Bilardo Sporları
Bilardo Sporları

Beşiktaş Forum|Bilardo Sporları Welsh Open başlamış. Selby ilk maçını 4 - 0 kazandı. 2. maç şu an 1 - 0 geride. Oldukça iyi görünüyor. @Efe @ahmet türker @ZEKI

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bilardo Sporları  [Okunma sayısı 44084 defa] Bilardo Sporları

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Bunu yeni izledim. Selby'nin o kendiden emin tavrı ve şans potundan sonraki yüz ifadesinin değişikliği. LOL. @Osvaldonun Saçı

20 yıldan fazla olmuştur snooker izlemeye başlayalı böyle keyifli çok az maç izlemişimdir. Selby çok negatif oynuyor, tamamen maçı kazanayım da nasıl olursa olsun tavrında hep. İlk faulde freeball'u kahverengiyle değerelendirebilecekken beleşten puan geliyor diye pozisyon tekrarına sığındı. Acayip iyi bi ders oldu ona. Gol atınca sürekli yerlerde yatan Anadolu takımları gibiydi tüm maç. Ronnie çaktı 90'a son dakikada  :lol:

Çevrimdışı atalay

Selby elenmiş. Son frame'deki pot'un tesiri geçmemiş galiba. @Osvaldonun Saçı

Selby elenmiş. Son frame'deki pot'un tesiri geçmemiş galiba. @Osvaldonun Saçı

Selby çok istikrarsız 2 senedir. Geçen sene çok ağladı rakipler bana ayrı oynuyor diye ama sorun orda değil kendinde. Pozitif oynaması lazım biraz.

Birazdan başlıyor UK Championship umarım vakit bulup izlersin final session'ı..

Ronnie aldı dün gece 7. UK Championship kupasını  :claps: :claps: Bugün Noel tatili öncesi son turnuva başlıyor. 1 haftalık kısa bi turnuva Home Nations serisinden Scottish Open. Çeyrek finale kadar 4'e gelen kazanacak yarı finalde 6'ya finalde de 9'a gelen alacak kupayı. İyi oyuncular erken elenmezse güzel turnuva olabilir.

Dün 2019 Masters başladı.. Son şampiyon Mark Allen ve favorilerden John Higgins elendi. Bu gün Ronnie elenmez umarım. Maçlar her gün iki tane ve tek masa.. 16:00 ve 22:00'de başlıyor.. 1 haftalık turnuva..

German Masters dün başladı baya keyifli bi turnuva. Ronnie katılmadı ama diğer büyükler turnuvada.  Murphy ve Hawkins ilk günden elendi. Büyük ihtimalle Selby Trump finali görülebilir. Trump en son çok formdaydı.

German Masters dün başladı baya keyifli bi turnuva. Ronnie katılmadı ama diğer büyükler turnuvada.  Murphy ve Hawkins ilk günden elendi. Büyük ihtimalle Selby Trump finali görülebilir. Trump en son çok formdaydı.

Selby Trump finali dedim ikisi de patatese bağladı. Trump'ın kıl olduğu Kyren Wilson kazandı. Bugün de World Grand Prix başlıyor. Ronnie de katılıyor bu turnuvaya. son 32'den başlayan turnuva. Kuranın alt kısmı felaket zorlu üst tarafta kimse yok. Bakalım alt taraftan kim yürüyecek.

Selby Trump finali dedim ikisi de patatese bağladı. Trump'ın kıl olduğu Kyren Wilson kazandı. Bugün de World Grand Prix başlıyor. Ronnie de katılıyor bu turnuvaya. son 32'den başlayan turnuva. Kuranın alt kısmı felaket zorlu üst tarafta kimse yok. Bakalım alt taraftan kim yürüyecek.

Grand Prix'i Trump haketti kazandı. Bugün de Welsh Open başlıyor. Tüm isimler orada olacak bakalım Dünya Şampiyonasına 2 ay kala kimler forma girmeye başlayacak? 1 hafta sürecek son 128'den başlayacak kazanan 70K sterlin alacak.

Grand Prix'i Trump haketti kazandı. Bugün de Welsh Open başlıyor. Tüm isimler orada olacak bakalım Dünya Şampiyonasına 2 ay kala kimler forma girmeye başlayacak? 1 hafta sürecek son 128'den başlayacak kazanan 70K sterlin alacak.

Welsh Open neredeyse tüm favorilerin ilk turda elendiği saçma bi turnuvaya dönüştü. Dün de finalde tam bi kör dövüşü vardı. Keyifsiz bi turnuva oldu. Robertson kazandı.. Sırada Shoot out var ama o da çerezlik. Sonrasında da Hindistan açık var ki pek kimse gitmiyor o kadar uzağa.. O yüzden 4 marta kadar snooker yok diyebiliriz. Player's Championship baya iyi turnuva olacak. son 16'dan başlaması zaten keyifli maçlar için yeterli kriter.  :ok:

Welsh Open neredeyse tüm favorilerin ilk turda elendiği saçma bi turnuvaya dönüştü. Dün de finalde tam bi kör dövüşü vardı. Keyifsiz bi turnuva oldu. Robertson kazandı.. Sırada Shoot out var ama o da çerezlik. Sonrasında da Hindistan açık var ki pek kimse gitmiyor o kadar uzağa.. O yüzden 4 marta kadar snooker yok diyebiliriz. Player's Championship baya iyi turnuva olacak. son 16'dan başlaması zaten keyifli maçlar için yeterli kriter.  :ok:

Shoot out sevdiğim bi turnuva değil. %90 şans işi, ortam çok laubali seyirci kontrolsüz vs. Bi türlü sevemedim. Thepchaiya kazandı turnuvayı ama zaten ilk 16'dan pek gelen yoktu. Bingham ve Murphy'i gördüm bi ara onlar zaten Mars'ta turnuva olsa gelecek tipler. Şimdi sırada Hindistan Açık var. Popüler oyuncular gitmez oralara pek keyifli turnuva olacağını sanmıyorum. Eurosport yayını da olmayacak. Asıl heyecan 4 martta başlayacak Player's Championship. Orada 1 yıllık para ödülü listesi üzerinden 16 katılımcılı turnuva olacak. Yani en iyi 16 oyuncu birbiriyle oynayacak 11 frame'lik maçlar olacağı için seans arası da göreceğiz. Uzun güzel maçların olduğu bi turnuva ilgilisi izlesin mutlaka.

Shoot out sevdiğim bi turnuva değil. %90 şans işi, ortam çok laubali seyirci kontrolsüz vs. Bi türlü sevemedim. Thepchaiya kazandı turnuvayı ama zaten ilk 16'dan pek gelen yoktu. Bingham ve Murphy'i gördüm bi ara onlar zaten Mars'ta turnuva olsa gelecek tipler. Şimdi sırada Hindistan Açık var. Popüler oyuncular gitmez oralara pek keyifli turnuva olacağını sanmıyorum. Eurosport yayını da olmayacak. Asıl heyecan 4 martta başlayacak Player's Championship. Orada 1 yıllık para ödülü listesi üzerinden 16 katılımcılı turnuva olacak. Yani en iyi 16 oyuncu birbiriyle oynayacak 11 frame'lik maçlar olacağı için seans arası da göreceğiz. Uzun güzel maçların olduğu bi turnuva ilgilisi izlesin mutlaka.

Hindistan açık tamamlandı.. Selt gibi loser biri kazandı zaten uzaklık ve sıkışık program nedeniyle loserlar yada yeni profesyonel olanlar katılıyordu turnuvaya. Şimdi güzel bi turnuva başlıyor. Son 1 yılın ilk 16 oyuncularının kapıştığı neredeyse Masters kalitesinde maçların olacağı Player's Championship bu akşam başlıyor. Dünya Şampiyonası'na 1,5 ay kala yavaş yavaş form tutacaktır favoriler. Final hariç 6'ya gelenin kazandığı seans aralı çift masalı maçlar olacak. Az ama kaliteli maçlar izlicez.

Hindistan açık tamamlandı.. Selt gibi loser biri kazandı zaten uzaklık ve sıkışık program nedeniyle loserlar yada yeni profesyonel olanlar katılıyordu turnuvaya. Şimdi güzel bi turnuva başlıyor. Son 1 yılın ilk 16 oyuncularının kapıştığı neredeyse Masters kalitesinde maçların olacağı Player's Championship bu akşam başlıyor. Dünya Şampiyonası'na 1,5 ay kala yavaş yavaş form tutacaktır favoriler. Final hariç 6'ya gelenin kazandığı seans aralı çift masalı maçlar olacak. Az ama kaliteli maçlar izlicez.

Player's Championship süper bir turnuva oldu. Son 16'dan başlaması eşleşmelerin Masters kalitesinde olmasını sağladı. Maçlar harikaydı gerçekten Coral Series baya iyi fikirmiş. 3 seri turnuva ve yılın en iyi performanslı oyuncularını sırasıyla 32-16-8 kişilik turnuvalara sokuyorlar. Sırada Tour Championship var direkt çeyrek finalden başlayan en iyi 8'in katıldığı turnuva. Neyse Player's Championship'e dönersek Ronnie inanılmaz zor bi fikstürü çok rahat geçerek şov yaptı. Özellikle 1000. yüzlük serisini final maçının son frame'ine denk getirmesi seyircileri mest etti. Tarihi bi andı izlemeyen tekrarını bulup izlesin youtube'dan. 19'unda Tour Championship var izlenebilecek turnuvalardan. Sonrasında China Open var ona Ronnie katılmayacak. Ardından 20 Nisan'da sezon kapanışı World Championship.

Çevrimdışı Orhan_

@Osvaldonun Saçı

Eğlenceli, izlemediysen.

Teşekkürler @Orhan_  İzlemiştim ama tekrar hatırlamış oldum. Snooker izlemeye başlayalı 20 yılı geçti. Çıkan her kitabı okumuş belgeseli vs izlemişimdir heralde. Beşiktaş ve Ronnie sporda takıntım olan iki konu. İzlemediysen netflix'te Snooker Mavericks var. Alex Higgins, Jimmy White ve Ronnie gibi Maverick'leri anlatıyor güzel belgesel.

Dün akşam Cebelitarık turnuvası bitti. Beklendiği gibi sıkıcı kimsenin ilgilenmediği takvim doldurmak için yapılmış bi turnuvaydı. Ronnie de zaten 1-2 aydır üzerine yoğunlaştığı "ranking point" eleştirisine devam etti. Bilmeyenler için söyleyeyim bazı turnuvalar sıralama puanı istiyor ve her turnuva önemine göre sıralama puanı veriyor. Burada Ronnie iyi oyuncuların sırf puan kazanıp önemli turnuvalara katılabilmek için saçma sapan turnuvalara katılmak zorunda kaldıklarından şikayet ediyor. Hatta hafta içi twitter'dan "cebelitarık'ta oynamak zorunda kalacağıma bi gece domuz ahırında uyurum daha iyi" demişti. Neyse geçelim şu saçma turnuvayı asıl turnuvadan bahsedelim.

Şimdi bu sene Coral'ın sponsorluğunda World Grand Prix, Players Championship ve Tour Championship adlı 3 turnuva düzenlendi. İlki 32 katılımcılı.. İkincisi 16 katılımcılı.. Sonuncusu da 8 katılımcılı.. İlk ikisi tamamlandı ve çok iyi turnuva oldular. Hem para ödülü tatmin ediciydi hem de katılımcı sayısı azaldıkça kalite arttı, frame sayısı arttı. Yarın akşam Tour Championship başlıyor 8 katılımcı olacak. Bir yıllık sıralamada ilk 8 katılıyor. Eşleşmelerin hepsi Masters kalitesinde. Frame sayısı çok yani 2 ayrı seansta oynanacak tüm maçlar. Bilen bilir kaliteli rakipler arasında uzun maçlar çok güzeldir, dünya şampiyonasında bile zor denk gelir. Üst üste böyle kaliteli maçlar olacak, zaten Masters turnuvasının da özelliği oradan gelir. Dünya şampiyonası provası olması (1 ay kaldı), kaliteli eşleşmeler ve 2 seanslı maçlar olması nedeniyle bi snookerseverin kaçırmaması gereken turnuva.
[ Son Düzenleme: 18 Mart 2019, 08:54:35 Osvaldonun Saçı ]

Çevrimdışı Orhan_

Teşekkürler @Orhan_  İzlemiştim ama tekrar hatırlamış oldum. Snooker izlemeye başlayalı 20 yılı geçti. Çıkan her kitabı okumuş belgeseli vs izlemişimdir heralde. Beşiktaş ve Ronnie sporda takıntım olan iki konu. İzlemediysen netflix'te Snooker Mavericks var. Alex Higgins, Jimmy White ve Ronnie gibi Maverick'leri anlatıyor güzel belgesel.

Teşekkür ettim ben de. Mutlaka izlerim ben bunu (:. Snooker candır.

Tour Championship beklendiği gibi harika bi turnuva oldu. Efsane geri dönüşler ve unutulmayacak maçlar vardı. Ronnie 36. sıralama turnuvasını kazanıp bir rekora daha göz dikti. Şu an önüne geleni deviriyor tam zamanında form tuttu Dünya Şampiyonası öncesi. Böyle uzun formatlı bol seanslı turnuvalar kaliteli oyuncularla hep keyif vermiştir. Dediğim gibi Dünya Şampiyonasında bile bu kaliteye ulaşılamıyor, sürpriz oyuncular sıradan maçlara sebep oluyor. Bu turnuva artık Masters gibi saygın turnuvalardan biri oldu benim gözümde. Sırada Çin Açık turnuvası var. Ronnie dışında herkes orada olacak. Selby kaybettiği dünya 1 numarası ünvanını geri kazanmak için ağlayarak çalışıyordur şu saatte bile :) Çin Açık iyi turnuva olabilir haftaya pazartesi başlayacak 1 hafta sürecek. Sonra 20 Nisan'da Dünya Şampiyonası başlıyor.

Seçim telaşından yazamadım Dünya Şampiyonası öncesi son turnuvayı Neil Robertson kazandı ve artık kimin hangi sırada olduğu kesinleşti, rakipler belli oldu. Turnuva biraz sönüktü para ödülü iyi olsa da. Ronnie'nin katılmaması iyi isimlerin ilk turda veya ön elemede elenmesiyle isimsiz adamlar yukarıya çıktı ve whitewash maçlar gördük. Şimdi herkes antreman masasında 20 Nisan'ı bekliyor, bakalım ne olacak. Turnuva başlamadan bi analiz yaparım detaylıca.

Sonunda büyük gün geldi çattı. Yarın resmen saat 12:00 de 2019 Dünya Snooker Şampiyonası başlıyor.

Seeding şöyle:

Dünya şampiyonaları hakkında yorum yapmak genelde zor olur. Favoriler daha zor elense de hep sürpriz çıkmıştır. Ama yorum yaparken alınacak en önemli veri form durumu. Mesela Mark Allen sezona fırtına gibi girmişti ama Christmas'tan sonra ortalarda yok. Trump sezona iyi girmiş sezon ortasında formunu yükseltmişti ama 2 aydır yerlerde sürünüyor. Robertson'a bakarsan sezona çok kötü başlayıp mükemmel bitirdi. Eğer Sullivan gibi birine denk gelmeseydi sezonun son 3 turnuvasını da kazanacaktı. Form gerçekten en önemli konu bu sporda.

Form durumuna bakarsak;
1-Ronnie O'Sullivan
2-Neil Robertson
3-Judd Trump

İkinci veri de klaslık ve yetenek. Form önemli veri olsa da her formu yüksek adam şampiyon olamıyor. Ya da tam tersi formsuzken şampiyon olanlar da var. En meşhur örnek 12/13 Dünya Şampiyonasıdır herhalde. Ronnie 11/12 sezonunda şampiyon olunca tam bir yıl boyunca hiç bir turnuvaya katılmadı, gezdi, koştu, belgesel çekti. Dünya şampiyonasına katılıp katılmayacağına 1 ay kala karar verdi ve katılıp eze eze şampiyon oldu. Bu "klas" olmanın en önemli örneğidir bence.

Klaslık durumuna göre sıralarsak;
1-Ronnie O'Sullivan
2-John Higgins
3-Mark Williams / Mark Selby / Judd Trump / Neil Robertson

Üçüncü önemli veri antrenman. Bu oyunda antrenman gerçekten fark yaratıyor. İstisnalar olsa da (klaslık) iyi çalışmayan oyuncular direkt dökülüyor. Örneğin geçen sene dünya şampiyonu olduktan sonra Mark Williams antrenman yapmamaya başladı ve geçen senenin en önemli oyuncularından biri bu sene nal topladı. Yine John Higgins'in de artık antremanlarda zorlandığını sıkıldığını biliyoruz. Bi yaştan sonra gerçekten disiplinli bi şekilde antrenman yapmak zorlaşıyor. Mark Allen da bu konuda tembel oyunculardan birisidir. Trump ve Selby'nin çok sıkı çalıştığını biliyoruz. Robertson da iyi hazırlanıyor turnuvaya, Ronnie'de özel bi çalışma alanı kiralamıştı Londra'da.

Antrenman durumuna göre sıralarsak;
1-Judd Trump
2-Mark Selby
3-Neil Robertson / Ronnie O'Sullivan

Dördüncü önemli veri mental kapasite. Uzun frame'ler ve çift seans gerçekten sporcuyu yıpratıyor. Bir süre sonra resmen olmasa da psikolojik olarak havlu atıyor oyuncular. Aynı şekilde bir kaç frame geriye düşünce reaksiyon göstermek için sağlam bi mental seviyede olmak lazım. Buna örnek olarak Mark Selby verilebilir. Her halükarda maça ortak olabilen geriye düşse de yıkılmayan her türlü baskıyı kaldırabilen bi adam. Ronnie ne kadar kendini bu konuda epey geliştirse de ilk 3'e giremez. Judd da bu konuda Ronnie'ye benzer.

Mental kapasite durumuna bakarsak;
1-Mark Selby
2-Neil Robertson
3-John Higgins

Beşinci veri motivasyon. Şu an motivasyon olarak Judd Trump ve Ronnie O'Sullivan önde diyebiliriz. Ronnie'nin kıramadığı bir kaç rekordan biri olan en çok dünya şampiyonası kazanma rekoruna odaklandığını herkes biliyor. Aynı zamanda bu turnuvayı alırsa en çok sıralama turnuvası kazanma rekorunu da kıracak. Bu sezon kırdığı en çok triple crown kazanma ve 1000. yüzlük serisi rekorlarından sonra üzerindeki baskı hafifledi. Takip ettiğim kadarıyla tamamen odaklanmış durumda. Trump da ilk dünya şampiyonluğunu çok istiyor. Tüm sezon buna yönelik imalarda bulundu ve çok iyi antrenman yapıyor. Zaten artık "genç yetenek" yıllarının sonuna gelmişken hala şampiyonluk alamaması sanırım en büyük ukdedir onun için. Mark Selby gibi bi makine de uzun yıllar sonra dünya 1 numarası olma unvanını kaybettikten sonra berbat geçen sezonun ardından motive olmuştur. Yoksa hızla dibe doğru ilerleyecek. Benzer şekilde Robertson da son bir kaç kötü yılı burada sonlandırmak istiyor.

Motivasyon durumuna bakarsak;
1-Ronnie O'Sullivan
2-Judd Trump
3-Neil Robertson / Mark Selby

Tecrübe de son önemli veri. Tecrübe aslında sadece yaş değil bu seviyelerde ne kadar oynadığın ya da bu baskıyla ne kadar yüzleştiğinle ilgili bir konu. İzleyenler bilir, iki masadan tek masaya düşüş bile bazı oyuncular için hayatında yaşamamış olduğu bir tecrübe. Hele Crucible atmosferinde. O yüzden bu seviyeleri en iyi bilen defalarca finale çıkmış kazanmış oyuncular ön plana çıkıyor. Akla hemen Sullivan, Higgins, Selby, Williams, Robertson, Trump geliyor ama bir de turnuvaya özgü başarıları olan oyuncular var. Örneğin Hawkins uzun yıllardır kötü sezon geçirse bile dünya şampiyonasında üst basamaklarda hep. Bingham da bu sınıfa sokulabilir.

Tecrübe durumuna bakarsak;
1-Ronnie O'Sullivan
2-John Higgins, Mark Selby
3-Neil Robertson / Judd Trump / Barry Hawkins / Stuart Bingham / Mark Williams

Bu verilere topluca bakarsak Ronnie'nin en büyük şampiyonluk adayı olduğu ortada. Hem formunun zirvesinde hem de motive durumda. Genelde açıkça bir turnuvayı istediğini söylemez oyundan keyif almak istediğini söyler ama bu sefer farklı. Son turnuvalarda önüne geleni ezip geçtiği için de özgüveni çok yüksek. Sıkı antrenman yapıyor koşuyor ve sağlıklı beslenmeye devam ediyor. Fikstürü zor olsa da bu sene herkesi çatır çatır yendiği için umursayacağını sanmıyorum.

İki numaralı aday kesinlikle Robertson. Formu inanılmaz yüksek. Son 3 turnuvada 2 final, 1 şampiyonluk aldı. Şanssızlığı kaybettiği 2 finalde Ronnie'nin inanılmaz oynamasıydı. Motivasyonu yüksek morali yerinde, eşinin sağlık durumu iyi, keyfi yerinde ve en önemlisi fikstürü çok kolay. En az yarı final görecektir.

Üçüncü adayım Trump. Sezon ortasında çok yükseltti formunu ve Ronnie'yi 2 kere finalde yendi. Sonrasında düşen formu soru işaretleri uyandırsa da en büyük adaylardan. Motivasyonu yüksek, iyi antrenman yapıyor ve "bu sene o sene" mesajları veriyor herkese. Tek sorun çok zor fikstür. İlk turda bile ön elemeden gelen en zor rakiplerden biri Thepchaiya çıktı şansına. Onu yenerse Ding var önünde. Hadi onu da geçti karşına Ronnie çıkacak. Hadi bunu da atlatsın büyük ihtimalle Selby gelecek. Onu da geçerse Robertson finali gözüküyor. Gerçekten en zor fikstürlerden biri.

Son adayım Mark Selby. Ne kadar formsuz olursa olsun son 7-8 yılın en önemli isimlerinden biri özellikle son 5 yıla damgasını vurdu. Mental gücü çok yüksek, zor maçları kolayca oyanayabilen baskıyı sırtlayan bir oyuncu. İstikrar yakalarsa kupayı bile alabilir.

Bu oyuncular dışında da büyük adaylar var ama hepsinin bir falsosu var. Eğer o falsolarını kapatabilirlerse Higgins(motivasyon ve mental sorunlar), son şampiyon Williams (antrenmansızlık), Mark Allen (form düşüklüğü, kötü beslenme ve antrenmansızlık) da bu 4 isme katılabilir. Bingham ve Hawkins de her zaman üst turları zorlamış oyuncular. Onlar da ben de varım diyeceklerdir. Ancak bunların dışında biri kupaya ulaşırsa cidden büyük sürpriz olur benim için.

Çevrimdışı mylife1903

Amma yazmisin beaa
Roni ile selbi yari final oynar iste
Obur taraf karisik rovertson gelebilir ya da higins

Amma yazmisin beaa
Roni ile selbi yari final oynar iste
Obur taraf karisik rovertson gelebilir ya da higins

İyi özetlemişsin  :lol:

Burada bir dünya şampiyonası incelemesi yapacaktım zamanında ama bi türlü fırsat bulamadım. Yakın zamanda da bulamayacağım. Özetlersek gördüğüm en zevksiz tırt turnuvaydı diyebilirim. Favorilerden biri kazanmasına rağmen neredeyse onun dışındaki tüm favoriler ve iyi oyuncular ilk turda elendi. Böylece çok kötü ve sıkıcı maçlar izlemek zorunda kaldık. Resmen kördövüşü halinde geçen maçlar vardı üzücü. Zaten Barry Hearn daha turnuva devam ederken ön elemeden gelenleri daha fazla yoracak bir sistem açıkladı ki ilk turda favoriler elenmesin diye. Belli ki ne rating kalmış ne sponsor. Düşünün kupayı alan Trump bile ilk turda 9-7'den gelip 10-9 kazandı. Neredeyse o bile ilk turda paket olup gidiyordu. Neticde zerre keyif almadığım hayatımda izlediğim en yavan Dünya Şampiyonasıydı. Bi gün fırsat bulursam uzun uzun yazarım.

Snooker sezonu Viyana açıkla başlamıştı resmen ama bu işin başlangıcı Eylül ayıdır öncesi tat vermez. Eylül öncesi Paul Hunter Classic ve International Championship dışında göze çarpan turnuva da yok. Haftaya 9 Eylül 2019'da Shanghai Masters'la sezonu açarız Mayıs başına kadar keyifle izleriz. Ronnie şimddiden Şangay'a gitmiş havuzdan yemekten foto atıyor. Geçen senenin şampiyonu ünvanını korumaya çalışacak. Tüm top class oyuncular da orada olacak. Sezon başında favori olmaz der üstatlar ama yine de Trump bir adım önde görünüyor Ronnie ile birlikte. 

Snooker sezonu Viyana açıkla başlamıştı resmen ama bu işin başlangıcı Eylül ayıdır öncesi tat vermez. Eylül öncesi Paul Hunter Classic ve International Championship dışında göze çarpan turnuva da yok. Haftaya 9 Eylül 2019'da Shanghai Masters'la sezonu açarız Mayıs başına kadar keyifle izleriz. Ronnie şimddiden Şangay'a gitmiş havuzdan yemekten foto atıyor. Geçen senenin şampiyonu ünvanını korumaya çalışacak. Tüm top class oyuncular da orada olacak. Sezon başında favori olmaz der üstatlar ama yine de Trump bir adım önde görünüyor Ronnie ile birlikte.

Shanghai Masters güzel gidiyor dün Ronnie efsane geri dönüş yaptı Kyren Wilson'a karşı 5-1 de bitti  kaybetti derken 6-5 aldı. Yasal canlı bahis açılmıyor şu snooker'a zengin olamıyoruz ya :D Bu arada Çinli kardeşlerimi tebrik ediyorum maçları Avrupa da izlesin diye kendi saatlerine gore olabildiğince geç vakte almışlar.. Amerikalılar olsa umursamazlardı US Open'da uykumu alamadım hala dengeleyemedim vücudu. Yarı finalde Ronnie Neil Robertson ile oynayacak. Maç ortada Ronnie dengesiz Robertson sezon açılışlarında iyidir zaten. Alt tarafta Trump zibidisini madara eden Mark Allen'le bu maçı alan final oynar. Bakalım izleyeceğiz.

Shanghai Masters güzel gidiyor dün Ronnie efsane geri dönüş yaptı Kyren Wilson'a karşı 5-1 de bitti  kaybetti derken 6-5 aldı. Yasal canlı bahis açılmıyor şu snooker'a zengin olamıyoruz ya :D Bu arada Çinli kardeşlerimi tebrik ediyorum maçları Avrupa da izlesin diye kendi saatlerine gore olabildiğince geç vakte almışlar.. Amerikalılar olsa umursamazlardı US Open'da uykumu alamadım hala dengeleyemedim vücudu. Yarı finalde Ronnie Neil Robertson ile oynayacak. Maç ortada Ronnie dengesiz Robertson sezon açılışlarında iyidir zaten. Alt tarafta Trump zibidisini madara eden Mark Allen'le bu maçı alan final oynar. Bakalım izleyeceğiz.

Shanghai Masters gerçekten beklenmediği kadar iyi bi turnuva oldu. Son 2 yılın şampiyonu Ronnie yine kazandı üstelik 5 aydır topa değmemiş 1 kere antrenman yapmamışken. Yendiği adamlar da baya formdaydı. Diğer tarafta bi Mark Selby'i formsuz gördüm gerisi gayet iyiydi. Judd zihnen turnuvada değildi çabuk elendi ama normal çok uzun süredir kazanıyordu o bile büyük baskı oluşturur. Bu sezon baya sağlam olacak gibi geliyor bana. Son Dünya Şampiyonası çok büyük hayal kırıklığıydı neyse ki bu turnuva ilaç gibi geldi. 2 hafta sonra Çin şampiyonası var, Ronnie olmayacak ama gerisi tam kadro orada olur. Para ödülü yüksek oyuncu profili yüksek daha ne olsun :)