Beşiktaş Üniversitesi
×
Beşiktaş Üniversitesi

Beşiktaş Forum - Vodafone Park|Beşiktaş Üniversitesi Beşiktaş Üniversitesi kuracaklarını kaydeden Fikret Orman, bunun için bir vakıf oluşturacaklarını dile getirdi. Üniversitenin Beşiktaş'a

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Üniversitesi  [Okunma sayısı 15652 defa] Beşiktaş Üniversitesi

Çevrimdışı Serkan P.

Beşiktaş Üniversitesi kuracaklarını kaydeden Fikret Orman, bunun için bir vakıf oluşturacaklarını dile getirdi. Üniversitenin Beşiktaş'a faydalı olacağına inandığını belirten Orman, şunları kaydetti:

"Beşiktaş'ın eğitim konusunda tecrübesi yok. Yanımıza eğitimi bilen, uzmanlaşmış bir kurumla yapmamız lazım. Kimi alabiliriz, Kabataş... Beşiktaş'ın içinde bir kurum. Başkanlarımızı, yöneticilerimizi yetiştiren bir kurum. Üniversite için 50 milyon lira ücret lazım. 25 milyon lirasını Kabataş, 25 milyon lirasını Beşiktaş bulacak. Mütevelli heyeti Beşiktaşlılardan olsun diye konuştuk. Kesinlikle malları vakfa devretmemiz söz konusu olamaz."

Projenin hayata geçirilmeye kararı alınırsa ana konu olabilir.

Çevrimdışı cagdas44

BJK ve Kabataş Camiaları Güçlerini Birleştiriyor

Türkiye'nin en köklü spor kulübü BJK ile eğitim alanında Türkiye'nin en köklü kurumlarından olan Kabataş camiasını temsilen Kabataş Erkek Liseliler Derneği ortak bir vakıf kurarak güçlerini birleştirme kararı aldı.

BJK Kabataş Erkek Liseliler Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı adını taşıyacak olan vakıf ile iki köklü camianın kuruluş ve varlık hedeflerine uygun olarak BJK KABATAŞ ÜNİVERSİTESİ hayata geçirilecektir.
Kurulması planlanan BJK KABATAŞ ÜNİVERSİTESİ’nin spor, sağlık bilimleri, hukuk, mühendislik, iktisadi idari bilimler, kültür ve sanat öncelikli olmak üzere;
iyi eğitilmiş, yüksek düzeyde beceriye sahip, küresel çapta nitelikli ve aktif insan gücünü yetiştirmek amacını taşımaktadır.

Beşiktaşlılık ile Kabataşlılık değerlerine kaynak sağlamak dışında ülke geneline yayılmış spor altyapısını gerçekleştirmek vakfın öncelikli amaçları arasında bulunmaktadır.

01.Nisan.2015 Çarşamba günü hayata geçecek olan BJK Kabataş Erkek Liseliler Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfının basına özel olarak yapılacak kurucu mütevelliler imza törenine ;

Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş JK Yönetim Kurulu üyeleri ile kurucu mütevelliler Ahmet Nur Çebi, Ahmet Ürkmezgil, Umut Güner ve Tevfik Yamantürk, Hüsnü Güreli, Feridun Korkmaz, Emre Kocadağ, Kayhan Turan, Ahmet Akbalık'ın yanı sıra, Kabataş Erkek Liseliler Derneği Başkanı Hasan Anıl CANSIZOĞLU ve Yönetim Kurulu üyeleri ile kurucu mütevelliler Kaya Turgut, Yahya Kemal Gencer, Emin Hitay, Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu, Rıdvan Akar, Aydın Uz, Erdal Dumanlı, Şükrü Genç, Can Tabakoğlu ve Murat Hazinedar katılacaklar.

Herşey söz verdiğimiz gibi ağabeylerimizden teslim aldığımız Kabataş bayrağını hakettiği yere taşıyabilmek için, bugün dünden daha çok çalışmamız gerektiğinin farkında tüm Kabataş Ailemizle paylaşırız.

Saygılarımızla,

Kabataş Erkek Liseliler Derneği Yönetim Kurulu
https://www.facebook.com/1497627110452627/photos/a.1540425972839407.1073741829.1497627110452627/1595819100633427/?type=1

Çevrimdışı ZEKI

Cok guzel bir gelisim hayirli ugurlu olsun

Çevrimdışı Altuğ

Güzel bir haber umarım en kısa zaman içerisinde bu oluşum gerçekleşir.


 


Etiketler: