Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu  [Okunma sayısı 357418 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Çevrimiçi Akil Emre

Komple bıraksınlar, gerçekten negatif enerjiye sahip yönetime sahibiz. Beşiktaşın büyüklüğünü, hedefini bilen, bu doğrultuda hareket etmek isteyen kalsın.

Çevrimdışı worns

yönetime bayılmadığım bilinir fakat uzun zaman sonra yeni sezona iyi kötü bir planla başlayacak zemin bulmuşken, yönetim değişikliğinin yeni bir kaos süreci başlatmasından endişelenirim. muhtemelen de değişmeyecektir.

Çevrimdışı solar

Geçen haftaki maç başlığına da yazmıştım, bu üç antrenörlü sezonda dahi istatistiklere göre gol atma beklentisi en yüksek ve gol yeme beklentisi en düşük takım Beşiktaş. Pazar günü olmasına rağmen dayanamadım ve açtım Exceli biraz hesap yaptım.

Bu sezon maç başı ortalama gol beklentimiz 1.99. 37 maç sonrası yuvarlarsak 74 gol demek oluyor. Attığımız ise 55. Yani %75ini atabilmişiz beklenenin. Küme düşen takımları çıkarırsak sondan ikinciyiz bu oranda, sonuncu da Galatasaray. Geçen sene gol beklentimiz 1.87 imiş. 75 gol beklentisine karşılık 89 gol atarak %119luk bir oran sağlamışız. Trabzon örneğin bu sene 61 beklenen gole karşılık 68 gol atmış yani oranı %112.

Maç başına gol yeme beklentimiz ise 1.26. 37 maç sonrası 47 gol demek oluyor ki yediğimiz gol da 47. İlk bakışta normal gelebilir ama düşen takımları çıkarırsak bu istatistikte de Kasımpaşanın arkasından sondan ikinciyiz. Trabzon 58 beklenene karşı 33 gol yiyerek bu alanda açık ara lider. %57lik bir orana denk geliyor ki ligde ligde başka %70in altına inen takım yok. Kaleci farkı.

Bununla bağlantılı, örneğin kamuoyunu yönlendirmek isteyen biri olsam verebileceğim bir istatistik: Ersin hem geçen sene hem bu sene maç başına en az kurtarış yapan kaleci. Ama tabi bu istatistik tek başına bir anlamı olan bir istatistik değil. Maç başına en az şut çekilen takım da biziz ve aşağı yukarı maç başına en az şut çekilen 5 takımın kalecisi maç başına en az kurtarış yapan 5 kaleci. Ama belli olan bir şey var ki ekstrası olan bir kaleci değil şu ana kadar.

Sonuç olarak diyeceğim; Bats, Teşeyra ve Piyaniç transferlerinden sorumlu kimse lütfen önümüzdeki sezon transfere karışmasın.

Çevrimdışı MUSTAFA_

yönetime bayılmadığım bilinir fakat uzun zaman sonra yeni sezona iyi kötü bir planla başlayacak zemin bulmuşken, yönetim değişikliğinin yeni bir kaos süreci başlatmasından endişelenirim. muhtemelen de değişmeyecektir.
Yeni bir kaos ortamı oluşacağını düşünmüyorum. Bu sene lig erken başlayacak. Kim gelirse gelsin planların pek değişeceğini düşünmüyorum bu saatten sonra. Transferler değişmez bence. Belki teknik direktör değiştirebiliriz. Zaten ANÇ olmazsa Tevfik Yamantürk olacak. Diğer adaya pek şans vermiyorum. Haftaya netleşir her şey. Bekleyip görelim.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

Geçen haftaki maç başlığına da yazmıştım, bu üç antrenörlü sezonda dahi istatistiklere göre gol atma beklentisi en yüksek ve gol yeme beklentisi en düşük takım Beşiktaş. Pazar günü olmasına rağmen dayanamadım ve açtım Exceli biraz hesap yaptım.

Bu sezon maç başı ortalama gol beklentimiz 1.99. 37 maç sonrası yuvarlarsak 74 gol demek oluyor. Attığımız ise 55. Yani %75ini atabilmişiz beklenenin. Küme düşen takımları çıkarırsak sondan ikinciyiz bu oranda, sonuncu da Galatasaray. Geçen sene gol beklentimiz 1.87 imiş. 75 gol beklentisine karşılık 89 gol atarak %119luk bir oran sağlamışız. Trabzon örneğin bu sene 61 beklenen gole karşılık 68 gol atmış yani oranı %112.

Maç başına gol yeme beklentimiz ise 1.26. 37 maç sonrası 47 gol demek oluyor ki yediğimiz gol da 47. İlk bakışta normal gelebilir ama düşen takımları çıkarırsak bu istatistikte de Kasımpaşanın arkasından sondan ikinciyiz. Trabzon 58 beklenene karşı 33 gol yiyerek bu alanda açık ara lider. %57lik bir orana denk geliyor ki ligde ligde başka %70in altına inen takım yok. Kaleci farkı.

Bununla bağlantılı, örneğin kamuoyunu yönlendirmek isteyen biri olsam verebileceğim bir istatistik: Ersin hem geçen sene hem bu sene maç başına en az kurtarış yapan kaleci. Ama tabi bu istatistik tek başına bir anlamı olan bir istatistik değil. Maç başına en az şut çekilen takım da biziz ve aşağı yukarı maç başına en az şut çekilen 5 takımın kalecisi maç başına en az kurtarış yapan 5 kaleci. Ama belli olan bir şey var ki ekstrası olan bir kaleci değil şu ana kadar.

Sonuç olarak diyeceğim; Bats, Teşeyra ve Piyaniç transferlerinden sorumlu kimse lütfen önümüzdeki sezon transfere karışmasın.
Öncelikle bahsettiğin transferleri Ceyhun Kazancı ve Sergen birlikte yaptılar. Bence isim olarak yanlış isimler de diyemeyiz. Kimse bu oyunculara bir sistem kuramayacağımızı beklemiyordu. Hatalı yapılanmanın sonucu diyebiliriz bu sezon için. Sadece isimlere gitmemizin bedelini ödedik. Bir daha böyle bir hataya düşecek kurşunumuzun kaldığından şüpheliyim. Seçimi beklemekte fayda var. Eğer yönetim değişikliği yaşarsak farklı şeyler konuşabiliriz.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

Aday olup olmadığını öğreneceğiz anlaşılan :)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi murat

Türk milli takımının geleceği çok parlak.beşiktaştan 1 tane bile u 17 ye girecek kalitede oyuncu olmadığına göre süper  u 17 miz var demekki.

Çevrimdışı Necmi

Öncelikle bahsettiğin transferleri Ceyhun Kazancı ve Sergen birlikte yaptılar. Bence isim olarak yanlış isimler de diyemeyiz. Kimse bu oyunculara bir sistem kuramayacağımızı beklemiyordu. Hatalı yapılanmanın sonucu diyebiliriz bu sezon için. Sadece isimlere gitmemizin bedelini ödedik. Bir daha böyle bir hataya düşecek kurşunumuzun kaldığından şüpheliyim. Seçimi beklemekte fayda var. Eğer yönetim değişikliği yaşarsak farklı şeyler konuşabiliriz.
sergen gittiğinde önderle oyalanma yerine bu hoca gelse devre arasıda gedson kadroya dahil olsaydı şampiyon ya olurduk yada son maça kadar kovalardık bozuk bir kadro varda onlar sahada değil

Çevrimdışı murat baltacı

sergen gittiğinde önderle oyalanma yerine bu hoca gelse devre arasıda gedson kadroya dahil olsaydı şampiyon ya olurduk yada son maça kadar kovalardık bozuk bir kadro varda onlar sahada değil
Kesinlikle. yönetim çok boşladı bu sezonu Sergen hoca sonrası Rıza Çalımbay bile gelse lige tutunurduk en kötü Türkiye kupasını alırdık. Hatta gedsonla birlikte muleka falanda alınabilirdi herşey maliyet değil Uygun çok oyuncu var piyasada
BeŞiKtAşK

Çevrimdışı Necmi

Altıncılığı koruyabilirsek son 24 yılın en kötü sezonunu yaşamış olacağız yarın kazanamazsak son 44 yılın en kötü sezonunu yaşamış olacağız teşekkürler yönetim bunların yaşattığını bize yd bile yaşatmadı

Çevrimdışı Necmi

Hiç bir hocayı ben göndermedim hepsinin arkasında durdum diyor birde avcıyı bile göndermedim kendi ayrıldı dedi eee başkan kendi ayrıldıysa biz avcıya neden tazminat ödedik 🤔

Çevrimiçi murat

Cenk beşiktaşa gelmeyecek anlaşılan. Avrupa hedefi olan şampiyonluk kovalayan bir takımda oynamak istiyorum demiş.biz artık 6. Lık kovalayan bir takımız.

Çevrimdışı MUSTAFA_

Bu senenin özeti... Tarihin en başarısız başkanı ANÇ...

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı worns

gerçekten korkunçtu. bir de belki de bilicin 2.sezonundan beri yıllardır şampiyonluk yarışını son düzlüğe kadar kovalamış olduğumuzu düşünürsek oldukça sarsıcıydı şu sezonu yaşamak. alınacak çook dersler var.

Çevrimiçi Akil Emre

Bu senenin özeti... Tarihin en başarısız başkanı ANÇ...

Valla benim bildiğim başkan bunları başarıymış gibi seçim öncesi anlatır yanına basketide ekler. Koca camiada 1 tane eli yüzü düzgün aday çıkartamamakta bizim ayıbımız olsun. İşallah ben yanılırım ama seneye de umudum yok.

Çevrimiçi ferdi1903

gerçekten korkunçtu. bir de belki de bilicin 2.sezonundan beri yıllardır şampiyonluk yarışını son düzlüğe kadar kovalamış olduğumuzu düşünürsek oldukça sarsıcıydı şu sezonu yaşamak. alınacak çook dersler var.
Ben en son hangi sene bjk maclarini bakmadimi hatirlamiyorum, bu sezon rahat 20-25 macimizi takip etmedim. Hanim bile şaşkinliktan bugün sizin mac yokmu diye hatirlatiyordu

Etiketler: