Ağız ve Diş Sağlığı
×
Ağız ve Diş Sağlığı

Beşiktaş Forum|Ağız ve Diş Sağlığı Bilinçlenen toplumlarda insanlar, sağlık kavramının ilk olarak ağız bakımıyla başladığını çok iyi bilirler. Çünkü tüm mikropların

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağız ve Diş Sağlığı  [Okunma sayısı 4937 defa] Ağız ve Diş Sağlığı

Çevrimdışı SiyahBeyazAsk

Bilinçlenen toplumlarda insanlar, sağlık kavramının ilk olarak ağız bakımıyla başladığını çok iyi bilirler. Çünkü tüm mikropların giriş yoludur. Bundan dolayı da çağlar ilerledikçe insanların ağız ve diş sağlığı konusunda ki bilinçleri daha çok artmaktadır.
Diş bakımı demek sadece günde üç defa diş fırçalamaktan ibaret olan bir bakım değildir. Sağlıklı her insan, 6 ayda bir dişçiye gidip tüm diş kontrollerini sağlamalıdır. Bazen dişlerde hiçbir problem yokken sadece diş etleriniz hastalandığı için sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Bu sorunları da en iyi diş hekimi görüp, çözebilir.

Bunların yanı sıra ağız gargarasını gece yatmadan önce mutlaka kullanmalısınız. Ağzınızın içinde ne kadar bakteri varsa hepsini temizler ve rahat bir uyku uyumanıza imkan sağlar.

Diş fırçalama eylemi de sanıldığı gibi sabah kahvaltısından sonra başlamaz. Dişlerimizi sabah kalkar kalmaz aç karnına ilk defa fırçalamalıyız. Gece boyunca ağız suyumuzdan dolayı oluşan bakteriler bu sayede kahvaltıya birlikte mideye inmemiş olur.Aslında bakıldığı zaman çok ufak tefek birkaç ayrıntıya dikkat ettiğiniz vakit diş sorununuzu tamamen çözmüş olursunuz.

Kaynak : http://www.saglikadinahersey.com/


Etiketler: