Forma ve Ürün Tasarımları
Forma ve Ürün Tasarımları

Beşiktaş Forum|Forma ve Ürün Tasarımları Arkadaşlar yaptığım formaları bir başlık altında paylaşmak istedim. Sizin de yaptıklarınız varsa atarsanız ve tasarımlarla ilgili

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Forma ve Ürün Tasarımları  [Okunma sayısı 365201 defa] Forma ve Ürün Tasarımları

Çevrimdışı Deniz

Biraz bekleyecen şimdi mavi ekranı yakalamam lazım
Okula gidecem çabuk yakala  :icool:
"Beşiktaş için birşey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!"-Süleyman Seba

Çevrimdışı ALI RIZA

Bilgisayar normal düzeninde başlangıcı yapıyor herhangi bir ses yok ilk gelen siyah ekran üzerinde beyaz lenovo yazısı var o ekranda normalde 3-4 sn kalıp açılıyordu bilgisayar ama şimdi yaklaşık 5 dk bekleyip mavi ekranda bilgisayar bir hatayla karşılaştı hata verileri toplanıyor bilgisayar yeniden baslatilacak deyip resetliyor kendini bu sürekli böyle devam ediyor.
İyi de @Abdullah efendi ekran kartı yanarsa yada böyle düşün yanan birsey çalışır mı ?
Ekran kartı ne işe yapar : 1. si ekran kartı output çıkışıdır yani input üzerinden (Kullanıcı üzerinden) anakart işlemci yorumlayan girişi output olarak ekrana yansıtır yansıtılan ekran monitöre çıktı olarak verir...!
Şimdi senin ekran kartın yanarsa hiçbir put vermez  :kop:
@Deniz @Altuğ @Erdinc @Necmi abi

Pc yeniden başlat ve f6 veya f8 üzerinden güvenli modda çalıştır (Safe mode) olmadı F10 F12 üzerinden boot menü bak HDD first yap olmadı recovery yap...!  :ok: :ok:

Ekran kartı yanmış derse inanma  :bandit:

Çevrimdışı Abdullah

İyi de @Abdullah efendi ekran kartı yanarsa yada böyle düşün yanan birsey çalışır mı ?
Ekran kartı ne işe yapar : 1. si ekran kartı output çıkışıdır yani input üzerinden (Kullanıcı üzerinden) anakart işlemci yorumlayan girişi output olarak ekrana yansıtır yansıtılan ekran monitöre çıktı olarak verir...!
Şimdi senin ekran kartın yanarsa hiçbir put vermez  :kop:
@Deniz @Altuğ @Erdinc @Necmi abi

Pc yeniden başlat ve f6 veya f8 üzerinden güvenli modda çalıştır (Safe mode) olmadı F10 F12 üzerinden boot menü bak HDD first yap olmadı recovery yap...!  :ok: :ok:

Ekran kartı yanmış derse inanma  :bandit:
Bence de yanmadı zaten o bilgiyi bir mühendis adayından aldım :D bilgisayara format attığımda düzelecek muhtemelen ama önce yedekleme yapmam lazım bunun için servise gidecem haftaya

Çevrimiçi Necmi

Bilgisayar normal düzeninde başlangıcı yapıyor herhangi bir ses yok ilk gelen siyah ekran üzerinde beyaz lenovo yazısı var o ekranda normalde 3-4 sn kalıp açılıyordu bilgisayar ama şimdi yaklaşık 5 dk bekleyip mavi ekranda bilgisayar bir hatayla karşılaştı hata verileri toplanıyor bilgisayar yeniden baslatilacak deyip resetliyor kendini bu sürekli böyle devam ediyor.
Format at düzelir :upto:

Çevrimdışı ALI RIZA

Bence de yanmadı zaten o bilgiyi bir mühendis adayından aldım :D bilgisayara format attığımda düzelecek muhtemelen ama önce yedekleme yapmam lazım bunun için servise gidecem haftaya
Yedekleme için format cd - DVD yok mu ?  harici HDD varsa oraya alabilirsin ama neyse detay vermeyem kafan karışmasın  :kop: :kop:

Çevrimdışı ALI RIZA

Mavi ekrandaki kodu söyle sana bozuk olan parçayı söyleyim (bu ne la böyle bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim gibi oldu  :kop: :kop:)
HA al buradan yak @Abdullah ne diyor bu kaçak elektirikçi  :kop: :kop:

Çevrimdışı ALI RIZA

Al dediğim gibi Boot menü girmen lazım Boot ayarını yapman lazım
Bunu uygula düzelir...! @Abdullah

Çevrimdışı Abdullah

Yedekleme için format cd - DVD yok mu ?  harici HDD varsa oraya alabilirsin ama neyse detay vermeyem kafan karışmasın  :kop: :kop:
Açılmıyor arkadaş nasıl yedekleyecem bilmiyorum açmadan

Çevrimdışı ALI RIZA

Format atma boş boş @Necmi abi kestirip atıyor hemen...!
Yukarda verdiğim video uygula senin sorunun aynı...! @Abdullah
buraya neden yazıyoruz teknoloji alanında bilgisayar sorunları denen yer var...!  :akuma: :akuma:

Çevrimdışı Abdullah

Al dediğim gibi Boot menü girmen lazım Boot ayarını yapman lazım
Bunu uygula düzelir...! @Abdullah

Izledim bunu da çok anlamadım.  Şimdi dersim var akşam geldiğimde ugrasalim

Çevrimdışı Abdullah

Format atma boş boş @Necmi abi kestirip atıyor hemen...!
Yukarda verdiğim video uygula senin sorunun aynı...! @Abdullah
buraya neden yazıyoruz teknoloji alanında bilgisayar sorunları denen yer var...!  :akuma: :akuma:
Artist burayı da bi temizlersen ellerinden öper

Çevrimdışı ALI RIZA

Izledim bunu da çok anlamadım.  Şimdi dersim var akşam geldiğimde ugrasalim
anlayacak bişe yok f6 dan boot menü gireceksin Boot ayarından HDD sececeksin f10 save deyip pc yeniden başlayıp açılacak...!
Format vs durum değildir umarım...! @Deniz efendi bak kod söyle diyor Ex7236520092 yorumla bakalım ne çıkacak  :alala: :alala:

Çevrimdışı Abdullah

anlayacak bişe yok f6 dan boot menü gireceksin Boot ayarından HDD sececeksin f10 save deyip pc yeniden başlayıp açılacak...!
Format vs durum değildir umarım...! @Deniz efendi bak kod söyle diyor Ex7236520092 yorumla bakalım ne çıkacak  :alala: :alala:
Boot menüsüne girince bu ekran geliyor napıyım

Çevrimdışı ALI RIZA

Boot menüsüne girince bu ekran geliyor napıyım

Boot  gireceksin ADVANCE menü altında ACHI Disayıl ise enaybıl yap...! Video izlesene ona göre yapar mısın abdullağ  :steamed:
[ Son Düzenleme: 04 Mayıs 2015, 14:33:45 ALI RIZA ]

Çevrimdışı Abdullah

Boot device gireceksin...! Video izlesene ona göre yapar mısın abdullağ  :steamed:
O videoda güvenli moda giriyor ben giremiyorum Windows 8e lanet olsun ya

Çevrimdışı ALI RIZA

O videoda güvenli moda giriyor ben giremiyorum Windows 8e lanet olsun ya
nasıl giremiyorsun bilgisayarı çalıştır ESC bas secenek gelmese direk kapatma düğmesinden kapat secenekler gelir...!

Çevrimdışı Abdullah

nasıl giremiyorsun bilgisayarı çalıştır ESC bas secenek gelmese direk kapatma düğmesinden kapat secenekler gelir...!
Olmuyor

Çevrimdışı yigitcan1903

@Abdullah Forma yoksa konuyu yavaşça terk ediyorsun  :bandit:

Çevrimdışı Abdullah

@Abdullah Forma yoksa konuyu yavaşça terk ediyorsun  :bandit:
kimi nerden kovuyorsun ya

Çevrimdışı ALI RIZA

Olmuyor
Yaparsın Tosun f12 dene bilgisayarın markası nedir _? 2 elle bir iş beceremiyorsun  :ishock: :ishock:

Çevrimdışı Abdullah

Yaparsın Tosun f12 dene bilgisayarın markası nedir _? 2 elle bir iş beceremiyorsun  :ishock: :ishock:
Lenovo model Y500

Çevrimdışı ALI RIZA

Lenovo model Y500
https://support.lenovo.com/tr/tr/documents/ht076906
Değişik şekiller vardır Üst karekter tuşu shift tuşudur...!
F12 denersin açılırken sürekli f12 tuşuna bas F12 tuşu klavyede en üstte 1 den 12 olan tuştur

Çevrimdışı Abdullah

https://support.lenovo.com/tr/tr/documents/ht076906
Değişik şekiller vardır Üst karekter tuşu shift tuşudur...!
F12 denersin açılırken sürekli f12 tuşuna bas F12 tuşu klavyede en üstte 1 den 12 olan tuştur
Sabrimin sınırlarını zorlamazsak sevinirim
Shift ile birlikte mi f12 yoksa sadece f12mi