Vodafone Arena Stadyum Projesi 4 (Şeref Bey Stadyum Projesi)
Vodafone Arena Stadyum Projesi 4 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Beşiktaş Forum|Vodafone Arena Stadyum Projesi 4 (Şeref Bey Stadyum Projesi) Vodafone Arena Stadyum Projesi (4) Yeni Başlığımız Hayırlı Olsun 1360 sayfaya ulaşan Arşiv niteliğindeki diğer konumuzu (1) incelemek

0 Üye ve 69 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vodafone Arena Stadyum Projesi 4 (Şeref Bey Stadyum Projesi)  [Okunma sayısı 5312678 defa] Vodafone Arena Stadyum Projesi 4 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Çevrimdışı Efe

@Efe o kolonlara fırın boya olmazsa kalkar o boya. Başka bir yöntem var mı bilinen?

abi dış kaplama yapılır bence boya falan olmaz yada bu şekilde bırakılır
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı Efe

Eski açık ve numaralıda ki vinçler ne zaman sökülecek ?  :nerd:

ay ortasından sonra heran sökülebilirler
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı Efe

yeni açıkta üstbileziğe beton var sutunların üstüde betonlanmış heralde  :)
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı Armağan Bozkurt

Eski açık ve numaralı arasındaki bilezik baya demirle örülmüş bugün. Bu kadar seri örebiliyorlarsa, 2 güne örme biter kalıplama biter, betonlama başlar gibi. Yeni açık numaralı arası biraz daha açık, orasının ne olacağını kestiremiyorum.

Çevrimdışı Balasagun

Bursa stadında skorboard işini çok iyi düşünmüşler. Bizde de skorboard köşelerde asma şeklinde değil de yapının içinde bir yere özel bir dizaynla yedirilmeliydi. Stadın orijinalliğine, şıklığına yakışmıyor şuan düşünülenler. Ayrıca köşelerde güzelim sütunları da kapatacak.

Çevrimdışı martin40

Cikis kapisi olmasin abi ?

Çevrimdışı martin40

Çevrimdışı Efe

Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimiçi Necmi

o zaman 2. kat localar 3 sıra oluyor ,1. katta sıra sayısı 26 ,locaların önüne 1 sıra daha geliyor 27 oluyor .doğrumudur fatih kardeşim.
alt katlar 24 sıra Ahmet abi son iki sıra loca balkonu oluyor o iki sıra zaten diğerlerinden daha geniş resimlerde dikkat edersen birde düz alana bir sıra koltuk konacak sanırım loca balkonları 3 sıra olacak

Çevrimdışı Fatih

alt katlar 24 sıra Ahmet abi son iki sıra loca balkonu oluyor o iki sıra zaten diğerlerinden daha geniş resimlerde dikkat edersen birde düz alana bir sıra koltuk konacak sanırım loca balkonları 3 sıra olacak
Abi neden 1 koltuk sira konacak onu anlamadim?  :alala: Benim bildigim localar da 2 sira olur... 9 kisilik localardan mi bahsediyorsun acaba? Bir de kapali ve numaralida ki localar 10 koltuktan dusuk mu? Ben az sayi da olan localari eski aciktadir diye dusunmustum hep...
Beşiktaşlılık acı çekmektir...

Bir gün Loca alacak kadar zengin olacakmıyız acaba  :lol:

Çevrimdışı Fatih

Bir gün Loca alacak kadar zengin olacakmıyız acaba  :lol:
illa loca almana gerek yok ki hocam, loca koltugu satin alirsin locadan da faydalanirsin...  :bandit: :D

illa loca almana gerek yok ki hocam, loca koltugu satin alirsin locadan da faydalanirsin...  :bandit: :D

Küçük düşünmem  :evillol: O kadar bile olmamız zor ya neyse.  :ishock:

Çevrimdışı ahmet türker

doğrudur. benim kafam karıştı iyece . :ok:  :ok:

Çevrimiçi Necmi

Hakikaten pes, muhendis olmaya gerek yok diyorsunuz. Ben muhendis degilim, sadece baska arkadasin fikrinin uzerine yorum yaptim. Sizin gibi kesin konusamiyorum. Herseyi biliyorsunuz ben cok sasiriyorum. Ben muhendis olmasamda insaatta calistim.

Bahsettigim tarz kolon kaplama isini bizzat kendim yaptim. Kolonlar boyle cati kolonu degildi tabi. Ancak yaptigimiz kolonlar her zaman zeminden baglantisiz monte edilirdi. Cok biliyorsunuz ama kaplamanin sadece kolona sabitlenebilecegini dusunemiyorsunuz. Kolon catiyla esnerse kaplamada onunla beraber esner. Ama kesin olur olmaz diyemiyorum sizin gibi.

Bir yapiyi en cok detaylar guzellestirir. Bu kolonlar atlanmamasi gereken bir detay umarim ilerde boyle birsey dusunulur.
kardeşim ben sana dün açıklamasını yaptım ya benim işim o kaplanabilinir ama senin dediğin gibi değil hafif malzemeyle direk kolonlara tutturularak mühendis olmaya evet gerek yok çünkü mühendislerde o işi burdaki herhangi bir insan kadar bilirler elmayı armutu birbirine karıştırmayalım inşaat mühendisinin inşaattaki işi başkadır bu tip işler mimarların alanına girer. ince işlerin hiç biriyle inşaat mühendislerinin işi olmaz valla bir şeyi açık söyleyeyim mimarlarında pek anladığını söyleyemem :D bu işi yapacak bir firma bulurlar ondan sonrada o firmanın alacağı kararlara teslim olurlar :evillol: şimdi çatı yapılıyor size açık söyleyeyim çatı konusunda şu anda mimarlarımız sizin bildiğinizden fazla şey bilmiyorlardır zaten bilmesinide bekleyemezsiniz. onlarda firma yaparken görüp öğrenecekler. şimdi olacağı söyleyeyim o kolonlar kondu ve eminim mimarda konduğunda ne olduğunu görmüştür şimdi birisi çıkar der bunlar böyle güzel durmuyor ondan sonra mimar buna çözüm arar bu çözümüde şöyle olur. kaplama yapan firmaları arar bulur ve bunlardan öneriler ve teklifler alır mantıklı geleni inceler projelendirir. sonrada firmadan teklif isterler fiyatta anlaşıldıktan sonra mimarın çizimleri çöpe gider yapacak olan firma yeniden projelendirir mimar bu projeyi onaylar uygulama yapılır. siz mimarların yada mühendislerin bütün her şeyi bildiğini falanmı sanıyorsunuz inşaat sektöründe gelişme o kadar hızlı olurki şantiye devam ederken bir sürü yeni ürün gelir ve sürekli değişiklik olur. o yüzden yapılacak olan iş her zaman sırası geldiğinde düşünülür ve çözümleri o zaman bulunur. yada çatıyı yapan firmanın elinde bunla ilgili çözümler vardır. sonuçta onlar haraketli malzeme buda sürekli bakım demektir üstüne bir şey gelecekse bu ancak firmanın onayıyla olacaktır. Bu konuda çatıyı yapan firma dışında her hangi bir kişi karar veremez risk firmadadır. topu firmaya atmazsanız Yarın bir gün bir sorun olduğunda firmayı aklamış olursunuz. @Serkan_KaNaDa

Çevrimdışı ahmet türker

localarda tek koltuk satılıyor mu . :alala:

Çevrimdışı onurturan

Bi saattir şu fotoya bakıyorum bileziğe beton atıldığını göremedim sen canlı yayını rutin izlerken nasıl yakalıyosun @Efe (o tapınan smiley den)  :D

Çevrimdışı mhmtkartal

Biri hayrına eski açık-kapalı tribün yıtığını kapasın  :s20: ya da orası yapılabilecek en küçük şekle getirilsin. Necmi abi bi ara anlattı ama çim için malzeme temini ve deprem riski için yapıldı diye. Beni deli ediyor koca Allianz arenada bile kamera açısına giren tribün yırtığı yok. Bize 2 tane yeterde artar. Vallaha eski açığın kahrını untuttuk bu yırtık yüzünden #eski açık-kapalı tribün yıtığınınahayır

Çevrimdışı serti67

@Necmi ABI soyunma odalarından felan sızıntı olma ıhtımalı nedırr:)
aqUİLA NON CAPİT MUSCAS

Çevrimdışı Fatih

localarda tek koltuk satılıyor mu . :alala:
Tabiki abi... illa ki loca satin alacaksin diye baski kurmuyorlar... En ucuz koltuk yanlis hatirlamiyorsam 3250$ + KDV + 3 sene seklinde satin alabiliyorsun.. Ama bu tek koltuk satisina cikarilan localar icin gecerli...

Çevrimdışı ahmet türker

kardeşim ben sana dün açıklamasını yaptım ya benim işim o kaplanabilinir ama senin dediğin gibi değil hafif malzemeyle direk kolonlara tutturularak mühendis olmaya evet gerek yok çünkü mühendislerde o işi burdaki herhangi bir insan kadar bilirler elmayı armutu birbirine karıştırmayalım inşaat mühendisinin inşaattaki işi başkadır bu tip işler mimarların alanına girer. ince işlerin hiç biriyle inşaat mühendislerinin işi olmaz valla bir şeyi açık söyleyeyim mimarlarında pek anladığını söyleyemem :D bu işi yapacak bir firma bulurlar ondan sonrada o firmanın alacağı kararlara teslim olurlar :evillol: şimdi çatı yapılıyor size açık söyleyeyim çatı konusunda şu anda mimarlarımız sizin bildiğinizden fazla şey bilmiyorlardır zaten bilmesinide bekleyemezsiniz. onlarda firma yaparken görüp öğrenecekler. şimdi olacağı söyleyeyim o kolonlar kondu ve eminim mimarda konduğunda ne olduğunu görmüştür şimdi birisi çıkar der bunlar böyle güzel durmuyor ondan sonra mimar buna çözüm arar bu çözümüde şöyle olur. kaplama yapan firmaları arar bulur ve bunlardan öneriler ve teklifler alır mantıklı geleni inceler projelendirir. sonrada firmadan teklif isterler fiyatta anlaşıldıktan sonra mimarın çizimleri çöpe gider yapacak olan firma yeniden projelendirir mimar bu projeyi onaylar uygulama yapılır. siz mimarların yada mühendislerin bütün her şeyi bildiğini falanmı sanıyorsunuz inşaat sektöründe gelişme o kadar hızlı olurki şantiye devam ederken bir sürü yeni ürün gelir ve sürekli değişiklik olur. o yüzden yapılacak olan iş her zaman sırası geldiğinde düşünülür ve çözümleri o zaman bulunur. yada çatıyı yapan firmanın elinde bunla ilgili çözümler vardır. sonuçta onlar haraketli malzeme buda sürekli bakım demektir üstüne bir şey gelecekse bu ancak firmanın onayıyla olacaktır. Bu konuda çatıyı yapan firma dışında her hangi bir kişi karar veremez risk firmadadır. topu firmaya atmazsanız Yarın bir gün bir sorun olduğunda firmayı aklamış olursunuz. @Serkan_KaNaDa
evet doğru ,natıonal geografıc de mega yapılar diye bir program var .burj el khalifa ve bir kaç mega inşaatta ,kaba hariç pek çok şeylerde inşaat ilerledikçe çözüm aranıyor ve bulunuyordu . :)

Çevrimiçi Necmi

Abi neden 1 koltuk sira konacak onu anlamadim?  :alala: Benim bildigim localar da 2 sira olur... 9 kisilik localardan mi bahsediyorsun acaba? Bir de kapali ve numaralida ki localar 10 koltuktan dusuk mu? Ben az sayi da olan localari eski aciktadir diye dusunmustum hep...
@Fatih projede gördüğüm kadarıyla loca koltukları 3 sıraydı değişmediyse tabiki buda gösteriyorki locaların önüne iki sıra yapıldı koltukların bittiği yerle loca camı arasında bayağı bir mesafe var bende o aralığa bir sıra koltuk konacak olarak varsayıyorum böylece 3 sıra olacak gibi görünüyor :D

Çevrimdışı ahmet türker

Tabiki abi... illa ki loca satin alacaksin diye baski kurmuyorlar... En ucuz koltuk yanlis hatirlamiyorsam 3250$ + KDV + 3 sene seklinde satin alabiliyorsun.. Ama bu tek koltuk satisina cikarilan localar icin gecerli...
evet şimdi anlaşıldı, tek koltuk satışlı localar önceden belirlenip satışa çıkarıyorlar  :ok:  :ok:

Çevrimdışı Efe

Bi saattir şu fotoya bakıyorum bileziğe beton atıldığını göremedim sen canlı yayını rutin izlerken nasıl yakalıyosun @Efe (o tapınan smiley den)  :D
valla kamerada net hersey orda baska beton atilacak biseyde kalmadi bilezikten baska
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı ahmet türker

Biri hayrına eski açık-kapalı tribün yıtığını kapasın  :s20: ya da orası yapılabilecek en küçük şekle getirilsin. Necmi abi bi ara anlattı ama çim için malzeme temini ve deprem riski için yapıldı diye. Beni deli ediyor koca Allianz arenada bile kamera açısına giren tribün yırtığı yok. Bize 2 tane yeterde artar. Vallaha eski açığın kahrını untuttuk bu yırtık yüzünden #eski açık-kapalı tribün yıtığınınahayır
kamera açısına bir tek o yırtık girecek zaten ,sıkma canını ,o kadar her stadda var hatta bazı stadlarda daha da büyük.