16. Hafta Fenerbahçe 3-1 Beşiktaş
16. Hafta Fenerbahçe 3-1 Beşiktaş

Beşiktaş Forum|16. Hafta Fenerbahçe 3-1 Beşiktaş Skor : Fenerbahçe 3-1 Beşiktaş Tarih : 22.12.2019 Saat : 19:00 Stadyum : Ülker Stadyumu Hakemler : Cüneyt Çakır - Bahattin Duran - Tarık

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

16. Hafta Fenerbahçe 3-1 Beşiktaş  [Okunma sayısı 50408 defa] 16. Hafta Fenerbahçe 3-1 Beşiktaş
Anket
Beşiktaş, Fenerbahçe maçından kaç puan alır?
3 puan
20 [%57.1]
1 puan
10 [%28.6]
0 puan
5 [%14.3]

Toplam Oy Verenler: 35

Çevrimdışı tangaz

Gol attıktan sonra güldüğü kadar hiç bir zaman gülmedi  :D

gol atabiliyormuydu  :alala:

haa bi tane atmıştı sahii az olunca bir de sahada pek olmayınca hatırlaması zor oluyor ben daha çok maç sonu galibiyet kutlamalarındaki performansını beğeniyorum saha içindekini değil.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimiçi MUSTAFA_

gol atabiliyormuydu  :alala:

haa bi tane atmıştı sahii az olunca bir de sahada pek olmayınca hatırlaması zor oluyor ben daha çok maç sonu galibiyet kutlamalarındaki performansını beğeniyorum saha içindekini değil.
O maç kazandıran golünden sonra baya sevinmişti. Normalde güleç bir insan. Form tutup istikrar sağlasa tadından yenmez de sürekli sakatlık yaşaması üzüyor  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı tangaz

O maç kazandıran golünden sonra baya sevinmişti. Normalde güleç bir insan. Form tutup istikrar sağlasa tadından yenmez de sürekli sakatlık yaşaması üzüyor  :tabe:

istikrar sağlarsa tadından yenmez dedirtecek bir izlenim henüz bırakamadı oyun aklı ve skor katkısı yetersiz
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimiçi MUSTAFA_

istikrar sağlarsa tadından yenmez dedirtecek bir izlenim henüz bırakamadı oyun aklı ve skor katkısı yetersiz
Oyun aklından çok Avcı'nın onu nasıl kullandığı ile alakalı bir problem varmış gibi hissediyorum. Hiçbir oyuncu bu kadar çizgiye basarak oynamak istemez  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı tangaz

Oyun aklından çok Avcı'nın onu nasıl kullandığı ile alakalı bir problem varmış gibi hissediyorum. Hiçbir oyuncu bu kadar çizgiye basarak oynamak istemez  :tabe:

avcının payını reddedemem zira hücumda yetersiz bir hoca malesef hazırlık maçları dahil 30 maç olmuş tek hücum setimiz bile yok henüz ancak oyuncuda sahada ışık verir sıfıra iner içeri öldürücü paslar yığar ya da süper orta açar verkaçla çalımla adam eksiltir karşı karşıya kalır bolbol şut çeker vbvb bir sürü hücum aksiyonunu setten bağımsız bireysel yetenek ve özelliğiyle yapmak oyuncunun elinde hatta oyuna isyan edip öyle bir yaparsınki hoca seve seve o oyunu oynatmak seni öyle kullanmak zorunda kalır. özetle ben nkuunun hiç birşeyi tam yaptığına şahit olamadım hiç bir şeyi tam yapamayınca da sonuç böle oluyor.

Çevrimiçi MUSTAFA_

avcının payını reddedemem zira hücumda yetersiz bir hoca malesef hazırlık maçları dahil 30 maç olmuş tek hücum setimiz bile yok henüz ancak oyuncuda sahada ışık verir sıfıra iner içeri öldürücü paslar yığar ya da süper orta açar verkaçla çalımla adam eksiltir karşı karşıya kalır bolbol şut çeker vbvb bir sürü hücum aksiyonunu setten bağımsız bireysel yetenek ve özelliğiyle yapmak oyuncunun elinde hatta oyuna isyan edip öyle bir yaparsınki hoca seve seve o oyunu oynatmak seni öyle kullanmak zorunda kalır. özetle ben nkuunun hiç birşeyi tam yaptığına şahit olamadım hiç bir şeyi tam yapamayınca da sonuç böle oluyor.
Hocanın oyununa en çok karşı çıkan Ljajic'in düştüğü durum ortada. Kumarda kazanan her zaman kasadır. Burada kasa Avcı :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Umarım Burak iyi gününde olur ve skor katkısı yapar  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı mylife1903

Muhtemel olmayan kadrom (4 ü de yok  :) )

Umut

Caner.        Ljaic.       Burak

Atiba.     Elneny

Rebocho.  Ruiz.   Vida.   Gönül.

Karius
Caneri rebokonin yerine koy onun yerine burak, sag taraftada kurayla biri oynasin guzel icsaha kadrosu olur
Malatya macina ben oyle cikilmasini beklerdim de fb deplasmanina boyle cikilmaz

Çevrimdışı mylife1903

enkudu hep gülüyor zaten
Canerdir abi hep gulen, nekodu da biyle gulmeye devam ederse seneye tarafatr takar buna

Çevrimdışı mylife1903

Hocanın oyununa en çok karşı çıkan Ljajic'in düştüğü durum ortada. Kumarda kazanan her zaman kasadır. Burada kasa Avcı :tabe:
Kasa avci falan degil yonetimdir direkt yalniz
Takimin 2-3 tane para eden oyuncusu sefil hale duserse kasayi cizdirmemek icin kasa once hocanin kasasini cizer.

Biz zengin kulup degiliz hoca getirdik sonra layic vida sistemine uymuyor gonderelim diyecek, hocayi gonderip layic ile vidayi oynatabilecek adam getirirsin daha ekonomik olur

Çevrimdışı tangaz

Canerdir abi hep gulen, nekodu da biyle gulmeye devam ederse seneye tarafatr takar buna

caner idmanda sağda solda gülüyor sahada gözünü kan bürüyor enkudu hep gülüyor böle verimsizken böle bir de ronaldo filan olsa sürekli 32 diş ortda olcak bellki

Çevrimdışı tangaz

avcı kasa filan değil olsa olsa kasa boşaltan şu ana dek dünya maç kaybetti ligde ve kupada puanlar saçıldı puan başı para kazanıyoruz ligde uefada avcı maşallah kasayı boşalttı bu bağlamda. avcı dönemi değeri oyunu gelişen oyuncumuz var mı  :alala:

Çevrimiçi MUSTAFA_

Kasa avci falan degil yonetimdir direkt yalniz
Takimin 2-3 tane para eden oyuncusu sefil hale duserse kasayi cizdirmemek icin kasa once hocanin kasasini cizer.

Biz zengin kulup degiliz hoca getirdik sonra layic vida sistemine uymuyor gonderelim diyecek, hocayi gonderip layic ile vidayi oynatabilecek adam getirirsin daha ekonomik olur
Yönetim kumarhanenin yöneticisi. Kasa kazanmazsa onların koltuğu sallanıyor  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

avcı kasa filan değil olsa olsa kasa boşaltan şu ana dek dünya maç kaybetti ligde ve kupada puanlar saçıldı puan başı para kazanıyoruz ligde uefada avcı maşallah kasayı boşalttı bu bağlamda. avcı dönemi değeri oyunu gelişen oyuncumuz var mı  :alala:
Avcı şu ana kadar bana hiç bir başarı kazanmış gibi görünmüyor. Yapılan seride de kendi yapmak istediklerinden geri adım atıp oyuncuların istediklerini yaptığı için büyük pay oyuncuların. Maçlarda galibiyetleri sistemle değil bireysel yeteneklerle aldık. Bunun aksini düşünenler vardır. Onlara da saygı duyuyorum ama benim düşüncem bu  :tabe: Avcı sistemine uygun oyuncular gelmedikçe sisteminde başarı yakalayamayacak. Seçtiği oyuncularda yaptıkları hatalar da belli. Ancak artık ne istenilen tarzda iyi oyuncu alacak bütçesi ne de hata yapacak kredisi var. Yöneticiler fırsatları kovalayacaklardır yine. Şapkadan tavşan çıkmasını bekleyeceğiz  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı tangaz

Avcı şu ana kadar bana hiç bir başarı kazanmış gibi görünmüyor. Yapılan seride de kendi yapmak istediklerinden geri adım atıp oyuncuların istediklerini yaptığı için büyük pay oyuncuların. Maçlarda galibiyetleri sistemle değil bireysel yeteneklerle aldık. Bunun aksini düşünenler vardır. Onlara da saygı duyuyorum ama benim düşüncem bu  :tabe: Avcı sistemine uygun oyuncular gelmedikçe sisteminde başarı yakalayamayacak. Seçtiği oyuncularda yaptıkları hatalar da belli. Ancak artık ne istenilen tarzda iyi oyuncu alacak bütçesi ne de hata yapacak kredisi var. Yöneticiler fırsatları kovalayacaklardır yine. Şapkadan tavşan çıkmasını bekleyeceğiz  :tabe:

geçen okan buruk açıklama yapmış sistemi değiştirmeye yeltendim oyuncular yapamadı mecburen istemeye istemeye 4-3-3e döndüm vbvb

dediğin gibi avcı henüz bişey yapmadı daha doğrusu yapamadı yapabilmesi de kolay değil bu nedenle oyuncuları köreltip değersizleştiren sistemden bir parça arındı ama tümüyle arınması daha yerinde olacaktır aksi halde yarışta kalamayız çekirge misali sıçrıyorduk bi maç nkudu 2 maç burak kıprdadı skorlar geldi ama patlayacağımız belliydi kasımpaşa maçı işaret fişeği atıldı malatya maçı patladı...

Çevrimiçi MUSTAFA_

geçen okan buruk açıklama yapmış sistemi değiştirmeye yeltendim oyuncular yapamadı mecburen istemeye istemeye 4-3-3e döndüm vbvb

dediğin gibi avcı henüz bişey yapmadı daha doğrusu yapamadı yapabilmesi de kolay değil bu nedenle oyuncuları köreltip değersizleştiren sistemden bir parça arındı ama tümüyle arınması daha yerinde olacaktır aksi halde yarışta kalamayız çekirge misali sıçrıyorduk bi maç nkudu 2 maç burak kıprdadı skorlar geldi ama patlayacağımız belliydi kasımpaşa maçı işaret fişeği atıldı malatya maçı patladı...
Ara transfer dönemine minimum kayıpla atalım kendimizi. Sonrasını düşünmek için önümüzde baya süre olacak. İlk adım FB maçı  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Onur Küçük

Sistem teknik direktörlüğü denilince milletin anladığı  şey bir teknik direktör gelecek, onun herşeyini detaylarına kadar bildiği bir sistemi olacak, sonra teknik direktör elindeki oyuncuları o oyuncular sisteme uygun olmasa bile yolunu bulup o sisteme adapte edecek. Böylece fazla para harcamadan külfetsiz elde olanı da geliştirip değer kazandırıp buradan kulübe gelir kapısı yaratacak hale gelecekmişiz.

Bu mantık zaten temelde yanlış. Bir oyuncu sistem olarak tarif edilenle uyuşmayacak özelliklere sahipse o oyuncu sisteme adapte olmaz. Sistemi belirleyen senin elindeki oyuncu grubudur.

Avcı girizgahı yanlış yaptı. Bir sistem oynatacağım diye geldi. Bana şunları şunları alın dedi. Aldırdıklarından da elde olanlardan da şu ana dek ne kadar verim alındığı ortada.

Sistem teknik direktörü sürekli talep eder. Sistemini uygulaması için para dökmek gerekir. Hayal kurmasınlar eline çok ucuz, altyapıdan genç oyuncu verilecekmiş de bunları sisteme adapte edip bunlardan değer yaratacakmış diye. En iyimser şekilde eline pahalı, genç, sisteme uygun oyuncu verip bunlar daha da değerli hale getirilebilir.

Çevrimdışı tangaz

Sistem teknik direktörlüğü denilince milletin anladığı  şey bir teknik direktör gelecek, onun herşeyini detaylarına kadar bildiği bir sistemi olacak, sonra teknik direktör elindeki oyuncuları o oyuncular sisteme uygun olmasa bile yolunu bulup o sisteme adapte edecek. Böylece fazla para harcamadan külfetsiz elde olanı da geliştirip değer kazandırıp buradan kulübe gelir kapısı yaratacak hale gelecekmişiz.

Bu mantık zaten temelde yanlış. Bir oyuncu sistem olarak tarif edilenle uyuşmayacak özelliklere sahipse o oyuncu sisteme adapte olmaz. Sistemi belirleyen senin elindeki oyuncu grubudur.

Avcı girizgahı yanlış yaptı. Bir sistem oynatacağım diye geldi. Bana şunları şunları alın dedi. Aldırdıklarından da elde olanlardan da şu ana dek ne kadar verim alındığı ortada.

Sistem teknik direktörü sürekli talep eder. Sistemini uygulaması için para dökmek gerekir. Hayal kurmasınlar eline çok ucuz, altyapıdan genç oyuncu verilecekmiş de bunları sisteme adapte edip bunlardan değer yaratacakmış diye. En iyimser şekilde eline pahalı, genç, sisteme uygun oyuncu verip bunlar daha da değerli hale getirilebilir.

mesela sistem oyuncuyu değerli kılar sözü kocaman bir balondur. bahsi geçen hocalar hep pahalı genç atletik özetle üstün oyuncu grupları ile sistemi oturtabilmişlerdir. pahalı olmayanlarda yola çıktıklarında belki ucuzdur ama zaten potansiyel aralığı geniş zaten hikayenin sonunda değerlenecek asetlerdir. sonra sistem oyuncuyu değerli kıldı derler. oyuncuyu değerli kılan hocanın kullanım şeklidir bknz. beşiktaşdan gidenlerin hali...

Çevrimdışı cursedofdragon

Diaby kenarda hamle oyuncusu olarak beklemeli.

Ljajic bu sene silik derbiler de hiç yok diaby santrafor arkasında gayet iyi bence diaby başlamalı. :tabe:

İnşallah biz de maç sonu Nekodu gibi güleriz. :D

oynarsa bende gülecem abi oynaması yeterli ilk etapta :D

Daha sonra iyi oynaması asist veya gol yapması halinde 2 gün gevrek gevrek gülerek dolaşabilirim :D

Çevrimdışı tangaz

Ljajic bu sene silik derbiler de hiç yok diaby santrafor arkasında gayet iyi bence diaby başlamalı. :tabe:

diabi de hiç top tutamıyor yukarı bıyık aşağı sakal durumu sanki maça dediğin gibi diabi ile başlayıp 2.devre layiçle yürümek mantıklı olacaktır.

Abdullah Avcı’nın “Fenerbahçe” raporu;

🔸Sol bekte çok zayıflar oradan geleceğiz.
🔸Belözoğlu kaynaklı tempoları düşüyor.
🔸Garry ve Moses yok. Kanatlarda zayıflar.
🔸Vedat’ı Vida kitleyecek.
🔸İlk 45 dakika ayağa paslarla Kadıköy’ü susturacağız. Çıt çıkmayacak.

Çevrimdışı Necmi

Bu sene o sene bence de
Cakacaz

Beraberlik de olsa uzulmem tabi
Muhim olan yenilmemek

Aslinda cok kaybedecek bisi yok
Ya herro ya merro saldirilir
Kaybetsek ne olacak rakip 1 puan one gececek haftaya deplasmana gidecek gene puan kaybedecek

kaybedersek sivasla aramızda puan farkı 9 a çıkar. fener rakibimiz değilki bu performansla
olacak gibide durmuyorlar. bizim bugün onlarla puan yakınlığımız sadece lige çok kötü giriş yapmamızdan kaynaklı
ama onlar ligin tamamında kör topal gidiyorlar. hedef şampiyonluksa liderle aranda oluşacak 9 puan fark yarım sezon için ciddi farktır

Çevrimdışı Necmi

mesela sistem oyuncuyu değerli kılar sözü kocaman bir balondur. bahsi geçen hocalar hep pahalı genç atletik özetle üstün oyuncu grupları ile sistemi oturtabilmişlerdir. pahalı olmayanlarda yola çıktıklarında belki ucuzdur ama zaten potansiyel aralığı geniş zaten hikayenin sonunda değerlenecek asetlerdir. sonra sistem oyuncuyu değerli kıldı derler. oyuncuyu değerli kılan hocanın kullanım şeklidir bknz. beşiktaşdan gidenlerin hali...
bunun tek bir cevabı yokki :alala:
siyah yada beyaz değil bu evet düzgün sistemlerde ortada olmayan bir oyuncu bile sisteme uyduğunda standartı yükselir
ama takımın bir sistem takımı değilse o dediğin olur oyuncular bireysel parlar ama bunun için bile takımın güçlü olması gerekir
biz neden hep oyunculara takılı kaldık başka seçeneğimiz yoktu iyi oyuncu olacak ve takımı sırtlayacaktı. böyle oluncada oyuncu kaybettiğinde
çakılıyorsun zirveden dibe iniyorsun aksi olsa bir takım oyununda gir iki oyuncunun eksikliği bir takımı bu kadar aşağıya çekmez
tabi o takım oyuncu endexli bir takım değilse.
mesela barçada sistem messiyi değerli kılıyor al koy başka takıma hiçbirşey olamaz  ama cr öyle değil onu al koy bir takıma oraya leval atlatsın
iki farklı örnek bu balon bu değil diye tanımlanmaz bence tamamen aldığın şekle göre biri yada diğeri öne çıkar.

Çevrimdışı Necmi

sistem teknik drektörü demek oyuncuları bir kalıba sokma çabası değilki sistem bir tane değil
sistem hocası elindeki oyuncu portföyüne en uygun sistemi bulup oynatabilen hocadır yoksa onun sistemine uygun oyuncu olacak
diye birşey olamaz ne yani sistem hocaları her yer değiştiğinde takımlar çöpe atılıp hocaya göre yeni oyuncumu alınacak
uyum sağlama diye bir şey var sadece oyuncu için geçerli değil bu hoca içinde geçerli bu sistemlerin net çizgileri yok
elindeki oyuncu yapısına göre şekillendirir zenginleştirirsin sistemini yoksa diğer türü sistem hocalığı değil ezbercilik olur.
mesela şenol hoca gibi forvetlerinin niteliği değişdikçe buna uygun sistemi bulmak yerine pigme oyunculara kırk orta açtırırsan o sistem çöker
yani hiç birşey iki ile ikinin dört etmesi değildir sistemde içinde birçok değişkene göre şekil alır. oyundaki zenginlikleri kullanmak sisteme karşı
haraket etmek değildir sistemi zenginleştirmektir. orta açma oynadık diye eleştirdik durduk ama bu demek değilki orta hiç açılmasın bizim taraftarda
bu var hayatı siyah yada beyaz yaşıyorlar aradaki envayi çeşit gri tonu görmüyorlar