2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 118 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1740443 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi celiker1

Daha belli olmadı ama 8 ağustosta oynanacaği söyleniyor
Teşekkür ederim
Hayatta Beşiktaş

Çevrimdışı Necmi

Süper kupa maçımızın günü ve stadyumu belli oldu mu?
yok bizim duruma bakılıyordur en kötü hangi zamanda oynatabilirizin hesabını yapıyorlardır tabi biz kötüyken rakibinde iyi ve hazır olması lazım

Çevrimdışı mrred

İleri hat genç olsa tamam takımda veteran iki tane stoper oynatalım derim ben de ama ileride en genç adam Larin olacak, ondan sonra 30 ghezzal, 31 teixeira, forvet, Josef olacak yani. Bonucciden aşağı olmayan adamı Cagliari aptal galiba ki elinden çıkartmak için kendini yırtıyor. Aynı seviye olmadıkları çok bariz. Bizim ligde iş yapmaz demiyorum ama Welinton da iş yapıyor zaten şu durumda niye ikinci stopere 2,5 verelim?
Larin uzatmazsa, Ersini de bu sene satarsan seneye satacağın adam yok elinde. Rıdvan istediği kadar oynasın senede 50 maça çıksa en fazla 10-12 verirler. Olgun oyuncu olmak illa yaşla olan bir şey değil Szalai geldiğinden beri berbat oynadığı maç yok, Euroda da şov yaptı çocuk şimdi milleti güzellemeyelim ama iyiye de iyi demek lazım.
Rıdvan eski tip bir sol bek ama yine de iş görür. Yanındaki defansın taş gibi olması şartı ile

Avrupada bek anlayışı değişti. Türkiyede Mert Müldür Hollandada Dumfries yeni tip bekler. Uzun boylu adımlaması ve ilk adımı hızlı Rıdvan bu profile uymuyor o yüzden sittiysen 10 milyonları falan göremez. Çok ekstra özellikleri olması lazım.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Yaşlı bence. Merkezimiz çok yaşlı, kenarlar çok ideal. Oyuncunun genci yaşlısı olmaz ama şu kadroda satabilecegin adam sayısı az araplara satarsın ghezzalı willian jose yi, vidayı falan. Teixeira'yı şu an almıyorlar zaten.
Bizim her sene transfer bütçesini +5 milyonda falan kapatmamız gerekiyor. Bu şekilde 10 sene gitsek borç ancak dizginlenir. Kapanmaz ama dizginlenir.
[ Son Düzenleme: 24 Temmuz 2021, 22:06:59 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Larin satılsaydı yerine cuk otururdu sanki
Larin işi sıkıntı mutlaka sözleşme uzatmamız gerekiyor ama ghezzalı emsal gösterip en az 2.5 isteyecekler.

2.5 milyon kontrat verirsek bu sefer satmamız iyice zorlaşacak. 5 büyük ligden hiçbir takım larine 2.5 maaş falan vermez.

Yönetimin işi zor. Menajerinin suyuna gitmek lazım
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Bu fizik konusuna çok takılmamak gerekiyor fakat sadece fizik üstünlüğü ile baya başarılar elde edebilirsiniz. Bunun en

son örneği NBA de Bucks takımı . Her pozisyonda fizik üstünlükleri olduğu için döve döve yendiler sunsı
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

şampiyon olmazsan zaten kimseyi satamazsın oyuncunun kendini göstermesi için takımın iyi olması lazım o zaman şampiyon oluyorsun zaten
Bursa şampiyon olamadı bir sürü oyuncusunu sattı abi.

Volkan
Ozan
Şener
Harun
Bakambu
Fernandao
The great gig in the sky

Çevrimdışı Necmi

Bursa şampiyon olamadı bir sürü oyuncusunu sattı abi.

Volkan
Ozan
Şener
Harun
Bakambu
Fernandao
herkes fener bulamaz 😂 şu örneği verirken yüzün kızarmadımı  kızardıysa kesin renklisin demektir 😂

Çevrimdışı mrred

herkes fener bulamaz 😂 şu örneği verirken yüzün kızarmadımı  kızardıysa kesin renklisin demektir 😂
:D

Trabzondan da verebiliriz.
Abdülkadir Ömür ve Uğurcan var iyi oyuncu her yerde sırıtır ya . Ha şunu desen anlarım şampiyon olduğunda ve şampiyonlar liginde oynadığında eğer oyuncu başarılı olursa bir anda fiyatı 2 ye katlar ona katılıyorum.

The great gig in the sky

Çevrimdışı tolga1903

özkaynak düzeninden ille de ilk 11 oyuncusu çıkmaz bazen de backup ya da arada ilk 11 zorlayan aidiyeti yüksek oyuncular da çıkar ki bu da çok ama çok kıymetlidir. Rıdvan bizim canımız ya ayağına taş değmesin fakat  ilk 11 için gelişmesi gerekiyor. Acı ama gerçek.

Abi zaten kalede fabri sol bekte adriano olsa bunlar 11 oynamayacaktı utku ve nsakala olduğu için oynadılar iyiki de oynadılar en azından yarın rotasyona evrilseler bile biz bunlarla bir sekilde şampiyon olduk der yerlerine oyuncu aramayız. Ben de isterim iyi bir sol bek gelsin rıdvan biraz daha öğrensin aynı cenk gomez'deki gibi beklesin ama yok yani hoca nsakala rıdvan rotasyonunu bozmak istemiyor ersin satılmadıgı sürece de muhtemelen mert ersin dönüşümü olacak. Kimilerine yetersiz gelebilir rıdvan ancak 20 yaşında ve artık eğer üzerinde ciddi planlama varsa süreleri de artırılmalı bence en fazla nsakala'nın bireysel yedirdigi kadar gol yedirir bundan olmaz diyip kestirip atmak doğru değil bana göre ozan kabak a takıma çıktığı ilk sene şampiyonlar ligi'nde oynatıldı ondan iyi oyuncular olsa şans bulamayacaktı gs'nin hocasının mahareti değil olay yani ama ne oldu ilk senesinden gitti çocuk iyi paralara, "paspas" olur diye oynatmaktan kaçınmak ne kadar doğru?

Çevrimdışı Necmi

Larin işi sıkıntı mutlaka sözleşme uzatmamız gerekiyor ama ghezzalı emsal gösterip en az 2.5 isteyecekler.

2.5 milyon kontrat verirsek bu sefer satmamız iyice zorlaşacak. 5 büyük ligden hiçbir takım larine 2.5 maaş falan vermez.

Yönetimin işi zor. Menajerinin suyuna gitmek lazım
seneyede bu gol ortalamasını yakalarsa zor olmaz net olarak ghezzal den fazla katkı yapmış oyuncu talebi olması yanlış değilki penaltısız 19 gol attı adam ve attıkları beleş gol değildi başka takımda olsa ve almak istesek 2.5 maaşa itiraz edecek tek beşiktaşlı olmazdı

Çevrimdışı Necmi

Bu arada gollerini milli takımdada sıralıyor pazarı olacak

Çevrimdışı mrred

Abi zaten kalede fabri sol bekte adriano olsa bunlar 11 oynamayacaktı utku ve nsakala olduğu için oynadılar iyiki de oynadılar en azından yarın rotasyona evrilseler bile biz bunlarla bir sekilde şampiyon olduk der yerlerine oyuncu aramayız. Ben de isterim iyi bir sol bek gelsin rıdvan biraz daha öğrensin aynı cenk gomez'deki gibi beklesin ama yok yani hoca nsakala rıdvan rotasyonunu bozmak istemiyor ersin satılmadıgı sürece de muhtemelen mert ersin dönüşümü olacak. Kimilerine yetersiz gelebilir rıdvan ancak 20 yaşında ve artık eğer üzerinde ciddi planlama varsa süreleri de artırılmalı bence en fazla nsakala'nın bireysel yedirdigi kadar gol yedirir bundan olmaz diyip kestirip atmak doğru değil bana göre ozan kabak a takıma çıktığı ilk sene şampiyonlar ligi'nde oynatıldı ondan iyi oyuncular olsa şans bulamayacaktı gs'nin hocasının mahareti değil olay yani ama ne oldu ilk senesinden gitti çocuk iyi paralara, "paspas" olur diye oynatmaktan kaçınmak ne kadar doğru?
Nsakalanın hava topu mücadelesinde tam bir canavar olması gibi bir gerçek var. Bu canavarlık özellikle korner ve
2.bölgeyi direkt bypass eden takımları karşılamada çok önemli. Biz önde baskı yaparken rakip takım oyunu uzun topla
kuruyor. Bu şekilde oynadığımız bir maçta nsakalayı bu gözle izle ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Bu arada gollerini milli takımdada sıralıyor pazarı olacak
inşallah
The great gig in the sky

Çevrimdışı Necmi

ben iyi sol bek gelsin demiyorumki oradı gayet yeterli sadece büyük oyuncuymuş tavrından çıkmalı insanlar ama iyi kaleci gelmeli mert gelirse dönüşüm zor mert alır kaleyi bir dahada vermez mert iyi bir kaleci arkasında belki birşeyler öğrenir ama ben bir şekilde gönderileceğini düşünüyorum utku ile uzatıldı

Çevrimdışı mrred

Bu arada ben Rondona sıcağım. Salomon Rondon kapanan takımlarda iş yapacak bir santrafor. 2 gündür izliyorum bence

faydalı oyuncu
The great gig in the sky

Çevrimdışı Necmi

Nsakalanın hava topu mücadelesinde tam bir canavar olması gibi bir gerçek var. Bu canavarlık özellikle korner ve
2.bölgeyi direkt bypass eden takımları karşılamada çok önemli. Biz önde baskı yaparken rakip takım oyunu uzun topla
kuruyor. Bu şekilde oynadığımız bir maçta nsakalayı bu gözle izle ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.
kaç golü hızı ve kıvraklığıyla engelledi insanlar oturup son on haftayı sakin kafayla yeniden izlemeli mükemmele yakın oynadı nsakala sonuçta bir hata yaparsa çıkardığı onlarca top görünmez ligin ikinci yarısı performansı zirve yaptı bir çok maçı hatasız oynadı

Çevrimdışı tolga1903

ben caner konusunda neler demiştim zamanında alınmasınada karşıydım millet alınsın diye ayılıp bayılıyordu burda bana tepki gösteriyorlardı bazen insanlar yaşamadan öğrenemiyor
Hatalı düşünüp baştakileride hataya sefk ediyor
Geçen sezonu dikkate almayın absürt bir sezondu forvetsiz final yapıp averajla şampiyon olduk tadı güzeldi ama örneklenmeyecek kadar hatalarla dolu bir sezondu şampiyon olduk ama herkes içinde bir tarafta geçtiğimiz sezon küme düşmemek için oynayabilirdik diyordur abu yok larin sakat oynuyor nkoudou sakat oynuyor töre ezelden sakat hücum hattı komple düşmüş merkezde 38 lik atiba canı çıkan josefle savaşıyoruz bireysel yetenek gösteren ghazzel rosierle finiş yaptık
Aslında açık ara şampiyon olmamız gerekirdi kılpayı olduk toparlayamayıp kümede kalma mücadeleside verebilirdik bize herşeyi yaşattılar sağ olsunlar
Ligin ilk on haftasında inşallah küme düşmeyiz diye dua ediyordum ligin son on haftasında onların yüzünden şampiyonluk gidecek diye yönetime köpürüyordum
Bütün hayatım boyunca yaşadığım en harika sezondu 😂 ama baştan sona yanlışlarla dolu sezonda kalecisiz ve forvetsiz şampiyon olduk birde atanın tutanın iyi olacak derdi mylife bizde kötüye razıydık hiç yoktu 😳
Hava hakimiyeti sıfır olan bir kaleci çıkmayı bilmeyen bir kaleci kaleyi kapatanayan bir kaleci köşeye inip kaleye vurdukları gol oluyordu şampiyon olduk ya yere göğe sığdıramıyoruz ama kimse ligin en fazla golünü attık ama bir gol averajla şampiyon olduk neden acaba demiyor o kadar iyi futbol oynayıp çok kolay gol attığımız sezonu açık ara götürmemiz gerekirken kılı kılına bir golle şampiyon oluyorsak hakemin bitiş düdüğü o kalecinin Beşiktaş formasıyla son anı olur

Takım defansı da son zamanlarda büyük sekteye uğradı ama salt ersin'den ziyade. Kaleci yorumlamak iyi veya kötü demek biraz daha teknik bilgi gerektiriyor bana göre benim sadece gördüğüm ayak teknigini geliştirmeli avrupa takımları biz hala çok önem vermesek ve "önce kalecilik yapacak kaleci dediğin" desek de bu geriden oyun kurulumu denilen naneyi kaleciden itibaren değerlendirdikleri için son zamanlarda libero gibi pas atan kalecilerin değeri muazzam arttı. Tabi en üst klasman kalecilerin ayak tekniği kadar refleksleri kalede duruşları oyundan hiç kopmamaları falan da üst düzey, ersin içinse nice kulübünün ilgisini değerli buluyorum ondan da bu sene gitmezse geçen senekinden daha büyük gelişme ve özgüven bekliyorum ne de olsa "şampiyon takımın" kalecisi sen hiç beğenmesen de abi:)

Çevrimdışı Necmi

Takım defansı da son zamanlarda büyük sekteye uğradı ama salt ersin'den ziyade. Kaleci yorumlamak iyi veya kötü demek biraz daha teknik bilgi gerektiriyor bana göre benim sadece gördüğüm ayak teknigini geliştirmeli avrupa takımları biz hala çok önem vermesek ve "önce kalecilik yapacak kaleci dediğin" desek de bu geriden oyun kurulumu denilen naneyi kaleciden itibaren değerlendirdikleri için son zamanlarda libero gibi pas atan kalecilerin değeri muazzam arttı. Tabi en üst klasman kalecilerin ayak tekniği kadar refleksleri kalede duruşları oyundan hiç kopmamaları falan da üst düzey, ersin içinse nice kulübünün ilgisini değerli buluyorum ondan da bu sene gitmezse geçen senekinden daha büyük gelişme ve özgüven bekliyorum ne de olsa "şampiyon takımın" kalecisi sen hiç beğenmesen de abi:)
herkesin aksine ben ayakta problem görmüyorum süper olmayabilir ama bir tolgada değil ayağa kadar çocuğun düzeltmesi gereken çok şey var rıdvanında öyle bunlar alt yapıda hiçmi eğitim almıyorlar hasbelkader büyüyorlar herhalde

Çevrimdışı mrred

kaç golü hızı ve kıvraklığıyla engelledi insanlar oturup son on haftayı sakin kafayla yeniden izlemeli mükemmele yakın oynadı nsakala sonuçta bir hata yaparsa çıkardığı onlarca top görünmez ligin ikinci yarısı performansı zirve yaptı bir çok maçı hatasız oynadı
Katılıyorum

Biz nsakalayı defansta bırakarak aslında 3 lü gibi oynuyoruz ve sağdan yükleniyoruz. Nsakalada ileri çıkarsa veya ileri
çıkmayı seven başka bir bek daha olursa defans zafiyet yaşar denge bozulur. Bu haldeyken bile çok gol yedik onu da ileri
atsak delik deşik ederler.
The great gig in the sky

Çevrimdışı tolga1903

Evet mesela adriano'da da bu problemi yaşamıştık ligdeki bazı hocalar uzun oynayacaksa onun üzerine ve arkasına doğru oynatırlardı nsakala bu konuda fizik üstünlüğe sahip bunu yadsımıyorum, peki topun oyunda kaldığı sürenin ortalama olarak %60'ında topa sahip olduğumuz bir yapıda nsakala'nın getirisi/götürüsüne  ne diyorsun? Yalnızca bindirmeleri ortaları olarak düşünme abi genel oyuna katkı bakımından bence son derece yetersiz bir bek. Ha mücadelesi azmi isteği son maçlarda bilhassa çok iyiydi orası ayrı.

Çevrimdışı sefaköykartali

Ersinin ayakları aşırı kötü ya bu arada. Utku da potansiyelli kaleci bence bu sezon Ersin yerine Utkuyu 50 maç oynatsan onda da yakın bir şeyler alırdın diye düşünüyorum. Ama çocuğun bire birleri, konsantrasyonu falan da Utkuya göre çok iyi. Utku daha teknik becerikli ama Ersin daha büyük takım kalecisi gibi geliyor bana. Nsakala bu sezon da çok fazla oynayacaktır kısıtlama olmaması için bir tane daha kaliteli yerli alıp 4 tane yerliyi dönüşümlü oynatmalıyız bence. Şimdilik kale banko gibi diğeri Rıdvan, Salih, Kenan da olabilir, stoper alırsan Kaan da olabilir.

Çevrimdışı Necmi

şampiyon takımın kalecisi ama herkes satmaya hazır ya herkes taraftarlığı bırakıp tüccar oldu yada kimse beğenmiyor kurtulalım diyor 😂
Kale başka mevkilere benzemez iyi kaleci yakalarsan ne pahasına olursa olsun elinde tutarsın kale para kazanılan mevki değildir herkes satılsın diyorsa emin ol kimse çok beğenmiyordur forvet ararken neden 19 gol atmış adama satılsın deniyor işin gerçeği kontrat değil kimse beğenmiyor o golleri şans olarak görüyor beğenseler üç milyon verip adam alacağına elindeki garanti oyuncuya ver elinde tut derlerdi

Çevrimdışı tolga1903

herkesin aksine ben ayakta problem görmüyorum süper olmayabilir ama bir tolgada değil ayağa kadar çocuğun düzeltmesi gereken çok şey var rıdvanında öyle bunlar alt yapıda hiçmi eğitim almıyorlar hasbelkader büyüyorlar herhalde

Tolga apayrı seviyeydi ama abi yani dunya üzerindeki kaleciler içinde belki de en kötüsüydü 90 dakika boyunca bir kere topu orta sahaya geçiremediği maçlar hatırlıyorum onunla kıyas edilecek kaleci görmedim ben:) ersin'in bence yani anlayabildigim kadarıyla karşı karşıya zamanlaması çok iyi belki de bu özelliği sayesinde girdi nice radarına.

Çevrimiçi levitate

toby alderweireld katar'a gitmiş, seneye bizle adı çıkar yazın bir yere :D
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!