10. Hafta Beşiktaş 2-1 Galatasaray
10. Hafta Beşiktaş 2-1 Galatasaray

Beşiktaş Forum|10. Hafta Beşiktaş 2-1 Galatasaray Tarih : 25.10.2021 Saat : 20:00 Stadyum : Vodafone Park Hakemler : Fırat Aydınus - Aleks Taşçıoğlu - Erdem Bayık - Alper Ulusoy VAR : Mete

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

10. Hafta Beşiktaş 2-1 Galatasaray  [Okunma sayısı 18493 defa] 10. Hafta Beşiktaş 2-1 Galatasaray
Anket
Beşiktaş, Galatasaray maçından kaç puan alır?
3 puan
9 [%56.3]
1 puan
0 [%0]
0 puan
7 [%43.8]

Toplam Oy Verenler: 16

Çevrimdışı Sinan66

Alıntı
Hakemler : Fırat Aydınus - Aleks Taşçıoğlu - Erdem Bayık - Alper Ulusoy

:lol:

Çevrimiçi sEuL

Vida - Wellinton ikilisi rezil performanslarindan sonra yine bozulmazsa ve derbiyede bu ikiliyle cikarsak teknik ekibin kulaklarini bayagi cinlatacagim.

Çevrimiçi Gökhan Kurt

• Kara Kartal
  • *
  • 23 Ekim 2021, 14:26:34
  • Beylikdüzü-İstanbul
  • En güzel Beşiktaş'ın çocukları sever !!!
Beşiktaş, Galatasaray derbisini kazanırsa Başkan Ahmet Nur Çebi kişi başı 30 bin TL prim dağıtacak. (Fanatik)

Çevrimiçi Gökhan Kurt

• Kara Kartal
  • *
  • 23 Ekim 2021, 14:26:50
  • Beylikdüzü-İstanbul
Sergen Yalçın, yabancı kuralı nedeniyle Galatasaray derbisinde Necip Uysal'ı stoper olarak oynatmayı planlıyor. Siyah-beyazlılar, Josef-Pjanic-Teixeira orta sahasını ise bozmayacak. (A Spor)

Çevrimiçi Gökhan Kurt

• Kara Kartal
  • *
  • 23 Ekim 2021, 14:28:36
  • Beylikdüzü-İstanbul
Sergen Yalçın ve teknik heyet ilk dakikadan itibaren Galatasaray’a üstünlük kuracak ilk 11’i sahaya sürmeyi planlıyor.

Sergen Yalçın, ilk 11’de tüm hucum silahlarını kullanacak. (S. Dikme)

Çevrimiçi Samet Demir

Beşiktaş, Galatasaray derbisini kazanırsa Başkan Ahmet Nur Çebi kişi başı 30 bin TL prim dağıtacak. (Fanatik)
Çok saçma bir uygulama. Yenildikleri zamanda maaşlarından kesintiye gidilsin o zaman.

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı can1903

Sıkıntılı olur maç öncesi,sonu. Ortası çok önemli  :lol:
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimdışı Unnamed

Sergen Yalçın ve teknik heyet ilk dakikadan itibaren Galatasaray’a üstünlük kuracak ilk 11’i sahaya sürmeyi planlıyor.

Sergen Yalçın, ilk 11’de tüm hucum silahlarını kullanacak. (S. Dikme)

Bu filmi daha önce izlemiştik.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Muhtemel 11 diye dolanan kadro;

Ersin
Rosi - Necip - Vida - Umut
Josef
Ghezzal - Pjanic - Teixeira - Larin
Batsu

Bu kadro orta sahayı tamamen geseye verir.

Defansta da en ters adamlarının karşısına Umut'u koymak ne demek anlamadım?
Rıdvan fiziği çok iyi olmayan ama tekniğiyle iş götüren adamlara karşı (Morutan) çok iyi oynuyor.
Necip'i ise artık sorgulamıyorum, elinde safkan stoper Serdar varken Necip çok yanlış bir tercih.

Sergen Hoca, hocalığa ara verip bir beş sene tekrar takım çalıştırmaya başlarsa muhtemelen kadrosuna Necip-Montero falan ister.
Çünkü hoca Avrupa futbolundan ve oyuncu piyasasından bihaber, bildiğim olsun çamurdan olsun kafasında.

Çevrimdışı kartalgolgolgol

takım savunması olarak dünya üzerindeki en kötü takım bizizdir diye tahmin ediyorum. bütün ikili mücadelelerde, hava toplarında ezilen, rakiplerin biz savunmadan çıkarken pres yapmalarına bile gerek yok sadece önlerinde dursalar topu teslim etmemize yetiyor. golcü diye aldığımız batshuayi den sağa sola koşturması ve ofsayta kalmasından başka bir şey göremedik. son vuruşları rezaletin ötesi. takımda tek beğendiğim ayakta kalan adam teixeira, şapkadan tavşan çıkartan bir adam. onun haricinde bu sene gördüğüm iyi bir şey yok. bu takım ne taktik çalışıyor ne duran top savunması ne de fizik kondüsyon. hal böyle iken seni çalışan herhangi bir takım rahatlıkla gol pozisyonlarına girer seni yener gider. sergen yalçın 2 kupanın sonrasında kendini salmış olacak ki takıma kafasına göre izin veriyor. ilk defa bizde bu kadar uzun süre hocalık yaptı bıktı. yönetimin hoca arayışlarına şimdiden başlaması lazım. bu da sistemi olan yabancı bir hoca olmalı. maç hakkında hiç konuşmak istemiyorum çünkü aynı filmi 10 defa seyretmekten sıkıldım.
Çok cefalar çektik, bir gün olsun vazgeçmedik senden Kartal

Çevrimdışı MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

1 puan bile alamayız. hoca da takımda umrunda değil. 17-18 sezonu olacak dedikçe bana laf edenler vardı sezon tam olarak tahmin ettiğim gibi devam ediyor.

Çevrimdışı Nartallo

Lizbon'un ön direk organizasyonunu deneyeceklerdir, umarım önlem almayı beceririz.

Geçen sene fırsatını bulduğu her maçı Atiba, Josef, Necip yapan hoca bu sene en sıkıntılı maçlara daha mücadele gücü düşük bir orta sahayla çıkıyor.

Bir de milli takım sol bekini oynayan çocuğu, niye yedek bırakıyoruz, anlayamadım.

Bu Umut'u benimseyemedim ben.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Orta sahada korakor bir mücadeleye girersek kaybederiz. Bizim kalite ayaklarla topu hızlandırmamız lazım.
Rakipte en kritik oyuncu Morutan, top aldırmadan basmamız gerek. Fizik olarak sindirmeliyiz, topu aldıktan sonra çok ters çalım atabiliyor.

Çevrimiçi İsmail Özyurt

Orta sahada korakor bir mücadeleye girersek kaybederiz. Bizim kalite ayaklarla topu hızlandırmamız lazım.
Rakipte en kritik oyuncu Morutan, top aldırmadan basmamız gerek. Fizik olarak sindirmeliyiz, topu aldıktan sonra çok ters çalım atabiliyor.
Morutan elbette ki tehlikeli adam da, bence orta sahamız kalite ve fizik olarak renklilerin çok üstünde. Hatta genel kadro olarak da onların çok üstünde bir konumdayız. Takımı otomatik pilota bağlasak bile yeterli olacaktır.  :super:
En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Morutan elbette ki tehlikeli adam da, bence orta sahamız kalite ve fizik olarak renklilerin çok üstünde. Hatta genel kadro olarak da onların çok üstünde bir konumdayız. Takımı otomatik pilota bağlasak bile yeterli olacaktır.  :super:

Fizik olarak maalesef çok kötü durumdayız.
Eğer fizik açığımız olmasa kaliteyle bu akşam +18 yapardık ama dökülüyoruz.

Çevrimdışı can1903

Batshuayi yedek başlarsa şaşırmam.
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimiçi Samet Demir

1 puan bile alamayız. hoca da takımda umrunda değil. 17-18 sezonu olacak dedikçe bana laf edenler vardı sezon tam olarak tahmin ettiğim gibi devam ediyor.
Sana kalsa geçen senede küme düşecektik :)

Bu kadar iç karartmaya gerek yok. Biz topumuzu oynayalım yeter.
[ Son Düzenleme: 25 Ekim 2021, 12:34:09 Samet Demir ]
Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Batshuayi yedek başlarsa şaşırmam.

Hoca Teixeira' yı mı öne atıp orta sahaya 1 kişi daha ekleyecek?

Çevrimdışı tolga1903

takım savunması olarak dünya üzerindeki en kötü takım bizizdir diye tahmin ediyorum. bütün ikili mücadelelerde, hava toplarında ezilen, rakiplerin biz savunmadan çıkarken pres yapmalarına bile gerek yok sadece önlerinde dursalar topu teslim etmemize yetiyor. golcü diye aldığımız batshuayi den sağa sola koşturması ve ofsayta kalmasından başka bir şey göremedik. son vuruşları rezaletin ötesi. takımda tek beğendiğim ayakta kalan adam teixeira, şapkadan tavşan çıkartan bir adam. onun haricinde bu sene gördüğüm iyi bir şey yok. bu takım ne taktik çalışıyor ne duran top savunması ne de fizik kondüsyon. hal böyle iken seni çalışan herhangi bir takım rahatlıkla gol pozisyonlarına girer seni yener gider. sergen yalçın 2 kupanın sonrasında kendini salmış olacak ki takıma kafasına göre izin veriyor. ilk defa bizde bu kadar uzun süre hocalık yaptı bıktı. yönetimin hoca arayışlarına şimdiden başlaması lazım. bu da sistemi olan yabancı bir hoca olmalı. maç hakkında hiç konuşmak istemiyorum çünkü aynı filmi 10 defa seyretmekten sıkıldım.

4.75 xg'si vardı sporting'in bizim maçta. Harbiden şu kısmına katılıyorum böyle kepaze takım savunması olmaz olamaz. Aynı takım bizden 3 gün sonra oynadığı lig maçında bu rakamın 4'de 1'ini zor yakaladı. Adam şampiyonlar ligi'nde içerde malatya ile oynar gibi futbol oynatıyor yani gerçekten şu 3 maçta 8 gol yediysek dua etmek lazım.

Çevrimiçi Samet Demir

Sergen hoca ömründe hoca olarak ilk defa şampiyonlar ligine çıkıyor. Onun heyecanı var. Kafasında da maçı çok farklı ve yanlış yaşıyor. Çok şükür bu rüyadan uyanmıştır artık. Diye düşünüyorum.

Ben yorum yapmak için bu akşamki maçı bekliyorum. Yönetimin yerinde olsam da maçın sonucuna göre hemen planlama yaparım. Böylece alınacak her türlü sonuçta geç kalmamış oluruz.

(İnşallah geçen seneki futbola geri döner güzel bir galibiyet alırız. Aksi durumda hocayı kötü günler bizi de kupası bir yıl bekliyor olacak.

Çevrimdışı mrred

Bence hocanın oynatmak istediği oyun ve "oynama tavrı" çok doğru fakat bu oyuncu grubuyla maalesef olmaz. Pjanic Ghezzal ve Alex ile takım savunması çok geriliyor. Bunlardan birinden fedakarlık etmemiz gerekiyor kim ne dersin acı ama gerçek. Ghezzal ve Alex bizim oyuncumuz diğeri kiralık o yüzden mantıklı olan pjanicin kesik yemesi
The great gig in the sky

Çevrimiçi Samet Ç

Hoca saçmalamazsa 2-1 veya 3-1 kazanırız

Çevrimiçi Samet Demir

Bence hocanın oynatmak istediği oyun ve "oynama tavrı" çok doğru fakat bu oyuncu grubuyla maalesef olmaz. Pjanic Ghezzal ve Alex ile takım savunması çok geriliyor. Bunlardan birinden fedakarlık etmemiz gerekiyor kim ne dersin acı ama gerçek. Ghezzal ve Alex bizim oyuncumuz diğeri kiralık o yüzden mantıklı olan pjanicin kesik yemesi
Abi ne çok taktın sende pjanice. Ghezzalı kesip yerine koyduğun adam sana göre Pjanicin yapmadığı savunmayı sağ kanatta oynayarak nasıl sağlayacak orasıda muamma. 

Yani Alex ve pjanic den birisini feda etmemiz gerekiyor desen eyvallah. Ki Avrupa maçında alexin savunma performans verileri burada paylaşılmıştı. Hiçde kötü değildi.

Biz 11 kişi sürekli top almak için press yaparsak kontraya çıkarken ve atak yapmak için gerekli eforu bulamayız. Bizde ana sorun bu. 11 de oynayan oyuncular değil.

Çevrimdışı Alparslan

Bence bu kadroyla yapılması gereken eğer hücum karakterli bir takım ile çıkmayı düşünüyorsak sol açık oynamaya çok alışık olan Alex'i sola atmak. Pjanic'i kaleye biraz daha yaklaştırıp 10 numara pozisyonuna çekerek ondan boşalan yere de orta saha dinazmini artırmak için Can Bozdoğan'ı yerleştirmek. Bu şekilde bir kadro özellikle bize denk olan takımlarla mücadele ediyorsak çok daha efektif olur gibi. Savunma biraz daha iyi olsun deniyorsa o zaman Alex yerine Larin tercih edilebilir. Hem Alex hem Pjanic merkez orta sahada olduğu sürece rakiplerin geçiş oyunlarına engel olmamız mümkün değil. Modern futbol artık dinamizm ve atletizmin bir arada olmasını istiyor. 20dk. pres yapıp sonra sonuç alamayınca yorulan bir takım görmek istemiyorum açıkcası.

Etiketler: