Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 118 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2661296 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Haftaya büyük ihtimalle gs lobisinin etkisinde olur hakemler. Gol atarsak saymamak için ellerinden geleni yapacaklardır. En iyisi yine uzaktan şut bugün olduğu gibi  :evillol:

Çevrimdışı sozkul

Hoca taraftarın oziye tepki verip dorukhan baskısı sonucu dorukhan sahada taraftarın serbest atışları quaresmanın yapmasına verdiği tepki ljajic attı. tepkiden güven forvet çıktı. şimdi bu maçı hocamı kazandı taraftarmı kazandı.
ozi oynarken ljajiç ortada olmuyor demişdim dorukhan oynayınca ljajicde parladı
şimdi bu takıma bu güne kadar ozinin verdiği zararları belki daha rahat görüyorlardır.
girdi hatasına anında golü yedik. bu akşam dorukhan bize sekiz numaranın nasıl oynadığını gösterdi
ve bu çocuk daha tecrübesiz güveni gelmedi. oynadıkça çok daha iyi olacak ama oynarmı oynatılırmı
göreceğiz.

Yani hocanın asli hatası oyuncu tercihleri miydi ?

Çevrimdışı Librarius

hala maç nie burda oynandı diyor birileri

serkan korkmaz açıkladı federasyon stadı incelemiş olmaz burada demiş bunlar 2-3 gün daha verin demişler istedikleri verilmiş dünde federasyon gelip bakmış ulen lolipoplar nie ek süre istediniz hiç bişey yapmamışsınız 3 gün önce neyse hala aynı demiş kızmış 2 de tokat atmış görevli görevliye sonra ya alternatif stad gösterin gösteremiyorsanız stadı biz belirleriz demiş  :D

Erman Toroğlu yine fitne peşindeydi ama.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı sozkul

+ var görüntüsünde topun nerede oldugu belli değil top tam ayaktan çıktığı an mı yoksa ayaktan 1-2 metre uzaklaştı mı bilinmiyor kamera sayısının eksikliği de sıkıntı

Burada top havadaydı bence, ana kameradaki çekimde açıkça belli oluyor.
GS'ye bak VAR başkalarınada hata yapıyor mesajı verebilmek için iptal ettiler

Çevrimdışı sozkul

Dorukhan günün ve ayın kazancı oluyor sanki sanki. Hücumda hem zorlayan, deneyen hem de kaybettiğinde geri koşan bir orta saha. Hemen abartmadan şımarmaması ve performansını artırarak sürdürmesini dileyelim. "Almancı" kardeşimiz de kendini bozmasın alacağı çok yol var.Yeni enteresan gol sevinçlerini bekliyoruz.

Bu gece ile ilgili tek korkum Mustafa Pektemek! Az biraz form tutmaya başladı aman diyim...yeni sözleşme hem de milyon euroluk...aman  :duman:

Bir kuşkum ya da korkum var, gent maçındada olmuştu, yerde biraz fazla kıvranıyor ve belini tutuyor  kıvranırken. Sakatlık geçmişi nasıl acaba?

Çevrimdışı Librarius

Hoca taraftarın oziye tepki verip dorukhan baskısı sonucu dorukhan sahada taraftarın serbest atışları quaresmanın yapmasına verdiği tepki ljajic attı. tepkiden güven forvet çıktı. şimdi bu maçı hocamı kazandı taraftarmı kazandı.
ozi oynarken ljajiç ortada olmuyor demişdim dorukhan oynayınca ljajicde parladı
şimdi bu takıma bu güne kadar ozinin verdiği zararları belki daha rahat görüyorlardır.
girdi hatasına anında golü yedik. bu akşam dorukhan bize sekiz numaranın nasıl oynadığını gösterdi
ve bu çocuk daha tecrübesiz güveni gelmedi. oynadıkça çok daha iyi olacak ama oynarmı oynatılırmı
göreceğiz.

Oğuzhan topu alır almaz geriye oynamayı düşünüyor. Özgüveni yerlerde. Fiziksel açıdan skandal bir durumda malesef. Golde Atibaya attığı pasta çıldırdım.  Bu arada bir pozisyon vardı. Topu aldı bizim sağbeke pas verdi, fatih topu aldı, Oğuzhan ‘a geri verecek ama Oğuzhan kafayı öne eğmiş ileri doğru aheste aheste koşuyor. Rakip Fatih ‘e pres yapıyor ozi dönüp bakmıyor bile. Çocuk topu şişirdi mecburen.

Çevrimdışı Ahmet Kömürcüler

Ilk hedef tabiki sarpsborg maci ancak dusunmeden edemiyorum.

Cincon macinda;
Serdar aziz
E.akbaba
Belhanda
Rodrigues
Donk
Nagatomo
Ndiaye
Sinan gumus olmicak.

Bizde de;
Babel
Tolgay
Pepe kesin
Plase;adri tore lens olmicak.

Garip mac olucak. Maci kazanmamizda taraftarin rolu buyuk olur. Hele hele bu gunki gibi bi enerji koyarsak gecen seneki skoru tekrarlayabiliriz :)
2015-2016 ve 2016- 2017 sezonları Şampiyonu BEŞİKTAŞ!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin..

-Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi murat

Çevrimdışı Ahmet Kömürcüler

5 sezondur 35 gol ve altinda gol yiyerek tamamliyoruz sezonu iyi bi ortalama bizim icin. Bu sene simdiden 17 gol yedik gol yeme sorununa bi cozum bulmamiz gerek yoksa sene sonuna kadar 45ten fazla gol bile yiyebiliriz.
2015-2016 ve 2016- 2017 sezonları Şampiyonu BEŞİKTAŞ!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin..

-Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Librarius

Bugun sevindirici bir durum daha vardi: galibiyetlerden sonra kamera kamera açıklama yapan başkanın showmen adamları yerine Adali konustu. Ziyadesiyle mutlu oldum. Showmenler bir zahmet kameralardan uzak tutulsun. Baskan ve adamları mesajı almış sanırım.
[ Son Düzenleme: 25 Kasım 2018, 02:42:27 Librarius ]

Çevrimdışı Librarius

Turgay Demir: pozisyon penaltı (GS maci icin)

Erman Toroğlu: buna penaltı diyenin aklından şüphe ederim.

Turgay Demir: Besiktas olunca Tosic'in gelişi faul dediğinde biz sana senin aklından şüphe ediyoruz dedik mi?

Erman resmen kıvrandı bunu duyunca.

NOT: Turgay Demir'i hic sevmem.  :D

Çevrimiçi Necmi

Abi yapma ya lütfen.Taraftar tepki veriyor diye mi bugün Ljajic atmaya başladı yani ? Bugün gördük görüntülerde iş oyuncularda bitiyor.Ljajic geçen haftalar hiç istekli olmamıştı heme çekilmişti.Bugün oyuncular da farkında oldu artık.

Benim düşüncem hoca oyunculara saha içine bırakıyor genelde bu tür tercihleri.Dorukhan tabi ki de oynayacak.Niye oynamasın ki ? Arkada kalanlar ekstra performans vermediği sürece oynayacaklar.Artık forma onların.Lens malum noktada olduğu için Pektemek de aldı formayı.
ljajicin iyi oynamasında orkasında dorukhanın oynamasının büyük önemi var.
geldiğinden beri iyi oynadığı iki maç var ikisindede arkasında dorukhan oynuyordu
bu sence tesadüf mi. oyuncular neyin farkına vardı. Bu kadar basitmi. başlasaydı ozi ile bakalım
bu sonuç alınacakmıydı. ozi golü attı ses edilmiyor ama bak bakalım girdikten sonra ne yapmış
dorukhanda yoruldu ozide varlık gösteremeyince üstümüze gelmeye başladılar. Biz ligin başından beri yaşıyoruz bunu. geçen senede bütün sezon yaşadık. elbet oyuncuların isteğide önemli ama bu sorunumuzu
anlatmıyor. mesela bugün topu alan rakip oyuncuya 3-4 oyuncuyla pres yaptık. çünkü sahada
rakibin arkasına saklanan ozi yoktu dorukhanın hücumda yaptıklarını bir kenara bırakalım maçı tekrar izle bak nasıl baskı yapmış rakip oyunculara. Bu çocuk nerdeyse ilk defa forma giyiyor. gerilimi yüksek bir maç
zor bir rakip ve bence sahanın en iyi oyuncusu. ljajicinde bu gün iyi görünmesinin nedeni bu oyun işde
yoksa ljajic aynı ljajic birgünde futbolu öğrenmedi.
hep söylediğim konu ceza sahasında çizgiye inip dışa orta açma rakip istediği kadar defans yapsın böyle pozisyonda yapabilecekleri birşey olmaz dorukhan bugün onu yaptı iki pozisyon biri asist diğeri asist öncesi pas oldu. pektemeğe kızabiliriz ama bir şeyi kabul etmemiz lazım ceza sahasını çoğaltıyor pektemeğin attığı gole bakmak lazım dorukhan ceza sahasında çizgiye iniyor tam orta açacağı sırada oyuncularımıza bakıver ona yakın direkte güven pozisyon almış uzak direkte pektemek pozisyon almış penaltı noktasındada ljajic pozisyon almış ve aslında hızlı atak oldu işde iki senedir söylediğim buydu biz bunu hiç bir zaman yapamadık.  içeri girilse bile forvet ve ters kanat direkleri paylaşmıyordu on numara merkezi kapatmıyordu sürekli ceza sahasına girmiyoruz dediğim buydu Güvenin attığı golde özlemedinizmi merkezden derin bir pas dikine rakibi dağıtan bir oyun çıkarken rakip topu kaptırıyor iki pas ve gol daha önce olsa orda topu kapan forvetin önüne değil direk quaresmaya atardı kanata biz böyle neler kaybettik.
bu oyuncu değil bu kadar bloke oynanan bir oyunu oyuncu isteği olarak tanımlayamayız bizim sistem değişmişdi. herhalde açtığımız orta sayısı 5 i anca geçmişdir saymadım ama 7-8 den fazla değildir. işde böyle oynarsan rakip kapanamaz kapansada bir şey yapamaz biz her zamanki orta oyunu oynasaydık yalçın falan vardı topu bize bırakmazlardı. topu merkezden oynamak bozdu rakibi.
ama birşey daha gördüm bu oyun zor oyundur bir çok oyuncunun kondisyon 90 dakikayı çıkartmadı.
tek avantajımız bir başka hastalığımız olan ilk yarıyı çöpe at oyunu oynamadık diriyken rakibin ipini çektik yorulduktan sonra idare ettik.

Çevrimiçi Necmi

birde sanki akşam 4-4-2 oynadık bakıyorumda ne pektemek nede güven kanat oynamadı quaresmada
kanat oynamadı orta sahanın sağında oynadı. oyunumuz daha çok 4 4 2 gibiydi. yada 4-1-3-2 gibi bir oyun oynadık
dörtlü savunmanın önünde atiba onun önünde ljajic dorukhan quaresma üçlüsü onların önünde pektemek güven gibi oynadık

Çevrimiçi Necmi

Turgay Demir: pozisyon penaltı (GS maci icin)

Erman Toroğlu: buna penaltı diyenin aklından şüphe ederim.

Turgay Demir: Besiktas olunca Tosic'in gelişi faul dediğinde biz sana senin aklından şüphe ediyoruz dedik mi?

Erman resmen kıvrandı bunu duyunca.

NOT: Turgay Demir'i hic sevmem.  :D
bende sevmem ama güzel söylemiş

Çevrimdışı celiker1

Vodafone Arena açıldığı günden beri oynadığımız tüm derbilerde galibiyet beklemiyorum!!!Tek isteğim ve inancım 15 dakika içinde gol bulup rekor bir skor elde etmek.Haftaya şartlar çok müsahit :evillol:
Hayatta Beşiktaş

Çevrimiçi Necmi

Bugun sevindirici bir durum daha vardi: galibiyetlerden sonrası kamera kamera açıklama yapan başkanın showmen adamları yerine Adali konustu. Ziyadesiyle mutlu oldum. Showmenler bir zahmet kameralardan uzak tutulsun. Baskan ve adamları mesajı almış sanırım.
zaten seçildiklerinden beri görmedim kamera karşısında tepkiyi biliyorlar geri çekildi hepsi.

Çevrimdışı kyiv

Dorukhanın ve Güvenin çıkışı devam ederse Tolgay ve Love devre arasında gönderilir.

Çevrimiçi mayguntr

Muhendislik kelimesi ayak altina alinmis. Muhendis olarak toplamak bizim borcumuz olsun :)

Hocalarimiz bize sunu soylerdi ilk senelerde proje yonetimi icin. Para-Zaman-Kalite. Bunlari kullanarak bir ucgen cizersin, sonucu da senin planin olur diye.
Kadro muhendisligi de boyledir. Ornegin az paran vardir, kaliteli bir kadro istiyorsundur. Genc yeteneklere yatirim yapip beklersin. Veya kaliteyi aninda istiyorsundur basarsin parayi aninda kaliteyi elde edersin. En guzeli de paran ve zamanin oldugu zaman yaptigin projedir :D

Muhendisligin bir diger tanimida, eldeki verilerle, kisitlarla maksimum verimi alacak cozumu bulmak.

Kadro muhendisligi denilince benim aklima hem planlamak hem de maksimim verimi alacak cozumler geliyor, ancak ilk basta bi verileri, kisitlari dusunmek, ona gore plani yapmak lazim. Mesela klubun plani 5 sene icinde ne ? veya 10. Kisitlar neler ? Genc oyuncular icin cazibe noktasi miyiz ? Barcelona, Juve, City gormek isteyen genc oyuncu Besiktasta oynamak planim icin mantikli diyebiliyor mu ? 5 sene icinde alt yapidan kac oyuncuyu a takima gecirmeyi planliyoruz ? Bu oyunculari egitecek alt yapimiz, egiticilerimiz var mi ? Besiktas A.S beni muhendis olarak ise alsa bunun gibi 100 belki 200 sorunun cevabini almadan ise baslamazdim.

Ama gelin gorun ki, millek kadro muhendisligini 4-2-3-1 yazip her mevkide oynayacak iki oyuncu olmasi zannediyor.

Çevrimdışı f_madida

Bu takıma transfer gelmezse 2.yarı şimdi alkışlanan isimlere de laf gelmeye başlar.Mutlaka transferler gelmeli.Gecen sene 2 adam gelmeli diyorduk.Bu sene 3-4 kişi gelmeli.Hem de direk as oyuncu.

X-Güven-Pektemek olmalı mesela forvet rotasyonu.Pektemek zaten bu oyunu ile daha çok şans bulacak.Güven hem daha az baskı altında oynamış olacak.Sonra Töre mutlaka formda dönmeli.

Her iki tarafada bek alternatifleri alınmalı.Mümkünse daha farklı yapıda olan oyuncular olsun.

Mensah gelsin, Tore donsun, Cenk veya Abou gibi adamlardan biri forvete takviye...Ha bir de Pepe'nin durumuna gore adam gibi bir defans. Onun otesinde de Adriano olmediyse biraz oynasa yeter.

Geri kalanini da Lens-Babel mabel kiloyla satsinlar.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı f_madida

Senol gunesin hatalari demek goreceli bi kavram
Senol gunes bu ve buydu hata gibi degil sanki beceresi bu ya da yaklasimi bu gibi konusulmali
Camiada 4 senede degismeyen tek sey senol gunes, zaten degisime fazla dicak bakmayan muhafazakar tutucu ve kilasik bi hoca.

Bugun cikip corba taktigi yapiyor diye elestiriyoruz hocayi ama corba servisi senol gunesin fabrika ayari

Simdi pavyondan kadin alip evlenip sonra kadina neden bakire degilsin diye cikismak gibi aslinda, kadin dese hanzo musun 2 cocugum var ne diyorsun sen, cevap yok

Yalniz tarihe not edilmeli gg cikinca ben nejipjani saga atacak fatih stoperde falan bi arasicak corba gelecek saniyordum cikanin yerine fatihi saga koydu

Larin girdi, Oguzhan girdi takimin hucum preste gucu azaldi yani hoca Larin'e adam gibi gidip basma, topu aldigin vakit pas verme vs dedigini hic sanmiyorum veya Oguzhan'a oglum 5 metre onundeki rakip oyuncuya sakin basma ha, top gelirse geriye oyna vs dedigi de yoktur muhtemelen. Mustafa sol kanattan kac tane topu indirdi dondurdu iceri, cekti disari verdi. Ikinci topu bekleyip golunu atti, su mac Babel olsa mazallah el frenini ceker Caner'e 40 metrelik ortalarindan yapsin diye geri pas verirdi. Hoca birseyler soyluyor ama oyuncular yapiyor mu orasi da onemli yani. Bugun sezonun en iyi futbolunu oynadik, su takimin maasini toplasak 20-25 milyon Euro'yu gecmez.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı cursedofdragon

Karius 25
Fatih 21
Dorukhan 22
Adem 27
Güven 19

Bu oyuncularda ısrar etmek lazım.

Oynamaması gerekenler ;

Pepe,Caner,Tolgay,Oğuzhan,Babel,Larin.

Çevrimiçi Necmi

Larin girdi, Oguzhan girdi takimin hucum preste gucu azaldi yani hoca Larin'e adam gibi gidip basma, topu aldigin vakit pas verme vs dedigini hic sanmiyorum veya Oguzhan'a oglum 5 metre onundeki rakip oyuncuya sakin basma ha, top gelirse geriye oyna vs dedigi de yoktur muhtemelen. Mustafa sol kanattan kac tane topu indirdi dondurdu iceri, cekti disari verdi. Ikinci topu bekleyip golunu atti, su mac Babel olsa mazallah el frenini ceker Caner'e 40 metrelik ortalarindan yapsin diye geri pas verirdi. Hoca birseyler soyluyor ama oyuncular yapiyor mu orasi da onemli yani. Bugun sezonun en iyi futbolunu oynadik, su takimin maasini toplasak 20-25 milyon Euro'yu gecmez.
mutlaka demiyordurda bunları yapanıda sürekli sahada tutması sorun işde bir şeyi defalarca deneyip sonuç alamayıp denemeye devam etmesi sorun. şu akşam oynadığımız oyunu gerçekten oynattımı yoksa takım yapısı bunamı zorladı onu bile bilemiyoruz.
şu halimizle bile stresli bir maçta farka gidebildik bir şeymi oynadık bir sistemmi vardı sanmıyorum yaptığımız sadece her zaman oynadığımız gibi oynamamak oldu. sonuç ortada.

yeni atibamızı bulduk gibi "Dorukhan".

Çevrimiçi Necmi

Muhendislik kelimesi ayak altina alinmis. Muhendis olarak toplamak bizim borcumuz olsun :)

Hocalarimiz bize sunu soylerdi ilk senelerde proje yonetimi icin. Para-Zaman-Kalite. Bunlari kullanarak bir ucgen cizersin, sonucu da senin planin olur diye.
Kadro muhendisligi de boyledir. Ornegin az paran vardir, kaliteli bir kadro istiyorsundur. Genc yeteneklere yatirim yapip beklersin. Veya kaliteyi aninda istiyorsundur basarsin parayi aninda kaliteyi elde edersin. En guzeli de paran ve zamanin oldugu zaman yaptigin projedir :D

Muhendisligin bir diger tanimida, eldeki verilerle, kisitlarla maksimum verimi alacak cozumu bulmak.

Kadro muhendisligi denilince benim aklima hem planlamak hem de maksimim verimi alacak cozumler geliyor, ancak ilk basta bi verileri, kisitlari dusunmek, ona gore plani yapmak lazim. Mesela klubun plani 5 sene icinde ne ? veya 10. Kisitlar neler ? Genc oyuncular icin cazibe noktasi miyiz ? Barcelona, Juve, City gormek isteyen genc oyuncu Besiktasta oynamak planim icin mantikli diyebiliyor mu ? 5 sene icinde alt yapidan kac oyuncuyu a takima gecirmeyi planliyoruz ? Bu oyunculari egitecek alt yapimiz, egiticilerimiz var mi ? Besiktas A.S beni muhendis olarak ise alsa bunun gibi 100 belki 200 sorunun cevabini almadan ise baslamazdim.

Ama gelin gorun ki, millek kadro muhendisligini 4-2-3-1 yazip her mevkide oynayacak iki oyuncu olmasi zannediyor.

o zaman seni neden işe alsınlar :alala:
bir iş yeri elemanı çözüm üretsin diye işe alır üretilen çözümleri açıklamak için değil.
herhangi biri işe girerken şirketle ilgili geleceğiyle alakalı planların falan anlatıldığını falanmı sanıyorsun.
korkarım sen zor iş bulursun :D işe girerken sana soru sorarlar. sen soramazsın. :kop: