30. Hafta Başakşehir 2-3 Beşiktaş
30. Hafta Başakşehir 2-3 Beşiktaş

Beşiktaş Forum|30. Hafta Başakşehir 2-3 Beşiktaş Skor : Başakşehir - Beşiktaş Tarih : 12.03.2021 Saat : 19:00 Stadyum : Fatih Terim Stadyumu Hakemler : Cüneyt Çakır - Bahattin Duran -

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

30. Hafta Başakşehir 2-3 Beşiktaş  [Okunma sayısı 33029 defa] 30. Hafta Başakşehir 2-3 Beşiktaş
Anket
Beşiktaş, Başakşehir maçından kaç puan alır?
3 puan
4 [%57.1]
1 puan
1 [%14.3]
0 puan
2 [%28.6]

Toplam Oy Verenler: 7

Çevrimdışı Erman1903

Maçın son çeyreğini kaçırdım lakin izlediğim dakikalarda Josef kendi standardının altında bir maç çıkarıyordu-direkte patlayan sert şutu hariç. Tabi bunda kart sınırında olmasının da etkisi var. Çok gününde olmadığı bir maçta bile çıkıp oyunun kaderini değiştirebilen bir karakter, gerçekten premium futbolcu.

Çevrimdışı Necmi

Maçın son çeyreğini kaçırdım lakin izlediğim dakikalarda Josef kendi standardının altında bir maç çıkarıyordu-direkte patlayan sert şutu hariç. Tabi bunda kart sınırında olmasının da etkisi var. Çok gününde olmadığı bir maçta bile çıkıp oyunun kaderini değiştirebilen bir karakter, gerçekten premium futbolcu.
direkte patlayan abuşun şutuydu josefinkini kaleci çıkardı bence iyi oynadı savunmaya dönük iki orta saha oyuncusu biri golü hazırladı biri gol attı oyuncular şampiyonluğu çok istiyor arada bozuk yumurta çıkmazsa ipi göğüsleyeceğiz gibi duruyor

Çevrimdışı Erman1903

direkte patlayan abuşun şutuydu josefinkini kaleci çıkardı bence iyi oynadı savunmaya dönük iki orta saha oyuncusu biri golü hazırladı biri gol attı oyuncular şampiyonluğu çok istiyor arada bozuk yumurta çıkmazsa ipi göğüsleyeceğiz gibi duruyor

Doğru Volkan çıkardı. İkisi ekstra iş yaptılar, son tahlilde Ljajic ve N'Sakala dışında herkes üstüne düşeni yerine getirdi. Demek istediğim bazen Josef orta sahaya öyle bir ağırlık koyuyor ki resmen maça hükmediyor, bugün kart sınırının etkisiyle biraz daha kontrollü oynadı. Gerçi dediğim gibi son çeyreği izleyemedim. Geçen maçta da mesela çok fazla ikili mücadeleye girmedi hatta bazı yorumcular iyi değildi falan dedi ama ben öyle düşünmüyorum. Epey sahipsiz top mücadelesi yaptı, havadan yerden topları süpürdü-zaten interception sayısı da yüksekti.

Şampiyonluğun favorisi biziz ama oynamadan maçlar kazanılmıyor. Bir mağlubiyet bir beraberlikle işler tehlikeye girebilir bu yüzden yolumuza bakmamız lazım. Taraftarlar veya yorumcular şampiyonuz diyebilir ama teknik personel ve oyuncular matematiksel olarak garantilenmediği sürece savaşmaya devam etmeli.
[ Son Düzenleme: 13 Mart 2021, 02:23:28 Erman1903 ]

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Ben hala katılmıyorum, hala favori biz değiliz. Bizim çok zorlu maçlarımız var, Ayrıca 1 mağlubiyetten sonra rosierin golü olmasa ne hallere geldiğimizi de hatırlarız. Daha bunları konuşmak için çok çok çok erken. Adım adım gitmeliyiz.

Çevrimdışı mrred

Doğru Volkan çıkardı. İkisi ekstra iş yaptılar, son tahlilde Ljajic ve N'Sakala dışında herkes üstüne düşeni yerine getirdi. Demek istediğim bazen Josef orta sahaya öyle bir ağırlık koyuyor ki resmen maça hükmediyor, bugün kart sınırının etkisiyle biraz daha kontrollü oynadı. Gerçi dediğim gibi son çeyreği izleyemedim. Geçen maçta da mesela çok fazla ikili mücadeleye girmedi hatta bazı yorumcular iyi değildi falan dedi ama ben öyle düşünmüyorum. Epey sahipsiz top mücadelesi yaptı, havadan yerden topları süpürdü-zaten interception sayısı da yüksekti.

Şampiyonluğun favorisi biziz ama oynamadan maçlar kazanılmıyor. Bir mağlubiyet bir beraberlikle işler tehlikeye girebilir bu yüzden yolumuza bakmamız lazım. Taraftarlar veya yorumcular şampiyonuz diyebilir ama teknik personel ve oyuncular matematiksel olarak garantilenmediği sürece savaşmaya devam etmeli.
Josefte net düşüş var. Ama ben de kart görme korkusundan olduğunu düşünüyorum

Yediğimiz 2.golde welinton ve josef çok hatalılardı.

Nsakala da 1.golde hatalıydı.
The great gig in the sky

Çevrimdışı Necmi

Ben hala katılmıyorum, hala favori biz değiliz. Bizim çok zorlu maçlarımız var, Ayrıca 1 mağlubiyetten sonra rosierin golü olmasa ne hallere geldiğimizi de hatırlarız. Daha bunları konuşmak için çok çok çok erken. Adım adım gitmeliyiz.
kendine bakıyorsun eksikleri görüyorsun rosier atmadaydı ama attı biz hep atıyoruz sen rakiplere bakıyormusun peki onlar kolaymı kazanıyor favori biz değilsek kim bizden beş puan geride olanlarmı taraftarının yarın gençleri yenebileceğinden emin olmadığı takımmı favori yada içi çalkalanan takımmı favori şu anda bizim dışımızda favori yok akşam 2-2 maç ve son dakikalara giriyoruz içimde kazanamayacağımıza dair şüphe yoktu maça başladığımız anda belli oluyor bu daha favori nasıl olur

Çevrimdışı Necmi

sadece josef değil takımda genel düşüş var bunu sergen iki üç hafta önce söyledi milli aradan sonra yükselecekmiş yüklemeyi yapan onlar vardır bir bildikleri bu süreyi kazasız atlatırsak milli aradan sonra çok iyi olacakmışız atlattıkta sayılır tek maç kaldı

Çevrimdışı goktasoktay

Ben teknik ekip ve oyuncuların işi gevşeteceğini sanmıyorum. Sergen bu durumun farkında. İnanmışlık yüksek düzeyde. Bu hırs ve azimle söküp alacaklar inş şampiyonluğu. Taraftara gelince, şampiyon olacağımızı düşünen ve buna inanan taraftar da lazım şu ortamda çünkü sinerjiye de ihtiyaç var. Bence bu olumlu bir enerji ve oyuncuların motivasyonunu yükseltiyor.

Bir şey daha var, Rosier kesinlikle alınmalı. Şu anki arkadaşlık ortamını güzelleştiren ve neşe katan bir kişiliği var. Ya da en azından bizim takımla çok uyuştu. Hem oyunu hem de ortamı güzelleştirmesi adına takımda tutmamız gereken ilk oyuncu Rosier.

Çevrimdışı goktasoktay

Hata var da, şanşsızlık da var. Bu tür durumlarda top bizi sevmiyor. Adama çarpıp asist olmasına ne demeli. Yani çarpan top alakasız bir yere de gidebilirdi.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Hata var da, şanşsızlık da var. Bu tür durumlarda top bizi sevmiyor. Adama çarpıp asist olmasına ne demeli. Yani çarpan top alakasız bir yere de gidebilirdi.
Bizde öyle bir şey var ki bir defans oyuncumuz hata yapmakla yetinmiyor zincirleme reaksiyona girip tüm defans oyuncularının hatasıyla gol yiyoruz. Sonra bu golü bizim dışımızda kimse yemez diyoruz. Neyse bu sefer puan kaybettiğimiz maça denk gelmedi. Önümüze bakmakta fayda var. Bu sezondan hala 2 kupa çıkabilir  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

kendine bakıyorsun eksikleri görüyorsun rosier atmadaydı ama attı biz hep atıyoruz sen rakiplere bakıyormusun peki onlar kolaymı kazanıyor favori biz değilsek kim bizden beş puan geride olanlarmı taraftarının yarın gençleri yenebileceğinden emin olmadığı takımmı favori yada içi çalkalanan takımmı favori şu anda bizim dışımızda favori yok akşam 2-2 maç ve son dakikalara giriyoruz içimde kazanamayacağımıza dair şüphe yoktu maça başladığımız anda belli oluyor bu daha favori nasıl olur

Rosier atılmalıydı evet fakat bizim eksiklerimiz olmadığı anlamına gelmez. Evet adil bir lig olsa haklısın derim abi ama tff hakem medya vs hep renklilerin yanında. O yüzden bize 1 maçta 2 kırmızı 1 sarı 1 penaltı vs bir şey yaptıklarında bir rüzgarı terse yemeye başladığımızda, görürüz. Kadro kalitemiz zaten düşük, hatta yetersiz hala. Adamların kadrolarından bir tane daha 11 çıkarken bizim gol ümidi diye aldığımız cenk ortalıkta yok. Ben hala görüşümün arkasındayım, hala favori değiliz. Dünkü sakinliğimizi koruyup, maçlara tek tek bakmaya devam etmeliyiz.

Bu arada 1. attığımız gol tam Beşiktaş'ın yiyeceği gol. Aşırı şaşırdım, hatta güldüm de sonra bizim atacağımız golü yedik diye. Dedim bu işte bir terslik var, bunu rakip atması gerekiyordu falan derken 2.golü dembabadan yedik. Böyle bir gol atıp puan kaybetseydik üstüme kaynar su dökerdim.

Çevrimdışı worns

bu sezon izleyemediğim ilk maç oldu. şanssızım, telefondan skorunu takip etmesi bile heyecanlı olan maçı kaçırdık :)

aslında rahat kazanmak için gereken her şeyi de yapmışız. toplu oyundaki görüntümüz bunu gösteriyor. öne geçtikten sonra yakalanıp durmak biraz kimyamızı bozmuş. yediğimiz goller hakikaten çok kötü. n'sakalayı geriden top çıkarırken bir tarafı arızalı bırakacak diye zaten bu tür maçlarda istemediğimi yazmıştım. o sağolsun ekstra katkılar da sunmuş.

şu an kazanmaktan değerli bir şey yok. dinlenmeden dönüşten beridir ritmimiz bir tık düşük ama bunu doğru kontrol oyunuyla tolere etmeye çalışıyoruz. hem oyun hem skor bazında iyi de kotardık.

şimdi fb her türlü kazanmalıyım kafasında gelecek. beraberlik bizim değil onlar için problemli sonuç olur. bu seneki oyunumuzun baskın özelliklerine bakınca bu atmosfer bize avantaj sağlar. cezalı oyuncu olmadan gidiyor olmamız da ayrıca sevindirici.

Çevrimdışı Erman1903

İlk yarı Josef ortalamasının çok altındaydı, Welinton ilk 20 dakika falan belki en iyi görüntüyü veren oyuncuydu ama sonrasında rakip gömülmüşken gereksiz bir faul yapıp baskıdan kurtulmalarını sağladı. Hava toplarını rakibe indirip ataklarını başlattı (gerçi diğer stoperler hava toplarında etkili değil ama biraz daha dikkatli olması lazım), bir de çalım yiyip büyük tehlikeye sebep oldu. 1.Golde de Türüç'ü bırakmaması gerekiyordu ama ona yapılacak çok da bir şey yok orada aslan payı N'Sakala'da. İkisi de çok iyi görüntü vermemesine rağmen karakter koyup galibiyette rol oynadılar, hatalarını affettirdiler.

Keşke N'Sakala'nın da fiziği dışında böyle ekstra teknik avantajları olsa diyeceğim lakin maalesef...

Çevrimdışı Erman1903

Ben teknik ekip ve oyuncuların işi gevşeteceğini sanmıyorum. Sergen bu durumun farkında. İnanmışlık yüksek düzeyde. Bu hırs ve azimle söküp alacaklar inş şampiyonluğu. Taraftara gelince, şampiyon olacağımızı düşünen ve buna inanan taraftar da lazım şu ortamda çünkü sinerjiye de ihtiyaç var. Bence bu olumlu bir enerji ve oyuncuların motivasyonunu yükseltiyor.

Bir şey daha var, Rosier kesinlikle alınmalı. Şu anki arkadaşlık ortamını güzelleştiren ve neşe katan bir kişiliği var. Ya da en azından bizim takımla çok uyuştu. Hem oyunu hem de ortamı güzelleştirmesi adına takımda tutmamız gereken ilk oyuncu Rosier.

Ben de sanmıyorum, son ana kadar savaşacaklardır. Elbet inanmak başarmanın yarısı bence de gerekiyor ama yine de işin sıkı tutulması adına bir şeyler de söylenmeli.

Rosier için Lazio devreye girmiş gözüküyor, karakteri de oyunu da oldukça başarılı lakin bana göre gerçekleşmesi çok güç bir transfer. Bu yüzden alternatifler üzerinde şimdiden çalışılması lazım, hatta rapor şimdiye bitmiş olmalıydı.

Şunu da unutmamak lazım, artık önde olduğumuz için bizi engellemek için her şeyi yapacaklar. Dün %100 bir penaltımız verilmedi artık bu tip pozisyonlarda karşılaşacağımız kafa yapısı bu olacak. Rakiplere de en küçük şeylerde bile mümkünse lehlerine penaltı vermeye, oyuncularını sahada tutmaya çalışacaklar.
[ Son Düzenleme: 13 Mart 2021, 14:14:33 Erman1903 ]

Çevrimdışı Necmi

Rosier atılmalıydı evet fakat bizim eksiklerimiz olmadığı anlamına gelmez. Evet adil bir lig olsa haklısın derim abi ama tff hakem medya vs hep renklilerin yanında. O yüzden bize 1 maçta 2 kırmızı 1 sarı 1 penaltı vs bir şey yaptıklarında bir rüzgarı terse yemeye başladığımızda, görürüz. Kadro kalitemiz zaten düşük, hatta yetersiz hala. Adamların kadrolarından bir tane daha 11 çıkarken bizim gol ümidi diye aldığımız cenk ortalıkta yok. Ben hala görüşümün arkasındayım, hala favori değiliz. Dünkü sakinliğimizi koruyup, maçlara tek tek bakmaya devam etmeliyiz.
kirli eller uzanırsa senin kadro kalitenin önemi kalmaz
Favori olmak şampiyon olmak değildir elbette saha dışı faktörler devreye girer senin şampitonluğunu alır bu olası ama bu senin favori olmanın önüne geçmez
Senin favori olma anlayışın ne bilmiyorum ama baktığımda ligin en iyi futbolunu oynayan biziz en golcü takım biziz rakibi mahkum eden biziz maç eksiği ile puan farkı atanda biziz bu bizi favori yapar yarın kötü oynar puan kayıpları yaparsın kirli ellerde önünü kesebilir ne olursa olsun şu an favori olduğun gerçeği değişmiyor kadro kalitemizden bahsediyorsun kaliteyi isim belirlemez sahadaki oyun belirler ligin en iyi forvetleri sende ligin en iyi kanat oyuncuları sende ligin en iyi orta sahası sende ligin en iyi bekleri sende şu an için ligin en iyi stoperide sende buda seni kaliteli yapıyor geçmişe bakarak kalite belirlenmez bu günün standartı belirler kaliteyi

Çevrimdışı Necmi

Ben de sanmıyorum, son ana kadar savaşacaklardır. Elbet inanmak başarmanın yarısı bence de gerekiyor ama yine de işin sıkı tutulması adına bir şeyler de söylenmeli.

Rosier için Lazio devreye girmiş gözüküyor, karakteri de oyunu da oldukça başarılı lakin bana göre gerçekleşmesi çok güç bir transfer. Bu yüzden alternatifler üzerinde şimdiden çalışılması lazım, hatta rapor şimdiye bitmiş olmalıydı.

Şunu da unutmamak lazım, artık önde olduğumuz için bizi engellemek için her şeyi yapacaklar. Dün %100 bir penaltımız verilmedi artık bu tip pozisyonlarda karşılaşacağımız kafa yapısı bu olacak. Rakiplere de en küçük şeylerde bile mümkünse lehlerine penaltı vermeye, oyuncularını sahada tutmaya çalışacaklar.
katılıyorum bizim için lig şimdi başladı bundan sonra çok şey olabilir burdan dik ve inançlı kalarak çıkarız artık şampiyonluğu konuşmak lazım herkesin kafasına bunu hak eden tek takım olduğumuzu kazımak gerekiyor renkliler zaten söylüyor bunu ne kadar hak eden olduğunu güçlü sesle dile getirirsen o kadar sana el uzanma cesareti kırılır sen bile favori değilim şampiyonluk konuşmak için erken dersen işde o zaman herşeye yol verirsin sen bürünleştiğinde ne hakemlerin orası burası oynar ne başkasının senin yıkılmayacağını hissetikleri an direnç koyamazlar