Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 93 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2646448 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı atalay

Alıntı yapılan: atalay
22 Haziran 2018, 23:12:09 »
Hattı kontrol edebilme becerisi hiç yok. Ya ilk topa baskı yapıyor ya da geriye sarkıyor.

Caner'in yine hat ile alakası yok. Şansına gol iptal edildi.

Çevrimdışı atalay

+Güven'in daha fazla süre almasını istiyorum. Görünen o ki *zemin de müsait. Klasik saha içi düzeni olacaksa sol ön veya merkez forvet olabilir. İkili kullanılacaksa önündekine kırık oynayacak bir şekilde olabilir.
Dorukhan alan oyununu Medel'den daha iyi biliyor. Pas iade oynama isteği ile tercih edilen oyuncu profili yani zoraki de olsa değişiklik Genk'e ceza sahası önünde oyuncu sokma imkanı tanıdı. Gol ve golden sonra olmak üzere o bölgeden iki net şut var.
Medel yanında hep böyle oyuncular ile oynadı. Inter'de Kondogbia vardı. Öncesinde Guarin, Melo, Brozovic vesaire. Sevilla'da Trochowski veya Rakitic ile merkez ikili yada bu iki ismin arkasında anchor oynuyordu. Serie A'da pozisyon oyunları doğru oynanır. Orada press kalitesi değerli. Çünkü yanında ya atlet var ya da alan oyunu bilen bir tamamlayıcı. Kenarda Perisic gibi bir sol ön var ve kompakt bir ekipte oynuyor. Burada saha parsezilasonu sıkıntılı ve sürekli efor ile kendi oyun alışkanlığını sunuyor. Yanına enerjik bir Atiba koyman lazım ki yok. Koysan da Beşiktaş'ın kadrosu buna müsait değil ve oyunu daha doğrusu eski oyunu buna müsait değil zira iki reaktif oyuncu ile oynayamaz. O yüzden bu takım Oğuzhan-Atiba-Talisca ile oynadı. Bu sebeple gelmeden önce saha boşaltarak veya yerleşerek oynanan oyunun stoperi diye tarif etmiştim. Yukarıdakileri karşılayacak parametreler denk gelirse o bölgede press kalitesi artı değer olur. Üstelik ön bölgede. Inter de hem stoperde hem de orta sahada böyle kullanıyordu zaten. Ljajic de pozisyon oyunun doğru oynadığı topun sürekli oyunda ve ayakta kaldığı bir Serie A oyunundan geliyor. Hatta 15/16'da beraber sol kenarı ve merkezi kullanarak arkalı önlü oynadıkları maçlar vardı.
Buradan Ljajic-Oğuzhan sol koridor ve merkez üzeri ikili oyunlarını, Inter'de 15/16'da aldığı rol ve Oğuzhan'ın Sosa ile 15/16'da oynadığı sol koridor, half-space ve merkez üzeri ikili oyunları referans göstererek anlatacaktım. Maçın devamında oyuncuyu sağ kenara attı. 15 dakikada dört anahtar pas çıkardı. Sonuç: Tek bir aksiyon yok. Hatta üst üste binebilme ihtimallerinin handikap yaratacağını fakat saha parselizasyonunu kurgulama biçimine göre sol bölgede Ljajic-Oğuzhan ve ön kenar oyuncusu ile üçgenler kurup CL'deki gibi hızlı bir şekilde topu terse açarak sağ kanatta 1v1 bırakmanın artı bir final aksiyonu yaratabileceğini anlatacaktım. Çünkü Ljajic de Sosa gibi kenar oynayabilen merkez. Oğuzhan gibi beklenmedik işleri yapabiliyor. Ona göre defansif aksiyonları zayıf. Ani preslerini bekleyemezsiniz. Bazen şut kanalı bulunca doğru pas yerine şuta odaklanır. Fakat Talisca kadar değil. Şut tehdidi elbette avantaj. Torino'da rolü farklıydı, Inter 15/16 üzerinden anlatıyorum. Elbette sağ tarafta da half-space bölgesinde ve koridorlara koşu atan oyuncu. Daha çok topun oynandığı bölgede aktif. Üst üste bindirmemeye çalışmak lazım. Fakat teknik direktörlük zaten o defoları göstermeden o oyunu çıkarabilme meselesi. Teknik direktör topa odaklı savunma ve alan savunması zayıf iki oyuncuyu merkez ikilide oynatıyor. Savunma karakterli oyuncular ile daha iyi savunma yapabileceğini zannediyor. Ön bölgede hareketsiz oyuncular ile tempo arzuluyor, daha sonra tempoyu yetersiz buluyor. Fakat o oyunculardan hiç vazgeçmiyor. Build-up, oyun mesafeleri gibi hususlara kafa yormayıp 70 metrede deorganize oynatıyor. Dinamizmin düşük, atletizmin bu kadar sınırlı olduğu bir oyuncu personeline pas-iade oyunu mu oynatılır yoksa sürekli ribauntları kazanmanız-ekstra efor sarf etmeniz gereken bir oyun mu?
Alıntı yapılan: atalay
08 Nisan 2018, 13:43:24 »
Denenebilir. Sırtı dönük derinlik verip, bağlantı oyuncusu olabiliyor. Genel olarak sıkıntısı çevre kontrolü ve ilk dokunuş.

Sırasıyla Güven, Dorukhan, Ljajic ve Pektemek. Günün genel özeti goldeki aksiyonlar tamamen bireysel. İlk reaksiyonun yükselmesi, ön bölgedeki derinlik tiplemeden meydana geliyor. Yani yarın görmemek sürpriz olmaz.

Çevrimdışı caner.eryigit

Quaresmayı bir şekilde bünyem kabul ediyor da caner seni aşamıyorum senin kadar adamı yoran birisini görmedim.

Çevrimdışı atalay

05 Nisan 2018, 22:48:07
Sürekli yer değiştiren dört orta sahacı ile kenarlardan gelen cut-back ve low cross pasları ile dörtledi. Klasik pas temposu yüksek; pas metrajı düşük Arsenal golleri. Tabii, bunun için önce oyuncular arasında gezinmek, alan boşaltmak, bek-stoper arasına ve savunma arkasına topsuz koşu atmak gerek.
CL, UEL, Bundesliga, LaLiga, Serie A, Ukrayna Ligi hatta bizim ligde bir-iki takımdan mübalağasız bir haftada 50'ye yakın böyle gol izledim. Tek maçta karşılıklı goller. Ve kaliteden bağımsız. Bunu yapamayan teknik direktörler sistem dışı kalmalı.

İkinci gol tamamen Dorukhan'ın zorlaması. Teknik direktör planı falan değil. Half-space'de gezinirken 1v1 pozisyon yakalayıp cut-back pas ile Güven'e servis yaptı, arka direkte Pektemek tamamladı.  EPL ve Bundesliga'da her hafta bu gollerden 25-30 tane izleyebilirsiniz. Modern futbolun istediği bu.

Çevrimiçi levitate

İkinci gol tamamen Dorukhan'ın zorlaması. Teknik direktör planı falan değil. Half-space'de gezinirken 1v1 pozisyon yakalayıp cut-back pas ile Güven'e servis yaptı, arka direkte Pektemek tamamladı.  EPL ve Bundesliga'da her hafta bu gollerden 25-30 tane izleyebilirsiniz. Modern futbolun istediği bu.

dorukhan'ı nasıl buldun
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı atalay

Ljajic ile ilgili sosyal medyada yazılanlar 180 derece değişmiş. Skor taraftarları..

Çevrimdışı 38life

76daki Ljajic - Atiba pozisyonu  :ok:
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı atalay

Alametifarika pozisyonları. Takımın teknik direktörü Instat scout veya Wyscout'a üzerinden 15/16 Inter'i izlerse bu pozisyonları oynayacağını bilir. Bunun için koşu kanalları çizip-mesafeleri kısaltacağı bir kurgu yaratması lazım. @38life | Daha fazla izlemek. Başka takımlara karşı başka planlarda izlemek lazım.Onun dışında zaten gördüklerimi küçük küçük yazıyorum. Bugün işler kötü diye kullanıyor. @levitate

Çevrimdışı EMİR EMRE

Şu takıma yapılabilecek en iyi kıyak Oğuzhanla Tolgayı galatasaraya vermektir..

Çevrimdışı atalay

Sonra rakip takımı futbol oynarken izlersin. @EMİR EMRE

Çevrimdışı caner.eryigit

Dorukhan aferin koçum maşallah

Çevrimdışı AigleBordeaux

Larin futbolcu falan değil bu arada ilk geldiğinden beri yazıyorum. PTT'de forma şansı bulmaz.
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı EMİR EMRE

Sonra rakip takımı futbol oynarken izlersin. @EMİR EMRE

burada gözüm görmesin de isterse biri gol kralı diğer asist kralı olsun...

Çevrimdışı solar

Galibiyet güzel ama şanslı da olduğumuz bir maçtı. Oyun olarak pek bir fark yoktu, gençler daha dinamik oynadı. İlk yarı sonu istatistiklerde iki takımın da 3 tane kaleyi bulan şutu vardı ve bizimkilerin üçü de goldü. Bu sezonun önceki maçlarını göz önünde bulundurursak her zaman öyle olmadığı açık. İsmail Kartal da gerçekten kötü bir hoca. İlk yarı neredeyse tüm köşe vuruşlarını yerden oynadılar.

Çevrimdışı atalay

Yine aynı gol. Rakip oyun disiplininden koptu ama yine doğru yerde. Bu kez Oğuzhan'a servis yaptı. Üretmek bu kadar kolay. Gol Caner çizgideyken oraya deplase olabildiği için var. Belki bek pozisyonunda oynama alışkanlığının olmasının bir getirisi olabilir.

Çevrimdışı yoruk

Oynanan oyun yine yeterli değil ama bir şeyler değişmeye başlamış.Önce saha dışı sonra saha içinde.3 maçtır zaten oyunumuz değişiyor diyorduk.
Devre arasında üçlü beşli oyuncu göndermeler almalar bekliyorum artık.Bu olacak ,kaçınılmaz.Babel-Pepe-Adriano-Love ? Kim olursa artık.Tolgay...

Çevrimdışı tugozcan

En buyuk degisim/gelisim Quaresma'da.

Ilk golde tek oynayarak ice donmesi. Normalde cizgiye dogru gider orta acardi. Ikinci golde bindirme yapan oyuncuya pas atmasi. Normalde ice dogru calim denerdi. Ve son golde ceza sahasinda olmasi. Ustelik ayaginda 3 saniyeden fazla top tutmamasi.

Gozlerime inanamadim. Tebrikler.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı atalay

Katılıyorum. Gençler ve değişen bir-iki tipleme ile gelen dinamizm. Yarın görmemek sürpriz olmaz dememenin sebebi. Bu oyun ile gelmediği sürece suni. @solar

Çevrimdışı caner.eryigit

Türkiye’nin en iyi kadrosu bizde diyen adamlar güven ile dorukhan neden oynatılmadı diyor

Çevrimdışı caner.eryigit

Bu para mevzularında birilerinin orası burası oynarken quaresma ya olan saygım daha da arttı.

Çevrimdışı Karabay

Dorukhan umarım her maç oynar.

Çevrimdışı caner.eryigit

Yıl olmuş 2019 1 tl ye konulu film izliyoruz

Çevrimdışı tangaz

Quaresmayı bir şekilde bünyem kabul ediyor da caner seni aşamıyorum senin kadar adamı yoran birisini görmedim.

:D :kop:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı mylife1903

Bu para mevzularında birilerinin orası burası oynarken quaresma ya olan saygım daha da arttı.

Ya ne saygisi o biliyo parasini alacagini
Ustelik paraya sikistik 2 milyon atesle de seni satmayak dese baskan cikartip atesler

Çevrimdışı tangaz

Türkiye’nin en iyi kadrosu bizde diyen adamlar güven ile dorukhan neden oynatılmadı diyor

:claps:
tespitin dibi
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona