32.Hafta / Beşiktaş - Konyaspor
32.Hafta / Beşiktaş - Konyaspor

Beşiktaş Forum|32.Hafta / Beşiktaş - Konyaspor Skor : Beşiktaş - Konyaspor Tarih : 18.05.2015 Saat : 20:00 Stadyum : Torku Arena Hakem : Kamil Abitoğlu Yayın : Lig TV

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

32.Hafta / Beşiktaş - Konyaspor  [Okunma sayısı 111962 defa] 32.Hafta / Beşiktaş - Konyaspor

Çevrimiçi Necmi

@Necmi abi yüzeysel olarak bakarsak önceki dönem ve sonraki dönem borç farkına bakarsak

şuanki kurda 291 milyon türk lirası yapıyor

113 milyon dolar yapıyor

tabloda şişirilen noktalar var

kur artışındaki farkı düşersek 591 milyonu o zamanki kurla hesaplarsak %13 küsürlük kur farkını hesap ederek 265 milyon dolar yapıyor.

şuanki borcu o zamanki kurda hesaplarsak 438 milyon dolar yapıyor abi

ama bizi ilgilendiren şuanki kur.

kur farkı ıvırı zıvırı alırsak 253 milyon türk lirasıdır abi aradaki fark şuanki kurla 98 milyon dolardır.

yok abisi o zamanki borcu belli 591 M TL o zamanki kurda belli işin içine dolar ve tl hesabını karıştırırsan bir yere varamazsın o yüzden dedim o borç döviz borcudur o zamanki kurdan dövize çevirirsin ve hasabını bunun üzerinden yaparsın burda hesabın yanlışlığı bir çok şekilde geliyor o paranın kur farkından dolayı olan şişmesini söyledim ama birde bahsetmediğim o paranın yediği faiz yükü var yani bu yaptıkları hesabın elle tutulur bir yanı yok adil hesap olmamış ben haklılıklarını veya haksızlıklarını tartışmıyorum belkide dediklerinin haklı yanları vardır bilemem ben en basit haliyle bakıyorum bana hesap yanlış geliyor anlatmak istediğim bu yanlış hesapla doğru sonuç elde edemezsin bir sürü bu hesabı etkileyen dalgalanmalar olacaktır bunların hepsini dikkate almadan saçma sapan bir hesap yapıp nerde bu 378 M TL diyemezsin yani bu hesap iyi niyetli değil ben burda yönetimi savunmuyorum belki gerçekten açık vardır ama onun hesaplama yöntemi bu değil bu yazıyı okuyanlar daha doğrusu okumayıp son satırına bakanlar ki bu yazı ona hizmet ediyor anlayacakları tek şey birilerinin 378 M u yok etmiş olduğu yani tamamen yönlendirmeli art niyet dolu bir yazı yoksa Beşiktaş gibi bir kulübün 3 yılı üç satıra sığmaz aynı rakamları kullanarak bende bir hesap yaparım kalkar yönetimi alkışlarsın bu nasıl yanlışsa oda yanlış olur okuduğumuzu sorgulayalım adaletli bakalım  @Ersan

Çevrimdışı Ersan

yok abisi o zamanki borcu belli 591 M TL o zamanki kurda belli işin içine dolar ve tl hesabını karıştırırsan bir yere varamazsın o yüzden dedim o borç döviz borcudur o zamanki kurdan dövize çevirirsin ve hasabını bunun üzerinden yaparsın burda hesabın yanlışlığı bir çok şekilde geliyor o paranın kur farkından dolayı olan şişmesini söyledim ama birde bahsetmediğim o paranın yediği faiz yükü var yani bu yaptıkları hesabın elle tutulur bir yanı yok adil hesap olmamış ben haklılıklarını veya haksızlıklarını tartışmıyorum belkide dediklerinin haklı yanları vardır bilemem ben en basit haliyle bakıyorum bana hesap yanlış geliyor anlatmak istediğim bu yanlış hesapla doğru sonuç elde edemezsin bir sürü bu hesabı etkileyen dalgalanmalar olacaktır bunların hepsini dikkate almadan saçma sapan bir hesap yapıp nerde bu 378 M TL diyemezsin yani bu hesap iyi niyetli değil ben burda yönetimi savunmuyorum belki gerçekten açık vardır ama onun hesaplama yöntemi bu değil bu yazıyı okuyanlar daha doğrusu okumayıp son satırına bakanlar ki bu yazı ona hizmet ediyor anlayacakları tek şey birilerinin 378 M u yok etmiş olduğu yani tamamen yönlendirmeli art niyet dolu bir yazı yoksa Beşiktaş gibi bir kulübün 3 yılı üç satıra sığmaz aynı rakamları kullanarak bende bir hesap yaparım kalkar yönetimi alkışlarsın bu nasıl yanlışsa oda yanlış olur okuduğumuzu sorgulayalım adaletli bakalım  @Ersan

@Necmi abi detaylı bilmem ama tablolar sitemizde yüklü açıklanmış rakamlar belli kendi bildiğimce çünkü onlarda bakkal hesabı tarzı girmişler bende hesapladım 378 değil, 253 milyon lira çıktı aradaki fark benim hesabıma göre. herneyse doğru rakam bu da değil zaten abi. iş mali konulara geldiğinde benim canımı sıkan noktalar farklı abi. onlar mesala daha da yüzeysel geçmişler. işte borsadan gelen para, sponsorluktan gelen para vodafone dan, loca ve kombine satışından gelen parayı stada giriş olarak hesap etmişler. integralden gelen para, kartal yuvalarından gelen para, da harcanmış durumda. integralin sözleşme tutarı çok rahat basketbol şubesi giderlerini karşılayacakken basketbolda da borçlandık. kartal yuvaları da gelen para direkt kullanıldığından o tarafında aşırı borçlandırdık. elimizde çok az hisse kaldı. borcun erimesi kritik seviyelerin altına inmesi için işler orta ölçekli iyi giderse 6-7 sene gerekli. kötü giderse 10 küsür sene. borçlar kritik seviyenin altına indiğinde hisse senedi değerimiz artacak ve bir kısmını toplayıp tekrar kulübe kazandırmak büyük sıkıntı olacak. stad da loca gelirleri 3 yıllık kullanıldı. vodafone dan gelecek para+maç günü gelirleri+kombine gelirleri+kiralama gelirleri+ reklam alanı gelirleri+ ben pek ihtimal vermesem de vodafone anlaşmasının detaylarını bilmiyorum. eğer o anlaşmada tribünlere sponsor bulunmasını engelleyici bir madde yoksa tribün adı sponsor gelirleri var. loca gelirleri dışında. işler yolunda giderse stadın getireceği tutar ve kötü senaryoda getireceği tutar belirlenmiş açıklanmış zaten. sadece bu rakamın içinde 3 sene için loca gelirleri yok. ama o paradanın çoğuda bu dönem borçlarına gidecek. şöyle söyleyebilirim özetle stad açıldıktan sonra görev süreleri bitene kadar kendi dönemlerinde yapılmış olan borcu yani bu 3 senede olan borcu stad açıldıktan sonra kalan 3 senelik görev süreleri boyunca kapatabilirler. ondan sonra geçmiş dönemi ödemeye başlar stad. stad doğru planlama ile 10 yılda borcu iyi seviyelere indirir. ama en büyük gider kalemimiz futbol takımı. futbol takımının kendini döndürmesi gerekiyor. şampiyon olup kupalar kazanıp avrupada boy gösterip oyuncu parlatıp satıp kendini döndürmesi gerekiyor. yoksa stad, kartal yuvaları diğer birimler üç sene sonra kendini döndürür hale gelecek. fakat sportif başarı gelmediği her sene bu 10 yıla+2 yıl ekler. hemen hemen hesaplarıma göre ve tablolara baktığımda aradaki farkın nereye gittiğini hesaplayabiliyorum. aradaki faizi falan da koyuyorum. bir miktar kalıyor o rakamın nereye gittiğini bir türlü oturtamıyorum.

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
Bazıları Kupalara, Bazıları Şampiyonluğa, Bizim Bu Büyük Aşkımız Sadece BEŞİKTAŞ'IMIZA

Çevrimdışı Burak Akay

Maça Gelmeyen arkadaşlarıma abilerime hak verdim gerçekten rezaletti toplasan 3 bın taraftardık stadda golü yiyene kadar sesismiz kısılana kadar destek verdik ama golden sonra özellikle çarşı ankara tarafı yönetimi istifaya davet etti Çebi bu duruma çok bozuldu işin bir diğer yanı kımse parasında değil belki ama 90 lira verip maça gidiyorsun 90 dakika değil 9 dakika iyi futbol izlemek istedik sadece onu bile beceremediler ayrıca üzerimde bir tek forma vardı maç sonu gökgürültülü yağmurla birlikte sırılsıklam olduk taa mamak'dan gelen 3 tane çocuk vardı yanımda ankara'nın bir ucu bana abi bunun içinmi geldik buraya dediler cevap veremedim Ayrıca konya'yıda taraftarını yazalım bi kenara stadda yapmadıkları pislik Beşiktaşıma etmedikleri küfür kalmadı ama çevik kuvvet önlerine bile gitmedi biz yaptıgımızda hemen susturulduk klasik olucak ama bu taraftar bunu haketmiyor yönetimde suçlu olabilir onu bilemem ama asıl suçlu futbolcudur bu kadar ruhsuz oynamaya hakları yok dün staddan 11 kişi indirip giydirin o formaları daha iyi oynarlardı yazık ki ne yazık
İyi Günde Kötü Günde

Çevrimiçi murat

sakin kafayla değerlendirme yapacak olursam ; takımı gençleştirdik.bir kaç takviye ve sınıf atlatacak bir td ile seneye değil önümüzeki 10 seneye umutla bakıyorum.umutsuzluğa sevkeden tek şey federasyon ,siyasiler ve onların maşaları hakemler.buradan genç arkadaşlarımıza sesleniyorum yapabileceğineze inanıyorsanız hakem olmak için uğraşın.

Etiketler: