Burun Estetiği Ameliyatı
×
Burun Estetiği Ameliyatı

Beşiktaş Forum - Vodafone Park|Burun Estetiği Ameliyatı ESTETİK BURUN AMELİYATI (RİNOPLASTİ) Burun ameliyatıyla burunda şekil bozukluğuna neden olan problemler ve eş zamanlı olarak solunum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Burun Estetiği Ameliyatı  [Okunma sayısı 3420 defa] Burun Estetiği Ameliyatı

Çevrimdışı Kutup Ayısı

ESTETİK BURUN AMELİYATI (RİNOPLASTİ)

Burun ameliyatıyla burunda şekil bozukluğuna neden olan problemler ve eş zamanlı olarak solunum problemleri de giderilmektedir.
Yapısal olarak sıklıkla karşılaştığımız problemler:
- Kemerli ve düşük burun ucu
- Burun eğrilikleri ve asimetrik burun ucu
- Geniş burun çatısı
- Daha önce ameliyat olmuş ve bu ameliyata bağlı problem yaşayan hasta grupları

Öncelikle ilk değerlendirme sırasında hastanın burun yapısıyla ilgili beklentileri bizim için önemlidir. Burun ameliyatıyla ilgili gerçekçi beklentisi olan hastalar ameliyat sonrası memnuniyet oranı en yüksek hasta grubudur. Unutulmaması gereken bu ameliyatla sadece burun şeklinizin düzeltileceğidir. Bu sizin hayatınızı yada tarzınızı değiştirecek bir ameliyat değildir.
Her burun yapısı farklı özellikler taşır ve iyileşme süreci her hastada farklıdır. Burun ameliyatında amaç daha küçük bir burun elde etmek değil yüzle uyumlu doğal bir sonuç elde etmektir.
Burun ameliyatı kemik gelişimi tamamlanmış hastalarda 17 yaş sonrasında yapılabilmektedir.

 

AMELİYAT SONRASI SÜREÇ

Burun ameliyatı ağrılı bir süreç olmayıp ilk bir hafta yaşayabileceğiniz burun tıkanıklığı sizi biraz zorlayacaktır. Ameliyat sonrası ilk birkaç gün başınızın yüksek olması şişliklerinizin artmasına engel olacaktır.
1. haftada burun alçınız ve varsa silikon tamponlarınız çıkartılır. İlk bir ay içinde belirgin olan şişlikler azalmakla birlikte burun şeklinin oturması ve iyileşmenin tamamlanması 1 seneyi bulmaktadır.
Ameliyat sonrası ilk 3 hafta yoğun efor sarfedeceğiniz ve kan basıncını yükselten hareketlerden uzak durmanız gerekmektedir.
Her hastada bu iyileşme süreci farklıdır. Özellikle kalın derili hastalarda şişliklerin geçmesi ve şeklin oturması 6 ayı bulabilmektedir.

Kaynak: http://www.rinoplasti.biz.tr

Çevrimdışı ALI RIZA

ben geçen sene olmuştum sol tarafta kemikten dolayı hava alamıyordum ağzı acık yatıyordum ameliyat oldum gayet iyi hava alıyorum ama ağzı açık gene yatıyorum  :kop: :kop:

Çevrimdışı Altuğ

ben geçen sene olmuştum sol tarafta kemikten dolayı hava alamıyordum ağzı acık yatıyordum ameliyat oldum gayet iyi hava alıyorum ama ağzı açık gene yatıyorum  :kop: :kop:

Sen yatabiliyormuydun ya?

Çevrimdışı ALI RIZA

Sen yatabiliyormuydun ya?
işte arada site yorduğunda gözlerimi kapatıyor mayışıyorum o sıralar uyumuş oluyorum  :evillol:


Etiketler: