2024/25 Beşiktaş Transfer Sezonu
2024/25 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2024/25 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2024/25 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

murat baltacı, ferdi1903, Serdar3444, COB, levitate, mayguntr, BlackEagle16, Kapkarakartal, Samet Ç, gokhans, Monza, Ahmet Kömürcüler, blackeagle35, Renton, qp 383, hasankale, Sinan66, Akil Emre, Talisca1903, pinehitman, Sinan23, tolga1903, Umutcan Kaya, matias_27, kartal meriç, yaço58, bjkozy, Doğukan E., Bülent Yiğitcan, Gökhan Kurt, Yancos, uğur07, fatihsahin, Sefa Kara, Zafer55, NioHH, Fatih_, Savaş, doganay, c3c2k, İsmail Özyurt, Kartal Ç, BJKTÜRK23, GökhanG, admsngl898, CemMert, Adem Sarıkaya, Cihan1903, golazokartal ve 240 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2024/25 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 96466 defa] 2024/25 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi Samet Ç

Adaş çok karamsarsın, Rahatla biraz. :) Gelenleri gidenleri bir görelim. Güzel olmazsa hep beraber gömeriz.
en son bu kadar negatif olduğumda Talisca, Abu, Adriano falan gelmişti bu çizgiden devam

Çevrimiçi kartalizma190399

Sayın arkadaşlar,

Biz taraftarız, muhasebeci değiliz diye bir söz var ya. Katılıyorum ama biraz da gerçekçi olmak lazım değil mi...

1. olarak:
Ülkede genel ekonomi son 2-3 senede ne kadar kötüye gittiyse, ters orantılı futbol ekonomisi dehşet arttı.
Bir ara BJK futbol takımı bütçesini 25 m euroya düşürme hedef ve söylemi vardı. Bugün bakıyoruz FB bu parayı, bir TD ye yıllık verebiliyor ki sezonu da sıfır kupayla tamamlamışlar. Hatırlayalım, geçen sene şunu yazıyorduk; bu iki sarışından şampiyon olamayanı bu takım bütçeleriyle batar 5 sene belini doğrultamaz. Hayır FB batmadı, vites yükseltti para harcama konusunda.
Geçen sene ben naçizane yazmıştım. Ali Koç'un 9 milyonda masadan kalktık dediği futbolcuyu GS 3,5 milyonluk sözleşme ile oynattı (mantıken en azından 11-12 milyon yıllık para vermesi lazım) ve bu kalibrede 6-7 adam aldı. Sonra başkanları 'GİZLİ SPONSORLARIMIZ' var dedi. Sponsorun gizlisi  :) . Icardi'nin çift sözleşme ile yıllık 20 milyon aldığı söyleniyor, daha Zahası, Tetesi, Ziyechi, Dombilisi mombilisi  bir dünya futbolcu var. Peki gelir nedir: Şampiyonlar liginden 18 milyon, ligde şampiyonluk 273 m TL (8 m euro). Bu nasıl bir gelir gider dengesidir.

Gelelim FB ve Morinyo olayına. 2 yıllık maliyet 46 milyon euro ve şutlanırsa 25 m tazminat alacağı konuşuluyor. Biz bu parayı neden veremiyoruz değil, FB bu parayı hangi gelirle veriyor diye düşünmek lazım. Hani UEFA kriterleri vs (bizim hatamız bu adamla görüşüldüğünün reklamının yapılması, orası kesin, çok büyük hata. Bu adam yıllık 10 milyon isterim dese de bizimkilerin vereceğini zannetmiyorum).

Her iki klüpte biz taraftarların bilemeyeceği bir fırıldak içinde. Yukarıdaki rakamlara oha çüş demek için makro ekonomi uzmanı olmaya gerek yok.

2. olarak:
Mevcut yönetim iyidir, kötüdür tartışılır. Ancak gitse kim gelecek: Muhtemelen Serdal Adalı (kendisi kötüdür demiyorum asla, şahsen benim Beşiktaşlılığını çok beğendim biridir). Sn Adalı'nın yönetimi olsa bu paraları verebilecek mi? Son 3 yılın iki sarışını ile aşık atmak için yönetimin 100-200 m euro bir para harcaması lazım. Sn Adalı'da veya bir başka isimde böyle bir para var mıdır varsa da neden harcasın böyle bir rakamı.
FB de Ali Koç yağdırıyor, A. Yıldırım çekil kenara ben gelecem diyor. GS zaten bugün başkanı bıraksa daha yüksek harcama yapan biri gelir. Şunu görmemiz ve kabul etmemiz lazım, biz maalesef bu durumda değiliz.

Son yıllarda kötü yönetiliyoruz, kesinlikle doğru. Ama iyi yönetilsekte şu iki sarışının son yıllarda kurdukları takımları hangi para ile kuracağızda yarışacağız. En nihayetinde bu iş para işi. Bizim yönetimin ve camianın yapması gereken, bence, bu iki rakibin hangi gelirle bu paraları harcayabildiklerini sürekli gündemde tutmaları olsa gerek. Bence bu adaletsiz durum, hakem ve federasyon konusu kadar önemli.

Yazı çok uzun oldu, tam olarakta anlatamadım düşüncemi muhtemelen...

Gundemde tutulacak birsey yok, yoneticileri ceplerinden koyuyor iste. Para’yi akilla yenebilirsin, ama biz israrla akil kullanmiyoruz. Aksine onlarin yolundan gitmeyi deniyoruz, o da olmuyor iste, gucun etmiyor.
Bu arada Besiktas’li zenginlerin durumu da tartisilmali camia’da. Oglu servet harcarken mesela anca sponsorluk yapan, onu da yillik 5-10 milyon dolar gibi komik rakamlara yapan Rahmi Koc’’u mesela bu kadar efsanelestirmemekle baslayabiliriz.

Çevrimiçi levitate

Sergen odaklandiginda enteresan bir adam. Öyle oyuncu portföyü falan da yok ama oyuncuyu izlemesi yeterli. Taktik olarak da sana geniş bir portföy sunmaz ama doğruları vardır ve üzerine gider.

Sergeni umursamaz hale getiren olay ise şampiyonluktan hemen sonra ANC nin sadaka gibi teklifi oldu. Ayrıca o platformu paylasamayan yönetici musvedddelerini de her zaman utançla hatırlayacağım.

tekliften çok son maçlardaki süreç yordu + pek bir şey yapmadı, şampiyon olunca çok başarılıyım diye saldı

doğrulardan çok yılların tecrübesi ve kullanınca zeki adam yani kabul etmek lazım
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi Samet Demir

Valla başkanı tek başına birakirsak gider Santos2 yi bulur getirir
Çok fazla yalnız bırakmamak lazım.
Ben böyle düşünmüyorum şahsen. Devre arası hoca bulma ile sezon sonu hoca bulma konusu farklı.. Şuanki seçenekler ile devre arası bir değildi. Kaldı ki Santos geldiği zaman ismi nedeniyle çoğu kişi sevindi sonu hüsran oldu...
Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi Samet Demir

en son bu kadar negatif olduğumda Talisca, Abu, Adriano falan gelmişti bu çizgiden devam
Sen neler söylüyorsun öyle 🥰🥰🥰🥰
Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi Samet Ç

adamlar Son falan çekmeye çalışıyor allah bize sabır versin

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Ben böyle düşünmüyorum şahsen. Devre arası hoca bulma ile sezon sonu hoca bulma konusu farklı.. Şuanki seçenekler ile devre arası bir değildi. Kaldı ki Santos geldiği zaman ismi nedeniyle çoğu kişi sevindi sonu hüsran oldu...

Hiçbir farkı yok maalesef.
Santos gittiğinde baştaki hocalarla yeni sezon için  görüşüp anlasmalilardi. Su an kim ne önerirse gidelim görüşelim modundayiz.
Ciddi ciddi Samet Aybaba ya kalacağımızi yardımcısının da Serdar Topraktepe olacağını düşünüyorum. 

Çevrimiçi Samet Demir

Son tam bizim sola koymalık adam yanlız.

Çevrimiçi Samet Demir

Hiçbir farkı yok maalesef.
Santos gittiğinde baştaki hocalarla yeni sezon için  görüşüp anlasmalilardi. Su an kim ne önerirse gidelim görüşelim modundayiz.
Ciddi ciddi Samet Aybaba ya kalacağımızi yardımcısının da Serdar Topraktepe olacağını düşünüyorum.
Abi o kadar kolay mı Allahını seversen. Mart ayında Avrupaya gidip gitmeyeceğimiz belli değil, takım desen yok. Kim gidecek kim gelecek belli değil. Öyle bir ortamda hoca ikna etmek gerçekten zor iş. He diyorsan fb gibi bizde gözü karartıp alalım, ona diyecek bir sözüm yok.

Bence gelecek hocayı görüp yorum yapmak daha mantıklı. O zaman anlayacağız bir fikir var mı ya da yok mu.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Abi o kadar kolay mı Allahını seversen. Mart ayında Avrupaya gidip gitmeyeceğimiz belli değil, takım desen yok. Kim gidecek kim gelecek belli değil. Öyle bir ortamda hoca ikna etmek gerçekten zor iş. He diyorsan fb gibi bizde gözü karartıp alalım, ona diyecek bir sözüm yok.

Bence gelecek hocayı görüp yorum yapmak daha mantıklı. O zaman anlayacağız bir fikir var mı ya da yok mu.

Samet kardeşim umarım sen hakli çıkarsın ama benim pek umudum yok. Baktığında şu andada takim ortada yok, tek fark Avrupaya gidiyoruz bakalım.

Çevrimiçi Samet Demir

Samet kardeşim umarım sen hakli çıkarsın ama benim pek umudum yok. Baktığında şu andada takim ortada yok, tek fark Avrupaya gidiyoruz bakalım.
Olumlu düşünmeye çalışıyorum sadece abi. :)

Çevrimiçi Samet Demir

İşkence bitiyor gibi

Çevrimiçi Özgür Gültekin

gece mı topluyormus, başkan yarın Avrupa seferine cikiyor diye başka bir haber var. tamamen gaz almaya yönelik bir haber.

Çevrimiçi ferdi1903

Istifamı var acaba yönetim toplandığında göre, yoksa yol haritasınami karar verecekler

Gesendet von meinem Pixel 8 Pro mit Tapatalk

Çevrimiçi Samet Demir

gece mı topluyormus, başkan yarın Avrupa seferine cikiyor diye başka bir haber var. tamamen gaz almaya yönelik bir haber.
Pazartesi günü için yazmışlar, söylenti doğru sanırım bu hafta içi hoca konusu belli olacak.

Çevrimiçi mayguntr

Bide bize tinerci derler

Çevrimiçi levitate

İşkence bitiyor gibi
bir adet pochettino diliyorum hayal kurmak bedava sonuçta :D
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi Necmi

• Sistem Yöneticisi
  • *
  • Bugün, 02:50:29
  • İstanbul
  • Toki Değil Alın Teri...
    • Beşiktaş Arena
tamam böyle yeni talisca abu adriano getireceksinde bizede kurdeşen döktüreceksin

Çevrimiçi COB

• Beyaz Kartal
  • *
  • Bugün, 03:53:56
  • Prizren - Kosova / Helsinki - Finlandiya
  • Black Eagle from Balkans
Solskjaer ile neye dayanarak ilgileniyoruz acaba? Umarım menajer haberidir, daha fazla sinirlenmek istemiyorum.

Etiketler: