Beşiktaş Futbol Takımı 2022/23 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2022/23 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2022/23 Sezonu Beşiktaş'ın 2022/23 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 24 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2022/23 Sezonu  [Okunma sayısı 187134 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2022/23 Sezonu

Çevrimiçi Samet Demir

umudumuz kırıldı kim ne derse desin şu gün itibari ile haydi Şenol Güneş beğenmiyorsunuz Lucescu getirelim bu pespaye düzenle bak bakalım nasıl başa çıkıyor takımın net bir lidere ihtiyacı var bu lider yönetimde yok ; josef sakat takım içinde yok hocayı saymıyorum bile net lider bir hoca gerek
Umudun yoktu ki

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi Samet Demir

niye samet muleka var delibaş var mesele raşit çıkması değil adam tüm top yapan adamları çıkarttı bir anda motor freni yaptırdı takıma adeta.Bu resmen yaslan demektir raşit çıkar muleka koy aynen devam et kevin muleka 2 sprinter arapla oyna bak bakalım top yekün gelebiliyor mu alanya.İşin kötüsü adamların pozisyonu yok çok çekildiğin için karambolllerden gol yiyorsun hiç kusura bakma bunun savunulacak tarafı yok.beğenmediğn Şenol Güneş benfica maçının2. yarısına cenk sokup devam etti 3-0 dan beraberliğe geldi takım büyük takım mantelitesi budur.
İşin korkunç tarafı sen bu manteliteyi kaybetmeye başladın bunun yıkımı çok kötü olur
Yav abi geçen hafta maçta muleka dan kanat olmaz Nkoudou oynamalı diyordunuz. Şimdi kanat için muleka var yazmışsın.

Muleka forvet oyuncusu. Bizde güvenebileceğimiz 2 tane kanat oyuncusu var Ghezzal ve Nkodou. Bu tartışmaya kapalı bir konu. 2 dedim ama Nkodou'nun sakatlık muhabbeti yüzünden 1.5 diyorum. Yani 2 transfer şart.

Sağ stoper yok. Sağ bek yedeği yok. 4 lü sisteme göre montero fazlalık. Kartal kayra yetersiz. Salih ve gedsona aynı anda birşey olsa necibe kalacağız yine.

Rotasyonumuz sıkıntılı değil. Yok.

Alanya maçı özeline yazmadım bu durumu ayrıca.

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi Samet Demir

Ismael Hoca kaç kurtar bu bataklıkdan kendini. Biz Şenolu getirip birşeyler deneyeceğiz.

Çevrimdışı BlackEagle16

Valerien’e guveniyorum, ama yonetime guvenmiyorum. Onlarin beceriksizliginin kurbani Valerien olursa hocayi bosuna yemis oluruz. Takim uzun yillardir bu fizik kalitede degildi, hep takimin zayif fizik kalitesinden dem vuruyorduk. Burda Valerien’in parmagi var.

Yonetim isini yapip, Besiktas seviyesine yakisan futbolcular alirsa, Valerien bu takimi bu ligde sampiyonluga kadar tasir.
Bahsettiğiniz fizik kaliteyi rakamsal olarak bana izah edebilirmisiniz? Merak ediyorum verileride ne değişmiş ?
Burası Beşiktaş burada imzalar kalplere atılır...

Çevrimdışı BlackEagle16

Ismael Hoca kaç kurtar bu bataklıkdan kendini. Biz Şenolu getirip birşeyler deneyeceğiz.

Bataklık ? Hadi ordan ! İsmael hayatında böyle yüksek çıtada takım mı çalıştırmış ???

Çevrimdışı BlackEagle16

Hocayı bende çok beğeniyordum hep savunuyordum ama Alanya maçının ikinci yarısında gördümkü her ne kadar Çalışkan’da olsa her ne kadar disiplinlide olsa hoca potansiyelini kalibresini bilmediği yada ERİŞEMEYECEĞi klüpte görev yapıyor.

Çevrimdışı BlackEagle16

Yönetemeyenlere yorum yapmıyorum bile !!!

Çevrimiçi Samet Demir

Bataklık ? Hadi ordan ! İsmael hayatında böyle yüksek çıtada takım mı çalıştırmış ???
Adam futbolculuk kariyerinde bile Alanya maçında yaşadıklarını yaşamamıştır. Yönetimi bir taraftan, taraftarı bir taraftan, basın ve sosyal medya trolleri bir taraftan. Super ligde hoca olmak çok zor.

[ Son Düzenleme: 16 Ağustos 2022, 17:44:19 Samet Demir ]

Çevrimdışı aunt minnie

Valerien’e guveniyorum, ama yonetime guvenmiyorum. Onlarin beceriksizliginin kurbani Valerien olursa hocayi bosuna yemis oluruz. Takim uzun yillardir bu fizik kalitede degildi, hep takimin zayif fizik kalitesinden dem vuruyorduk. Burda Valerien’in parmagi var.

Yonetim isini yapip, Besiktas seviyesine yakisan futbolcular alirsa, Valerien bu takimi bu ligde sampiyonluga kadar tasir.
Problem zaten adamı futbola tamamen fizik-kondisyon açısından bakması değil mi?

Türkiye gibi ağır top oynanan liglerde oyuncu kurucu olmadan maç kazanamıyorsun.VI ancak kuzey avrupa liglerinde başarılı olur.Bu lig için çok ters bir futbol anlayışı var.

Çevrimdışı Talisca1903

Yav abi geçen hafta maçta muleka dan kanat olmaz Nkoudou oynamalı diyordunuz. Şimdi kanat için muleka var yazmışsın.

Muleka forvet oyuncusu. Bizde güvenebileceğimiz 2 tane kanat oyuncusu var Ghezzal ve Nkodou. Bu tartışmaya kapalı bir konu. 2 dedim ama Nkodou'nun sakatlık muhabbeti yüzünden 1.5 diyorum. Yani 2 transfer şart.

Sağ stoper yok. Sağ bek yedeği yok. 4 lü sisteme göre montero fazlalık. Kartal kayra yetersiz. Salih ve gedsona aynı anda birşey olsa necibe kalacağız yine.

Rotasyonumuz sıkıntılı değil. Yok.

Alanya maçı özeline yazmadım bu durumu ayrıca.

kardeşim ben zaten CK bin ilk geldiğinde böyle bir organizasyonu yapamayacağını daha önce yaptığı Rize operasyonunun başarısız olduğunu söylemiştim
Hangi kriterle sistem oluşturacak yaptığı başardığı bir şey var mı dedim
Onu geçelim artık o iş bitti geçmiş olsun adam kanat diye Muleka aldı levin gönderip kenny alcaktı Allahtan olmadı
Ben Muleka nın kanat oynamayadığını Weghorst un yanında arkasında Raşit’e yakın oynarsa çok faydalı olacağını yazdım
Raşit çıksa hadi kevin de karttan korktun çıkardın nejip  stopere koysan muleka ileri Weghorst yanına atsan Alanya defansını hallaç pamuğu gibi atardı Salih sahada kalır az çok pas yapardı

Çevrimdışı Orhan_

Hocayı bende çok beğeniyordum hep savunuyordum ama Alanya maçının ikinci yarısında gördümkü her ne kadar Çalışkan’da olsa her ne kadar disiplinlide olsa hoca potansiyelini kalibresini bilmediği yada ERİŞEMEYECEĞi klüpte görev yapıyor.

Hoca bu maç kötü tercihler yaptı. Hepimiz tepki gösterdik tamam da biraz sabır yani. Daha 2 hafta önce 5 6 hafta bekleyelim dedik ya. Üstüne bir de böyle bir maçtan üzerine sağlıklı düşünmek lazım. Sakin olmaya bak.

Çevrimiçi Samet Demir

kardeşim ben zaten CK bin ilk geldiğinde böyle bir organizasyonu yapamayacağını daha önce yaptığı Rize operasyonunun başarısız olduğunu söylemiştim
Hangi kriterle sistem oluşturacak yaptığı başardığı bir şey var mı dedim
Onu geçelim artık o iş bitti geçmiş olsun adam kanat diye Muleka aldı levin gönderip kenny alcaktı Allahtan olmadı
Ben Muleka nın kanat oynamayadığını Weghorst un yanında arkasında Raşit’e yakın oynarsa çok faydalı olacağını yazdım
Raşit çıksa hadi kevin de karttan korktun çıkardın nejip  stopere koysan muleka ileri Weghorst yanına atsan Alanya defansını hallaç pamuğu gibi atardı Salih sahada kalır az çok pas yapardı
Abi hala Alanya maçını konuşuyorsun. Ben diyorum takım eksik eksik. Bu ortamda hoca konuşmak anlamsız. Kaldı ki düne kadar 3lü sisteme takılıyordu herkes adam 4lüye geçti. Bu ilk olumlu hareketi. İlk maçta kanatta nkodou nun daha verimli olduğunu anladı ilk maçta mulekayı kesti. Buda olumlu bir hareket. Alanya maçında sapıttı burada herkes hem fikir zaten. Sayfa sayfa konuşulacak bir konu değil bu.

Benin kızdığım böyle bir ortamda hocayı topun ağzına koymak sadece yönetimin koltuğunu sağlama alır ve Beşiktaşa hiç bir katkı sağlamaz. Hoca gidince yerine kim gelirse gelsin sonuç çok farklı olmaz. Takım eksik çünkü.

İlk defa çok güzel forvet hattı oluştu. Werghost, Muleka ve Cenk. Bu sefer de takımın geri kalanı eksik.

Ben saldım artık. (...)  Sonra kim geliyorsa gelsin.

Çevrimdışı İsmail Özyurt

Hoca bu maç kötü tercihler yaptı. Hepimiz tepki gösterdik tamam da biraz sabır yani. Daha 2 hafta önce 5 6 hafta bekleyelim dedik ya. Üstüne bir de böyle bir maçtan üzerine sağlıklı düşünmek lazım. Sakin olmaya bak.
Katılıyorum. Bu maçı baz almak çok sağlıklı olmaz bence de. Hoca hatalarından ders alan ve bir önceki haftaya göre kendini geliştiren biri. Arka ve orta bölgedeki eksiklikler giderildiğinde alanya maçının ilk yarım saati gibi çok maçlar seyredeceğimizi düşünüyorum.

En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı Orhan_

Kaç gündür değişik bir kaosun içindeyiz ama artık durulma zamanı geldi camia olarak. Alanya maçı için zor geçecek dediler öyle dediler böyle dediler ama 30 dakikada 3ledik adamları. Bu takım, şu eksik bölgeleri de hallolursa, şampiyonluğun en büyük adayıdır. Bunu Beşiktaşlılık damarından söylemiyorum. Rakipleri izleyin, anlarsınız.

Çevrimdışı worns

Alıntı
Bir tercih olarak sabretmek ve Ismael'in en zor görevi üzerine
Emre Sarıkuş

İspat bir süreçtir, zaman ister. 1989'da Gordon Milne, Beşiktaş teknik direktörlüğündeki ikinci yılını doldururken sosyal medya olsaydı, büyük ihtimalle "Dorde Milic" ya da "Branko Stankovic geri gelsin" kampanyası başlatılırdı.

Milne, ünü İngiltere ile sınırlı olan bir teknik direktörken 1987'de Beşiktaş'ın başına getirilmiş, aradan iki yıl geçmesine rağmen beklenen şampiyonluk gelmemişti.

Ancak İngiliz hocanın yarattığı dirençli takım, doğrudan futbol oynuyor ve pes etmeden birçok maçı fizik üstünlüğü sayesinde son dakikalarda kazanıyordu.

Milne 1990'dan itibaren 3 sene üst üste şampiyonluk, 48 maç yenilmezlik ve sayısız başarıyla ülkeden ayrılırken, bunu arkasında dirayetli bir şekilde duran Süleyman Seba'ya borçluydu.

Çünkü Seba kısıtlı kaynaklarla sistem ve istikrar oluşturmak istemişti.

Türkiye, yabancı bir teknik direktörün -burayı tanıyorsa eğer- en son çalışmak isteyeceği ülkelerden biri olmalı.

Futbolun doğasındaki kurban edilme süreci, burada ana akım medya, sosyal medya ve taraftar eliyle daha çabuk işliyor.

Eğer tanınmamış, elit liglerde isim yapmamış yabancı bir teknik direktörseniz bu sürecin ışık hızıyla işlediğini görüyorsunuz.

Hennes Weisweiler Akademisi'nin 2014 yılı mezunlarından Valerien Alexandre Ismael için de benzer bir süreç işliyor. Üstelik geldiği ilk günden beri...

Valerien Ismael, 2021-2022 sezonunu mental ve fiziksel açıdan ciddi problemlerle geçiren Beşiktaş'a ligin son 8 haftasında geldi.

İlk maçında lig lideri Trabzon'a karşı deplasmanda üstün bir oyun ortaya koydu ve yenilmedi.

Öyle ki, izleyenler santradan itibaren 9 saniyede rakip ceza sahasına organize olarak girebilen bir takım görmüştü.

Ismael, oyun planını anlatan makalesinde yazdığı gibi, yoğun ön alan baskısına dayalı ve direkt paslarla hücuma geçen bir takım yaratmak istiyordu.

Bunu da üçlü formasyon ile yapacaktı. LASK, Barnsley ve WBA'da yaptığı gibi...

Formasyonların alametifarikası planın kendisi olması değil, planı işe yarar hale getirmesidir.

Ismael'in "doğrudan" oyun planında birinci bölgeyi çabuk boşaltma, sahaya daha kolay yayılma, yoğunluk sağlama ve kenar stoperlerin de bek desteğine giderek atak sürekliliğini gerçekleştirme gibi kritik görevleri var.

Bu nedenle de Fransız teknik adamın 3-4-3 kullanmasından daha doğal bir şey olamazdı.

Merkez orta sahanın geçirgenliği nedeniyle Ghezzal'ı forvet arkasına koyarak hem bu bölgeyi güçlendirmeye hem de ceza sahası civarında çoğunluk yaratmaya çalışan Ismael; Fenerbahçe, Giresunspor ve Konyaspor maçlarında bitiricilik problemlerine rağmen kendisine ait olmayan hedefsiz bir takıma yeni sistemini belli ölçüde adapte etmeyi başarmıştı.

Sezonun son 8 maçında sadece 1 mağlubiyet alan Beşiktaş, yeni sezona da "bu takım üçlü oynayamaz" tartışmalarıyla girdi.

Bu tartışmalar aslında geldiği günden beri yapılıyordu ancak sosyal medya tuhaf bir şekilde bu üçlü diziliş üzerinden Ismael'i itibarsızlaştırmaya çalışıyordu.

Ligue 1'de geçtiğimiz sezon büyük çıkış yakalayan Marsilya, Lens, Strasburg'un yanı sıra, bu sezon PSG dahil 7 takım üçlü dizilişle oynuyor.

İtalya'da Atalanta ve Roma dahil tam 11 takım üçlü dizilişe sahip.

Premier Lig ve Bundesliga'da ise 9'ar takım üçlü dizilişle sahada.

Hatta EURO 2020'de oynanan 36 grup maçında takımlar sahaya toplamda 26 kez üçlü savunma varyasyonları ile (3-4-3, 3-1-4-2, 3-4-1-2, 3-5-2) çıkmıştı.

Peki gerçek mesele üçlü ya da dörtlü oynamak mıydı?

Ismael'in daha göreve gelmeden sosyal medyanın Beşiktaş'a atadığı teknik direktör Şenol Güneş milli takımla EURO 2020'de dörtlü oynamış ve turnuvanın en kötü takımı olmuştu.

Öncesinde ise Türkiye Uluslar Ligi'nde sıfır puanla Andorra seviyesine inmişti. Son Hollanda mağlubiyeti de yine dörtlü formasyonla gelmişti.

Demek ki diziliş her şey değildi. Bir planın varlığı gerekiyordu.

Sezon öncesi kampa yine saha içini büyük saha dışı spekülasyonlara giren Beşiktaş, Fransız teknik adam yönetiminde Mainz, Werder Bremen gibi iki Bundesliga takımını yendi, Wolves'a çok kötü oynamadığı halde, Alaves'e ise kötü bir oyunla kaybetti.

Sol bek, merkez orta saha ve sağ stoper gibi sorunlar devam ederken, bu hazırlık maçlarında genel olarak olumsuz bir tablo yoktu.

Ancak medya bu işi öyle bir noktaya getirdi ki, hazırlık maçlarında yenen her golden sonra Ismael'in görevine son verilmesi için adeta sosyal medya kampanyası başlatıldı.

Organize olduğu belli olan tepki silsilesi Beşiktaş'ın Sampdoria ile oynanan sezon açılış maçına ölüm kalım mücadelesiymiş gibi büyük bir stresle çıkmasına neden oldu.

Bu belki de dünya tarihinde daha önce görülmemiş bir şeydi.

Geçtiğimiz sezonun son 8 maçında takımın başına geçen, yeni bir sistemi yeni oyunculara adapte etmeye çalışan bir teknik direktör, hazırlık maçlarındaki sonuçlar hatta bu maçlardaki pozisyon kısırlığı bahane edilerek sosyal medya linci üzerinden kovulmak isteniyor.

Bu doğal bir tahammülsüzlük değil. Olsa olsa bir varsayımın tutacağına körü körüne inanma, bilinenin ve denenmiş olanın yeniden denendiğinde yine aynı sonucu vereceğine olan saplantılı bir ruh hali.

Bu ruh halinin her maç sonu örgütlü bir linç teşebbüsünün parçası haline getirilmesi, kısacası "operasyon çekilmesi" mevcut durumun ve hocanın da sağlıklı bir şekilde eleştirilmesinin önünü tıkıyor.

Tam da bu sebeple, Valerien Ismael'in Alanyaspor maçındaki plan/oyuncu tercih hatalarını linç ve kovulmaya bahane sebebi olarak kullananlar ve konu tartışmaya kapalı olarak görenler arasında sıkışmış sığ bir yerdeyiz.

Üstelik sonuca doğrudan etki eden korkunç hakem hataları arasında…

Bulunduğumuz ortam henüz başarısız olarak değerlendirilecek zaman bile kendisine çok görülen bir teknik direktörün varoluşsal kaygısını da gösteriyor.

Eksik kaldıktan sonra rakibi birinci bölgede karşılamakla ikinci bölgede karşılamak tercihi arasında böylesi büyük bir kaygı farkı var.

Tıpkı sakatlık ve ceza riski taşıyan oyuncularla ikinci yarıya devam edip etmeme tercihi arasındaki fark gibi…

Kayseri maçında Ghezzal'ın son dakikadaki golüne belki tüm şampiyonluk gollerinden daha fazla sevinme gibi...

Beşiktaş artık, geçtiğimiz sezon fazlasıyla ezildiği Şampiyonlar Ligi takımları seviyesinde bir fizik güce ve ön alan baskısı yapma becerisine sahip.

Genç oyuncular farklı rollerle rotasyona dahil edildi. Takım tıpkı Milne dönemindeki gibi son dakikaya dek oyunu değiştirecek güç ve dinamizme sahip olduğunu geriye düştüğü 5 maçın 4'ünü kaybetmeyerek, hatta 96. dakikaya dek galibiyet golü kovalayıp atarak gösterdi.

Bazı adaptasyon sorunları var ve takım kolay kart görmeye ve eksilmeye müsait. Doğrudan hücum setlerinin yerleşmesi için de zaman gerekiyor.

Sabredilirse ve beklenen takviyeler yapılırsa bunun da ne kadar gerçekleştiği görülecek.

Beşiktaş'ın bu sezon olası beraberliklerinde, yenilgilerinde Valerien Ismael'in arkasında duracak bir Süleyman Seba'sı yok.

Kulübün kaynakları yine kısıtlı ve bir sistemin yerleşmesine ihtiyaç var.

İspat bir süreçtir, zaman ister. Sabretmek ise bir tercih.

*Bu makalede yer alan fikirler yazara aittir ve Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

© The Independentturkish

https://www.indyturk.com/node/542361/t%C3%BCrki%CC%87yeden-sesler/bir-tercih-olarak-sabretmek-ve-ismaelin-en-zor-g%C3%B6revi-%C3%BCzerine

Çevrimiçi levitate

Katılıyorum. Bu maçı baz almak çok sağlıklı olmaz bence de. Hoca hatalarından ders alan ve bir önceki haftaya göre kendini geliştiren biri. Arka ve orta bölgedeki eksiklikler giderildiğinde alanya maçının ilk yarım saati gibi çok maçlar seyredeceğimizi düşünüyorum.
hoca hocalığı burada öğreniyor gibi bir şey oluyor :D

önceki kulüplerinde çok inatçı deniyordu ama öyle garip ortamda çalışıyor ki adam her hafta bir şey denemeye başladı
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi Necmi

Ismael Hoca'yı bolca eleştiriyoruz ama pozitif taraflarını da görmek lazım....

Gözlemlediğim kadarıyla futbolcularla iletişimi kuvvetli... Maç içerisinde her arada futbolcularıyla istişare ediyor, dinliyor...

Düzgün adam hoca, çok isterim başarılı olmasını...
bu ülkede düzgün insanları yerler çünkü onların varlığı diğerlerinin ne olduğunu ortaya çıkarır bunu istemedikleri için hepsi birden çullanır üstüne destekleyenleride kırarak yaparlar her ne olursa olsun beşiktaş taraftarının ismaelin etrafında kalkan olması gerekiyor hataları olacak bu seviyede bir takımı ilk defa yönetiyor ama gitse yerine gelecek olan ya önder olur yada alt yapıdan başka şakşakçı ismaelin artıları fazla takımı iyi hazırlıyor yedekten girenleri eleştiremiyorum elinde olanı soktu oyuna adama bunlarla oyna dediler oynuyor ne yapsın boydu kenanı kendimi aldırdı kızıyoruzda ne yapacak bunlar beşiktaşın kadrosunda ismaelden önce yönetime sormak lazım bunların beşiktaşta ne işi olduğunu hala vasat yerli peşinde koşuyorlar ilk yapman gereken yerli sağ stoper transferini düşünmedin bile şimdi köşrye sıkıştın çöplerin istediği milyon eurolar için ağlıyorsun transferin başında iki yaşındaki beşiktaşlı çocuğa sorsan yerli sağ stoper alın derdi

Çevrimdışı MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi Samet Demir

Al işte. Bakalım şimdi kim oynayacak

Çevrimiçi Necmi

Problem zaten adamı futbola tamamen fizik-kondisyon açısından bakması değil mi?

Türkiye gibi ağır top oynanan liglerde oyuncu kurucu olmadan maç kazanamıyorsun.VI ancak kuzey avrupa liglerinde başarılı olur.Bu lig için çok ters bir futbol anlayışı var.
tam tersi trde güçlü olan ayakta kalan takım ipi göğüsler maf döneminde oyun kurucumuzmu vardı iyi hücum hattı olan kondisyonu yüksek takımdık son üç şampiyonluğa bak oyun kurucumuzmu vardı merkezde veli atiba ozi oynadık ama önde gomez talisca abu gibi bitiriciler vardı onların yanındada bir sihirbaz oldu sosa gibi ghezzal gibi babel gibi bunlar sıkışık anlarda kilit açan oyunculardı olmadık golü atıp takımı yükseltiyorlardı merkezede çalışkan adam lazım tr gerçeği bu

Çevrimiçi Mehmet57

Bahsettiğiniz fizik kaliteyi rakamsal olarak bana izah edebilirmisiniz? Merak ediyorum verileride ne değişmiş ?

Merak ediyorsan ara kardesim, Google bosuna mi var.

Çevrimiçi Necmi

hoca hocalığı burada öğreniyor gibi bir şey oluyor :D

önceki kulüplerinde çok inatçı deniyordu ama öyle garip ortamda çalışıyor ki adam her hafta bir şey denemeye başladı
hoca öğrenmiyorda sosyal medya öğretmeye uğraşıyor sistem kuruldu sahada hakemler seni yesin sen hocayı suçla esas suçluları örtbas et hoca hocalığını ilk yarım saatte gösterdi ondan sonrası hakemin eseri gardımız düşmese ikinci üçüncü kırmızıda gelecekti niyet belliydi bende olsam üç golü bulmuşum en iyi alternatifi olmayan oyuncuları çıkarır korurdum o maçın dönmemesi gerekiyordu ama oyuncuların psikolojisini hakem dümdüz etti bundan ders çıkartmak lazım oyuncular baksın kendine düştükleri durumla elde ettikleri sonucu görsünler sakin kalabilsek maçı çoktan kopartmıştık serbest atıştan yediğimiz saçma gol kırdı takımı kendi kalemize attığımız bitirdi gedsonunda artık beşiktaşta oynadığını birinin hatırlatması lazım sürekli ceza sahası civarında riskli haraket yapamazsın

Çevrimdışı goktasoktay

Abicim hoca 1 ay önce başlamadı işe kaç aydır bu kulüp bu ülke içerisinde nefes alıp veriyor neyin dersi adam Beşiktaş’ın büyüklüğünü anlayamamış diyorum !
Bence hakem faciasını görünce şok oldu. Çünkü daha önce hayatında böyle bir olayla muhattap olmamıştır. Burayı normal bir yer zannediyordu hala. Evet geçen yıl da hakemlerin ters kararları vardı ama bu tam bir papila vakası gibiydi. Bu ülkede lucescunun başını yediler. Kalsa belki şu an çok farklı noktalardaydık.
Birisi yazmıştı, yönetimin hocayı yeme planı olabilir diye. Valla olur mu olur. Başımızda bu yönetim oldukça düşmana ihtiyacımız yok. Millet, trabzonlu başkan derken biraz abartılı buluyordum ama artık ben de hayrımıza çalışmadıklarını düşünüyorum.
Maç normal giderken bence takım gayet iyiydi. Ben, biraz daha gözlemlemek istiyorum. Genç ve başarıya aç bir hoca. Olumsuz yönler olsa da olumlu yönlerini hala fazla buluyorum.
Ortalığı bu kadar yangın yerine çevirecek bir durum değil bence. İkinci yarı için kelime yok ifade edecek ama olağandışı bir ortamdı, hem hoca hem de sahadaki birçok oyuncu için…

Çevrimdışı goktasoktay

Yahu bir de eleştirenler demiyor ki bu maç aşırı anormal bir maçtı. Hakem maçın o kadar çok önüne geçip niyetini belli etti ki hoca dahil sahadaki herkes abandone oldular. Bunu satır başına yazıp sonra eleştirmek lazım. Ben de hocadan hala ümitliyim. Şayet yönetim izin verirse…

Çevrimdışı goktasoktay

Adam futbolculuk kariyerinde bile Alanya maçında yaşadıklarını yaşamamıştır. Yönetimi bir taraftan, taraftarı bir taraftan, basın ve sosyal medya trolleri bir taraftan. Super ligde hoca olmak çok zor.

Hay ağzına sağlık.

Etiketler: