsaydı mutlaka zarar görürdü . çünkü çekme kuvvetine maruz kalırdı .
Bence bilemeyiz onu @ahmet türker abi halatların gergin olup olmaması bir şeyi değiştirmez aslında tam tersi gergin olduğunda mukavemeti dahada
artar o halatlar burgulu gerdikce burgu sıkışır ve bütünlük sağlar sertleşir mukavemeti artar ama gevşekken burgudaki her halatın gücü kadar sağlamdır.
gerginken üstüne çarpan bir nesneyi yay gibi atar ama gevşekken bütün darbeyi alır yani işin özeti üstüne 5-6 tonluk köşeli bir parça düşerse halatı giyotin gibi
keser veya en hafif ihtimalle ezer ama burda öyle bir şey olma ihtimali zayıf çünkü ayaklar diplerinden halata bağlı o nedenlede sahaya doğru yıkıldılar yani üstüne düşme ihtimali nerdeyse imkansıza yakın zayıf ihtimal ama zayıf olmayan bir ihtimal var oda burgunun tersi istikamete doğru döndülerse burguyu açma ihtimali var buda halatlarda şişme yapmış olabilir buda yüzeyde görünmese bile halatların iç kısmındaki parçalarda hasara neden olmuş olma ihtimalini doğuruyor dış yüzeydeki hasar çıplak gözle tesbit edilir röntgen istendiğine göre dış kısımda hasar yok ve iç kısımdan emin olmak istiyorlar demektir. Röntgen geçen hafta çekilmeye başlanacakti ama şantiye mühürlenince yapamadılar sanırım bu hafta yapacaklardır. röntgenin dışardan getirilmeside bu büyüklükteki halatlar için burda röntgen bulamamışlar. Mecburen dışardan getirme yolunu seçmişler diye duydum. o halatlar bittiğinde 600 Ton yük kaldıracaklar bildiğim kadarıyla bu nedenlede hassas davranmaları çok gerekli.

Çevrimiçi COB

Şu halatlarla ilgili belirsizlik sinir sistemimi çökertmek üzere!  Bir an önce inşaata devam edilsin artik, sabrim kalmadı.

Çevrimiçi Necmi

Şu halatlarla ilgili belirsizlik sinir sistemimi çökertmek üzere!  Bir an önce inşaata devam edilsin artik, sabrim kalmadı.
iyide kardeşim inşaata şu anda devam ediliyor zaten sadece mühürlenme yüzünden kısa bir süre durdu
tekrar güvenlik önlemleri kontrol edildi eksikler tamamlandı ve tekrar çalışma başlandı yoksa çatı işi falanda durmuş değil
diğer kısımlarında işler devam ediyor. sadece halatların kazaya uğrayan kısmında çalışılmıyor röntgen çekildikten sonrada orda
4-5 günlük bir iş var yapılır biter yani aslında çokta fazla panik yapacak durum yok halatlarda sıkıntı çıkarsa işte o zaman panik yapalım.

Çevrimiçi COB

Stadın en meşaakatli yeri çatı. Her gün 3-4 dikey halat takilirken iki üç haftadir ayni yerdeyiz,  Ince işçilik ne alemde bilmiyoruz,  dişardan sanki çatı bittikten sonra ince iş başlayacak gibi bir algi oluştu bende.

EssiLor

• Ziyaretçi

Çevrimdışı Ensar

Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimdışı Efe

Ekimde Vodafone Arena bitecek diyorlar.
ekimde ancak cati havaya kalkar onu diyen işkembeden salliyor daha halatlarin akibeti belli degil bi belli olsun bakalim
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı kadir137

iyide kardeşim inşaata şu anda devam ediliyor zaten sadece mühürlenme yüzünden kısa bir süre durdu
tekrar güvenlik önlemleri kontrol edildi eksikler tamamlandı ve tekrar çalışma başlandı yoksa çatı işi falanda durmuş değil
diğer kısımlarında işler devam ediyor. sadece halatların kazaya uğrayan kısmında çalışılmıyor röntgen çekildikten sonrada orda
4-5 günlük bir iş var yapılır biter yani aslında çokta fazla panik yapacak durum yok halatlarda sıkıntı çıkarsa işte o zaman panik yapalım.
Abi çalışmalar devam ediyor haklısın gittim gördüm hep bi hareket var, ama asıl çalışmalar devam etmiyor bunu da söylemek lazım. Uzun halatlar serilmiyor, strand-jackler takılmıyor. Çatının asıl işi bunlar şu an ve bu işler durmuş durumda.
Beşiktaş'la kafayı bozmuşsun diyorlar, çok şükür kafamız bozuk kanımız değil.

Çevrimdışı Hasan Tahsin

değerli kardeşim, bu duruma göre değişir ,hayatın her alanında olduğu gibi .bu yazdıklarım tamamen şahsi tahmindir ,yani mantık yürütmedir altında bir şey arama . yönetimle ne bir yakınlığım, nede yakının yakınını tanırım .
Yok Abim altında bir şey aramıyorum elbette. Ben de aynı kanaatteyim, stad sayesinde epeyce şeyler öğrendik. Bu halatlar birbiri içine geçen ince ince bir çok kablodan oluşmuş olmalı. Ekte tahmini bir resim sunuyorum. San Francisco köprüsünün yapım belgeselini izlemiştim. Köprünün asma halatları bu şekilde yapılmıştı ve milimden daha ince tellerle başlamıştı halatın yapımı. Kırılmayı engelleyen bir sistemmiş bu ve ben de halatlara bir şey olmadığı kanaatindeyim
Tek Büyük Beşiktaş

Çevrimdışı can1903

Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimdışı brci

Allahım sen bize ölmeden şu statta maç izlemeyi nasip eyle amin  :s20:

Çevrimdışı cursedofdragon

Çevrimdışı laoban

stadin acilisi 6. numarali topicigin 975inci sayfasina denk gelecek.

benimkisi bir kehanet :D

Çevrimdışı Tugay

Seneye eylül gibi askerim.Stadın açıldığını görmeden askere giderim.

Çevrimdışı laoban

Seneye eylül gibi askerim.Stadın açıldığını görmeden askere giderim.
Allah hayırlı şekilde bitirmeni nasip etsin. Stad elbet açılır.