Vodafone Arena Stadyum Projesi (Şeref Bey Stadyum Projesi)
Vodafone Arena Stadyum Projesi (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Beşiktaş Forum|Vodafone Arena Stadyum Projesi (Şeref Bey Stadyum Projesi) Vodafone Arena Hakkında Vodafone Arena, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile Vodafone Türkiye arasında, Türk spor tarihinin en büyük

0 Üye ve 151 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vodafone Arena Stadyum Projesi (Şeref Bey Stadyum Projesi)  [Okunma sayısı 7442155 defa] Vodafone Arena Stadyum Projesi (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Çevrimiçi murat

Brezilya Ulusal Stadyumu bu. Bunun yapımını Discovery'de bir belgeselde izlemiştim. 4 ay sürüyor çatı işlemi. Ocak 2013'te başlayıp nisan sonunda bitiyor.

Şu ocak ayından bir kare: http://pt.fifa.com/mm/photo/tournament/loc/01/98/53/59/1985359_big-lnd.jpg
Şu da Nisan sonu: http://distilleryimage3.s3.amazonaws.com/405fd2b2af7911e2a9a222000aa81a0e_7.jpg
tabi bu stad bizimkinden epey bir büyük.bunuda hesaba katmak gerekir.

Çevrimdışı CanEmre

Arkadaşlar akşam maçı izlemek isteyenler köy içine gelebilir orda olacağım :ok:
Mekan belli mi @Necmi abi ? Saat ?
Bizim için sevdadan çıldırmış diyorlar,
Bilmeyenler nasıl anlasın

Çevrimdışı Deniz

Ocak sonunda kaba inşaat bitse, çatı başlasa minimum 6 ay sürer.

Temmuz ayında çatı biter.1 ayda zemin ve çimlerin yapılması çok zor.

Şu an tek şansımız kabanın 1 ay daha erken bitirilmesi için çalışmaların maksimum düzeyde hızlandırılması.Kaba Aralık sonunda biterse Çatı haziranda biter.

Temmuz ve Ağustos ayında da zemin halledilir.Stad da yetişir.Anahtar iş kaba inşaat.
"Beşiktaş için birşey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!"-Süleyman Seba

Çevrimdışı quentine83

bence en büyük eksik yaz aylarıydı bu aylarda   vardiyalı çalışıp ilerlemek gerekiyordu .yazın en iyi çalışma aralığı akşamları olacaktı.hem iki vardiya şuan yapılan işin üstüne bi bu kadar olmasada epey bi koyacaktı ve bizi kasım sonu gibi kabayı bitirmemizi sağlayacaktı.vardiya işi olaydı iyiydi...
İsmet Yarkın ONUR

Çevrimdışı Caner

Stat şu aşamaya 8 ayda geldi değil mi? Üstelik bu süre zarfında kısmen yıkım oldu, kazık işlemi oldu, dağ gibi hafriyat çıktı. Ona rağmen 8 ayda geldiği hal bu. Üstelik bu stadın inşaatı da kışın en hararetli ayları başladı. Yani yazın başlamadı. Kapalı bitti, eski açık bitmek üzere. Geriye numaralı ile yeni açık kalıyor. Kapalı bile 7 aydan kısa sürede bitmişken o koşullarda, 1 katı neredeyse çıkılmış olan numaralıya daha 7 ay iş vermeniz (marta göre) bence çok karamsar. Keza bu yeniaçık için de geçerli. Çünkü bu geçtiğimiz 8 ayda uğraşılan pek çok problem artık yok (hafriyat vs). Bence bu kadar karamsar olmayın. Ayrıca mabet çatı 4 ay bile sürmeyebilir demişti. Hatta bu 4 ayın 2.3 ayından itibaren çim serilmeye ve koltuk yerleştirilmeye başlanıyor. Yani biri bitip diğeri başlamıyor, aynı anda devam edebiliyor. Ki bunun en güzel örneği yukarıda gösterdiğim Brezilya ulusal stadyumu. Bi ocakta bakın bi de nisan da, koltuklar bile neredeyse bitmek üzere.

Çevrimiçi Necmi

abi o zaman kotu bi senaryo yazalım senle. Kaba martta tamamen bitsin. Çatı başlasın. Avrupa firması gelsin ona muazzam çalışma koşulları oluşturulsun para vs. kabada çıkan problemlerin hicbiri cıkmasın. 6 ayda teslim etsinler çatıyı. Zemini koltugu çimi falanı filanı derken kendi evimizde bir kac maç kaçırırız.
ama yanıldığınız bir konu var büyük ihtimal çatı aralık ayı sonları gibi montaj başlar bunun için kabanın sonlanması beklenmez biten yerlerde bir taraftan
montaj başlar hep işleri biri bitecek biri başlayacak diye düşünüyorsunuz zemin de çatı başlamadan hazır hale getirilir çatı biter bitmezde çim serilir

Çevrimdışı ozan062

hersey dahil altı ay demedimi mabet tamam işte bosverin ehsaplamayı ocakta iş tamamdır:D
*ŞENOL GÜNEŞ= En Büyük Güneş Bizim Güneş

Transferler için eleştirim:

Kararsızlık ve gecikme, başarısızlığın sebebidir.GOETHE
MisalGomezde herkesin kararlılığı sonuç getirdi

Çevrimdışı ALI RIZA

o sıdala bizim stad arasında dünya kadar fark var çatı olayı 4 aydan az sürecek
şu an hız bakımından ekim ayına kadar çok iş yapılacak üst katların ustaların eğitimlisi lazım onlar 15 20 tane olursa süper olur hızlıca testereler kirişler bağlanır kapalıda gibi yavaş geçmez

Çevrimdışı Deniz

Stat şu aşamaya 8 ayda geldi değil mi? Üstelik bu süre zarfında kısmen yıkım oldu, kazık işlemi oldu, dağ gibi hafriyat çıktı. Ona rağmen 8 ayda geldiği hal bu. Üstelik bu stadın inşaatı da kışın en hararetli ayları başladı. Yani yazın başlamadı. Kapalı bitti, eski açık bitmek üzere. Geriye numaralı ile yeni açık kalıyor. Kapalı bile 7 aydan kısa sürede bitmişken o koşullarda, 1 katı neredeyse çıkılmış olan numaralıya daha 7 ay iş vermeniz (marta göre) bence çok karamsar. Keza bu yeniaçık için de geçerli. Çünkü bu geçtiğimiz 8 ayda uğraşılan pek çok problem artık yok (hafriyat vs). Bence bu kadar karamsar olmayın. Ayrıca mabet çatı 4 ay bile sürmeyebilir demişti. Hatta bu 4 ayın 2.3 ayından itibaren çim serilmeye ve koltuk yerleştirilmeye başlanıyor. Yani biri bitip diğeri başlamıyor, aynı anda devam edebiliyor. Ki bunun en güzel örneği yukarıda gösterdiğim Brezilya ulusal stadyumu. Bi ocakta bakın bi de nisan da, koltuklar bile neredeyse bitmek üzere.
Hocam yıkmak toprak almak vs bu tarz işler çok özen gerektirmeyen işler.Kaba inşaat da inşaatta en özensiz yapılan işlerden.Zor olan ince işçilik ,zor olan çatı.Bunları gerçekten işinin ehli ustalarla ve özel aletlerle yaparsın.Normal bir apartman yapmıyoruz ki kabası bitsin bir de incesini yapalım anahtar teslim verelim..Çatısı var çimi var koltuğu var,skorbordu var ,aydınlatması var ,ısıtma sogutma sistemleri var,küfeki kaplaması var yani işin özeti var oğlu var  :) .Kaba inşaatı yapmak en kolay işlerden,asıl olay kaba bittikten sonra başlıyor.
"Beşiktaş için birşey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!"-Süleyman Seba

mustafa_(87)

• Ziyaretçi

eski açıkta işçiler kümelenmiş galibiyet yemini ediyorlar  :D

Çevrimdışı Deniz

ama yanıldığınız bir konu var büyük ihtimal çatı aralık ayı sonları gibi montaj başlar bunun için kabanın sonlanması beklenmez biten yerlerde bir taraftan
montaj başlar hep işleri biri bitecek biri başlayacak diye düşünüyorsunuz zemin de çatı başlamadan hazır hale getirilir çatı biter bitmezde çim serilir
4 tarafın kabasi ve prekastları bitmeden çatıyı yapmanın imkanı yok @Necmi abi.Halatları koyduğun an tek 1 tane prekast bile koyamazsın mecbur prekastların ve kabanın bitmesi lazım..

Çevrimiçi Necmi

Ocak sonunda kaba inşaat bitse, çatı başlasa minimum 6 ay sürer.

Temmuz ayında çatı biter.1 ayda zemin ve çimlerin yapılması çok zor.

Şu an tek şansımız kabanın 1 ay daha erken bitirilmesi için çalışmaların maksimum düzeyde hızlandırılması.Kaba Aralık sonunda biterse Çatı haziranda biter.

Temmuz ve Ağustos ayında da zemin halledilir.Stad da yetişir.Anahtar iş kaba inşaat.
çatı montajı altı ay sürmez Deniz ilk söylenen 6 ay imalat 2 ay montajdı hadi diyelim montaj geciksin 3 ay sürsün zaten çatı montajına büyük ihtimal bekler ilkbaharda başlarlar
nisan mayıs haziran çatı monte edilir bu arada koltuklarda konur sonrada çim serilir burda gecikme yaşanırsa ince işlerde yaşanacaktır bu süre zarfında taş kaplamanın bitme imkanı yok
müze falanda kalır kullanım alanlarına ağırlık verip stadı o şekilde açarlar yüzde yüz bitmesi minimum yıl sonunu bulur

Çevrimdışı eski inönü

Yani Beşiktaş lokasyonu ve maddi durumumuz göz önüne alınırsa çatının 6 aydan önce bitmesine ben hayal gözüyle bakıyorum
aynen oyle dostum  :ok:

Çevrimdışı eski inönü

Çatı işi hazırlıklarına başlangıdı gunden itibaren ( ki bunun için kaba yuzde yuz bitmeli) tertemiz teslim edilmesi 6 ay benim gozumde. Ki yukardaki resimlerde de gozukuyor.

Çevrimdışı Caner

Hocam yıkmak toprak almak vs bu tarz işler çok özen gerektirmeyen işler.Kaba inşaat da inşaatta en özensiz yapılan işlerden.Zor olan ince işçilik ,zor olan çatı.Bunları gerçekten işinin ehli ustalarla ve özel aletlerle yaparsın.Normal bir apartman yapmıyoruz ki kabası bitsin bir de incesini yapalım anahtar teslim verelim..Çatısı var çimi var koltuğu var,skorbordu var ,aydınlatması var ,ısıtma sogutma sistemleri var,küfeki kaplaması var yani işin özeti var oğlu var  :) .Kaba inşaatı yapmak en kolay işlerden,asıl olay kaba bittikten sonra başlıyor.

Ama bak ben de diyorum ki sana, bütün bu işler aynı anda yapılabiliyor. Şu an kapalının ince işçiliğinin devam etmesi gibi. Şu an kaba inşaatımız devam ediyor ama ince işçilik de devam ediyor. Eski açık kaba bitmeye azıcık daha yaklaşsın onda da içerde başlayacak, belki duvar örmeye başlamıştır bilmiyorum.. Küfeki taşı da yakın da başlar o da devam eder. Yani işin zoru kaba inşaat bitince başlamıyor, işin zoru zaten kaba inşaatla birlikte yapılıyor şu an. Birbiri ardına devam eden olaylar değiller. Çimi serecek firmanın sitesinde okudum, 3 hafta sürüyor hazır hale gelmesi diyor. O sıra da aydınlatma da koltuk da devam edebilir. Demek istediğim bu. Her iş için kafadan 1 ay atarsak elbette ağustosta olmaz. Ama bir çok iş 1 ayda aynı anda yapılabilir onu demek istedim.

Şu nokta da şunu da belirtmek isterim ki, sağolsun başkan ve yönetime stadı yapıyorlar. Bunca zorluk içerisinde. Hep savundum. Ama ağustosu geçirmek, bir dahali sezona açamamak bence çok büyük hatalar gerektirir. Yapılsın biz 2 sene daha bekleriz demek bana romantik bir söylem gibi geliyor. Ben açıkçası o zaman çok kötü eleştirim.

Çevrimiçi Necmi

4 tarafın kabasi ve prekastları bitmeden çatıyı yapmanın imkanı yok @Necmi abi.Halatları koyduğun an tek 1 tane prekast bile koyamazsın mecbur prekastların ve kabanın bitmesi lazım..
:D halat gerilene kadar yapılacak işler ne olacak halat dediğin bir haftada geriliyor  o kolonların hepsine gergiler monte edilecek kastım bunlar
bir taraftan bu işler başlar kolonların kalanları bittikçe son gergiler monte edilir ve halat gergi başlar isteseler çatı işlerine kapalı tarafından şimdi bile başlarlar :D

Çevrimdışı Deniz

çatı montajı altı ay sürmez Deniz ilk söylenen 6 ay imalat 2 ay montajdı hadi diyelim montaj geciksin 3 ay sürsün zaten çatı montajına büyük ihtimal bekler ilkbaharda başlarlar
nisan mayıs haziran çatı monte edilir bu arada koltuklarda konur sonrada çim serilir burda gecikme yaşanırsa ince işlerde yaşanacaktır bu süre zarfında taş kaplamanın bitme imkanı yok
müze falanda kalır kullanım alanlarına ağırlık verip stadı o şekilde açarlar yüzde yüz bitmesi minimum yıl sonunu bulur
Ben 5 ayı bile mucize olarak görüyorum Necmi abi .6 aydan önce bitmesi bence imkansız.Piyasadaki stadlarda da hep bu civarlarda sürdü bu çatı.Estadio nacionalde 6 ay ,ki onlar çok profesyonel çalıştı.Biz de onlar gibi çalışırsak 6 ayda yapabiliriz.Daha geç bile olabileceğini düşünüyorum açıkcası

Çevrimdışı Oktay

bakın burda sihirli aylar haziran ve temmuz bu aylarda sprinte kalkacaklar  :D bizim kanımızda ve fıtratımızda var son dakikaları seviyoruz ozaman şaha kalkıyoruz huyumuz böyle rabbim böyle yaratmış bizi :D :D

ekleme: gerekirse oraya işçi ordusu yığar ama yinede sezon başı o stadı açarlar
[ Son Düzenleme: 30 Ağustos 2014, 15:03:25 Oktay ]

Çevrimdışı Serkan7738

bide şöyle bi durum var o çatı halatları gerilmeden saha içinde ve koltuklarda hiçbir iş yapamıyoruz çatı halatlarıın prekastların üzerinden kalkması lazım ki çim ve koltuk işine başlayabilelim

Çevrimdışı Serkan7738

bakın burda sihirli aylar haziran ve temmuz bu aylarda sprinte kalkacaklar  :D bizim kanımızda ve fıtratımızda var son dakikaları seviyoruz ozaman şaha kalkıyoruz huyumuz böyle rabbim böyle yaratmış bizi :D :D

Oktay son dakika yediğimiz goller geldi aklıma böyle diyince :D

Çevrimdışı Deniz

:D halat gerilene kadar yapılacak işler ne olacak halat dediğin bir haftada geriliyor  o kolonların hepsine gergiler monte edilecek kastım bunlar
bir taraftan bu işler başlar kolonların kalanları bittikçe son gergiler monte edilir ve halat gergi başlar isteseler çatı işlerine kapalı tarafından şimdi bile başlarlar :D
Abi bir de bizim stadın bir dezavantajı var dışardan çalışmak imkansız.İçerdeki alan da malum kısıtlı.Dışardan çalışılan stadlarda bile uzun sürüyor bizde daha zor olacaktır.Halatı germesi olay değil de o hale getirmek biraz sıkıntılı  :D .Tahta iskelelerin kurulması çatıya aparatların yerleştirilmesi vs gibi işler nerdeyse 2 ay alır (belki de daha fazla).Zaman gösterecek bize inşallah hızlı biter ama benim gözümde 6 ay bile hızlı olacak çatı için

Çevrimdışı eski inönü

Çatı için gelecek fransız firma 1 ay sonra bu nasıl bir ortam biz bu ortamda çalışamayız deyip kaçmasın :D

Çevrimdışı Deniz

Ama bak ben de diyorum ki sana, bütün bu işler aynı anda yapılabiliyor. Şu an kapalının ince işçiliğinin devam etmesi gibi. Şu an kaba inşaatımız devam ediyor ama ince işçilik de devam ediyor. Eski açık kaba bitmeye azıcık daha yaklaşsın onda da içerde başlayacak, belki duvar örmeye başlamıştır bilmiyorum.. Küfeki taşı da yakın da başlar o da devam eder. Yani işin zoru kaba inşaat bitince başlamıyor, işin zoru zaten kaba inşaatla birlikte yapılıyor şu an. Birbiri ardına devam eden olaylar değiller. Çimi serecek firmanın sitesinde okudum, 3 hafta sürüyor hazır hale gelmesi diyor. O sıra da aydınlatma da koltuk da devam edebilir. Demek istediğim bu. Her iş için kafadan 1 ay atarsak elbette ağustosta olmaz. Ama bir çok iş 1 ayda aynı anda yapılabilir onu demek istedim.

Şu nokta da şunu da belirtmek isterim ki, sağolsun başkan ve yönetime stadı yapıyorlar. Bunca zorluk içerisinde. Hep savundum. Ama ağustosu geçirmek, bir dahali sezona açamamak bence çok büyük hatalar gerektirir. Yapılsın biz 2 sene daha bekleriz demek bana romantik bir söylem gibi geliyor. Ben açıkçası o zaman çok kötü eleştirim.
hocam dediğinizi gayet iyi anlıyorum ama ben de onları hesap ettim.Çatı bitmeden zemine tek 1 kamyon toprak dahi dökemezsin.O sırada koltuk ve ince işi yapabilirsin tabi ama mesela prekast bitmeden de çatıyı gerici aparatları ve halatları koyamazsın.Bazı işler birlikte yürür,bazı işler birbirini takip eder..

Çevrimdışı Deniz

Çatı için gelecek fransız firma 1 ay sonra bu nasıl bir ortam biz bu ortamda çalışamayız deyip kaçmasın :D
:evillol: :evillol:

Çevrimdışı Oktay

Oktay son dakika yediğimiz goller geldi aklıma böyle diyince :D
ondan daha fazlası atmışlığımız var :D :D

Etiketler: