Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 70 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu  [Okunma sayısı 363439 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Çevrimdışı Sinan23

4 maçın toplamında kalemize 4 şut geldi ersin büyük kaleci oldu
Alın size büyük kaleci
Senin dokunulmaz olduğun alana top geliyorsa çıkacaksın o topa ordan vurulan kafa kaleyi tutarsa gol olur
Bütün oyuncularımız bildiği için korkudan kale içine doluşuyor geçen söylediğim buydu
Kalede kaleci yoktu mert gibi bir kalecin varsa kulübede olmaz burası yetiştirme kulübü değil hak eden oynar kaleyi istiyorsa hak edecek
Topa çıkmayı bilmeyen yer tutmayı bilmeyen kalecimi olur
Balatolli nin uzaktan vurduğu toptada hem gereksiz ilerde hemde geç zıplıyor usta ayak böyle avlar işde çaylak kaleciyi
Üçüncü golde kaleci arıyorum nerde diye
Ersini göremedim

Balls otellinin şutu normalde taca doğru gidiyor. Monteroya carpmasa ozette bile yer almaz. Frikik 11.50 mt. Oradan o baraj mesafesi ile töre bile atabilir o golü. Son golde adamın kafa vuracağını düşündü. Kurtarisa odaklandi. Dirseğinden sekince tersten kaldı.

Çevrimiçi levitate

NBA'de hocalar maça başlayacak asıl 5'lisi kadar sonradan oyuna alacağı yedek 5'lisine de bir lider bulurlar ki diğerleri süre alınca takım sallanmasin çok geriye düşmesin, eğer yedek oyuncularına liderlik edecek bir oyuncu yedeklerinde yoksa as takımdan birileri daha çok süre alır bir şekilde dengelerler. Bizim yedeklerimizin içinde oyunu değiştirecek oyun merkezini dengeleyecek gerektiğinde sakin kalkınmasını sağlayacak herhangi bir oyuncumuz olmadığı için onlar oyuna girdiğinde sahada mutlaka bulunması gereken isim net olarak miralem pjanic. Alex teixeira döndüğünde ondan da bekleyebiliriz bunu ama o yokken biz bu as 11 ve yedekler arasındaki uçurumu bir şekilde kotarmamız gerekiyor bunu oyun aklı olan oyuncularla yapabiliriz o yüzden pjanic sahada ne kadar çok kalacak fizik güce sahip olursa bizim için ilerleyen süreçte o kadar iyi
+1903
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı ardiles

Şenol hocayı çok eleştirirdim ama yiğidi öldür hakkını yeme, takım enerjisini nasıl kullanacağını iyi biliyordu. Bu yüzden oyunculardan net paslar vermesini isterdi. Pasların net değilse ağzınla kuş tutsan bile formayı alamazdın. Bugün Pjanic bile üç dört kez “Ya tutarsa” pası attı, öylece gelişi güzel. Şenol hoca olsaydı kesik yerdi. Çünkü böyle 10 pas atarsın bir tanesi tutar belki gol olur ama dokuzu isabet etmez ve takımı yorar. Yorulan takım da gol yer. Şampiyonlar liginde gruptan çıkmamız ve diğer takımlara nazaran olgun bir oyun ortaya koymamızın tek sebebi net paslardı. Şimdi rakibimiz olan Ajax ın o sene oynadığı şamp ligi maçları bana çok doldurt boşalt geliyordu. Bugün aynı oyunu biz oynuyoruz. Ajaxın yaş ortalaması 22 civarıydı, yorulsalar bile tolere edebiliyorlardı biz edemiyoruz.

Çevrimdışı 'TaNeR'

Kadroda hiç olmaması gerekenler:

Töre        -  neredeyim, niçin buradayım? ne yaptığını o da bilmiyor, kovala !
Oğuzhan -  kendine hayrı yok, takım 10 kişi oynuyor 10 numara olunca - sal gitsin
Salih       - =(Oğuzhan * 1,000001);  1-2 son şansı, olmuyorsa zorlama  -->madde Töre
(Topal)    - ''Şaban seni sevmiyorum, babanı da sevmezdim''

Kalede de Mert olmalı;
Ersin'den vazgeçilmeli (anında U-dönüş, 'A' de bakiim)

Ersin cv:
   temel (basic) kaleci özellikleri bile yeterli değil (futbola zorla mı başlattılar çocuğu acaba?)
   genç menç diye biraz parlatmak vs. istiyorlar ama şampiyonluktan oluruz (bak 155'i ararın !)

pozisyon bilgisi sıfır, +anlamsız yerde önde duruyor, aşırtma her topu yiyor, yiyecek (balistik)

sezinlemesi (anticipation) sıfır;   (ping ersin =  500 milisec; paket: yollanan = 4, alınan = 1, kayıp = 3)  (75% kayıp)

yan toplarda çok yetersiz; örnek bugünkü topu yumrukla çıkarmalıydı baloya vurdurmayıp... 6 pas içinde yarım metre önünde olay (oley değil)

gendelde hep panic mod...  'on' hiç 'off' olmuyor

alttaki boşlukları doldurunuz:
   ...

...

...

Hadi iyi uykular !  (4 mü o?)
Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir.
Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.
Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Gökhan Güvenç

Bu kondisyon olayını bilen arkadaşlar biraz açıklasa da benim gibi bilmeyenler de birşeyler öğrense çok iyi olacak.

Yani Ajax, Dortmund, Bayern gibi takımlar üç günde bir maça çıkıp 4-5-7-9 ne buldularsa atıyorlar. Biz niye çok daha düşük tempolu bir ligde oynamamıza rağmen 5-6 rotasyonlu kadroyla sahaya çıkıp o halde bile bir sürü sakat veriyoruz? Futbolcular mı çalışmıyor? Antrenörler mi çalıştıramıyor? Nedir sıkıntı?

30-40 metrelik bir bölgede top oynayan, yeri geldiğinde çok rahat tempoyu düşürüp aktif dinlenme yapabilen Pjanic'in 60. dakikada çıkmasını gerektirecek ne var anlamıyorum açıkçası.
Be the change you want to see in the world.

Çevrimdışı İsmail Özyurt

Ben Sergen hocamı severim. Ancak insan bariz ve sıkıntısını da ciddi olarak yaşadığı ve yaşattığı hatalar silsilesini 3 gün arayla tekrarlıyorsa sıkıntı olur. Umarım ciddi bir şekilde şapkasını önüne alıp düşünür.

En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı yaço58

Şuradan en az hasarla çıkmamız takılıp kalmamak lazım inşallah başarabiliriz bunuda Alex ile nkafou biran önce dönmeli hakem için ne desek boş 1 değil 2 değil on maç sayarız bizi biçtiği hala düdük çalıyor şeref yoksunu bu 1 puandan dersler çıkarıp devam etmeliyiz bu arada taraftar konsere gelmişti dalga geçer gibi yıldız tilbe şarkıları söylendi grupta 0 çekelim ama şu ligi ne olursa olsun alalim

Çevrimdışı Zafer55

1 (bir) tane stoperimiz  var o da Vida..

Dünkü 3.golde montero, ballotellinin altında ezilmekle meşgul, welinton şaban gibi etrafı izlemekle.
  Yok hamleli yok süratli  yok ayağı temiz falan hikaye bunlar benim için ....stoper önce stoper olacak taş gibi olacak..kafaya çıkarken rakibin altında ezilemeyecek..omuz omuzada yere yapışmayacak.

Çevrimdışı Zafer55

Vida lı ilk 4 maçta yediğimiz gol=0
Vida sız son 3 maçta yediğimiz gol=7

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Hoca bile dayanamamış dün maçtan sonra saha zemini konusuna değinmiş.
Zeminin bu günden yarına düzeleceğini düşünmüyorum. Hava koşulları daha da kötüleştikçe olimpiyat stadı bizi çağıracak gibi.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Kusura bakmasın ama bu kadar sıkışık fikstürde Rosier o kırmızıyı görmeyecek.
Takım arkadaşları hemen engelleyecek. Hakemin niyeti belli iken böyle amatörlük olmaz.

Çevrimiçi Samet Ç

Sivas maçını başka statta oynayıp zemini düzeltmek lazım milli ara ve dönüşü yeterli süre var ama bu yönetim yapar mı yapmaz. Çünkü onlar iyi diyorsa iyidir eleştiri kabul etmiyorlar. Maç öncesi medyadan bazı kişilerde zemini övmüşler güzel diye hocaya birşey demeseler bari.

Ek olarak tribünde arabesk tayfa yine çoğaldı ikinci yarı golü bulup 3 yapmışsın 10 dakika daha bastırsak 4-5 olacak bizim taraftar bir kadının bir erkeğe yazdığı şarkıyı dakikalarca söylüyor oyuncuları uyutuyor 3-1 iken adana haldır haldır geliyor bizimkiler dale yapıyor sahaya arkasını dönüp bu şekilde bir puan kaybı bence iyi oldu herkes bir kendine gelir umarım.
[ Son Düzenleme: 22 Eylül 2021, 10:49:24 Samet Ç ]

Çevrimdışı Mustafa UZUN

Hoca değişikliklerde yanlış seçim yapmıştır, sonradan giren bazı oyuncular bekleneni verememiştir, bunları elbet tartışılır ama dün akşam hakem 3. golü yememiz için 90 dakikanın 5 dk olan uzatmasına 2 dk uzatma ekledi, yetmedi iki ayrı noktada iki bariz faul olan pozisyonda gol verdi, hem de var a rağmen.. Şu durum renklilerden birinin başına gelse dün akşam hocası, futbolcusu, yöneticisi, taraftarı, medyadaki adamları tüm maçı bu pozisyon üzerinden konuşur, teknik- taktik detaylara hiç girilmez, ortalık yangın yerine çevrilir ve maçın hakemleri de aforoz edilirdi. Bakıyorum bizde her şey süt liman. Bir iki cılız ses dışında doğru düzgün dile getiren yok. Medyayı geçtim ne hoca, ne yönetim ne de futbolcular. Taraftarlar bile önce hocayı ve takımı eleştirme yarışına girmiş. Tekrar söylüyorum dün akşam göz göre göre 2 puanımız çalındı, eski sistem olsa hakem karambolde gör(e)medi denir geçiştirilirdi, bunu onlarca kameranın ve var sisteminin olduğu bir düzende yaptılar. Larin iptal edilen gol pozisyonunda çekilen ofsayt çizgisine, yediğimiz ilk golde kurdurulan 10 metre üstündeki baraja daha değinmiyorum bile. Tüm bunlara rağmen bu sessizlik, tepkisizlik ve kabulleniş gerçekten çok garip. Ayrıca başımıza getirilecek benzer işlere de gebe. Hala geçmişte yaşananlardan, yaşatılanlardan, benzer şekilde çalınan puanlardan ve şampiyonluklardan ders almamışız demek ki.         

Çevrimiçi Akil Emre

Bukadar kaliteli ayağın olduğu takımda, sahanın zemini en büyük el frenimiz , gerekirse olimpiyata geçelim bu sorun çözülene kadar. Ayrıca kale için Mert daha önde duruyor ersin biraz dinlenmeli, töre kenan için konuşmaya bile gerek yok adamlar her maç oynayacaklarını bilerek sahada geziniyorlar.

Çevrimdışı tuncaboylu

Sabaha ölse üzülmem gerçekten.
Burnundan fitil fitil gelsin hakkımızı çalanlar.
Baraj normal yerinde.

Ceza sahası çizgisi 16 metre, altı pas malum 5.5 metre. Altı pasın bir buçuk adım önünde olması lazım barajın

Çevrimdışı tuncaboylu

Dünkü beraberlik üzücü, ama 38 maçlık maratonda böyle şeyler olacak.

2-0'dan 3-2 maç da çevireceğiz, böyle garip maçlar da yaşayacağız.

Çok takılmaya gerek yok o yüzden, bize operasyon yapıyorlar psikozuna girersek kontrolü kaybederiz.

Hoca da artık Töre'den falan bir şey olmayacağını görsün, duygusallık da bir yere kadar.

Çevrimdışı tuncaboylu

Hakeme kızılıyor, Ali Palabıyık en nefret ettiğim hakemlerin başında gelir.

Ancak dün ilk yarının sonunda Montero'yu atsa, kimse bir şey diyemezdi. Hem Altay maçına storpersiz kalır, hem de 2. yarıyı 10 kişi oynardık.

Son golde faul var mı, bence var. Ama operasyon çekecek adam 90+7'yi beklemez.

Çevrimdışı Gökhan Güvenç

Dünkü beraberlik üzücü, ama 38 maçlık maratonda böyle şeyler olacak.

2-0'dan 3-2 maç da çevireceğiz, böyle garip maçlar da yaşayacağız.

Çok takılmaya gerek yok o yüzden, bize operasyon yapıyorlar psikozuna girersek kontrolü kaybederiz.

Hoca da artık Töre'den falan bir şey olmayacağını görsün, duygusallık da bir yere kadar.

Ben de aynı fikirdeyim. Akşam burada herkes çok gergindi, o yüzden yazmak istemedim ama yıllardır her puan kaybından sonra resmi siteden bildiri yayınlayan Fenerbahçe'nin hali ortada. Adamlar şampiyonluğu unuttu. Herkes bize karşı psikolojisi çok tehlikelidir.

Dünkü maçta hakem hataları var mı? Var. Ama yarım saatte 3-0'dan 3-2'ye gelmesi en başta bizim kabahatimiz. Zeminin bu halde olması, seyircilerin laylaylom yapması, sonradan oyuna giren oyuncuların katkı vermemesi, iki depar atan oyuncunun sakatlanması, Rosier'in iki kez itirazdan kart görmesi vs. hepsi bizim hakemden önce çözmemiz gereken konular.

Biz işimize bakalım.
Be the change you want to see in the world.

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Hakeme kızılıyor, Ali Palabıyık en nefret ettiğim hakemlerin başında gelir.

Ancak dün ilk yarının sonunda Montero'yu atsa, kimse bir şey diyemezdi. Hem Altay maçına storpersiz kalır, hem de 2. yarıyı 10 kişi oynardık.

Son golde faul var mı, bence var. Ama operasyon çekecek adam 90+7'yi beklemez.

Oyuncu değişikliklerine kadar zaten fırsat vermedik ki bu Palabıyık denen adama.
Orta saha çöküp 3-2 olunca adam oynattı da oynattı .
Herşeyi geçtim son pozisyona çağırmadılar VAR'a gitse faul + el ile oynama'dan iptal edecekti golü kaynadı gitti.
Olan 2 puanımıza oldu.

Neyse CL bitsin o zaman göreceğiz bu renklileri.

Çevrimiçi levitate

Sivas maçını başka statta oynayıp zemini düzeltmek lazım milli ara ve dönüşü yeterli süre var ama bu yönetim yapar mı yapmaz. Çünkü onlar iyi diyorsa iyidir eleştiri kabul etmiyorlar. Maç öncesi medyadan bazı kişilerde zemini övmüşler güzel diye hocaya birşey demeseler bari.

Ek olarak tribünde arabesk tayfa yine çoğaldı ikinci yarı golü bulup 3 yapmışsın 10 dakika daha bastırsak 4-5 olacak bizim taraftar bir kadının bir erkeğe yazdığı şarkıyı dakikalarca söylüyor oyuncuları uyutuyor 3-1 iken adana haldır haldır geliyor bizimkiler dale yapıyor sahaya arkasını dönüp bu şekilde bir puan kaybı bence iyi oldu herkes bir kendine gelir umarım.

şarkı söylemekten gollere bile sevinmediler

Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı Mustafa UZUN

Baraj normal yerinde.

Ceza sahası çizgisi 16 metre, altı pas malum 5.5 metre. Altı pasın bir buçuk adım önünde olması lazım barajın

Ekteki verilere göre o barajın normal yerinde olması mümkün değil. 

[ Son Düzenleme: 22 Eylül 2021, 12:25:26 Mustafa UZUN ]

Çevrimdışı tuncaboylu

Ekteki verilere göre o barajın normal yerinde olması mümkün değil. 

Hesap basit aslında.

Vuruşun yapılacağı yer ile altı pas arasında mesafe 11 metre. (16.5 - 5.5)

Bu durumda barajın altı pastan 1 metre 85 santim uzağa kurulması gerekiyor. Kabaca bir oyuncu boyu kadar yani. Barajın altında yatan oyuncu enine değil boyuna yatsa, tam altı pasa gelir miydi, biraz sarkardı.

Yani baraj 9.50'ye kurulmuş.

Onu da barajdaki oyuncular serbest atış öncesi badi badi öne çıkarak kapatmalıydı.

Çevrimiçi underworld

2 kırmızı, 1 penaltı olmadığı sürece iç sahada 3-0 dan maç verilmez.

3-1 olduğunda herkeste bir homurtu başlıyorsa sıkıntı var demektir.

Çevrimiçi Samet Ç

şarkı söylemekten gollere bile sevinmediler
Josef'in attığı golde Josef sevinin diye el ile hareketi yapıyor tribüne o sırada tribün delikanlım o herkesin övdüğü maçla alakası olmayan İnönü ruhu geri dönerse işimiz var maç 3-0 sevinecekleri yerde arabeske bağlıyorlar rakip korner atarken kartal gol gol diye bağırmalarıda var tabi.
[ Son Düzenleme: 22 Eylül 2021, 12:49:22 Samet Ç ]

Çevrimiçi Samet Ç

Etiketler: