29. Hafta Beşiktaş 2-1 Gaziantep FK
29. Hafta Beşiktaş 2-1 Gaziantep FK

Beşiktaş Forum|29. Hafta Beşiktaş 2-1 Gaziantep FK Skor : Beşiktaş - Gaziantep FK Tarih : 06.03.2021 Saat : 19:00 Stadyum : Vodafone Park Hakemler : Mete Kalkavan - Kemal Yılmaz - Samet Çiçek

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

29. Hafta Beşiktaş 2-1 Gaziantep FK  [Okunma sayısı 24409 defa] 29. Hafta Beşiktaş 2-1 Gaziantep FK
Anket
Beşiktaş, Gaziantep FK maçından kaç puan alır?
3 puan
13 [%81.3]
1 puan
1 [%6.3]
0 puan
2 [%12.5]

Toplam Oy Verenler: 16

Çevrimdışı mrred

Larin git gide gelişiyor.

Bence en iyi maçlarından birini oynadı.

The great gig in the sky

Çevrimdışı worns

son bölümdeki kaosa kadar olan bölümü ele alırsak bence doğru oyun vardı. bu maçın formülü topun kontrolünü olabildiğince elimizde tutmak, çıkarken basit top kaybı yapmamak ve dönem dönem hücumda ritmi arttırmaktı. sonuncuyu kopuk kopuk yapabilsek de bütüne yayılmış kontrol oyunu skoru alacak açıklıkları bulabilmeyi de sağladı.

golü erken bulmamız da hücumda 15-70 arası etkisiz görünmemizde etkiliydi. haliyle daha az risk aldık. buna karşın son işlerde biraz daha keskin olabilsek dikkate değer girişimler de vardı. abou zaten 2-0'a getiren golden önce de vites artırmaya başlamıştı. 2-0'dan son 5-10 dakikaya kadar maç istediğimiz kıvama geldi. 3-0'ı bulup bitirecek gibi görünüyorduk.

çıkan 11 de rol dağılımı da doğruydu. tutuk oyuncular vardı ama genel planın işlemesini engellemediler. son haftalarda olduğu gibi welinton, özellikle ilk bölümdeki oyun kuruculuk rolüyle ghezzal ve son vuruş ritmini nihayet bulmaya başlayan abouyu görmek iyiydi.

Çevrimdışı worns

bu arada 11 ne kadar doğruysa oyuncu değişiklikleri de o kadar yanlıştı ve işleri kolaylaştırmak yerine zorlaştırdı. son bölümde stres yaşamamızda bunun da etkisi var.

töre'nin sağ taraf rotasyonunda n'kodounun önünde düşünülmesi anlaşılır değil. töre'nin yirmi dakika bile geri koşmaması bir tarafa denizli maçının en iyi bölümlerini n'kodou sağda iken oynamıştık. ljajic yerine n'kodou girseydi, hızlı hücum kalitesi de artardı. hocayı çok az eleştirdim bu sene ama töre de ısrar ederse en büyük hatasını yapar. biraz dişli bir rakiple karşı karşıya kaldığımızda yarattığı defansif defekt çok fazla.

Çevrimdışı Çağrı Öz

Bu akşam oyunu beğendim. Gol geldi vites düştü, sabırla garanti gol aradı takım buldu da.. Ardından Ersin'in hatasıyla hiç beklemediğimiz bir durumda bulduk kendimizi.

Öncelikle Ersin'e değinmek istiyorum, bu penaltılar olabilir normaldir ancak söz konusu pozisyonda rakip oyuncunun vücuduna çarpan top çok talihsiz bir avantaj yarattı. Aslında Ersin'in gelişine bakarsanız çok iyi kapatmıştı ancak o temas topun yönünü değiştirdi ve Ersin saf dışı kaldı. Burada penaltı yapmak gerekli miydi bilmiyorum ancak çok talihsiz bir pozisyon oldu. Ben Ersin'e fatura kesmek istemiyorum.

Yenilen golden sonra oluşan kaos ise yine çok saçma bir sebepten oldu. Mensah ve diğer oyuncular oyuna hızlı ataklarla üçü bulmak için sokulmuştu. Bu da orta sahanın boşalmasına sebep oldu. Tam bu anlarda golü yemek ava giderken avlanmak anlamına geldi bizim için. Oyunu soğutmak akıllarına bile gelemeden habire hızlı ataklarla saldırdı oyuncularımız. Beklenen gol de bir türlü gelmeyince farkın bir olması yaşanan gerginliği geometrik şekilde arttırdı. Neyse ki bir kaza olmadı da ucuz atlattık. Oyuncu değişikliği olmadığı anlarda bu golü yeseydik bu kadar tantana olmayacaktı. Çok ters bir zamanda yakalandı takım.

Sonuç itibariyle önemli bir üç puan aldık.

Artık bu maçtan bile fazla beklediğim Sivas ve Konya maçalarına odaklanma vakti  :photo:
[ Son Düzenleme: 06 Mart 2021, 22:03:10 Çağrı Öz ]

Çevrimdışı mrred

Oyuna ilk giren oyuncu Töre olamaz.

Bu bir skandal.

Hoca gereksiz inatlara girmeye başladı.

Bu maç umarım ders olur.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Merkez git gide düşmeye başlamış oyuna ilk giren oyuncu Töre

Atiba ve Josef bu maç o kadar iyi değildi.

Necip hamlesi gerekirken Töre giriyor.

Sinirim hala geçmedi.

Töre efendi ofsayta falan düşüyor.

Oyuna yeni giren oyuncu en ilerde ofsaytta kalıyor.

Bu kadar oyun disiplininden uzak bir oyuncu oyuna ilk giren olmamalı.

Bu adamın kulağını mı çekerler ya da biraz yedek mi bırakırlar bilmiyorum fakat kendine gelmesi lazım.
The great gig in the sky

Çevrimdışı Erman1903

bu arada 11 ne kadar doğruysa oyuncu değişiklikleri de o kadar yanlıştı ve işleri kolaylaştırmak yerine zorlaştırdı. son bölümde stres yaşamamızda bunun da etkisi var.

töre'nin sağ taraf rotasyonunda n'kodounun önünde düşünülmesi anlaşılır değil. töre'nin yirmi dakika bile geri koşmaması bir tarafa denizli maçının en iyi bölümlerini n'kodou sağda iken oynamıştık. ljajic yerine n'kodou girseydi, hızlı hücum kalitesi de artardı. hocayı çok az eleştirdim bu sene ama töre de ısrar ederse en büyük hatasını yapar. biraz dişli bir rakiple karşı karşıya kaldığımızda yarattığı defansif defekt çok fazla.

Doğru oynadık ama sağ veya sol fark etmeksizin ilk girmesi gereken kenar oyuncumuz N'Koudou, en azından kaptırsa da geriye koşuyor. Hocanın bazı alışkanlıkları var N'Koudou sol gibi düşünüyor orta gelmeyecek olmasına rağmen onunla Larin'i sağda kullanıyor ağırlıklı olarak mesela. Oysa öbür türlü yapsa mantıken Larin hem N'Koudou hem Rosier'den orta alıp özelliğini daha iyi gösterebilir.

Değişiklikleri 5 dakika da olsa erken yapmayı öğrenmemiz lazım görüntüde sıkıntı başlamadan yapmaya çekiniyoruz şans buralarda biraz bizden yana oluyor o sırada gol de yiyebilirsin. Ayrıca 5 değişiklik hakkı varken 2-0 bulduğumuzda ekstradan +1 değişiklik yapabiliriz. Josef'in üstündeki yükü alma adına Atiba yorulduğunda yerine Necip-bu tip maçlarda Dorukhan atabiliriz. Hasiç hocaya göre yedeğin yedeği kenar oyuncusu bu yüzden Töre varken artık şans bulması çok zor. Bana göre Josef Atiba'lı kadrolarda 10 olarak şans bulsa Mensah'dan fazla iş yapmıştı. Ljajic takımda savunma aksiyonu en düşük ve kontrol oyununda da pas hataları yapabilen bir oyuncu olmasına rağmen yaşı-konumu itibariyle onunla başlayacak riski alınabilir görüyoruz, benim mantığıma göre Hasiç de pekala yedekten girebilir.

Sergen hoca bunları kariyerinde elbet daha iyi yapacaktır o da görüyor bazı şeyleri ama konservatif yaklaşıyor, yönetirken doğru gördüğünü yapmazsın bir iki şanssızlık yaşanır ileride pişman olursun istediğimiz bu kötü tecrübelerin yaşanmaması. Bazı şeyleri denemeye çekiniyoruz derbi maçı değil sonuçta buralarda denemez ve yapmazsak hep bu şekilde götüremeyiz 3-5 dakika için bir oyuncu sakatlanır, bir şeylerin ters gittiğinde görüp beklersen şansın kaçar gol yersin vb gerek yok. En zor fikstür bizde, buralarda 2 farkı bulunca biraz rahatlamamız lazım, son haftalarda değiliz. Bundan sonraki 4 ve son 4 maçımız kolay olmayacak şu vakitlerde şampiyonluk stresinden ne kadar uzak olursak o kadar iyi, kaynaklarımızı çok iyi kullanıp adım adım gitmemiz lazım bir nevi mini lig gibi. İlk maçımızı 2-1 aldık şu 4 maç biraz savaş modunu açmamız ve ekstra motive çıkmamız gerekiyor. 
[ Son Düzenleme: 06 Mart 2021, 22:37:45 Erman1903 ]

Çevrimdışı mellfred

klasik sergen’in “kendi oyuncusu” defosu. bunu yapmaya ısrarla devam ediyor ve o bu konuda ısrar ettikçe hakkında çıkan “komisyon” haberleri de devam edecek

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Ersin’in pas ve degajlari facia

Hep söylüyorum

Hoca hakkını verip keleyi Utkuya vermeli , bence zamanı geldi artık..
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı Eray_Steiermark

Hep söylüyorum

Hoca hakkını verip keleyi Utkuya vermeli , bence zamanı geldi artık..
Ayak söz konusu ise Utku çok daha iyi. Ersin'in de yan topları Utku'dan iyi.

Ayak söz konusu ise Utku çok daha iyi. Ersin'in de yan topları Utku'dan iyi.

Ersinin çok gereksiz çıkışları var , bize ya Gol , ya penaltı yada Kırmızı kart olarak dönüyor bu çıkışları

Ayakları fecaat , oyunumuzu yavaşlatıyor biz savunmadan topla çıkan bir takımız , her geri pasta stresten arkamı dönüyorum TV ye

Allah TolGEA yi doya doya izleyemeyenler için Ersini göndermiş bize , Dejavu

Ayakları Tolgadan daha kotu kaleci varmıdır acaba diye hep düşünürdüm , varmış malesef

Bizim gibi oynayan bir takımin kalecisinin ayakları iyi olmak zorunda bunu haftalardir söylüyorum , dilimde tüy bitti , kimseye anlatamıyorum bunu

Yaptığı degajlar , verilen geri pasllarda topu rakibe vermesi veya taca atması yüzünden takım ekstra geri koşup yoruluyor bunu kimse göremiyor malesef

Çevrimdışı Sinan23

3 puan iyidir. Aynı oyunu TS maçında da yapsaydık 3+mız da vardı.

Çevrimiçi Necmi

Herkes ersinin ayaklarından şikayetci hiç önemli değil bu kaleci için ersinin esas defosu yumrukla uzaklaştırması gereken topları tutmaya kalkması böyle kaçıncı elinden kaçırdığı top bu maç iki oldu daha öncede bir kaç kez oldu normalde o karambolde topu kaleci yumruklar hem daha yüksekte topla temas eder hem riski minimize eder tutmaya kalkarsan rakibe vurma şansı verirsin ötesi kaçırdığında facia olur zaten ayak facia on metre uzağındaki bekin beş metre arkasına atmayı nasıl beceriyor bu beceriksizlik değil psikolojik

Herkes ersinin ayaklarından şikayetci hiç önemli değil bu kaleci için ersinin esas defosu yumrukla uzaklaştırması gereken topları tutmaya kalkması böyle kaçıncı elinden kaçırdığı top bu maç iki oldu daha öncede bir kaç kez oldu normalde o karambolde topu kaleci yumruklar hem daha yüksekte topla temas eder hem riski minimize eder tutmaya kalkarsan rakibe vurma şansı verirsin ötesi kaçırdığında facia olur zaten ayak facia on metre uzağındaki bekin beş metre arkasına atmayı nasıl beceriyor bu beceriksizlik değil psikolojik
Abi Tolgadan cektiklerimiz ortada

Onun ayakları yüzünden Onlarca Gol yedik , Uefadan elendik , maçlar kaybettik , simdi de Ersin çıktı başımıza , tamam yetenekli kaleci , gelecekte vaad ediyor ama bu ayaklarla olmaz abi olmazzz , mutlaka geliştirmesi lazım

En büyük handikaplarindan biride gereksiz ve hatalı çıkışları , bize pahalıya mal oluyor bu çıkışları

Utku çok formda , ver formayı oynasin , bir kaç maçta onu görelim

Şuan Utku net daha iyi ve daha formda , bence Ersinin oynatılmasinin en büyük sebebi Avrupa'dan takip edilmesi ve sezon sonu satılma ihtimali
[ Son Düzenleme: 07 Mart 2021, 01:21:59 Yunus Emre Dökmeci ]

Çevrimiçi Necmi

Abi Tolgadan cektiklerimiz ortada

Onun ayakları yüzünden Onlarca Gol yedik , Uefadan elendik , maçlar kaybettik , simdi de Ersin çıktı başımıza , tamam yetenekli kaleci , gelecekte vaad ediyor ama bu ayaklarla olmaz abi olmazzz , mutlaka geliştirmesi lazım

En büyük handikaplarindan biride gereksiz ve hatalı çıkışları , bize pahalıya mal oluyor bu çıkışları

Utku çok formda , ver formayı oynasin , bir kaç maçta onu görelim

Şuan Utku net daha iyi ve daha formda , bence Ersinin oynatılmasinin en büyük sebebi Avrupa'dan takip edilmesi ve sezon sonu satılma ihtimali
yetenek vadediyor diyorsun sonrada olmaz diyorsun 🤔
Ersin 19 yaşında daha kaleciler genelde 26-27 yaşlarında olgunlaşır ersinin hatası çok şu anda beşiktaşın birinci kalecisi olacak vasıfta değil ama kalecide böyle yetişir umut vadediyorsa şans vereceksin şimdi eksik olur ama iki üç senede on yılımızı dolduracak kaleci kazanırız utkunun çıkışları topu oyuna sokuşu daha güvenli ama ersininde refleksi iyi ersin topa vuruş çıkış kazanabileceği özellik çalışmayla elde edilir ama refleks çalışarak kazanılmaz
Bunlar bir kenara ben kaleyi şu anda utkuya teslim ederdim o daha öz güvenli çünkü

yetenek vadediyor diyorsun sonrada olmaz diyorsun 🤔
Ersin 19 yaşında daha kaleciler genelde 26-27 yaşlarında olgunlaşır ersinin hatası çok şu anda beşiktaşın birinci kalecisi olacak vasıfta değil ama kalecide böyle yetişir umut vadediyorsa şans vereceksin şimdi eksik olur ama iki üç senede on yılımızı dolduracak kaleci kazanırız utkunun çıkışları topu oyuna sokuşu daha güvenli ama ersininde refleksi iyi ersin topa vuruş çıkış kazanabileceği özellik çalışmayla elde edilir ama refleks çalışarak kazanılmaz
Bunlar bir kenara ben kaleyi şu anda utkuya teslim ederdim o daha öz güvenli çünkü
Şuanda herkes aynı şeyi söylüyor zaten abi

Ben sezon başından beri aynı şeyi söylüyorum sırf ayakları yüzünden bile Utkuyu tercih ederim

Ama özellikle şu sıralar çok formda Utku , Ersinde ise tam tersi düşüş var , Hocanin Utkunun hakkını vermesi gerekiyor

Ersin hata yapasada Ersinden vazgeçmedi bu önemli ama ortada oynadığı maçlarda çok iyi maçlar çıkaran ve neredesye hata yapmayan ve çok formda bir Utku var , o yuzden Utkunun da hakkını vermesi gerekiyor , Eldivenleri Utkuya vermesinin zamanı geldi de geçiyor

Çevrimdışı worns

Doğru oynadık ama sağ veya sol fark etmeksizin ilk girmesi gereken kenar oyuncumuz N'Koudou, en azından kaptırsa da geriye koşuyor. Hocanın bazı alışkanlıkları var N'Koudou sol gibi düşünüyor orta gelmeyecek olmasına rağmen onunla Larin'i sağda kullanıyor ağırlıklı olarak mesela. Oysa öbür türlü yapsa mantıken Larin hem N'Koudou hem Rosier'den orta alıp özelliğini daha iyi gösterebilir.

Değişiklikleri 5 dakika da olsa erken yapmayı öğrenmemiz lazım görüntüde sıkıntı başlamadan yapmaya çekiniyoruz şans buralarda biraz bizden yana oluyor o sırada gol de yiyebilirsin. Ayrıca 5 değişiklik hakkı varken 2-0 bulduğumuzda ekstradan +1 değişiklik yapabiliriz. Josef'in üstündeki yükü alma adına Atiba yorulduğunda yerine Necip-bu tip maçlarda Dorukhan atabiliriz. Hasiç hocaya göre yedeğin yedeği kenar oyuncusu bu yüzden Töre varken artık şans bulması çok zor. Bana göre Josef Atiba'lı kadrolarda 10 olarak şans bulsa Mensah'dan fazla iş yapmıştı. Ljajic takımda savunma aksiyonu en düşük ve kontrol oyununda da pas hataları yapabilen bir oyuncu olmasına rağmen yaşı-konumu itibariyle onunla başlayacak riski alınabilir görüyoruz, benim mantığıma göre Hasiç de pekala yedekten girebilir.

Sergen hoca bunları kariyerinde elbet daha iyi yapacaktır o da görüyor bazı şeyleri ama konservatif yaklaşıyor, yönetirken doğru gördüğünü yapmazsın bir iki şanssızlık yaşanır ileride pişman olursun istediğimiz bu kötü tecrübelerin yaşanmaması. Bazı şeyleri denemeye çekiniyoruz derbi maçı değil sonuçta buralarda denemez ve yapmazsak hep bu şekilde götüremeyiz 3-5 dakika için bir oyuncu sakatlanır, bir şeylerin ters gittiğinde görüp beklersen şansın kaçar gol yersin vb gerek yok. En zor fikstür bizde, buralarda 2 farkı bulunca biraz rahatlamamız lazım, son haftalarda değiliz. Bundan sonraki 4 ve son 4 maçımız kolay olmayacak şu vakitlerde şampiyonluk stresinden ne kadar uzak olursak o kadar iyi, kaynaklarımızı çok iyi kullanıp adım adım gitmemiz lazım bir nevi mini lig gibi. İlk maçımızı 2-1 aldık şu 4 maç biraz savaş modunu açmamız ve ekstra motive çıkmamız gerekiyor.

ljajic-hasic konusunda katılıyorum. ljajic'i beğenmiyor olmamıza karşın 11 çıkmasını istemek durumunda kalıyoruz keza alternatifi olan mensah hiç şaşırmadığımız üzere bir işe yaramıyor.  top dolaşımında doğrudan rol alacak bir merkez oyuncumuz olmadığı durumlarda ise zaten set oynamamız gereken anları hiç beceremiyoruz. ljajic ehveni şer oldu. hadi hasic deneyimsiz, güvenmiyor desek aslında kenar rotasyonunun bolluğu nedeniyle ghezzal göbekte n'kodou sağda da planlar arasına eklenebilirdi. ama son maçta bir deniyor gibi oldu on dakika sonra ghezzal çıktı.

ljajic'i bu arada son maçta bir tık daha hareketli gördüm. gerek kenarlara destek atma, gerekse pas arası gayreti vs konusunda. bir 5-6 maç ekstra katkı alabilsek çok işimize gelecek.
[ Son Düzenleme: 07 Mart 2021, 23:31:41 worns ]