32. Hafta Kasımpaşa 1-0 Beşiktaş
32. Hafta Kasımpaşa 1-0 Beşiktaş

Beşiktaş Forum|32. Hafta Kasımpaşa 1-0 Beşiktaş Skor : Kasımpaşa - Beşiktaş Tarih : 04.04.2021 Saat : 19:00 Stadyum : Recep Tayip Erdoğan Stadyumu Hakemler : Halil Umut Meler - Mustafa Emre

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

32. Hafta Kasımpaşa 1-0 Beşiktaş  [Okunma sayısı 48921 defa] 32. Hafta Kasımpaşa 1-0 Beşiktaş
Anket
Beşiktaş, Kasımpaşa maçından kaç puan alır?
3 puan
16 [%64]
1 puan
4 [%16]
0 puan
5 [%20]

Toplam Oy Verenler: 25

Çevrimdışı MUSTAFA_

Mensah beylerin de olmayacağı kesinleşti gibi. Töre 11 başlamayacaksa muhtemelen santraforda Larin arkasında Ljajic - Ozzy - N'Koudou şeklinde çıkacağız. Etkili olamama durumunda santrafora Necip atıp Larin'i sola çekmek mantıklı olabilir diye düşünüyorum. Ben olsam muhtemelen direk santraforda Necip ile başlar arkasını Larin - Ozzy - N'Koudou yapardım. Bu arada Montero'da dos yedeği olarak kullanılabilir.
Necip'i antremanda izleyen birisi rahat şekilde forvete de koyabilir. Şutları baya iyiymiş. Ben Larin'i forvete koyunca etkisinin yarı yarıya azaldığını düşünüyorum.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Necip'i antremanda izleyen birisi rahat şekilde forvete de koyabilir. Şutları baya iyiymiş. Ben Larin'i forvete koyunca etkisinin yarı yarıya azaldığını düşünüyorum.

Larin'in biraz etkinliği düşüyor ama bana göre asıl soru işareti Ljajic'in kenarda ne vereceği. Belki de merkezde olmadığı için yeteneklerini göstermeye çalışacaktır ama savunma anlamında ne yapacağı şüpheli. Olay zincirine bakılırsa hayat işi Necip'i santrafor oynatma durumuna getirdi gibi, oynarsa bu maç atacak diye hissediyorum-bunca badirenin üzerine şampiyonluk fitilini ateşleyen olay olur.

Çevrimdışı MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi mellfred

en büyük eksiklik aboubakar olacak
gezalın da yokluğu ciddi anlamda teknik eksiklik yaratıyor
montero rıdvan oğuzhan layic nkodu aynı anda sahada olabilirlerse alt alta toplandığında bir ghezzal aboubakar olmasa da totalde yetenek esksikliğini kapatır gibi duruyor
ama
hocanın n’sakala welinton ve neciple başlayacağına neredeyse eminim
kısır maç olacak
savunmada uzun süre kalırsak mutlaka gol yeriz çünkü hep yedik

Çevrimiçi murat

Mensah beylerin de olmayacağı kesinleşti gibi. Töre 11 başlamayacaksa muhtemelen santraforda Larin arkasında Ljajic - Ozzy - N'Koudou şeklinde çıkacağız. Etkili olamama durumunda santrafora Necip atıp Larin'i sola çekmek mantıklı olabilir diye düşünüyorum. Ben olsam muhtemelen direk santraforda Necip ile başlar arkasını Larin - Ozzy - N'Koudou yapardım. Bu arada Montero'da dos yedeği olarak kullanılabilir.
sıkışırsak vidayı santrafora koyabiliriz.vidadan gol yemek çok koyar o yüzden iki kişi marke eder arkasında alan açar :D çok mu iyimser oldu.

Çevrimdışı MUSTAFA_

sıkışırsak vidayı santrafora koyabiliriz.vidadan gol yemek çok koyar o yüzden iki kişi marke eder arkasında alan açar :D çok mu iyimser oldu.
Maç bitene kadar bizi galibiyete taşıyacak herhangi bir formule okeyim. Oyun falan beklentimiz zaten yok. Defansa yatıp kontradan bir tane atsak da olur, duran toptan da atsak olur.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

Kasımpaşa bildiğimiz gibi...

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

O da olabilir Murat abi ama ben biraz daha Necipciyim, Vida tandemde lazım hazır uyumu da yakaladılar. Zaten hoca ne Vida ne de Necip kullanmaz herhalde bizim düşündüğüz gibi :D

Çevrimdışı worns

ljajic ve ozi'nin muhtemelen birlikte 11 çıkacakları ve artık perfromans vermeleri gereken bir maç. ilerde larin ile başlamak konusunda çok olumsuz değilim. larin'in de bu sene abou kadar olmasa da güçlü bir bağlantı oyunu var. faydalı, besleyici bir performans bekliyorum. en büyük eksiği kendi pozisyonunu yaratma gibi bir olasılığının pek olmaması. ghezzal'in de yokluğunu tabloya ekleyince burada en önemli şart larin'e yakın oynayacak, ceza sahasında skora yakın işler yapacak yeni oyuncuları çıkartmak zorunda oluşumuz.

n'kodou sağda çıkarsa top taşıma konusunda katkı verip oyunu kendi kanadına doğru genişletme fırsatları yakalar. rosier ile de hiç fena değiller oynadıkları bölümlerden izlenimim. burada bizim adımıza maçın tıkanması ya da rahatlaması arasındaki fark ljajic'in larin'e yakın oynamayı becerip beceremeyeceği ve ozi'nin gerek pas, gerek koşu ile yay ve çevresinde belli oranda etki yaratıp yaratamayacağı tarafından belirlenir.

durumlarını bilmiyorum ama töre-mensah'ın ilk planda kullanıldığı tabloyu daha az olumlu değerlendirirm. üçüncü orta saha ise maçta karşılaşacağımız genel sorunları düşünürsek necip değil ozi olmalı. necip gidişata göre hamle olarak değerlendirilebilir.

bir de bu takım abou-ghezzal gibi ayaklarından yoksun olacağından orta saha kavgası, uzun at bas gibi yollardan pek yürüyemez. (savunur belki rahat ama üretememe riski daha da büyür) kaldı ki deneyeceğimizi de sanmıyorum fb maçında bile uzun süre böyle bir şey aklımıza gelmedi. topun bizde kaldığı bir kontrol oyununun oynamak ve azami sonuç almak isteyeceğiz. sol bekte rıdvan'ı her türlü tercih ederim bu nedenlerle.
[ Son Düzenleme: 02 Nisan 2021, 23:08:34 worns ]

Çevrimdışı worns

benim ideal 11im

ersin-rosier-welinton-vida-rıdvan josef-atiba-ozi n'kodou-ljajic-larin olurdu.

Çevrimdışı MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı can1903

Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimdışı MUSTAFA_

Rosier sağ kanat mı oynayacak? Hiç beklemiyordum  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı haluk.m

Eksiklerimiz var, Kasımpaşa ekstra bir motivasyonla oynayacaktır ama bizde şampiyonluk motivasyonuyla oynayacağız.  :)

Kolay ya da zor tahmin etmesi zor bir maç, nasıl oynarsak oynayalım 3 puanı alacağımıza inanıyorum.  :ok:

Çevrimdışı yaço58

Yarım sıfır olsun bizim olsun  roiser sağ açık necip sağ bek diyorlar hoca inın bir bildiği  vardır hayırlısı olsun 3 puanı bir şekilde alalımda gerisi önemsiz

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Neden bilmiyorum ama ben böyle bu tarz maçlarda kolay kolay heyecanlanmam. Yani maç içerisinde olay ayrı ama böyle maç önce heyecanlanmam.

Çok çok çok zor maç olarak görüyorum, kafadan sağ bek ileride oynayacak, sağ beki eksilteceğiz, larin forvette oynayacağız hem larinin hemde o mevkide eksiklik olacak. Sağ kanatta ghezzal zaten yok.

Yani 4 tane taş oynamış gibi düşünün ayrıca kasımpaşalı oyunculara yarınki maç için prim yattığına yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

Halil Umut Meler'i ayrı bir dert zaten, çok sıkıntılı işler olacak.

Bu bir de alanya maçımız öyle kritik ki bu dönemde. 6 puan demek, ciddi ciddi ayak sesleri demek.

İnşallah bu heyecanım hayırdır yoksa çok kötü olurum yarın..

Kaybetmemek en önemlisi olan, kazanamıyorsan 1 puan alıcaksın. Yol kazası der geçeriz. Ama burdan  kaybettiğin anda alanyayı kesin yenmen gerekir. Bence alanya bu maçtan daha da zor maç olucak. Allah yardımcımız olsun.
[ Son Düzenleme: 04 Nisan 2021, 01:38:19 Sir Alex Ferguson ]

Çevrimdışı Erman1903

Neden bilmiyorum ama ben böyle bu tarz maçlarda kolay kolay heyecanlanmam. Yani maç içerisinde olay ayrı ama böyle maç önce heyecanlanmam.

Çok çok çok zor maç olarak görüyorum, kafadan sağ bek ileride oynayacak, sağ beki eksilteceğiz, larin forvette oynayacağız hem larinin hemde o mevkide eksiklik olacak. Sağ kanatta ghezzal zaten yok.

Yani 4 tane taş oynamış gibi düşünün ayrıca kasımpaşalı oyunculara yarınki maç için prim yattığına yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

Halil Umut Meler'i ayrı bir dert zaten, çok sıkıntılı işler olacak.

Bu bir de alanya maçımız öyle kritik ki bu dönemde. 6 puan demek, ciddi ciddi ayak sesleri demek.

İnşallah bu heyecanım hayırdır yoksa çok kötü olurum yarın..

Kaybetmemek en önemlisi olan, kazanamıyorsan 1 puan alıcaksın. Yol kazası der geçeriz. Ama burdan  kaybettiğin anda alanyayı kesin yenmen gerekir. Bence alanya bu maçtan daha da zor maç olucak. Allah yardımcımız olsun.

İçin geçmiş be birader  :) ne olursa olsun bu maçı almak için oynayacaktır bizimkiler. Zor bir maç olabilir ama büyük aksilikler olmazsa rahat geçeceğimizi düşünüyorum.

Çevrimdışı worns

ben bu önde rosier'li 11i sevmedim larin yalnız kalır, kolay oyundan düşürülür. sağ nko sol ljajic merkez ozi tercih etmesini umuyorum.

Çevrimdışı MUSTAFA_

Bu maç öncelikle gol yememiz lazım. Gol yersek işleri sıkıntıya sokarız. Gol yemezsek 1-2 tane atıp maçı kapatabiliriz.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi blackeagle35

Necip önünde Rosier mi? Rosier'in en büyük artisi bindirmeleri zaten. Önde onu oynatarak bu silahı kullanmamak mantıksız olur. Yine aynı kadro olsa bile Necip ortada Llajic kenarda olmalı.
[ Son Düzenleme: 04 Nisan 2021, 09:47:48 blackeagle35 ]

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

4 Nisan 2016' da Kasımpaşa ile maçımız vardı. Yine şampiyonluk yolundaydık. Fenerbahçe ile çekişiyorduk. O maçtan 1 gün önce de fener puan kaybetmişti. Biz de Kasımpaşa' ya yenilmiştik.

Buna benzer bir ortam var şimdi. Tarihler bile aynı. Umarım sonu benzemez :)

Çevrimiçi goktasoktay

4 Nisan 2016' da Kasımpaşa ile maçımız vardı. Yine şampiyonluk yolundaydık. Fenerbahçe ile çekişiyorduk. O maçtan 1 gün önce de fener puan kaybetmişti. Biz de Kasımpaşa' ya yenilmiştik.

Buna benzer bir ortam var şimdi. Tarihler bile aynı. Umarım sonu benzemez :)
Çevrenizde “şom ağızlı” olarak mı bilinirsiniz?

Yenilirsek bence foruma en az bir hafta uğramayın..

Çevrimdışı MUSTAFA_

Çevrenizde “şom ağızlı” olarak mı bilinirsiniz?

Yenilirsek bence foruma en az bir hafta uğramayın..
Bu dünden beri sosyal medyada dönüyor. Bu kadar büyütmeye gerek yok. Kötüyü çağırmayı seviyoruz. Ayrıca o hikayenin sonu mutlu sonla bitmişti. Bakış açısı önemli  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi goktasoktay

Bu dünden beri sosyal medyada dönüyor. Bu kadar büyütmeye gerek yok. Kötüyü çağırmayı seviyoruz. Yapacak bir şey yok  :ebebe:
İşte ben de hep öyle düşünürüm. Olumlu düşünmek her zaman fayda getirir. Felsefe olarak da hep ortaktır bu durum. Hayır dile, hayır gelsin; evrene pozitif mesaj gönder vs vs. Ben de o yüzden tepki gösterdim.

Bazı arkadaşlar maşallah negatif düşünce jeneratörü gibi. Yaydıkça yayıyor.

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Kasımpaşa deplasmanlarında bir uğursuzluk var son yıllarda. Kasımpaşa deplasmanı deyince aklıma hep bireysel hatalardan yediğimiz goller geliyor. 2015-2016' da Boyko, 2016-2017' de Gökhan Gönül, 2017-2018' de Fabri, 2018-2019' da Karius..

Geçen sene son saniyede kurtarmıştık.

Nkoudou' yla, Gökhan Töre' yle falan nasıl gol atacağız bilemiyorum.