2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 313 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1763108 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı Erman1903

ben elneni'yi erman'a göre daha fazla severim ama 8'de olmaz. josef-elneny çok güvenli bir orta saha olur. bizim gibi yaratıcı olması gereken bir takımı ise inanılmaz kısırlaştırır. atiba fazlasıyla yüksek ofansif oyun bilgisi olan bir adam. geçmişinde yıllarca hücuma dönük orta saha oynamışlığı var. teknik kapasitesi yeterli olmasa da doğru pozisyon alan, ceza sahasına doğru koşuları atmayı vs bilen bir adam. (ki bence fiziksel defektlerin başlaması, ayakların yetersizliği vs derken o da rolünü yarım yamalak yapıyor.) elneny böyle ofansif aksiyonları bilen bir oyuncu değil, oldukça da dar alanda oynama eğilimi vardır. bu rolde iş görebileceğini düşünemedim. zaten 6 olarak da başka bir oyunun oyuncusu, josef'in muadili bile sayılmaz.

İki tane defansı iyi olup hücum katkısı da veren dinamik 8 numara ile 6 numarada olabilir El-Neny ama kolay bulunmuyor öyleleri. Yüksek bütçeli, topa sahip olarak oynayan kadrolarda bulundurulabilecek bir futbolcu olarak görüyorum ben kendisini.

Çevrimdışı celiker1

İsteyeceği para şartlarımıza uyarsa bizim eski stoper Marcelo Guedes ile 1+1 imzalarım ben olsam.Atiba gibi kendine iyi bakan,aile düzeni olan bir oyuncu.2 sene daha verim alinabilir
Hayatta Beşiktaş

Çevrimdışı MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı mrred

Kanada kökenli futbolculara daha bir alıcı gözüyle bakmak lazım.

Takım oyuncusu oluyorlar. Net
The great gig in the sky

Çevrimdışı Umutcan Kaya

örnek; davies (atiba önermişti)
Sadece Beşiktaş

Çevrimdışı tuncaboylu

Sadece Kanada değil, Kuzey Avrupa ülkelerinden gelen oyuncular da öyle. Sverisson, Ronny Johnsen mesela, ne güzel çıkmışlardı.

Fiyatları da görece ucuz olmasına rağmen pek yönelmiyoruz nedense, herhalde çalıştığımız menajerlerin irtibatı yok oralarla.

Çevrimdışı worns

https://www.transfermarkt.com.tr/mark-anthony-kaye/profil/spieler/343553

sözleşmesi yıl sonunda biten böyle bi arkadaş var. atibadan detaylı rapor istesinler :)

Çevrimdışı Erman1903

https://www.transfermarkt.com.tr/mark-anthony-kaye/profil/spieler/343553

sözleşmesi yıl sonunda biten böyle bi arkadaş var. atibadan detaylı rapor istesinler :)

Ben o oyuncuyu 2019 Aralık'da izleyip paylaşmıştım burada, 1,5M civarıydı değeri o zamanlar. Atiba tarzı defansif orta saha jokeri stilinde bir futbolcu. Destek 8 numarası, 3. bölge pasları iyi ve skor katkısı yapabiliyor.
[ Son Düzenleme: 07 Mart 2021, 19:56:51 Erman1903 ]

Çevrimdışı worns

Ben o oyuncuyu 2019 Aralık'da izleyip paylaşmıştım burada, 1,5M civarıydı değeri o zamanlar. Atiba tarzı defansif orta saha jokeri stilinde bir futbolcu. Destek 8 numarası, 3. bölge pasları iyi ve skor katkısı yapabiliyor.

biraz baktım beğendim. hem fiziksel olarak bizim yapıya uyacak bir oyuncu hem de teknik açıdan epey temiz bir adama benziyor. mls temposunun düşüklüğü nedeniyle alışmakta bir süre zorlanabilir ama gerekli tüm yetenek setleri var gibi. atiba da mentörlük yapar. seneye merkez orta saha için şapkadan tavşan çıkarmamız lazım. havuzdaki tiplerle olmaz. bir hatta iki oyuncu gerekecek.

Çevrimdışı Erman1903

biraz baktım beğendim. hem fiziksel olarak bizim yapıya uyacak bir oyuncu hem de teknik açıdan epey temiz bir adama benziyor. mls temposunun düşüklüğü nedeniyle alışmakta bir süre zorlanabilir ama gerekli tüm yetenek setleri var gibi. atiba da mentörlük yapar. seneye merkez orta saha için şapkadan tavşan çıkarmamız lazım. havuzdaki tiplerle olmaz. bir hatta iki oyuncu gerekecek.

Anthony Kaye hibrit bir futbolcu, çok iyi bir 6 numara ya da ekstra yetenekleri olan bir 8 denmez lakin birçok şeyi yapabiliyor olması ve handikaplarının azlığı onu iyi bir takım oyuncusu yapıyor. Çalışma hacmi iyi, toplam defansif - ofansif aksiyonu ve pas becerisi yerinde. Hava toplarında yok değil vb. Görünüşte mütevazi ve çok kabiliyetli gibi durmasa da doğru işleri yapan, takım arkadaşlarını destekleyen bir oyuncu. Az hatayla oynuyor-Atiba'ya benzer yönleri var. Çeviklik biraz ortalama ama top tekniği olduğu için yapabilirliği bulunuyor.

Zaten ilgimi çeken bir futbolcuydu, ülkesi ve tarzı itibariyle bizim takımda faydalı olabilir diye düşünüyorum. Değerinin artması, ülkesinin zengin takımında görev yapmasıyla da ileride pazarlanmaya uygun. Dorukhan ile imzalanmayacağını farz edersek problem bizim bu tarz bir oyuncuyu yazın transfer etmemizin gerekliliği. Mensah yerine de +1 ofansif merkez oyuncusu ihtiyacı duymamız muhtemel. Yazın Salih Uçan+yabancı Omf kışın da sezon sonu Atiba yerine koymak üzere Kaye olarak planlasak hiç fena olmaz lakin biraz geniş bir plan, bu sayıda merkez oyuncusu transferi yapmayız bu yüzden Kaye herhalde başka bir takıma gider.

Çevrimdışı levitate

Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı mrred

Tuzlaspor U 19 takımından Berke Demircan için girişimlere başlamışız
The great gig in the sky

Çevrimdışı Çağrı Öz

Çevrimdışı celiker1

Beşiktaş en iyi transferini yaptı. Türkiyenin sayılı scoutlarından Dehan Öğetbil hoca yuvasına geri döndü. 👏👏👏

Dehan hoca Beşiktaş'ın şef scout pozisyonunda görev alacak. Kendisi geçen sezon Beşiktaş'ta yaşanan sorunlar nedeniyle devre dışı bırakılmıştı. Ali Koç bizzat kendisini ikna ederek evinde davet edip imza attırıp Fenerbahçe'ye kazandırmıştı.

Erdal Torunoğulları ile birlikte yeniden yapılanmada Beşiktaş'a geri getirildi. Ocak ayı için belki etkisini göremezsiniz, lâkin uzun vadede neler yapabildiğini herkes görecektir.

Programı izleyince arastırdım kim diye.Daha önce ŞAFAK MALATYA paylaşmış bunları twitırda. :super:

[ Son Düzenleme: 16 Mart 2021, 10:46:29 celiker1 ]
Hayatta Beşiktaş

Çevrimdışı Çağrı Öz

Beşiktaş en iyi transferini yaptı. Türkiyenin sayılı scoutlarından Dehan Öğetbil hoca yuvasına geri döndü. 👏👏👏

Dehan hoca Beşiktaş'ın şef scout pozisyonunda görev alacak. Kendisi geçen sezon Beşiktaş'ta yaşanan sorunlar nedeniyle devre dışı bırakılmıştı. Ali Koç bizzat kendisini ikna ederek evinde davet edip imza attırıp Fenerbahçe'ye kazandırmıştı.

Erdal Torunoğulları ile birlikte yeniden yapılanmada Beşiktaş'a geri getirildi. Ocak ayı için belki etkisini göremezsiniz, lâkin uzun vadede neler yapabildiğini herkes görecektir.

Programı izleyince arastırdım kim diye.Daha önce ŞAFAK MALATYA paylaşmış bunları twitırda. :super:

Bundan sonra çok daha fazla iş yapar. Genel olarak ortak bir akıl seziliyor zaten ancak bundan sonra daha fazla sorumluluk alır bu şahıs.

Çevrimdışı tuncaboylu

Beşiktaş en iyi transferini yaptı. Türkiyenin sayılı scoutlarından Dehan Öğetbil hoca yuvasına geri döndü.

Transfer iyi çıkınca, herkes paye almak için depar atar, kötü çıkarsa sorumlu bulamazsın.

Eskiden de Ali Naibi için benzer şeyler yazılıyordu.

Rosier faydalı oldu, doğru. Ama sözleşmesinde satın alma, hatta 2. sene kiralama opsiyonu bile olmaması hatalı.

Çevrimdışı Erman1903

Transfer iyi çıkınca, herkes paye almak için depar atar, kötü çıkarsa sorumlu bulamazsın.

Eskiden de Ali Naibi için benzer şeyler yazılıyordu.

Rosier faydalı oldu, doğru. Ama sözleşmesinde satın alma, hatta 2. sene kiralama opsiyonu bile olmaması hatalı.

Eğitim yok, herhangi bir kulübe kazandırmış olduğu bilinen bir yetenek yok, kendisi hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor. Oyuncu iyi performans verince 4. Şahıslar ağzından güzellemeler öne çıkma çabaları.

Şafak Malatya'nın yanında scout-hocam vb dediği bir adam var beraber yayın yapıyorlar. Oyuncular hakkında bariz bir şekilde bilgi sahibi değil ve insanları yanlış yönlendirme konusunda üstüne biri yok.

Eğer bu Dehan adlı şahıs oyuncunun son senelerini izlediyse ve bu yorumu yaptıysa scouting ile ilgili hiçbir şey bilmiyor demektir. Gönül'ün 1/3'ü kadar hücum performansı vardı.

Rosier'in son dönemlerinde gözüken tek şey bir kabiliyeti olup onu kullanamadığı, iyi bir savunma performansı verdiği-biz de bunları yazdık zaten. Hee bir de iyi FM profili yapmışlar adama, bu Dehan adlı kişinin de iyi bir FM scoutu olduğu söyleniyor.

Koç evine davet etmiş falan... Fener'in scouting transferi gibi gözüken oyunculardan Pelkas'ı bizim maçta izlediler, Szalai Gs forumundan çalınma, Osayi'nin de kontratı bitiyordu.

Bizimkiler Rosier'i o kadar iyi tanıyorlarmış ki kulübü alın bu oyuncuyu diye dört dönmesine ve ucuza bırakmasına rağmen son güne kadar beklemişler-sağ bekte Lens falan oynamış 300Bin Euroluk adam orada bekliyorken.

Çevrimdışı MUSTAFA_

Eğitim yok, herhangi bir kulübe kazandırmış olduğu bilinen bir yetenek yok, kendisi hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor. Oyuncu iyi performans verince 4. Şahıslar ağzından güzellemeler öne çıkma çabaları.

Şafak Malatya'nın yanında scout-hocam vb dediği bir adam var beraber yayın yapıyorlar. Oyuncular hakkında bariz bir şekilde bilgi sahibi değil ve insanları yanlış yönlendirme konusunda üstüne biri yok.

Eğer bu Dehan adlı şahıs oyuncunun son senelerini izlediyse ve bu yorumu yaptıysa scouting ile ilgili hiçbir şey bilmiyor demektir. Gönül'ün 1/3'ü kadar hücum performansı vardı.

Rosier'in son dönemlerinde gözüken tek şey bir kabiliyeti olup onu kullanamadığı, iyi bir savunma performansı verdiği-biz de bunları yazdık zaten. Hee bir de iyi FM profili yapmışlar adama, bu Dehan adlı kişinin de iyi bir FM scoutu olduğu söyleniyor.

Koç evine davet etmiş falan... Fener'in scouting transferi gibi gözüken oyunculardan Pelkas'ı bizim maçta izlediler, Szalai Gs forumundan çalınma, Osayi'nin de kontratı bitiyordu.

Bizimkiler Rosier'i o kadar iyi tanıyorlarmış ki kulübü alın bu oyuncuyu diye dört dönmesine ve ucuza bırakmasına rağmen son güne kadar beklemişler-sağ bekte Lens falan oynamış 300Bin Euroluk adam orada bekliyorken.
Transferi takip etmeyenler sosyal medyada birilerinin ağzına bakıp fikir üretiyorlar. Sezon başında Rosier ve Yedlin arasında kalındığı ve Yedlin için olumsuz dönülünce Rosier'in maaşının bir kısmını ödemek için beklediğimizi çoğu arkadaş bilmiyor herhalde. Rosier son sıra tercihimizdi. Gelmesinin tek nedeni de maliyetinin uygun olması. Yöneticilerin şansı yaver gitti diye daha adı duyurulmamış scoutlara bu transferden pay çıkarmak da ancak Şafak Malatya gibi dediği 3 şeyden ikisi yalan birisi şüpheli olan sosyal medya gazmanlarına yakışır. Şafak Malatya geçmişte yazdıkları çabuk unutuluyor. İşine gelince Beşiktaş'ı haksız eleştirmekten çekinmeyen birsidir. Bazı arkadaşlar bu sosyal medyadaki tiplere çok güveniyorlar. Sonra canları sıkılabilir, benden uyarması  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Transferi takip etmeyenler sosyal medyada birilerinin ağzına bakıp fikir üretiyorlar. Sezon başında Rosier ve Yedlin arasında kalındığı ve Yedlin için olumsuz dönülünce Rosier'in maaşının bir kısmını ödemek için beklediğimizi çoğu arkadaş bilmiyor herhalde. Rosier son sıra tercihimizdi. Gelmesinin tek nedeni de maliyetinin uygun olması. Yöneticilerin şansı yaver gitti diye daha adı duyurulmamış scoutlara bu transferden pay çıkarmak da ancak Şafak Malatya gibi dediği 3 şeyden ikisi yalan birisi şüpheli olan sosyal medya gazmanlarına yakışır. Şafak Malatya geçmişte yazdıkları çabuk unutuluyor. İşine gelince Beşiktaş'ı haksız eleştirmekten çekinmeyen birsidir. Bazı arkadaşlar bu sosyal medyadaki tiplere çok güveniyorlar. Sonra canları sıkılabilir, benden uyarması  :tabe:

Yahu hiç olur mu değerli hocamız Dehan bilmemkim'in bulduğu adam o. Geleceğimiz emin ellerde, hatta 'yeni transferler' Necip Zanetti ve Cyle Lukaku'yu da o buldu.

Baştan aşağıya ilgilendiğimiz tüm futbolcuları incelesinler biri de iyi performans veriyorsa terbiyesizim. Alayı nal topluyor, keramet oyuncularda değil hocada insanlar bunu anlamak istemiyor.
[ Son Düzenleme: 16 Mart 2021, 18:22:31 Erman1903 ]

Çevrimdışı MUSTAFA_

Yahu hiç olur mu değerli hocamız Dehan bilmemkim'in bulduğu adam o. Geleceğimiz emin ellerde, hatta 'yeni transferler' Necip Zanetti ve Cyle Lukaku'yu da o buldu.

Baştan aşağıya ilgilendiğimiz tüm futbolcuları incelesinler biri de iyi performans veriyorsa terbiyesizim. Alayı nal topluyor, keramet oyuncularda değil hocada insanlar bunu anlamak istemiyor.
Sezon sonuna kadar Sergen konusunda emin olamayacağım ama şu an buralardaysak onun sayesinde. Ancak sonunu getirmesi ve kariyerindeki ilk kilometre taşını tamamlaması lazım. O zamana kadar çoğu kişi saygı duymayacak. Saygı istenmez, kazanılır  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Sezon sonuna kadar Sergen konusunda emin olamayacağım ama şu an buralardaysak onun sayesinde. Ancak sonunu getirmesi ve kariyerindeki ilk kilometre taşını tamamlaması lazım. O zamana kadar çoğu kişi saygı duymayacak. Saygı istenmez, kazanılır  :tabe:

Avcı döneminden beri her hastalığın zıddı ile tedavi edilmesi gerektiğini ve ilacın Sergen olduğunu söylüyorum bu yüzden eminim doğru tercih olduğundan ama kendisini geliştirmeye devam etmesi lazım. Adamlardan verim alıyor olması yaptığımız veya yapmadığımız her şeyi doğru kılmıyor. Baktığın oyuncuların birisi bile iyi performans vermiyor şu an, senin aldıklarında farklı değildi hatta bazıları onlardan düşük oynuyordu. Aldıklarının uzay adamlar olmadığını ve iyinin iyisi olduğunu bilmen + tercih konusunda daha dikkatli olman gerekiyor, çok uzağa gitmeye gerek yok Fener'in iki santraforu ile ilgileniyorduk bunlar bize gelse oradaki kadar berbat oynamazlardı belki ama Samatta mesela santrafor Mensah'ı etkisi de yapabilirdi.

Denk gelen bir çok şey var iyi-kötü yönlerini alacaksın insanların saygı duyması bir yere kadar, yaradan yanında olacak. Doğru neyse onu yapacaksın, gerçeği duyunca sırtını dönüp gitmeyeceksin. Ben oldum diye bir şey yok daha doğru ve iyinin peşinde gitmek var iki günü aynı olanı Allah sevmezmiş. Diğerlerinden daha iyi yaptık bazı şeyleri O'da lütfetti buralara kadar geldik yoksa 2 sayfa makaralık olayımız da vardır. Bundan sonra sonuç iyi olur kötü olur bizi daha düzgün-planlı iş yapmaktan alıkoyacak bir şey yok. Hoca oyunculardan iyi verim alıyor ama bununla fazla hava atmaya gerek yok kullanmasını bileceksin kimi durumda dezavantaj da olur, öyle diye bir hamle yaparsın bu sefer tutmaz vb canın yanar.

Çevrimiçi goktasoktay

Yok Mustafa, emin ol bence. Sezon başında ben de eleştiriyordum ama elindeki şu futbolcu topluluğuna önce takım ruhu enjekte etti. Sonra da oyununu şekillendirdi. Eksikleri mutlaka var, hata da yapıyor ama totalde yaptıklarıyla hepsini tolere edebiliyor. Her ne kadar Necmi abi şampiyon olursak Sergen “hoca” diyeceğim dese de .

Sergenin karakter koyması, yaptığı dik çıkışlar, özgüveni.. maşallah diyelim. İnşallah uzun yıllar takımın başında büyük başarılara imza atar..

Çevrimdışı MUSTAFA_

Yok Mustafa, emin ol bence. Sezon başında ben de eleştiriyordum ama elindeki şu futbolcu topluluğuna önce takım ruhu enjekte etti. Sonra da oyununu şekillendirdi. Eksikleri mutlaka var, hata da yapıyor ama totalde yaptıklarıyla hepsini tolere edebiliyor. Her ne kadar Necmi abi şampiyon olursak Sergen “hoca” diyeceğim dese de .

Sergenin karakter koyması, yaptığı dik çıkışlar, özgüveni.. maşallah diyelim. İnşallah uzun yıllar takımın başında büyük başarılara imza atar..
Şimdiye kadar sonunu getirmemesi ile eleştirildi. Bu eleştirilere cevap vermesi lazım. Ayrıca Şenol Güneş eleştirildiği gibi o da eleştiriliyor. Şampiyon olunca bu eleştirilerin çoğu bitecek. Yoksa benim için şu an bulunduğumuz konumun temel sebebi Sergen  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Eray_Steiermark

Komisyoncu Sergen bakalim sezon sonu hocaliga terfi edebilecek mi :D