Beşiktaş Emlakjet
Beşiktaş Emlakjet

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Emlakjet Erkek basketbol takımı hakkındaki tartışmalarımızı, yorumlarımızı bu başlık altında yapabiliriz.

0 Üye ve 28 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Emlakjet  [Okunma sayısı 436459 defa] Beşiktaş Emlakjet

Çevrimdışı MUSTAFA_

Trajikomik gerçekler ve yönetimin kötülüğü...

Alıntı
Geçen sezonla ilgili size söz verdiğim gibi perde arkasında kalan konulardan bahsedeyim.

Öncelikle herkes saçma rokieler gelmesin diyor ama Ahmet Kandemir varken bu kaçınılmaz bir gerçek. Neden peki?

Ahmet Kandemir kendi nikahının şahidi Ulaş Sağ ile yıllardır çalışır. Bir nevi al gülüm ver gülüm. 2 sezon önce gelen De'jon Davis'i manisaya vermek için aldılar. Oradaki koç Ahmet Kandemirin Kosovadan asistan koçuydu. Böylelikle Ulaş 2 kez menajerlik ücreti alacaktı.

Bu sene 2 oyuncuyu Direk ulaş sağ getirdi. Josh reaves ve Dedric Lawson. Jordan Bone ve Trevon Bluiett'i o getirmedi diye söylese bile oyuncuların Yabancı menajerleri Ulaşla çalıştıklarını söylediler. Zaten inkar etse bile Jordan Bone ve Ulaş Sağ'ın birbirlerine sarılırken fotoğrafları bile var bende. Anlayacağınız tek menajerle çalışıp ona mahkum bir anlayış söz konusu.

Peki diyeceksiniz Isaiah Whitehead nasıl geldi? Vallahi Ahmet Kandemir bu transferden önce sabah akşam arkadaşlarımı aradı. Almamız lazım almamız lazım diye. Biz ona Bryce Brown'ı almasını söyledik ama o bunda karar kıldı. Isaiah çok yetenekli bir isim olsa bile mental sorunları vardı. zaten bu sorunları olmasa 1 Milyon dolar kontratlardan 145 Bin dolara düşmez bir insan. Tabi iş transferi yaptıktan sonra başladı aslında. Çocuk hayatında sigara bile içmemişken birden kendini uyuşturucu testine girerken buldu. Peki neden? Çünkü Ulaş ona yeni oyuncu bulmuştu. Bu ağır bir mobingti ve istese sözleşmeyi tek taraflı fesh edip ciddi tazminat alabilirdi. Sezon içinde bu gibi durumlar devam edip durdu. Taki Karşıyaka maçını tek başına alıncaya kadar. Ondan sonra her şey süt liman oldu. Çünkü adamı eleştirecek yanı kalmamıştı. Yöneticiler bile Ulaştan gelmeyen tek oyuncu maç alıyor diyip buna söylenmeye başladılar. Neyse işin bu kısmını biraz kısa keseyim. Sezon sonuna doğru çocuğun ayağında kırık oldu ve oynamak istemedi. Sakat sakat maça çıkardılar ve parasını halen ödemediler.

Yıl içinde devamlı bunu göndericem dediği oyuncu için sezon içerisinde Holon'dan 25 Bin dolar buyout ödemek şartıyla teklif geldi. Fakat paşam bu sefer tutturdu 50 bin odlar ödesinler diye. Yahu hem oyuncuyu göndermek istiyorsun hem fırsat gelmiş elinin tersiyle itiyorsun. Çünkü hem takımın en iyi oyuncusu olduğunu biliyor, hemde oyuncu Ulaş Sağ'ın olmadığı için onun dışındaki bir oyuncunun kulübe para kazandırmasını anlatamayacağını çok iyi biliyor. Benzer Durum Rondae Hollis-Jefferson içinde yaşandı. Gelen teklifi kabul etmedi ve sonunda oyuncu bedavaya kaçıp gitti.

Josh Reaves'i çok beğenmesinin ana nedeni ise idmana geldiğinde herkese selam vermesi gibi abuk bir şey.

Rondae Hollis-Jefferson, İsrail deplasmanına covid bahanesi ile gitmediği gün adamın istinye park'ta gezdiğini fotoğrafla bunlara ispat ettim. 3 kez İsrailden beni aradılar oyuncuya ihtar çekmek için. Allahtan Fotoğrafın konum bilgilerine kadar olduğu için hangi gün hangi saatte nerde gezdiğini ispat edebildik. Düşünün bir oyuncu covidim diye en önemli maçınıza gitmiyor ama covid değil..

Yerli oyunculara gelecek olursak, Kerem Konandan gram haberi yoktu taki Tofaş oyuncuyu özel izinle isteyip turnuva 'da oynatıncaya kadar. Tabi Ati Koç Kerem, Oğuzhan gibi oyuncuları Ahmet Kandemir varken burada bırakmaya hiç niyetli değil.

Yıl içindeki en büyük sıkıntılardan biride Ahmet Kandemir idmana çıkmıyor arkadaşlar. Asistan koçlar idman yaptırıyor. Böyle olunca yabancı oyuncuların çok inancı kalmıyor. Sezon içinde bazı yabancı oyuncular biz nereye geldik bu takımın hiç bir felsefesi yok, sokak Basketbolu bile oynamıyoruz diye şikayette bulundular.

Şimdi yine koç belli olmadan transfer çalışması yapıyoruz. Ne kadar güzel yönetildiğimizin en güzel örneği bu sanırım.

Son olarak Mesut Urgancılar olmasa Ahmet Kandemir bir dakika kulüpte kalamaz. Basketbol camiasında gerçekten seveni kalmadı. Sezon içinde Nedim Yücel ile yaşanan olay inanın başka bir kulübün temsilcisi ile yaşansaydı hiç nahoş olaylar yaşanmazdı. Çok ağır küfürlerin olduğu bir olaydı ve seçim dönemine denk gelmesi nedeniyle geçiştirildi. Yoksa 4-5 maç arası ceza alırdı. (via. Metin Sönmez)

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

Bu yönetimden hiçbir şey olmaz. Yine ufukta hüsran var...

Bazı yabancı isimleri gündemimize aldık. Genç oyuncular yine gündememizde hatta bazıları ile kontrat aşamasına geldik. Eee Koç nerde diye sorar gibisiniz? Maalesef aynı filmi izleyeceğiz gibi.(via. Metin Sönmez)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Samet Ç

Bu yönetimden hiçbir şey olmaz. Yine ufukta hüsran var...

Bazı yabancı isimleri gündemimize aldık. Genç oyuncular yine gündememizde hatta bazıları ile kontrat aşamasına geldik. Eee Koç nerde diye sorar gibisiniz? Maalesef aynı filmi izleyeceğiz gibi.(via. Metin Sönmez)
Küme düşmeden düzelmez burası maalesef

Çevrimdışı MUSTAFA_

Küme düşmeden düzelmez burası maalesef
Ahmet Kandemir ve mevcut yönetim tamamen gitmeden hiçbir şey düzelmez. En başta Kandemir yüzünden ne koç ne de oyuncu getirebiliyoruz. Kandemir de kendi menajerine para kazandırıyor böylece. Her türlü Kandemir'in cebi doluyor. Ben böyle koçu şampiyon yapsa ne yapayım? Ki zaten play-off yapamıyoruz.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Samet Ç

Çevrimdışı MUSTAFA_

Gençleşme yalanı daha ilk 6 ayda bitmişti. Güya şampiyonluğa oynayacaktık. Sadece zaman kaybettik. Ve bunu söyleyen koç Kandemir hala bu kulüpte görev alabiliyor. Şu an yönetimden sonra Beşiktaş'a en çok zarar veren kişi kendisi.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

TRT neyse de ATV nedir ya  :money:

Önümüzdeki sezondan itibaren Lig maçlarını TRT & ATV ortaklığı yayınlamaya yakın. (via. Metin Sönmez)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

Seneye de basketbolu fazla takip etmeye gerek yok o zaman  :money:

Basketbol şubesine Umut Şenol bakmaya devam edecek. Son anda bir değişiklik olmazsa. (via. Metin Sönmez)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Akil Emre

Seneye de basketbolu fazla takip etmeye gerek yok o zaman  :money:

Basketbol şubesine Umut Şenol bakmaya devam edecek. Son anda bir değişiklik olmazsa. (via. Metin Sönmez)
Her başarı ödüllendirilmeli sonuçta.

Çevrimdışı MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

Kedi olalı bir fare tutmuş yönetim :)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Talisca1903

Kedi olalı bir fare tutmuş yönetim :)

iste boyle gormek  istedigimiz hareketler

Çevrimdışı MUSTAFA_

Elimizden kaçıracağımız gençleri izleyelim :)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Samet Ç

Çevrimdışı MUSTAFA_

Güzel transferler gelmiş. Nedense hep yerlileri iyi seçiyoruz ama yabancılar hep sıkıntı oluyor. Yorum yapmak için yabancı seçimlerini bekliyorum.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı worns

okben yeşil giresun günlerinde parıl parıl parlayan bi çocuktu. bi türlü istenilen seviye gelmedi sonrasında. ben yine de sevindim tekrar desteklediğim bi forma altına gelmesine.

Çevrimdışı worns

şube sorumlusu beyefendi değişti mi? öyle bir söylenti vardı.

Çevrimdışı Talisca1903

Ege tırpancı ve Sinan Sağlam’ında bir yoklanması lazım Ege’den bir Egehan çıkarabiliriz
[ Son Düzenleme: 13 Haziran 2022, 16:49:49 Talisca1903 ]

Çevrimiçi Samet Ç

Değişti.

Çevrimdışı MUSTAFA_

Umut Şenol gitti. Şimdi Kartal Yuvalarından sorumlu oldu diye biliyorum.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

Kenan Sipahi Karşıyaka'ya gitmiş. Geçmiş olsun. Bu sene Kandemir de takımın başında kalacaksa yerli kadromuz çok kötü olur. Kandemir'in kolej oyuncusu aşkına takılıp İyi yabancı da getirmezsek artık o çok istenilen şey gerçek olur ve lig düşeriz.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

Ben de merak ediyorum. Bu sene yeni yöneticimiz para harcamak istiyormuş :)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

Herhalde basketbol şubesi için ANÇ yönetimi Beşiktaş tarihinin en kötüsü olmaya oynuyor. Demirören bile borçla falan bile olsa kupa kazanmaya, yarışmacı takım olmaya çalışıyordu. Bunlar hem şubenin borcunu katlayıp, hem rakiplere oyuncu satıp, hem rakiplerin oyuncularını kiralayıp yetiştiricilik yapıp hem de basketboldan gelen kaynağı har vurup harman savuruyorlar. Bunlar yetmezmiş gibi basketbol şubesini kambur gösterip kapatmaya uğraşıyorlar. Yazık...

Beşiktaş Tarihi
★★★