24. Hafta Beşiktaş 0-0 Antalyaspor
24. Hafta Beşiktaş 0-0 Antalyaspor

Beşiktaş Forum|24. Hafta Beşiktaş 0-0 Antalyaspor Tarih : 06.02.2022 Saat : 19:00 Stadyum : Vodafone Park Hakemler : Abdulkadir Bitigen - Serkan Ok - Osman Gökhan Bilir - Adem Cinek VAR : Özgür

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

24. Hafta Beşiktaş 0-0 Antalyaspor  [Okunma sayısı 16483 defa] 24. Hafta Beşiktaş 0-0 Antalyaspor
Anket
Beşiktaş, Antalyaspor maçından kaç puan alır?
3 puan
12 [%85.7]
1 puan
0 [%0]
0 puan
2 [%14.3]

Toplam Oy Verenler: 14

Çevrimdışı ardiles

Pjaniç her hafta sopa yiyor bildiğin güreş yapıyorlar. Çoğu zaman faul çalınmıyor, kartlık pozisyon olursa faul veriliyor ama kart çıkmıyor. Kiralık oynadığı için daha fazla sakatlık riskini göze alamıyor.

Çevrimdışı Erman1903

Pjaniç her hafta sopa yiyor bildiğin güreş yapıyorlar. Çoğu zaman faul çalınmıyor, kartlık pozisyon olursa faul veriliyor ama kart çıkmıyor. Kiralık oynadığı için daha fazla sakatlık riskini göze alamıyor.

Adam 6 numara oynuyor ne yaparsın hacı abi orada tarzın ne olursa olsun temasla karşılaşacaksın. Hele bir de kasap Anadolu kulüpleri yumuşak adamı görünce üzerine oynuyorlar - Hakemler de göz yumuyor. Sakatlık riskini göze almasına gerek yok ama profesyonel topçuysan böyle deplasmanı duyunca su koyvermeyeceksin. Kendisi rahat etsin diye takım içinde her türlü konforu sağlamaya çalışıyor kendimizden taviz veriyoruz. Josef 8'e çekildi, Atiba kesildi, benzer oynamaya çalışan Salih postalandı, Ghezzal'ın rolünden ona verildi, korner freekick iyi atıyor diye teslim edildi. Alex'i zaten bir türlü Bats yerine veya solda kullanmıyorsun o da ıskartaya çıkarıldı. Bu adam 6 numarada oynadığı zaman aslında diğerleri onun gördüğü baskıdan daha da büyük zorluklarla karşılaşıyorlar. Bu arkada nispeten rahat oynuyor, press ve ikiliye girme gibi bir görevi yok, Josef falan 8 oynamaya çalışıyor bir tarafı çıkıyor arada 40 metre olduğu için Alex geriye geliyor. İki üç tane basit pas yapamıyoruz takımdaki herkes laf yiyor ama babayı böyle arkada kullandığında o hep kendi oyununu oynayacak ve başa iş gelmediği sürece fazla sırıtmayacak. Gol yediğimizde, pozisyon bulduğumuzda savunma öncelikli görevi değil yine laf yiyen stoperler ve bekler olacak - tam prens.

Onun için kulüp elinden geleni yapıyor ama zoru görünce su koyveriyor tutup alabildiği bir maç da yok. Bak ilk defa ona uymayacak bir sistemde kullanıldı ne bir şey yapabildi ne sahada kalabildi. Oysa bu istediği pozisyonda, formasyonda olduğu zaman herkes onun şu maçta yaşadığına denk zorluk çekiyor.

Çevrimdışı Erman1903

Erman Morutandan bahsederken takımdaki diğer oyuncuların vasatlığından şikayet eder. Kendisi iyi ama çevresi kötüdür :) Pjaniçten bahsederken çevresindeki oyuncuları hesaba katmaz direkt Pjaniçi suçlar. Oyunu kötüymüş. Verratti ile takas etsek aynı şikayet Verratiye yapılır, Pjaniç Psg de Verrattiyi aratmaz ama.

Niye şikayet edeyim bunları tartışan ben değilim ki adamın performansı skoru belli, uzatmıyor ve realiteyi konuşuyorum ama sen söylediğimi dikkate almıyor kişisel beğeniyi önde tutuyorsun. Ne bir şeyi gereğinden fazla büyütelim ne de küçültelim. Bunlar zarardan başka bir şey vermez. Kadrolarını aylar önce konuştuk burada araştıranlar iyi olmadığı konusunda mutabık. 3-5 futbolcuları var başkada pek bir şey yok tın tın boş sesi geliyor. O çocuğu ben Gsye gelmeden de tutuyordum oraya gelince öğrenmedim. Piyasadan dikkatimi çeken biriydi, bir sürü adam paylaşıyoruz burada, oluyor başkaları da. Sen dalga geçiyorsun kaç defa yapmışındır, çoğu konuda tarzın bu artık bir şey demiyoruz alıştık.

Pjanice benim yaptığım eleştiri azdır, tarzı dolayısıyla doğru olmadığını söylemişimdir ama topculuğunu şu zamana kadar eleştirmedim, bir çok şeyini de görmezden geldim. İlk defa topçuluğunu eleştiriyorum çünkü artık yemem onun hikayesini. Takımın merkezindeki adam o, en önemli oyuncu bu yüzden takımın oynadığı oyunda en yüksek sorumlulukla oynayan kişidir. Hele adı Registaysa. Profesyonel davranmıyor, çakal. Can Oğuzhan vb  bu sezon Atiba konuştuk. Can futbolcu bile değil, kaç defa dedim adamın neyini eleştireyim dünya yıldızı diye gelen o mu? Takımın üstündeki ağırlığı ne. Yıldız oyuncu bunlardan farklı olacak anasını ağlattı maçın. Sezon başından beri top oynayamıyoruz artık yeter, ilk bakman yer ora.

Öndeki Batshuayi hayatında kafa golü atmamış, geriye gelip oyuna katkı vermez ama en öndeki oyuncu, o özellik gelirken de yok ki. Yaratıcı adamlar sürekli yüksek top oynuyorlar onu mu eleştireyim sahada futbol yok. Gerektiği kadar söyledik.

Sahadaki her adamı eleştirilmesi gerektiği kadar eleştiriyoruz ama bu başka, berbat oyunda en fazla etkiye sahip adam.

Başka söz edilebilecek Alex var lakin o oynatan değil oynayan oyuncu senin bu kadroda onu 10 numara olarak kullanman mümkün değil. Modern futbolda da golcü 10 kullanma azaldı ama oyuncuya en önde Bats yerinde, solda kullanabilirdin kitaba uygun olurdu. Bir kere bile denenmedi sezon başından beri, bana göre Bats yerinde oynasa yazardı gollerini. Kiralık adamlar için elindeki oyuncuyu harcadın. Bu şekilde kullanılır da bir cacık yapamazsa ona da yazacaklarımızı görürsün.

Verratti inanılmaz yüksek oyun hacmi olan, şu anda her elit takımın 11'inde ister 6 ister tempolu 8 oynatabileceğin, elmas gibi bir futbolcu abartma istersen 🙂
[ Son Düzenleme: 08 Şubat 2022, 03:48:24 Erman1903 ]

Çevrimiçi Necmi

Erman genelde teknik taktik saha dizilimi ve oyuncu rollerini konuşur. Hentbolda kanat ve hücum organizasyonları veya savunma bloğu futboldan daha gelişmiş durumda. Hentbol oynamış biri için çok basit şeyler bunlar. Ortaokulda beden eğitimi öğretmeniyle kulüpteki antrenör çok farkediyor. Futbolun içinde olan her şey hentbolun içinde daha gelişmiş haliyle var.
tüm takım sporlarında var
Espiri yapmışdım ciddiye alma zaten
Ama hentbolda tabi daha gelimiş olmak zorunda çünkü orda elle oynuyorsun buda sporu farklı boyutlara götürüyor
Diğer türlü bir hentbol koçunu getirip sorunu kökten çözerdi takımlar 😂

Çevrimiçi Necmi

Erman Morutandan bahsederken takımdaki diğer oyuncuların vasatlığından şikayet eder. Kendisi iyi ama çevresi kötüdür :) Pjaniçten bahsederken çevresindeki oyuncuları hesaba katmaz direkt Pjaniçi suçlar. Oyunu kötüymüş. Verratti ile takas etsek aynı şikayet Verratiye yapılır, Pjaniç Psg de Verrattiyi aratmaz ama.
buna yüzde yüz katılıyorum adam daha ne yapsın tek pasla oyunu ters yüz ediyor en rahat adamı bulup mesafe ne olursa olsun topu onunla buluşturuyor topu alan gidip kaybediyor bir düre sonra taş olsan çatlarsın sahada adamın al ver yapacağı oyuncu yoktu

Çevrimdışı Erman1903

buna yüzde yüz katılıyorum adam daha ne yapsın tek pasla oyunu ters yüz ediyor en rahat adamı bulup mesafe ne olursa olsun topu onunla buluşturuyor topu alan gidip kaybediyor bir düre sonra taş olsan çatlarsın sahada adamın al ver yapacağı oyuncu yoktu

İzledin mi karşı takımda Fernando'yu aynı şekilde alıp o da veriyor pas kültürü çok yüksek, nereye dönsek karşımızda bitti opsiyonları kapatan adam. uzun pas oyun kurma desen var, caydırıcı bir kere tipten belli kartel fedaisi gibi. Pjanic'e basıyorlar çünkü tarzını görüyorlar kurnaz topçu ona çok rahat kart göstertir. 6 Numara'da oyle alayım vereyim kız gibi top oynayayım diye bir şey yok. İstemiyorsan oynamayacaksın, el kol şikayet ağız durmuyor. Türkleri çözmüş Porsche tesbih hasta oluyorlar bu hareketlere.
[ Son Düzenleme: 09 Şubat 2022, 04:54:43 Erman1903 ]

Çevrimdışı goktasoktay

İzledin mi karşı takımda Fernando'yu aynı şekilde alıp o da veriyor pas kültürü çok yüksek, nereye dönsek karşımızda bitti opsiyonları kapatan adam. uzun pas oyun kurma desen var, caydırıcı bir kere tipten belli kartel fedaisi gibi. Pjanic'e basıyorlar çünkü tarzını görüyorlar kurnaz topçu ona çok rahat kart göstertir. 6 Numara'da oyle alayım vereyim kız gibi top oynayayım diye bir şey yok. İstemiyorsan oynamayacaksın, el kol şikayet ağız durmuyor. Türkleri çözmüş Porsche tesbih hasta oluyorlar bu hareketlere.
Ben bu fernandoyu anlamadım? Bu adam uzun süredir maça çıkmıyor deniyordu sanki? Teyit etmedim, sen bilirsin. Nasıl oluyor da biz hala alex form tutsun diye bekliyoruz? Fernando taş gibi top oynadı, işini yaptı. Sezon başında biz keşke bu adamı alsaymışız. Bildiğim kadarıyla josefle, alexle kanka bunlar. Gel desek gelecekti. Nasıl yanlış planlama, nasıl yanlış transfer yapılırın örneğiyiz valla bu sezon.

Etiketler: