Beşiktaş Futbol Takımı 2022/23 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2022/23 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2022/23 Sezonu Beşiktaş'ın 2022/23 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2022/23 Sezonu  [Okunma sayısı 180830 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2022/23 Sezonu

Çevrimiçi levitate

masuakunu ortası yok bazen bazen iyi bazen patlıyor Erdoğan gibi yeteneksiz pas pas etti kesinlikle alınmamalı
Adriano görmüş adamız buna mı fit olacağız
Akıl tutulması yahu Amir gelsin borini gelsin bunlar zaten 4-5 yıldır Anadolu’da oynayan adamlar scouting diye naralar atıyorsunuz bu mu scouting hayatımda gördüğüm en berbat oyuncu seçimleri
Lütfen bırakın yeter kusma geldi  Amir mi kurtaracak bizi Borini mi yoksa Kevinle sözleşme uzatmak mı

scouting denen şey bu değil abi, yanda ezeli rakipler yapıyor işte

kevinle sözleşme işi ne alaka yaw hiç duymadım
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi Necmi

Deprem bölgesinde olan varmı

Çevrimiçi Samet Demir

@haluklevent

Hesap bilgilerimizi isteyen tweetlere cevap olarak: (Aceleden az önce yanlış paylaşmışım) Valilik özel izinli destek hesabı. Çadır, kuru gıda, battaniye ve birçok ihtiyaç için Ahbap Derneği Vakıfbank TR200001500158007318677809

Ayrıca kan ihtiyacı da olabilir arkadaşlar.

Rabbim ülkemizi korusun. Geçmiş olsun Türkiyem, güzel ülkem.

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi Samet Demir

AFAD’a Yardım etmek isteyenler için en doğru adımlardan biri

DEPREM yazıp 1866'ya SMS gönderin.
AFAD’a 20 TL bağış yapmış olursunuz.

Bu iki mesajı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilir misiniz arkadaşlar

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi COB

Içim parçalandı, Allah ölenlere rahmet, yaralılara da acil şifa versin.

Çevrimdışı Talisca1903

Çok ama çok kötü Allah yardımcıları olsun ölenlere rahmet eylesin Rabbim  sözün bittiği yer

Çevrimdışı yorgo_d(geodem)

Su an gocuk altinda kalanlar, yaralilar, hatta vefat etmis insanlarimiz icin dua ve iyi dileklerden ve yardim etmekten baska caremizin olmamasi gercekten en yikici olani… 😔😡Oncesinden sonrasini dusunememek... yikici olan bu .. Cok uzuntuluyum, hepimize gecmis olsun🙏🏼😞
Yorgo

Çevrimdışı Liquidator

Öncelikle çok-çok geçmiş olsun. Allah ölenlere rahmet etsin, yaralılara şifa versin. Şimdi eve geldim. Kendim Olağanüstü Haller bakanlığında çalışıyorum. Bu gün sabah saatlerinden Kardeşlerimize yardım için 420 kişilik ekip yolladık. İnşAllah bir ekip daha gelecek yardıma. Allah bir daha yaşatmasın kardeşlerim. Çok üzüldük. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Отправлено с моего 21081111RG через Tapatalk

Порой, даже о самом тёмном, остаются светлые воспоминания...

Çevrimiçi levitate

forumda deprem bölgesinde olan var mı ya iyilerdir umarım
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi goktasoktay

Öncelikle çok-çok geçmiş olsun. Allah ölenlere rahmet etsin, yaralılara şifa versin. Şimdi eve geldim. Kendim Olağanüstü Haller bakanlığında çalışıyorum. Bu gün sabah saatlerinden Kardeşlerimize yardım için 420 kişilik ekip yolladık. İnşAllah bir ekip daha gelecek yardıma. Allah bir daha yaşatmasın kardeşlerim. Çok üzüldük. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Çevrimdışı Liquidator

Bu günde şu an eve geldim. Bütün Azərbaycanda yardım kampanyası başlatılmış. Bütün her kes  lazım olan malzemeleri getiriyor. İnşAllah hep birlikte bununda üstesinden gelicez. Allah yar ve yardımcınız olsun kardeşlerim.

Çevrimdışı Liquidator

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)?t=Ki1RRucdPwbXDxC8lQFMZQ&s=19

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)?t=wNmy3c9TSAgXw8JVe2YnIw&s=19

?t=TaO64bRkawNTZGwJ21_RiQ&s=19

[ Son Düzenleme: 07 Şubat 2023, 23:00:27 Liquidator ]

Çevrimiçi murat

Bu günde şu an eve geldim. Bütün Azərbaycanda yardım kampanyası başlatılmış. Bütün her kes  lazım olan malzemeleri getiriyor. İnşAllah hep birlikte bununda üstesinden gelicez. Allah yar ve yardımcınız olsun kardeşlerim.

Allah razı olsun.elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.bu yarayı sarmak kolay olmayacak hem maddi hem manevi.Allah yardımcımız olsun.işimizi sağlam yapmayı beceremiyoruz ulus olarak.devletin binaları yenileyemeyenlere en az 1 odaya çelik konstürüksüyon 1 deprem odası şart koşmalı.bununda en uygun maliyetle yapılabilmesinin çalışmalarını ve denetimini sağlamlı.yapılan binalar depreme dayanıklı olsa bile zemine uygun olmyabiliyor.en azından böyle bir oda can kayıplarını büyük ölçüde azaltır.

Çevrimiçi COB

Kardeşim Japonlar binalar nasıl inşa ediyor da 9.0 depremde bile insanların burnu bile kanamıyor ve binalar çökmüyor? O sistemi oradan ithal etmek okadar mı zor?

Aslında en öncelikli olarak ahlak ithal etmek gerekir de neyse.

Çevrimiçi Samet Demir

Kardeşim Japonlar binalar nasıl inşa ediyor da 9.0 depremde bile insanların burnu bile kanamıyor ve binalar çökmüyor? O sistemi oradan ithal etmek okadar mı zor?

İthal etmek zor değil, pistonlu sistemler kullanılıyor nir çom şehir hastanesinde var diye biliyorum tanesi de ortalama 5bin$, 1 tuğla hesabı yapan müteahhit bunu karşılar mı sence?

Vicdanlar cüzdanlardan küçük ne yazık ki...

[ Son Düzenleme: 08 Şubat 2023, 17:17:13 Samet Demir ]

Çevrimiçi levitate

millet can derdinde bizimkiler gidip onur bulut açıklıyor, ne değişik adamsınız ya

Çevrimiçi levitate

buradan deprem bölgesinde falan olan var mı ya hala cevap gelmedi

mustafa abi adanada yaşıyor diye biliyorum

Çevrimdışı Egos

buradan deprem bölgesinde falan olan var mı ya hala cevap gelmedi

mustafa abi adanada yaşıyor diye biliyorum

mustafa'dan iyi haber geldi, belasız şekilde atlatmış.

Çevrimiçi Necmi

böyle bir deprem yaşamadılar bu değrem ölçülmüş karada olan en büyük depremmiş japon bilim adamları söylüyor depremin büyüklüğü 7.7 ama şiddeti 11 ve bu şiddette bir kara depremi daha önce olmamış birde bu bir deprem değil deprem fırtınasıydı 300-400 km alan içersinde dört büyük deprem 24 saat içinde yaşandı 7.7 yi görünce 6.5-6.6 depremleri depremden saymıyor kimsede bunlarda yıkıcı depremdir deprem blgesi nerdeyse almanya kadar büyük bir alan yani hangi ülkede olsaydı bu deprem büyük yıkım yapardı neden kendimizi en iyiyle yada en kötüyle mukayese ediyoruz bu depremi yaşayan hangi avrupa ülkesi ayakta kalabilirdi yanlışları eleştirmek gerekir ama bunu gerçeklerin üstünü kapatmadan yapmak lazım şehirlerimiz eski şehirler binalarda eski eski binaları yıkıp yerine yenisini yapmak 84 m luk bir ülkede olabilecek birşey değil eleştirilmesi gereken konu deprem yönetmeliğinden sonra yapılan ve yıkılmış bina varsa bunun eleştirisi yapılır neden daha hızlı ve yoğun müdahale edilemedi bunun eleştirisi yapılır

Çevrimiçi Necmi

İthal etmek zor değil, pistonlu sistemler kullanılıyor nir çom şehir hastanesinde var diye biliyorum tanesi de ortalama 5bin$, 1 tuğla hesabı yapan müteahhit bunu karşılar mı sence?

Vicdanlar cüzdanlardan küçük ne yazık ki...

şehir hastanelerinde kullanıldı piston değilde alt kolanların üstüne şoku emen kaydıraç gibi birşey koyuyorlar binayı onun üstüne inşaa ediyorlar zemin sallanınca bina sallanmıyor ama hem çok pahalı hem küçük binalarda uygulamak zor ve aslında pratikte denenmiş bir yöntem değil zeminin üç metre kaydığı bir depremde ne yapar acaba sonuçta zeminle birlikte o kolonlarda kayıp gidiyor

Çevrimiçi COB

böyle bir deprem yaşamadılar bu değrem ölçülmüş karada olan en büyük depremmiş japon bilim adamları söylüyor depremin büyüklüğü 7.7 ama şiddeti 11 ve bu şiddette bir kara depremi daha önce olmamış birde bu bir deprem değil deprem fırtınasıydı 300-400 km alan içersinde dört büyük deprem 24 saat içinde yaşandı 7.7 yi görünce 6.5-6.6 depremleri depremden saymıyor kimsede bunlarda yıkıcı depremdir deprem blgesi nerdeyse almanya kadar büyük bir alan yani hangi ülkede olsaydı bu deprem büyük yıkım yapardı neden kendimizi en iyiyle yada en kötüyle mukayese ediyoruz bu depremi yaşayan hangi avrupa ülkesi ayakta kalabilirdi yanlışları eleştirmek gerekir ama bunu gerçeklerin üstünü kapatmadan yapmak lazım şehirlerimiz eski şehirler binalarda eski eski binaları yıkıp yerine yenisini yapmak 84 m luk bir ülkede olabilecek birşey değil eleştirilmesi gereken konu deprem yönetmeliğinden sonra yapılan ve yıkılmış bina varsa bunun eleştirisi yapılır neden daha hızlı ve yoğun müdahale edilemedi bunun eleştirisi yapılır

Iki büyük deprem yaşandığı doğru ve jeolojik olarak eşi benzeri olmadığı da doğrudur ancak Japonların kullandığı mühendislik yıllar önce örnek alınsaydı, can ve mal kaybı nispeten az olurdu. Normalde, sizmik olarak bukadar aktif olan bölgelerde apartman falan yapılmaması lazım ama Türkiyenin demografik gerçeğini göz önüne alırsak bu mümkün değil. Yine de en iyisi 50 tane Japon mühendisi getirtip onlardan bu konuda fikir almak. 2 yıl önce Sivas ta binalar yıkıldı, 1999 da Izmit'te binalar yıkıldı, bu yıl neredeyse komple Hatay şehri yıkıldı. Elimizde olanı iyi yapıp, elimizde olmayan için dua etmetken başka çaremiz yok ama ilk önce biz işimizi iyi yapalım ve olabildiğince dayanıklı bina inşa edelim.

Çevrimiçi Necmi

Iki büyük deprem yaşandığı doğru ve jeolojik olarak eşi benzeri olmadığı da doğrudur ancak Japonların kullandığı mühendislik yıllar önce örnek alınsaydı, can ve mal kaybı nispeten az olurdu. Normalde, sizmik olarak bukadar aktif olan bölgelerde apartman falan yapılmaması lazım ama Türkiyenin demografik gerçeğini göz önüne alırsak bu mümkün değil. Yine de en iyisi 50 tane Japon mühendisi getirtip onlardan bu konuda fikir almak. 2 yıl önce Sivas ta binalar yıkıldı, 1999 da Izmit'te binalar yıkıldı, bu yıl neredeyse komple Hatay şehri yıkıldı. Elimizde olanı iyi yapıp, elimizde olmayan için dua etmetken başka çaremiz yok ama ilk önce biz işimizi iyi yapalım ve olabildiğince dayanıklı bina inşa edelim.
japonlarda gelip bizim boludaki yapıları incelemişti
Önemli olan sağlam bina yapmayı öğrenmek değil yıkılmayan bir çok bina var demek biliyoruz sorun ahlaklı insan yetiştirmek 99 depreminden sonra yapılan binalar sağlam yönetmeliklere uyuluyor betonu beton fabrikasından almak bile fark yaratıyor ama ülkedeki yapıların büyük çoğunluğu eski bundan 25 yıl önce inşaat betonu kürekle inşaat önündeki mikserle karılıyordu amelelerin kafasına göre karıştırdığı çimento kum oranları vardı binalar öyle yapıldı 30-40-50 yıl önce yapılmış yapıyı şimdiki japon teknolojisiyle mukayese ediyorsunuz o zamanlar japonlar depremden korunmak için kağıt binalarda oturuyordu eleştiri düşünmeden yapılmaz doğru eleştiri sonuç verir yanlış eleştiri suçun üstünü örter orda deprem yönetmeliği çıktıktan sonra yapılan binalara bakmak gerekiyor onlarda kusur varsa yapanıda denetleyenide yakacaksın yardım gecikti bunun öz eleştirisi yapılmalı önce doğru şekilde sonra varsa yanlışı olan cezası kesilmeli sistemde sıkıntı varsa düzeltilmeli adanada yeni yapılmış binanın sıvaları çatlamış inşaat firmasını astılar resmen 7.7 peşinden 7.6 deprem yaşayım sadece sıvası çatlamış bir inşaatı yapan firmanın sahibinin elini sıkarım ben
Doğru eleştiri şart yoksa birşey düzelmediği gibi olayı sulandırırız

Çevrimiçi Necmi

bu arada yalabo depremi bununla mukayese olmaz orda ana hasar fayı takip etti sahil şeridi olduğu için fayla yapılaşma paralel birbirini izliyordu bu deprem diyarbakırdaki arkadaşa sordum depremin merkezine ne kadar uzaksınız diye 400-450 km civarıymış hadi kuş uçuşu 300 km diyelim o uzaklıkta bina yıkan depremden bahsediyoruz buda yarı çap demek çapı 600 km nin üstünde bir alanı etkileyen depremden bahsediyoruz ve en yüksek deprem şiddeti 12 miş buda yeryüzü şekli değiştirir ufuk çizgisi kaybolurmuş ne demekse artık bu deprem 11 şiddetinde oldu etkilediği alan büyüklük ve şiddet göz önüne konduğunda bilinen tarihin en büyük depremini yaşadık deprem göreland dan hissedilmiş deniyor
Eleştirirken bunları düşünmek lazım çok büyük facia yaşandı ve hala yaşanıyor şu an yaygara kopartmak enkazın altındakilere fayda sağlamaz morali bozmak yerine yüksek tutmak gerekir siyasilerde tv lere çıkıp konuşacağına birşeyler yapsın gece ışık sorununa bile çözüm bulunamadı

Çevrimiçi sozkul

Bence  Türkiyenin yapı stoğunu düzeltebilecek maddi gücü yok, ama daha iyisi yapılabilir miydi, tabiiki evet. Ama yapılabilecek olanlar belki sonucu biraz değiştirirdi.
Eleştirilecek konular başka, rantiye yüzünden şehirlerde boş alan bırakmadılar, depremden kurtulanlar caddelerede dolaşıyor. tek umudum askeriyenin elindeki şehir içindeki alanların büyük parklara dönüştürülmesiydi, onlarada Toki eliyle rezidans dikme peşindeler.

Asıl sorun böyle durumlarda sorumluluğu siahlı kuvvetlerin elinden alarak afet yönetmeliğini iptal etmeleri oldu.
Asker hazır değildi, çünkü artık öyle bir görevi ve eğitimi yoktu. Gölcük depreminde dakikalar sonra alandalarmış, şimdi emir beklediler. 24 saat sonra plansız biçimde sahaya yayıldılar. Eskiden deprem senaryoları üzerine yapılmış hazır planları vardı. Herşeyi AFAD üzerinden yapma planları çöktü, çünkü AFAD da askerin sahip olduğu lojistik yok. Birde emir  bekliyorlar.  Hiç birşeyi değiştirmeseler,  Mülakat sistemine geçmeseler, bir tek sınav sonuçlarını dikkate alsalar, eski devlet organizasyonu olsa belki enkaz altından 2-3 bin insan fazladan kurtarılırdı. İçim yanıyor. Artık çok geç. Birkaç mucize haberi duyarız bundan sonrasında. İş bitti.

AKUT’u filan kapatmalarıda cabası, bir sürü gönüllü genç var, AFAD’a türlü nedenlerle gitmek istemeyenler var, herkes kendi kafasına uyan yerlerde kurtarma eğitimi alsa zararı mı olurdu? Ama bütün yardımlar illede bana akacak dersen bunları kapatırsan bu sonuçla yüzleşmek zorunda kalırsın. 

Çevrimiçi mellfred

Bence  Türkiyenin yapı stoğunu düzeltebilecek maddi gücü yok, ama daha iyisi yapılabilir miydi, tabiiki evet. Ama yapılabilecek olanlar belki sonucu biraz değiştirirdi.
Eleştirilecek konular başka, rantiye yüzünden şehirlerde boş alan bırakmadılar, depremden kurtulanlar caddelerede dolaşıyor. tek umudum askeriyenin elindeki şehir içindeki alanların büyük parklara dönüştürülmesiydi, onlarada Toki eliyle rezidans dikme peşindeler.

Asıl sorun böyle durumlarda sorumluluğu siahlı kuvvetlerin elinden alarak afet yönetmeliğini iptal etmeleri oldu.
Asker hazır değildi, çünkü artık öyle bir görevi ve eğitimi yoktu. Gölcük depreminde dakikalar sonra alandalarmış, şimdi emir beklediler. 24 saat sonra plansız biçimde sahaya yayıldılar. Eskiden deprem senaryoları üzerine yapılmış hazır planları vardı. Herşeyi AFAD üzerinden yapma planları çöktü, çünkü AFAD da askerin sahip olduğu lojistik yok. Birde emir  bekliyorlar.  Hiç birşeyi değiştirmeseler,  Mülakat sistemine geçmeseler, bir tek sınav sonuçlarını dikkate alsalar, eski devlet organizasyonu olsa belki enkaz altından 2-3 bin insan fazladan kurtarılırdı. İçim yanıyor. Artık çok geç. Birkaç mucize haberi duyarız bundan sonrasında. İş bitti.

AKUT’u filan kapatmalarıda cabası, bir sürü gönüllü genç var, AFAD’a türlü nedenlerle gitmek istemeyenler var, herkes kendi kafasına uyan yerlerde kurtarma eğitimi alsa zararı mı olurdu? Ama bütün yardımlar illede bana akacak dersen bunları kapatırsan bu sonuçla yüzleşmek zorunda kalırsın.

Etiketler: