Arjantin-Almanya Maçı
Arjantin-Almanya Maçı

Beşiktaş Forum|Arjantin-Almanya Maçı Maç Hakkında Yorumlarınız .

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arjantin-Almanya Maçı  [Okunma sayısı 11915 defa] Arjantin-Almanya Maçı

Çevrimdışı BesiktasliFirat41

Bir Gün Herkes Beşiktaşlı Olmasın,
Bırakın O Ayrıcalık Bizde Kalsın..

Çevrimdışı yigitcan1903

Vurduğun gol olsun Almanya !

Çevrimdışı BesiktasliFirat41

Finale sevdiğim iki takım çıktı  :lol: 
Kim alırsa alsın sevinirim :D :D
Bir Gün Herkes Beşiktaşlı Olmasın,
Bırakın O Ayrıcalık Bizde Kalsın..

Çevrimdışı mert_

arjantin'in kazanmasını isterim ama ibre almanya'dan yana. tabi futbol bu belli olmaz hele de olayın içinde messi gibi bir adam varsa :) biraz 86 finalini hatırlattı; bir tarafta schumacher'li brehme'li matthaus'lu rummenigge'li almanya, diğer tarafta tek başına bir takım olan maradona :) tabi ki messi takıma liderlik etme, takımı ateşleme, organize etme, rakibin morali bozma gibi konularda asla bir maradona olamaz ama teknik olarak en az maradona kadar skoru değiştirme yeteneğine sahip...

Çevrimdışı yigitcan1903

Arjantine gelene kadar Kolombiya vardı,Şili vardı onlara yazık oldu
Arjantin top oynamadan geldi buraya
Yunanistan ekolünden hiçbir farkı yok gözümde
Messi ve Di Maria fark yaratıyor
Böyle takımlara futbolu rezil ettikleri için uyuzum
Messi yanlış ülkede doğmuş

Çevrimdışı mert_

Arjantine gelene kadar Kolombiya vardı,Şili vardı onlara yazık oldu
Arjantin top oynamadan geldi buraya
Yunanistan ekolünden hiçbir farkı yok gözümde
Messi ve Di Maria fark yaratıyor
Böyle takımlara futbolu rezil ettikleri için uyuzum
Messi yanlış ülkede doğmuş
amma abarttın hocam :) bahsettiğin takım arjantin,  ne kadar kötü olursa olsun ismi bile rakiplerin üzerinde baskı yaratıyor. son 8 dünya kupasının üçünde final oynamış,  şili ve kolombiya dediğin takımları yıllarca copa america ve dünya kupası eleme gruplarında defalarca evire çevire yenmiş bir takımdan bahsediyorsun :) her ne kadar bu turnuvada 7 yiyerek mantarlasa da 5 dünya kupası sahibi brezilya'nın ezeli rakip olarak gördüğü tek takımdır arjantin :)

Çevrimdışı yigitcan1903

amma abarttın hocam :) bahsettiğin takım arjantin,  ne kadar kötü olursa olsun ismi bile rakiplerin üzerinde baskı yaratıyor. son 8 dünya kupasının üçünde final oynamış,  şili ve kolombiya dediğin takımları yıllarca copa america ve dünya kupası eleme gruplarında defalarca evire çevire yenmiş bir takımdan bahsediyorsun :) her ne kadar bu turnuvada 7 yiyerek mantarlasa da 5 dünya kupası sahibi brezilya'nın ezeli rakip olarak gördüğü tek takımdır arjantin :)
Yok şu anki durumu gerçekten abartı değil
Hiçbir artıları yoktu saydığım takımlardan ki o takımlar çok daha güzel futbol oynuyorlardı
Oyuncular tek tek ele alındığında yıldız olsalar da ben kaliteli takım olduğunu düşünmüyorum Arjantinin
En azından sahaya yansıtamıyorlar
86'yı yaşım dolayısıyla bilmiyorum ama kendimi bildim bileli hiç zevk veren futbol oynarken görmedim Arjantini
İnsanların sempatisi biraz Maradonalı dönemden sanırım
Bana ağır itici geliyor

Çevrimdışı ZEKI

Ustat haklisinda turnuva bu mantiga gore islemiyor. Biz ve Guney Kore 2002 de yari final oynadik Biz 3. olduk onlarda dorduncu. Kaldiki biz 1954 den sonra ilk defa katiliyorduk.
Ben bu sene Sili, Kolombiya ve Belcikadan en az yari final beklerdim ama ikiside teknik adamlarinin korkakliklarinin esiri oldular. Sili de sansizliginin. O zaman 7 yemis bir takimin Dunya kupasinda isi ne? Kac takim yemiski Dunya Kupasi finallerinde 7 :D :D

Çevrimdışı mert_

Yok şu anki durumu gerçekten abartı değil
Hiçbir artıları yoktu saydığım takımlardan ki o takımlar çok daha güzel futbol oynuyorlardı
Oyuncular tek tek ele alındığında yıldız olsalar da ben kaliteli takım olduğunu düşünmüyorum Arjantinin
En azından sahaya yansıtamıyorlar
86'yı yaşım dolayısıyla bilmiyorum ama kendimi bildim bileli hiç zevk veren futbol oynarken görmedim Arjantini
İnsanların sempatisi biraz Maradonalı dönemden sanırım
Bana ağır itici geliyor
bu turnuva için kesinlikle haklısın @yigitcan1903 hocam, maradona ve arjantin sempatisi konusunda da yüzde yüz haklısın, hatta son birkaç dünya kupası performansı hakkında da bir noktaya kadar haklısın ama dünya kupalarında oynadığı futbolun bir nedeni olduğunu düşünüyorum. arjantin ülke olarak hep büyük başarılara alışkın ve her dünya kupasında üzerilerinde ciddi bir baskı oluyor. eskiden beri kadrolarında her zaman defans oyuncuları, hücum oyuncularının yanında sönük ve zayıf kalmıştır. bu defans kalitesi zafiyetine çözüm bulmadan sadece hücum futboluyla avrupa takımlarının olduğu bir turnuvada başarılı olma şansı çok zayıf. o yüzden de kendi kıtasındaki futbolunun aksine önce gol yemeyeyim nasıl olsa yıldızlarımla bir şekilde gol atarım düşüncesi ile sahaya çıkıyor(100. yılda lucescu'nun yaptığı gibi).

Çevrimdışı yigitcan1903

bu turnuva için kesinlikle haklısın @yigitcan1903 hocam, maradona ve arjantin sempatisi konusunda da yüzde yüz haklısın, hatta son birkaç dünya kupası performansı hakkında da bir noktaya kadar haklısın ama dünya kupalarında oynadığı futbolun bir nedeni olduğunu düşünüyorum. arjantin ülke olarak hep büyük başarılara alışkın ve her dünya kupasında üzerilerinde ciddi bir baskı oluyor. eskiden beri kadrolarında her zaman defans oyuncuları, hücum oyuncularının yanında sönük ve zayıf kalmıştır. bu defans kalitesi zafiyetine çözüm bulmadan sadece hücum futboluyla avrupa takımlarının olduğu bir turnuvada başarılı olma şansı çok zayıf. o yüzden de kendi kıtasındaki futbolunun aksine önce gol yemeyeyim nasıl olsa yıldızlarımla bir şekilde gol atarım düşüncesi ile sahaya çıkıyor(100. yılda lucescu'nun yaptığı gibi).
Doğru,bu güzel futbol kupa kazandırmıyor mantığından çıktı hep bunlar :D
Mesela Hollanda ekolü nasıldı adamlar şimdi ne oldu
Müthiş zevk alırdım hücumcu futbolundan ama hep bir yerlerde patlardı,gönüllerin şampiyonu :D
Gerçi anlayış değişti ama yine patladılar ya neyse  :lol:
Paranın yeri büyüdükçe futbolda tüm takımların kaybetmemek adına böyle robotlaşmasından korkuyorum aslında,derdim odur
Hollanda Arjantin maçı böyleydi mesela,izlerken uyuyakalmışım penaltılarda spikerin bağırışına uyandım  :lol:

Çevrimdışı mert_

Doğru,bu güzel futbol kupa kazandırmıyor mantığından çıktı hep bunlar :D
Mesela Hollanda ekolü nasıldı adamlar şimdi ne oldu
Müthiş zevk alırdım hücumcu futbolundan ama hep bir yerlerde patlardı,gönüllerin şampiyonu :D
Gerçi anlayış değişti ama yine patladılar ya neyse  :lol:
Paranın yeri büyüdükçe futbolda tüm takımların kaybetmemek adına böyle robotlaşmasından korkuyorum aslında,derdim odur
Hollanda Arjantin maçı böyleydi mesela,izlerken uyuyakalmışım penaltılarda spikerin bağırışına uyandım  :lol:
aynen @yigitcan1903 hocam :) aslında bu anlayışın mimarı italya'dır :) bütün bunlar onların başının altından çıktı, adamlar sıkıcı defans futboluyla 4 dünya kupası aldı :)

benim arjantin'in kazanmasını istememde, maradonalı dönem kadar taraftar yapısı da etkili. adamlar milli maçta bile resmen kulüp taraftarı gibi beste bağırıyor, bu milli takımlar seviyesinde çok fazla örneği olan bir durum değil :)

Çevrimdışı yigitcan1903

aynen @yigitcan1903 hocam :) aslında bu anlayışın mimarı italya'dır :) bütün bunlar onların başının altından çıktı, adamlar sıkıcı defans futboluyla 4 dünya kupası aldı :)

benim arjantin'in kazanmasını istememde, maradonalı dönem kadar taraftar yapısı da etkili. adamlar milli maçta bile resmen kulüp taraftarı gibi beste bağırıyor, bu milli takımlar seviyesinde çok fazla örneği olan bir durum değil :)
Taraftarı iyi ya olmasa maçları izlenmez
Yalnız bazen ne içiyorlarsa dellenip Messiyi ıslıklıyorlar  :D
Kafaları güzel geliyorlar herhalde

Çevrimdışı mert_

Taraftarı iyi ya olmasa maçları izlenmez
Yalnız bazen ne içiyorlarsa dellenip Messiyi ıslıklıyorlar  :D
Kafaları güzel geliyorlar herhalde

bir maradona olsun istiyorlar, onun gibi rakibi etkilesin, takımı ateşlesin, futbol yeteneği dışında da maradona gibi olsun istiyorlar o yüzden bazen ciddi hayal kırıklığı yaşıyorlar. messi bu dünya kupasını kazansa bile asla arjantin halkının gözünde bir maradona olamayacak çünkü o adam farklı bir karaktere sahipti. dünyanın en iyi oyuncularından biri hatta kimilerine göre en iyisi olarak gösterilen bir oyuncu sahada bir taraftar ruhuyla oynardı. o yüzden maradona sadece üstün futbol yetenekleriyle değil bu özelliğiyle maradona oldu.

Çevrimdışı yigitcan1903

bir maradona olsun istiyorlar, onun gibi rakibi etkilesin, takımı ateşlesin, futbol yeteneği dışında da maradona gibi olsun istiyorlar o yüzden bazen ciddi hayal kırıklığı yaşıyorlar. messi bu dünya kupasını kazansa bile asla arjantin halkının gözünde bir maradona olamayacak çünkü o adam farklı bir karaktere sahipti. dünyanın en iyi oyuncularından biri hatta kimilerine göre en iyisi olarak gösterilen bir oyuncu sahada bir taraftar ruhuyla oynardı. o yüzden maradona sadece üstün futbol yetenekleriyle değil bu özelliğiyle maradona oldu.
Tartışma yaratacak bir şey belki :D ama Messi karakteri çok daha düzgün bir insan
Maradona kadar kuvvetli bir lider değil belki ama takıma her şeyini verdiğine eminim

Çevrimdışı ALI RIZA

Bu saaten sonra almanya arjantin paket Messi gene 90 ortaya cıkar yılıdz oldugunu kanıtlar...!

Çevrimdışı tayfun

sen ben yok BEŞİKTAŞ var.

Çevrimdışı mert_

Tartışma yaratacak bir şey belki :D ama Messi karakteri çok daha düzgün bir insan
Maradona kadar kuvvetli bir lider değil belki ama takıma her şeyini verdiğine eminim
@yigitcan1903 hocam evet messi daha mülayim bir kişilik, maradona madde bağımlısıydı ama futbol karakteri ve ülkesine olan sevgisi arjantin'de tartışma konusu bile yapılmaz. kusturica'nın maradona belgeselini izlemediysen mutlaka izlemeni tavsiye ederim. messi sahada her şeyini de verse onlar maradona gibi olmasını istiyor, maradona gibi oynamasını değil maradona gibi lider bir kişilik olmasını bekliyor. yoksa futbol yönünden sorun olduğunu sanmıyorum messi bu dünya kupasında ilk 4 maçta maçın adamı seçildi :)

ıslıklama olayını yadırgaman üzerine yaptım bu karşılaştırmayı :) mesela r. madrid taraftarı c.ronaldo'yu  ıslıklasa biz çok yadırgarız ama onlar gerçek ronaldoları zidaneları gördükleri için onlara göre bu  normal bir davranış olarak gelebilir  :D :D

Çevrimdışı Oğuzhan

Ben Dünya Kupaları'nı hep Güney Amerika takımlarıyla sevdim. Afrika takımlarının yaptıkları sürprizlerle sevdim. O yüzden bir Avrupa ülkesinin kazanmasını istemiyorum.Gönlümden geçen Güney Amerika'da düzenlenen bir Dünya Kupası'nın finalinin adının da Brezilya - Arjantin olmasıydı. Haliyle böyle olmayınca ben Arjantin'i destekliyorum. Ancak Almanya... Neyse, bundan sonrasını da zaten anlamışsınızdır.  :tabe:

ŞEREF'inle HAKKI'nla SİYAH'ınla BEYAZ'ınla

BEŞİKTAŞ !

Çevrimdışı Deniz

Almanya 3-1 Arjantin (müller klose bastian) (messi)
"Beşiktaş için birşey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!"-Süleyman Seba

Çevrimdışı Taylan Kutlu

gönlüm her zaman arjantinde ama

Çevrimdışı bjk_mabet

Kim olduğum, ne yaptığımın yanında önemsizdir.

Etiketler: