Football Manager (Oyun)
Football Manager (Oyun)

Beşiktaş Forum|Football Manager (Oyun) Football Manager başlığı hayırlı olsun. Burada kendi oynadığınız FM kariyerlerinizi paylaşabilirsiniz, Beşiktaş kariyerleri olsun,

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Football Manager (Oyun)  [Okunma sayısı 73963 defa] Football Manager (Oyun)

Çevrimdışı 38life

Süper Ligde 10 yılın şampiyonları. 5 şampiyonluk 3 ikinciliğimiz var. Baya iyi.

Avcı 2029 itibariyle hala takımda  :D Fatih Terim 2024 yazında emekliliğe ayrılmış. Ersun Yanal da 2020 yazında kovulmuş  :)

Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

FM 2019'da gs gereksiz güçlü. Genelde böyle olmuyor tablo. gs alıp götürüyor hep. O yüzden baya iyi.

Aynen gs çok güçlü. Gereksiz seriye bağlıyorlar falan.

Avcı 2029 itibariyle hala takımda  :D Fatih Terim 2024 yazında emekliliğe ayrılmış. Ersun Yanal da 2020 yazında kovulmuş  :)

Ve fmnin yine sadece bir oyun olduğunu hatırlatan bir olay daha  :lol:

Çevrimdışı mrred

Youtube da birisi 3 kere simule etmiş kadroya girememiş  :tabe:
Aynen ben de izledim şimdi. Oyunun logoritması yanlış :D
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Süper Ligde 10 yılın şampiyonları. 5 şampiyonluk 3 ikinciliğimiz var. Baya iyi.

Adamı alarak en doğru işi yaptık. Bu adamın eline iyi kadro vermemiz lazım. Hakediyor.
Adam doka ferhatla falan kafaya oynadı hala kadrosu iyiydi falan diyorlar  :D
The great gig in the sky

Çevrimdışı 38life

Çevrimdışı 38life

Adamı alarak en doğru işi yaptık. Bu adamın eline iyi kadro vermemiz lazım. Hakediyor.

Derler. Devlet destekledi de diyorlar. Bu ülkede devlet en büyük desteği gs'ye veriyor maddi manevi.

Şşşşşş adamın devlet desteği var ondan gsye rizede(rize düşman gibi saldırdı ve bahsedilen siyasi gücün merkezi şehirde) falan öyle penaltılar verildi. Über kadrolar verildi mahmut her zaman bir yıldızdı attamahta öyle dokalar uğurlar ferhatlar mehmet batdallar. Ah bu hoca yok mu ah...

Çevrimdışı mrred

Derler. Devlet destekledi de diyorlar. Bu ülkede devlet en büyük desteği gs'ye veriyor maddi manevi.
Verir fakat bunu ancak zeka ve iyi oyunla yıkabiliriz başka türlü çözüm yok. Adamların lisesi var her yere adam yetiştiriyorlar. Taraftar sayısı da bizden fazla. Sahanın dışına çıkmak bizim işimize gelmez.
The great gig in the sky

Çevrimdışı 38life

N'Koudou'nun Beşiktaş kariyeri...

Çevrimdışı MUSTAFA_

FM 2019'da gs gereksiz güçlü. Genelde böyle olmuyor tablo. gs alıp götürüyor hep. O yüzden baya iyi.
Ben Beşiktaş'ı alıp GS'ye rakip olunca ligden düşmeme mücadelesi veriyor. Hiç kupa bırakmadığımdan ekonomik krize giriyorlar  :D

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı 38life

Rebocho'nun müthiş Beşiktaş kariyeri. 34 yaşında hala Beşiktaşta  :)

hiç sevmiyorum şu oyunu kendisi oynamadıktan sonra insan ne zevk alır ki :D

Oyuna kendini kaptır, belli bir plan program düzen vs yap, hoşuna gider  :lol:

Bu arada hayalimizdeki transfer dönemi resimdedir  :lol: İstesem daha pahalıya da satardım ama bir an önce gitsinler diye sattım.

Çevrimdışı 38life

Azubuike bir şekilde Beşiktaşa transfer olmuş yine  :D Baya da iyi oynamış, takımın gediklisi olmuş.

Çevrimdışı 38life

Oyuna kendini kaptır, belli bir plan program düzen vs yap, hoşuna gider  :lol:

Bu arada hayalimizdeki transfer dönemi resimdedir  :lol: İstesem daha pahalıya da satardım ama bir an önce gitsinler diye sattım.

İşte mutluluğun tablosu  :lol:

İşte mutluluğun tablosu  :lol:

Normalde Beşiktaş gibi büyük kulüpler almam çok kolay oluyor ama sırf bu tablo için alıyorum bazen Quaresmaya sinirlendiğim zamanlar gidip fmden satıyorum, bir de her seride kesinlikle gidiyor. Hem de kapışıyorlar da yani.  :lol:

Çevrimdışı MUSTAFA_

Normalde Beşiktaş gibi büyük kulüpler almam çok kolay oluyor ama sırf bu tablo için alıyorum bazen Quaresmaya sinirlendiğim zamanlar gidip fmden satıyorum, bir de her seride kesinlikle gidiyor. Hem de kapışıyorlar da yani.  :lol:
Meziyet Q7 yi satmak değil oyunda. O kiraladığın adamları satmak. Ben iyi para vermiyorlar diye Lens'i ara transfer dönemine kadar oynatmıştım  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi levitate

Veli Kavlak 
iyi yedek oldu sonra 4.5 civarına fransalara gitti :D
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı 38life

10 yılın en iyi 11'i ve yedekleri.

Valencia'dan 9 milyona Kowanacki'yi almışız. Hala oynuyor.

Arjantin'den 3 milyona Rikemberg diye bir topçu almışız. Sözleşmesini uzatmamışız, Shatkar oyuncuyu beleşe alıp 24 milyona Çin'e satmış. Şuanda değeri 38 milyon euro. Rezillik.

Feynoord'dan 8.5 milyon euro'ya Sinisterra'yı alıp 7 yıl oynatıp Lokomotiv Moskovaya 5 milyona satmışız.

Dortmund'dan 7 milyona Zagadou'yu alıp 3 yıl oynatıp Monaco'ya 22 milyona satmışız. Güzel iş.

Cem Şentürk, Okan Kök, Gürkan Korkut altyapıdan çıkan regenler. Üçünün toplam piyasa değeri 53 milyon euro.

[ Son Düzenleme: 23 Ağustos 2019, 18:13:12 38life ]

Çevrimdışı 38life

Aynen ben de Beşiktaşta değişik fanteziler deniyorum. Onun dışında zayıf takımlarla oynamak daha eğlenceli oluyor. Quaresma'nın piyasası var bir şekilde gönderiyorsun sorun çıkmıyor. gs'de kimse Diagne'yi satamıyormuş. İnternette millet birbirinden yardım dileniyor Diagne'yi nasıl satabilirim diye  :lol: :lol:

Çevrimdışı 38life

iyi yedek oldu sonra 4.5 civarına fransalara gitti :D

Olcayı naptın?  :)

Meziyet Q7 yi satmak değil oyunda. O kiraladığın adamları satmak. Ben iyi para vermiyorlar diye Lens'i ara transfer dönemine kadar oynatmıştım  :tabe:

Lensi sattım kanka ben ya  :lol: Tolga zenigini roco ve larini nereye satıyorsun ? Yani onları kiralamak bir lütuf bence.

Aynen ben de Beşiktaşta değişik fanteziler deniyorum. Onun dışında zayıf takımlarla oynamak daha eğlenceli oluyor. Quaresma'nın piyasası var bir şekilde gönderiyorsun sorun çıkmıyor. gs'de kimse Diagne'yi satamıyormuş. İnternette millet birbirinden yardım dileniyor Diagne'yi nasıl satabilirim diye  :lol: :lol:

Gsli arkadaşım fmde diagne ilk sezon çok iyi ikinci sezon 30a falan sattım demişti, kandırdı mı acaba beni  :lol: :lol:

Bu arada beyler ganalos ne öyle :O

Bir şey diyeyim mi bu profilin tamamı değil %70 verse bile inanılmaz bir ortasahamız olur ve hocanın sistemine cuk diye oturacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı 38life

Lensi sattım kanka ben ya  :lol: Tolga zenigini roco ve larini nereye satıyorsun ? Yani onları kiralamak bir lütuf bence.

Gsli arkadaşım fmde diagne ilk sezon çok iyi ikinci sezon 30a falan sattım demişti, kandırdı mı acaba beni  :lol: :lol:

Bu arada beyler ganalos ne öyle :O

Bir şey diyeyim mi bu profilin tamamı değil %70 verse bile inanılmaz bir ortasahamız olur ve hocanın sistemine cuk diye oturacağını düşünüyorum.

Biraz sallamış bence :D

Gonalons Biraz yavaş olması dışında gayet iyi oyuncu. Gelsin başlasın.

Çevrimdışı Erman1903

Sen eskisin baya :) ben FM live döneminde hiç oynamadım. Ama oynamayı çok isterdim. Şimdiki draft olayı sıkıntılı bi mod. Ben hedef belirleyip o hedefe ulaşma şeklinde kendime Challenge yaratiyorum, o şekilde eğleniyorum :) bir önceki kariyerde Beşiktaş'ın borcunu sifirladim, şimdi ingiltire 6. liginden yarı profesyonel bir takımı EPL şampiyonu yapma hedefim var :)

@Erman1903

Evet Mitre toplu CM3ü abimden hatırlıyorum. İlk defa o Tsigalkoların olduğu 2001/2002 ile oynamıştım ama ciddi şekilde oynamaya başlamam oyunun Football Manager olması ile gerçekleşti. FM Live eksikleri bol olan bir konseptti, desktop oyundaki positional training, preferred moves hareketlerini atrenmanla eklemek mümkün değildi. Gerçek takımları alamama - herkesin kendi takımını kurma zorunluluğu olması, her kurulan takımın içinde 1 adet random verilen gerçek oyuncu + regenlerle gelmesi kemik kitlenin pek hoşuna gitmemişti. Ayrıca oyuna zaman ayrılmazsa transferler kaçabiliyor, maçlar otomatik oynanabiliyordu. Maç moturu aynıydı lakin oyuna gerekli destek sağlanamadığı için açıkları bulunmuş ve çoğu kişi tarafından kontra oynanarak exploit ediliyordu.

Oyun pisayadaydı fakat beta server bir yandan devam ediyordu. Desktop oyunu oynadığım sırada abim betaya girmiş öylesine birkaç sezon atmıştı açıkçası ben bile haberim olduğu halde öyle şey mi olur , abuk subuk-takımlar yok diye yüzüne bakmıyordum. Sonra bir aldım accountu bağımlısı oldum :).

Eksikleri olmasına rağmen çok güzel bir community'si olan keyifli bir ortamdı. Oyunun kapatılacağı duyurulduktan sonra dünya kupası organizasyonu yapılıp son bir sezon daha oynatıldı fakat o kadar moralim bozuldu ki bir daha olmayacağı için dahil olmadım :)

Beta serverında en iyi 2-3 takımdan biri olduğum son sezonumda kanatlarında Ribery-Robben olan o dönemin diğer flaş takımıyla Şampiyonlar ligi benzeri organizasyonda karşılaşıp bir nevi erken final oynamış, penaltılara kalmıştık. 10 penaltıda ben 9, rakibim 8 penaltı kaçırdı. Yada 10-9 du tam hatırlayamıyorum. Yani maç motoru denk güçlerde ne yapacağını şaşırıyordu - çok güçlü bir takım olsan da karşındaki çok güçsüz olup kontra oynasa yenilebiliyordun. Biraz garipti.

Beta Server'da 2 lig vardı, karşı ligde uzun dönem serverın en iyilerinden olan Beşiktaş İstanbul diye İzmirli bir arkadaş daha vardı. Kendisi ekşisözlükde de Grinn ismiyle yazan biri fakat benden hiç bahsetmemiş :busted_cop:. Benim ligimde premiere çıkıp şampiyon olduğum dönemde kendisi eskisi kadar iyi değildi. Sanırım 2 sezondur falan mali açıdan zorluktaydı. Friendly falan yapıyorduk ama göze çarpan bir kadrosu yoktu.  En son yapılan, benim hemen hemen tüm oyuncuları milli takımlara gönderen td edasıyla gururla maç izlediğim World Cup organizasyonunda İspanya ya da Brezilyayla şampiyon oldu diye biliyorum. Sonlarına doğru artık maçları da izlemez olmuştum.

Elbet bir gün tekrar açılacağını düşünüyorum çünkü FM senelerdir bir iki yeni özellik koyup maç motoru güncellemesiyle kendini tekrarlayarak hayatını sürdürüyor. Uzun süre böyle gitmeyecektir.

Son sezonumda kurduğum efsane sayılabilecek (çoğu takımda 2-3 den fazla gerçek oyuncu olmazdı) 11'de yazayım tam olsun :).
4-3-3

GK: Rensing
Defans: Nelson, Miranda, Abdoulaye Meite, Gökhan Gönül
Orta Saha: De Rossi - Önlerinde Luis Jimenez - Bosko Jankovic
Forvet: Solda Hulk, Sağda Quagliarella önlerinde Henok Goitom

Hedefim aslen sağ bek olan ama yine de sol'da çok iyi oynayan Nelson'un (oyunda position training yapılamıyordu) yerine sola birini alıp sağ tarafı Gökhan-Nelson yapmak. Kart gören Meite yerine Üst düzey bir stoper monte edip Verratti'yi transfer etmekti.

[ Son Düzenleme: 26 Ağustos 2019, 12:46:37 Erman1903 ]

Çevrimiçi levitate

Olcayı naptın?  :)
sözleşmesi bitti championshipe gitti
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı worns

Ben eskiciyim dur kadro yapayım.

Chiotis
Parfenov-West-Okoronkwo-Milevsky
N'Diaye
Kerr-Kallstorm
Robbie Keane-Saha
To Madeira*

*Tsigalko sevmiyorum.