EURO 2020 (Avrupa Futbol Şampiyonası)
EURO 2020 (Avrupa Futbol Şampiyonası)

Beşiktaş Forum|EURO 2020 (Avrupa Futbol Şampiyonası) 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası hakkında her şeyi bu başlık altında konuşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

EURO 2020 (Avrupa Futbol Şampiyonası)  [Okunma sayısı 51709 defa] EURO 2020 (Avrupa Futbol Şampiyonası)
Anket
Türkiye grubunu kaçıncı sırada bitirir?
1
4 [%15.4]
2
11 [%42.3]
3
3 [%11.5]
4
8 [%30.8]

Toplam Oy Verenler: 26

Çevrimdışı MUSTAFA_

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası hakkında her şeyi bu başlık altında konuşabilirsiniz.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı tangaz

izlanda yüksek ihtimal bizim grupda olacakmış. play off oynamaya hak kazandıkları play offları geçmeleri durumunda bizim grupda olacakları şeklinde bir statü varmış deniyordu radyoda 2 gün evvel  :alala:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı MUSTAFA_

EURO 2020 Finalleri Kura Çekimine Dair Bilmeniz Gerekenler

EURO 2020 kura çekimi ne zaman?

EURO 2020 finaller aşaması için kura çekimi, 30 Kasım Cumartesi günü TSİ 20:00'de Romanya'nın başkenti Bükreş'te gerçekleştirilecek. ROMEXPO Sergi Merkezi'nde gerçekleştirilecek kura çekimi sonrasında gruplar belli olacak.

12 Haziran - 12 Temmuz 2020 tarihleri arasında oynanacak şampiyonaya 12 Avrupa ülkesindeki 12 kent ev sahipliği yapacak.

Açılış maçının İtalya'daki Roma Olimpiyat Stadı'nda oynanmasına karar verilen şampiyonanın, yarı final ve final karşılaşmaları ise İngiltere'nin başkenti Londra'daki Wembley Stadı'nda oynanacak.

Türkiye kuraya kaçıncı torbadan katılacak?

24 takımın katılacağı kura çekiminde, 4'er takımlı 6 grup ortaya çıkacak.

Eleme grubu maçlarını ikinci sırada tamamlayan ay-yıldızlı ekip, EURO 2020 kura çekimine 3. torbadan girecek.

Eleme grubundan gelen 10 grup birincisi ilk iki torbada yer alırken, en iyi iki grup ikincisi de ikinci torbada yer alacak. En düşük puanlara sahip iki grup ikincisi ise UEFA Uluslar Ligi play-off'larından gelecek 4 takımla birlikte 4. ve son torbayı oluşturacak. UEFA Uluslar Ligi play-off kuraları 22 Kasım Cuma günü çekilecek. Play-off maçları ise 26-31 Mart 2020 tarihlerinde oynanacak.

Şu ana kadar eleme gruplarından Türkiye'nin dışında EURO 2020 bileti alan 18 ülke ise şöyle: İngiltere, Çekya, Ukrayna, Portekiz, Almanya, Hollanda, Hırvatistan, İspanya, İsveç, Polonya, Avusturya, Fransa, Belçika, Rusya, İtalya, Finlandiya, İsviçre ve Danimarka.

EURO 2020 nerede düzenlenecek?

EURO 2020, Avrupa Şampiyonası organizasyonunun 60. yıl dönümüne denk gelmesi dolayısıyla tarihte ilk kez 12 ülkede düzenlenecek.

Şampiyonaya A Grubu'nda Roma (İtalya) ve Bakü (Azerbaycan), B Grubu'nda Saint Petersburg (Rusya) ve Kopenhag (Danimarka), C Grubu'nda Amsterdam (Hollanda) ve Bükreş (Romanya), D Grubu'nda Londra (İngiltere) ve Glasgow (İskoçya), E Grubu'nda Bilbao (İspanya) ve Dublin (İrlanda Cumhuriyeti), F Grubu'nda ise Münih (Almanya) ve Budapeşte (Macaristan) ev sahipliği yapacak.

Yukarıdaki ülkeler, şampiyonaya katılma hakkı elde ederse maçlarını belirlenen gruplarda oynayacak ve en az iki karşılaşmaya ev sahibi avantajıyla çıkacak.

EURO 2020 kura formatı ne?

Eleme gruplarında en iyi performans sergileyen iki grup ikincisi takım, kura çekimine 2. torbadan katılacak.

Elemelerde bazı gruplar altılı, bazıları ise beşli olduğu için takımlar arasındaki şartların eşitlenmesi için farklı bir yöntem kullanılıyor. Türkiye'ninki gibi altı takımın bulunduğu gruplarda grup sonuncusuna karşı alınan puanlar, ülkelerin derecelerini hesaplarken genel puanına dahil edilmiyor. Bu nedenle 23 puanlı Türkiye, 17 puanda olarak sayılıyor ve ay-yıldızlı ekip eleme aşamalarındaki en iyi iki grup ikincisinden birisi olamadığı için kura çekimine 3. torbadan katılacak.

Ülkelerin torbalara nasıl yerleşeceğini eleme gruplarındaki performansları belirliyor. Bu yerleştirme için belirlenen kriterler şu şekilde:

• Gruptaki sıralaması
  • Atılan gol sayısı
  • Atılan deplasman golü sayısı
  • Galibiyet sayısı
  • Deplasman galibiyeti sayısı
  • Fair-play puanı
  • UEFA Ülkeler Sıralaması'ndaki konumu
Not: 6 takımlı gruplarda son sıradaki takımla oynanan maçlar dikkate alınmaz.

Türkiye'nin EURO 2020'deki muhtemel rakipleri

Millilerin EURO 2020 gruplarında 1., 2. ve 4. torbada yer alan takımlarla eşleşebilecek. Buna göre ay yıldızlı ekibin şu ana kadar kesinleşen muhtemel rakipleri şöyle:

• İtalya
  • Ukrayna
  • Hollanda
  • İngiltere
  • İspanya
  • Almanya
  • Fransa
  • İsviçre
  • Hırvatistan
  • Polonya
  • Hollanda
  • Finlandiya
Türkiye, an itibarıyla B Grubu'nda yer alması kesin olan Belçika, Rusya ve Danimarka ile eşleşemeyecek çünkü bu gruba üçüncü torbadan giren takım Danimarka olacak.

EURO 2020'de şu ana dek oluşan gruplar

Turnuvada ev sahibi statüsündeki bazı ülkelerin, en az iki maçı içerde oynamaları için, yer alacakları gruplar şimdiden belirlendi. Buna göre oluşan durum şu şekilde:

A Grubu: İtalya (Ev sahibi)

B Grubu: Belçika, Rusya (Ev sahibi), Danimarka (Ev sahibi)

C Grubu: Ukrayna, Hollanda (Ev sahibi)

D Grubu: İngiltere (Ev sahibi)

E Grubu: İspanya (Ev sahibi)

F Grubu: Almanya (Ev sahibi)

Not: Ukrayna iki ülke arasındaki politik husumet nedeniyle Rusya ile aynı gruba düşemeyeceği için B Grubu'nda yer alamayacak. Bu durumda B Grubu'na ilk torbadan giden takım Belçika olacak.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı cursedofdragon

izlanda yüksek ihtimal bizim grupda olacakmış. play off oynamaya hak kazandıkları play offları geçmeleri durumunda bizim grupda olacakları şeklinde bir statü varmış deniyordu radyoda 2 gün evvel  :alala:

hırvatistan kesin olur bizim grupta :)

Çevrimdışı MUSTAFA_

Bu turnuvada sırf ev sahipliğini Türkiye'ye vermemek için statü değiştirip 12 farklı ülkeye yaydılar turnuvayı. Kimse statü hakkında tam bilgiye sahip değil. Ben aşağıda paylaştım ama tam anlayamadım. Gruplar oluşmadan anlayacağımı da düşünmüyorum  :tabe: Zaten bu turnuva bence bu şekilde yapılmış son turnuva olur.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

hırvatistan kesin olur bizim grupta :)
Onlarsız Avrupa Şampiyonası mı olur  :ebebe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

:)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

Play-off'dan gelecek takımlar hariç EURO 2020 torbaları belli oldu  :)

1. Torba

Belçika
İtalya
İngiltere
Almanya
Ukrayna
İspanya

2. Torba

Fransa
Polonya
İsviçre
Hırvatistan
Hollanda
Rusya

3. Torba

Portekiz
Danimarka
Türkiye
Avusturya
İsveç
Çekya

4. Torba

Galler
Finlandiya
Ve play-off'tan gelecek 4 takım

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi COB

Bir de League of Nations'dan Kosova gelecek oraya.

Çevrimdışı Koa_lAA

Çevrimdışı MUSTAFA_

belçika-fransa-Türkiye ...  :by2:
Belçika ile eşleşemiyoruz. Yukardaki paylaşımımı okursan görürsün. Belçika'nın grubu belli neredeyse statü gereği  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Koa_lAA

Belçika ile eşleşemiyoruz. Yukardaki paylaşımımı okursan görürsün. Belçika'nın grubu belli neredeyse statü gereği  :tabe:

hmm ozaman

almanya-fransa-biz ... fransa garanti ama... illa bizden intikam aldırırlar...

hırvatistan garanti var grupta olmazsa olmazımız :)

Çevrimdışı MUSTAFA_

hmm ozaman

almanya-fransa-biz ... fransa garanti ama... illa bizden intikam aldırırlar...
Ben Almanya'nın olduğu grubu tercih ederim. Turnuvada ev sahibi gibi oluruz  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı tangaz

mübarek kura çekimi değil doktora tezi sanki :ebebe:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimiçi Necmi

Bu turnuvada sırf ev sahipliğini Türkiye'ye vermemek için statü değiştirip 12 farklı ülkeye yaydılar turnuvayı. Kimse statü hakkında tam bilgiye sahip değil. Ben aşağıda paylaştım ama tam anlayamadım. Gruplar oluşmadan anlayacağımı da düşünmüyorum  :tabe: Zaten bu turnuva bence bu şekilde yapılmış son turnuva olur.
birde o kadar ülke içinde Türkiye yinede ev sahibi yapılmamış

Çevrimdışı MUSTAFA_

birde o kadar ülke içinde Türkiye yinede ev sahibi yapılmamış
Turnuvayı düzenlemeye istekli ve hazırlıklı tek ülke bizdik. Ancak politik durumlar turnuvayı almamıza engel oldu. Almanya'nın grubuna gidersek ev sahibi oluruz ama o gruba bizi koymazlar. Ben bu kura işlerinin ayarlı olduğunu düşünüyorum. Hangisi ölüm grubu ise biz orada oluruz büyük ihtimalle  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı tangaz

Turnuvayı düzenlemeye istekli ve hazırlıklı tek ülke bizdik. Ancak politik durumlar turnuvayı almamıza engel oldu. Almanya'nın grubuna gidersek ev sahibi oluruz ama o gruba bizi koymazlar. Ben bu kura işlerinin ayarlı olduğunu düşünüyorum. Hangisi ölüm grubu ise biz orada oluruz büyük ihtimalle  :tabe:

eeeyyy almanya eyyy holanda çekilin aradan ukrayna ve isviçre iyidir 1 ve 2.torbalardan 4.torbadan zaten izlanda gelecek

Çevrimdışı MUSTAFA_

eeeyyy almanya eyyy holanda çekilin aradan ukrayna ve isviçre iyidir 1 ve 2.torbalardan 4.torbadan zaten izlanda gelecek
Fizikli Ukrayna yerine Hollanda'yı tercih ederim  :tabe: İsviçre veya Hırvatistan garanti zaten  :ebebe: İzlanda mevzusunu hala anlamadım. Kim neye göre diyor ve bize geliyor  :alala:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Son 4 takım kim olacak bakalım.

Çevrimdışı tangaz

Fizikli Ukrayna yerine Hollanda'yı tercih ederim  :tabe: İsviçre veya Hırvatistan garanti zaten  :ebebe: İzlanda mevzusunu hala anlamadım. Kim neye göre diyor ve bize geliyor  :alala:

hollanda çıkışta almanyayı tokatlayıp duruyorlar demekki iyiler izlanda mevzuunu bende anlamadım ama güvenilir bir radyocudan dinledim playoffu geçerse bizim grupta statü böyle dedi

Çevrimdışı MUSTAFA_

hollanda çıkışta almanyayı tokatlayıp duruyorlar demekki iyiler izlanda mevzuunu bende anlamadım ama güvenilir bir radyocudan dinledim playoffu geçerse bizim grupta statü böyle dedi
Almanya yeniden yapılanmanın sancılarını çekiyor. Onlarıla aynı grupta olmak da baya iyi olur. Hollanda genç ama hala hücuda Babel'in vazgeçilmez olduğu bir sisteme sahipler. Ben Hollanda'dan çekinmiyorum  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Almanya yeniden yapılanmanın sancılarını çekiyor. Onlarıla aynı grupta olmak da baya iyi olur. Hollanda genç ama hala hücuda Babel'in vazgeçilmez olduğu bir sisteme sahipler. Ben Hollanda'dan çekinmiyorum  :tabe:

hollanda gelse keşke  :tabe:

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

İngiltere ve İspanya dışındaki takımlar pek korkutmuyo beni kafa kafaya gideriz bence. İngiltere çok tehlikeli gelene gidene 4 5 koyup geçiyorlar. Liverpool gibi takım gelmezse şükür namazına çıkalım.
Ben şu play-off tan gelen takımları anlamadım. Bu balinacı İzlanda elenmedi mi şimdi play-off tan gelip yine bizimle aynı gruba düşerlerse çıldırırım herhalde :D