Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 77 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu  [Okunma sayısı 363377 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Çevrimdışı goktasoktay

Bir de son maç dikkat ettim, dediğin gibi, hep boşta. Oğuzhan gibi rakibin arkasına saklanmıyor. Pas opsiyonu olmak için hep boşa kaçıyor ve topun bizde kalması ve baskıdan çıkma konusunda çok etkili oluyor. 

Çevrimdışı mellfred

savunma yapmak birileriyle orta sahada kavga etmek değildir
bunu iddia eden adamlara 
mehmet topal hürriyet güçer selçuk şahinli bir ortasaha vereceksin dünyanın en mutlu insanı olsunlar
ama xavi busquets iniestalı ortasahayla karşılaşınca pis ağlarlar

Çevrimdışı mellfred

perşembe maçtan döndü diye gs maçını pazartesiye alan federasyon perşembe biten portekiz deplasman dönüşünde cumartesiye ts maçı oynatıyor
aynı federasyon ts maçımız sonrası stadları full kapasite oynatıyor
yönetim bunlara neden ses çıkarmıyor

Çevrimiçi Necmi

Seninle aynı fikirdeyim, ben de bu adamdan, adam kovalamasını, alan kapatmasını beklemiyorum. Basit ve etkili oyun nedir tanımını yapsan, karşısına pjanic yazsan kafi. Burada bu konuda itiraz edenlere yönelik yazdım. Ligin üzerinde bir oyuncu bu adam.
pjaniçle oynayacak kapasitede oyuncu lazım bizdede bolcana var yeterki birbirlerine alışsınlar

Çevrimiçi levitate

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)?t=1c49XkY58vt8HvyXurgigQ

fenaaaa
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi Samet Demir

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)?t=1c49XkY58vt8HvyXurgigQ

fenaaaa
İyide hiç press yapmıyor, adamını kaçırıyor

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi levitate

İyide hiç press yapmıyor, adamını kaçırıyor

amaaaan nolcak
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi levitate

?t=vtZn5t6PWzyLCYhf8YaMtA

diğer tweetlerle karşılaştırınca ne kadar LEŞ bir rakiple oynamışız belli oluyor

Çevrimdışı sozkul

gerçekten abartıyorsun yediğimiz golde bütün savunma oyuncuları yerindeydi sekiz numaraya suç bulmak saçma 5 e 3 tük beş savunma oyuncusu üç kişiyi tutamamış suçu pjaniçe keselim
Yavaş gelen bir topu yiyen kaleci suçlu değil topun önünden çekilen vida suçlu değil pjaniç suçlu öylemi ersin geçen sene bütün avrupada uzaktan en fazla gol yiyen kaleciydi bunu biliyormusun
Evet çok top kaybettik ama en az kaybeden lerden biri pjaniç bu normal bu kadar dar alanda oynayıp top kaptırmamak mümkün değil ve o pozisyonda gs nin ilk atağıydı 33 dakika rakibin hücum yapmasına izin vermemiş bir orta saha ilk yapılan atakta kusurlu kabul edilmez kimsede savunma hattı yerindeyken pjaniç neden savunmaya gelmedi diye eleştiremez beş savunma oyuncumuz üç gs liyi durduramamış kalkıp burda adamını takip etmemiş diye pjaniç suçluyorsun ayıp bu adam mükemmel oynadı sahanın en iyisi ve en fazla koşanı 11.2 km koşmuş elini vicdanına koy benki hataya tahammülüm yokken ona suç bulamıyorum ayıp
Hayatta en kötü şeylerden biri nedir biliyormusun takıntılara kapılıp gerçeklere kör kalmak senin şu anda yaşadığın bu
Mesela ben oynadığı oyuna takılmam ama deplasmanda sakatlığa takılırım ya sergen şl için rotasyon yapıyor yada pjaniçin orası burası oynuyor  sakatlık inandırıcı değil bence josefde yok deniyor bu direk sergenin rotasyon yaptığı fikri doğuruyor bende

Haklısın Necmi, iki şeyi birbirine karıştırmamak laım, Pjaniç'in gereksiz ve yanlış bir transfer olduğunu iddia edebilirsin ve önereceğin alternatiflere göre haklı bile olabilirsin ama onun kötü futbolcu olduğunu iddia eder durumuna düşmek olmuyor.
Hepimiz biliyoruz adamın artılarını eksilerini. Ama o varken o oynar.
Sakatım numarasına yatıp deplasmana gitmiyorsa çok ayıp ediyor yalnız. Sporting maçında dinlensin.
Eğer böyleyse korkarım ben acaba CL den elenince salacak mı diye.. Ama sanmam, Barcelonaya dönmek istiyorsa istatistikleri önemli.

Çevrimiçi Samet Demir

Haklısın Necmi, iki şeyi birbirine karıştırmamak laım, Pjaniç'in gereksiz ve yanlış bir transfer olduğunu iddia edebilirsin ve önereceğin alternatiflere göre haklı bile olabilirsin ama onun kötü futbolcu olduğunu iddia eder durumuna düşmek olmuyor.
Hepimiz biliyoruz adamın artılarını eksilerini. Ama o varken o oynar.
Sakatım numarasına yatıp deplasmana gitmiyorsa çok ayıp ediyor yalnız. Sporting maçında dinlensin.
Eğer böyleyse korkarım ben acaba CL den elenince salacak mı diye.. Ama sanmam, Barcelonaya dönmek istiyorsa istatistikleri önemli.
Salarsa kendine zarar vermiş olur. Sonuçta 4 yıl sözleşme yapıp tapusunu almadık.

En kötü o bölgede oynayacak 3 tane oyuncumuz var. Oğuzhan, Salih, can bir zahmet onlarda rekabet ortamına girip formayı istesinler artık.

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı kahyaoglueren

perşembe maçtan döndü diye gs maçını pazartesiye alan federasyon perşembe biten portekiz deplasman dönüşünde cumartesiye ts maçı oynatıyor
aynı federasyon ts maçımız sonrası stadları full kapasite oynatıyor
yönetim bunlara neden ses çıkarmıyor
2 hafta önce de yazmıştım Sporting maçının bitiş düdüğü ile Trabzon maçı başlangıcı arasında sadece 66 saat var. Deplasman dönüşünü saymıyorum bile.

Çevrimiçi Samet Demir

2 hafta önce de yazmıştım Sporting maçının bitiş düdüğü ile Trabzon maçı başlangıcı arasında sadece 66 saat var. Deplasman dönüşünü saymıyorum bile.
Gs ile olan maçımızı neden pazar oynamıyoruz diye yazanlara renkliler ağlama diyordu.

Ts maçınında öne alınması ile bu işin kasıtlı yapıldığı gün yüzüne çıkmış oldu. Ts maçından sonra zaten milli ara var. Neden 7 kasım cumartesi yerine pazar gününe derbiyi almıyorsun ki.

Çevrimiçi murat

10 numara yumuşaklığında bir 6 numaraya pek alışık değiliz. İlk dönemi atibanın yanındaki oğuzhan da böyleydi. Sekenleri toplar dağıtırdı. Oyun stili biraz delgado gibi hızlı düşünüyor ve uyguluyor. Josef gibi bir adamın yanına bence ideal adam. Ben sorunu pjaniçte değil alexte görüyırum. Alex  vites arttırdığında ve  adaptasyon tamamlandığında ve geçen seneden geride olan rosier eski haline büründüğünde işler yoluna girer. Gezzali itekleyen ortasahayı kalabalıklaştıran pas opsiyonu olan rosier bir çok şeyi çözmemizi sağlar.

Çevrimdışı mrred

Pjanice kötü futbolcu diyen yok.... Sadece bizim ihtiyacimizda bir profil degil. 2 pas atacak diye feragat ettigimiz seyler; goz onune alininca gercekten kötü bir tercih . Takım savunmasını aşağıya çekiyor toplam katkisi koca bir 0 . Ayni caner burak ve q7 gibi. İlk geldigi gunden beri soyluyorum toplam katkisi 0 olan bir oyuncuya 3 milyon euro vermek berbat bir transferdir. Pjanicin ederi 500 bin falan olmalıydı...
[ Son Düzenleme: 29 Ekim 2021, 13:28:46 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimiçi Samet Demir

Pjanice kötü futbolcu diyen yok.... Sadece bizim ihtiyacimizda bir profil degil. 2 pas atacak diye feragat ettigimiz seyler; goz onune alininca gercekten kötü bir tercih . Takım savunmasını aşağıya çekiyor toplam katkisi koca bir 0 . Ayni caner burak ve q7 gibi. İlk geldigi gunden beri soyluyorum toplam katkisi 0 olan bir oyuncuya 3 milyon euro vermek berbat bir transferdir. Pjanicin ederi 500 bin falan olmalıydı...

Defansif ve ofansif verile göre de katkısı 0 ' mı?

Çevrimdışı sozkul

Takıma katkısı 0 olan futbolcu kötü değil çok kötü futbolcudur.

Çevrimdışı Erman1903

Pjanic dünya markası regista. Sorun şu ki artık regista tipi oyuncular dünya futbolunda pek tercih edilmiyor. Regista dediğimiz bu oyuncular şu son zamanlarda çok duyduğumuz 'derin oyun kurucu'nun ekstrem hali, press yapmaz - ikiliye pek girmez - kademe atmaz - genelde deparda atmaz ama gezgin oynarlar. İyi liglerde şu anda bu tip oyuncuyla oynayan bir takım var mı bilmiyorum, derin oyun kurucu kullanan çok ama regista pek yok. O Jorginho Fabinho'lar falan hep derin oyun kurucu, Pjanic'in iki katı savunma hacmi olan tipler.

Teixeira ise golcü 10, hatta forvet arkası. Bunları da artık pek tercih eden yok, bu özellikleri taşıyan oyuncuları kenarlarda ya da direk santrafor olarak kullanıyorlar. Süperlig'de bu oyuncuları kullanırsın, ama iyi çalışmalarını istiyorsan Teixeira kullanacağın zaman arkasına iki tempolu 8 numara, Pjanic kullanacaksan ise önüne iki tempolu 8 atacaksın. Bizde o tempolu 8'e benzeyen oyuncu bir adet var o da Bozdoğan, henüz tarzı tam olarak oturmuş değil - işini sağlama almak isteyen bunun 2-3 gömlek iyisinden iki tane koyacak. Geçen sezonun lider oyuncusu Josef bile henüz bunlarla pek iyi futbol oynayamadı, idare etmeye çalışıyor.

Bana kalsa ben bu oyunculardan Alex'i arkasındaki oyuncuları dizebildiysem alabilirim ama muhtemelen maaşı vb yüzünden gider ilk tercihim olacak ofansif merkez oyuncusu profiline yönelirim. Pjanic'i uygun olsa bile almam. Çünkü 6 numaranın bölgesinde oynuyorsan benim için topu iyi kullanman - kaybetmemen vb yetmez ki kaybetmiyor değilsin 6 numaranın bölgesinde gezen oyuncunun öncelikle savunması iyi olacak.

İkisi birlikte olur mu TSL'de olabilir çünkü kaliteleri yüksek. Ama 'bilir' kısmı bizim için kabul edilebilir değil, Efsaneyim diyip borcun dibine batık bir kulübe bunları aldırdıysan olduracaksın.

Çevrimdışı mrred

Defansif ve ofansif verile göre de katkısı 0 ' mı?

2 ara topu atsın diye oyunda tutuyoruz karşılığında bir sürü gol yiyoruz. Hucuma katkı verdi ama savunmaya katkısı yok o zaman toplam katkı 0
The great gig in the sky

Çevrimiçi Samet Demir

2 ara topu atsın diye oyunda tutuyoruz karşılığında bir sürü gol yiyoruz. Hucuma katkı verdi ama savunmaya katkısı yok o zaman toplam katkı 0
Yerine kimi alacağız Salih-Oğuzhan-can hu adamlar savunma anlamında bize ne verecekler. Pjanic bu adamlara göre en azından 2 ara top atar.

Matematiğimiz uyuşmuyor seninle. Hücüm var diyorsun defans yok diyorsun. Nasıl sıfır oluyor.

Bu arada mesajımı düzeltirken aklıma Atiba geldi. O derece unutmuşum bu sene kendisini.

[ Son Düzenleme: 29 Ekim 2021, 15:49:06 Samet Demir ]

Çevrimdışı mrred

Takıma katkısı 0 olan futbolcu kötü değil çok kötü futbolcudur.
Bu oyunda bize katkısı yok mesela Larin Şenol Güneş oyununda kötüydü bu oyunda iyi. Hem hücumda hem savunmada katkısı var. Simdi Larin kötü oyuncu mu iyi oyuncu mu ?
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Merkezin taş gibi olması lazım çünkü biz oyunu hep ônde oynuyoruz. Arkaya top gecerse geçmiş olsun
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Yerine kimi alacağız Salih-Oğuzhan-can hu adamlar savunma anlamında bize ne verecekler. Pjanic bu adamlara göre en azından 2 ara top atar.

Matematiğimiz uyuşmuyor seninle. Hücüm var diyorsun defans yok diyorsun. Nasıl sıfır oluyor.

Bu arada mesajımı düzeltirken aklıma Atiba geldi. O derece unutmuşum bu sene kendisini.

Salihin kendine gelmesi gerekiyor. Hücumda ekstra bir sey yapmasina gerek yok larin alex ghezzal ve bats işi gorur. Onemli olan dönen toplari toplamak ve arkaya adam kacirmamak gerekirse taktik faul falan yapmak. Gecen sene bunlari hep yapiyorduk. Bu maç josef oynamayacak ve karşımızda geçiş hücumlarını cok iyi yapan bir hatay var cok sert durmamız gerekiyor gerekirse işi sadece duran topa biraksak bile olur. Hatay maçında merkezi boşlamak facia olur...
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Bu arada gs macini beraber bitmis gibi gormek lazim 2.golu yedik sayiyorum . O golün baslangici da gecisten geldi tam savusturduk derken penalti pozisyonu olustu.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Pjanic dünya markası regista. Sorun şu ki artık regista tipi oyuncular dünya futbolunda pek tercih edilmiyor. Regista dediğimiz bu oyuncular şu son zamanlarda çok duyduğumuz 'derin oyun kurucu'nun ekstrem hali, press yapmaz - ikiliye pek girmez - kademe atmaz - genelde deparda atmaz ama gezgin oynarlar. İyi liglerde şu anda bu tip oyuncuyla oynayan bir takım var mı bilmiyorum, derin oyun kurucu kullanan çok ama regista pek yok. O Jorginho Fabinho'lar falan hep derin oyun kurucu, Pjanic'in iki katı savunma hacmi olan tipler.

Teixeira ise golcü 10, hatta forvet arkası. Bunları da artık pek tercih eden yok, bu özellikleri taşıyan oyuncuları kenarlarda ya da direk santrafor olarak kullanıyorlar. Süperlig'de bu oyuncuları kullanırsın, ama iyi çalışmalarını istiyorsan Teixeira kullanacağın zaman arkasına iki tempolu 8 numara, Pjanic kullanacaksan ise önüne iki tempolu 8 atacaksın. Bizde o tempolu 8'e benzeyen oyuncu bir adet var o da Bozdoğan, henüz tarzı tam olarak oturmuş değil - işini sağlama almak isteyen bunun 2-3 gömlek iyisinden iki tane koyacak. Geçen sezonun lider oyuncusu Josef bile henüz bunlarla pek iyi futbol oynayamadı, idare etmeye çalışıyor.

Bana kalsa ben bu oyunculardan Alex'i arkasındaki oyuncuları dizebildiysem alabilirim ama muhtemelen maaşı vb yüzünden gider ilk tercihim olacak ofansif merkez oyuncusu profiline yönelirim. Pjanic'i uygun olsa bile almam. Çünkü 6 numaranın bölgesinde oynuyorsan benim için topu iyi kullanman - kaybetmemen vb yetmez ki kaybetmiyor değilsin 6 numaranın bölgesinde gezen oyuncunun öncelikle savunması iyi olacak.

İkisi birlikte olur mu TSL'de olabilir çünkü kaliteleri yüksek. Ama 'bilir' kısmı bizim için kabul edilebilir değil, Efsaneyim diyip borcun dibine batık bir kulübe bunları aldırdıysan olduracaksın.
Her maç topa % 80 sahip olarak oynasak ve topu hiç kaybetmesek %90 pas isabeti yapsak pjanic harika bir topcu o zaman adami izlemek gercekten buyuk zevk. Ama onun icin kaleci dahil herkesin ortalama ustu pasor olmasi gerek. 1 tane bile vasat oyuncun olursa o plan patliyor. Vida nsakala larinle falan pas oyunu oynayamazsın ki...
The great gig in the sky

Çevrimdışı kahyaoglueren

Biraz istatistiklere bakalım .

Beşiktaş bu sezon 12 gol yedi. 1.2 ortalamayla gol yiyoruz. Bu rakam geçen sezon sampiyon olur iken 1.1 seviyesindeydi.

Bu sezon 12 yenilen golün 8'inde orta sahada Miralem Pjanic yok.

Etiketler: