Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu Beşiktaş'ın 2020/21 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 124 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu  [Okunma sayısı 1145324 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla tamamlar?
95+
10 [%8.5]
86-95 arası
48 [%41]
76-85 arası
42 [%35.9]
65-75 arası
9 [%7.7]
65-
8 [%6.8]

Toplam Oy Verenler: 117

Çevrimdışı 38life

Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı Çağrı Öz

Yok yahu ciddi biçimde kendilerini nimetten sayma durumu söz konusu. Yani yetersizliklerinin farkında değiller.
Literatürde bunun bir adı var : Dunning Kruger Sendromu.

Sizin acaba bu yönetim ile kişisel bir husumetiniz olabilir mi?

Birkaç haftadır alakalı alakasız her konuda yönetimle ilgili ağır şeyler yazıyorsunuz. Birkaç fazlalık dışında normal bir şampiyonluk kutlamasını bile oraya buraya çekip sayfalarca devlet meselesi kıvamında şeyler yazıyorsunuz.

Ne oldu kupa kaldırdıysalar? Orada zaten oyuncular kupa kaldırdıktan sonra bir kez de birlikte fotoğraf karesi vermek için toplandılar, ki bence girmeseler daha iyi olurdu ama çok da mühim değil.

Aslı astarı olmayan bu kadar şeyden bir kaşık suda fırtına çıkarmanın şu şampiyonluk akşamında nasıl bir anlamı var?

Takım şampiyon olmuş ötesi yok. Tüm sezon bu an beklenmedi mi?? Daha sizin mutlu olabilmeniz için ne yapılması gerekiyor?

Çevrimdışı ozankarakoc

Bu hamlelerde sadece para ile açıklanamayacak şeyler var.

Sakat oyuncuları almak bilinçli bir tercihti. Gökdeniz'e 1 milyon lirayı peşin vermeyip, 5 milyon lirayı sakat Töre'ye verdiler.

6 ay için 1.2 milyon Euro'ya halledebilecek Hulk yerine, 1 milyon Euro verip sakat Cenk'i getirdiler.

Bir tek Aboubakar konusunda o dediğin doğru, o paraya o kalitede adam bulunamazdı.

Boyd ve Güven konusunda izah edilebilir bir şey yok. Sergen son 1.5 ay ağladı resmen, kenardan sokacak oyuncum yok diye. İkisi de tutulabilirdi, sıkışan maçlarda kullanılabilirlerdi.

Ghezzal'a sene başında 6-7 opsiyon çok rahat koydurabilirdin. Leicester'ın 2 senedir doğru düzgün kullanmadığı, 2022'de sözleşmesi biten bir oyuncuydu. Transfermarkt değeri 5.5 milyondu. Ama adamın evraklarını federasyona zor yetiştirdiler, onun pazarlığını yapacak halleri yoktu.

Aboubakar'ın sözleşmesi de fiyasko. Yok çok ince düşündük, yok sakatlanırsa tazminat öder.
Adam iyi çıkarsa bedava gideceğini öngörememişler, tam bir enayilik.

30 maç oynarsa maddesinin yanına "10 gol atarsa sözleşmesi uzar" maddesi koysan, seneye de bizdeydi.

Ben çok fazla detaylı bilgiye ulaşamadığım için net bir şey söylemeye çekiniyorum.

Mesela Hulk ile Cenk arasında seçim yaparken, sadece 200 bin euro vermemek için Cenk'e yöneldiklerinden emin olamıyorum. Başka detaylar da olabilir.

Sağ açıkta Ghezzal'ın alternatifi hiç yoktu. Oraya devşirilebilecek bir oyuncu bile yoktu. Rosier desen arkasında kim oynayacak... Töre, o anlamda yerinde bir hamle sayılabilirdi. Gökdeniz meselesinden bağımsız...

Güven'in kalmasını isterdim. Boyd gittiği için çok mutluyum, umarım hayatım boyunca onu bir daha Beşiktaş formasıyla görmem :)

Ghezzal'ın opsiyonu konusunda aynı fikirde değilim. Transfermarkt değeri 5.5 milyondu, evet ama, o yüzden kiralık gitmesi gerekiyordu. Leicester'da kalsaydı oynayamayacaktı, değeri de düşecekti. Akıllı davrandılar, biraz da küçük bir lige yolladılar, adam yıldız oldu. Şimdi iki katı fiyata satacaklar. Bence 6-7 opsiyonu hiçbir şekilde kabul etmezlerdi. Edecek olsalardı 5.5 bedelle satarlardı zaten birine... Tabi bunlar hep tahmin. Belki de kabul ederlerdi :) Ama net konuşmak zor...

Abou'nun sözleşmesindeki 30 maç maddesi gayet mantıklıymış aslında. 'Birinci forvetimiz olacak sürekliliği ve yeterliliği gösterirse otomatikman kalır' demişsin. Sonrasında gerçekten 29 maç oynayıp, bir maç daha oynamamak için sakatım diye sahtekarlık yaptıysa ne diyebilirsin ki... Sanmıyorum öyle bir şey yaşanmış olsun.

Farklı açılardan bakılabilir. Belki bazıları gerçekten imkansızlıktan, el kol bağlı olduğu içindir, bazıları gerçekten işbilmezliktendir... Ama 'detaylarını bildiğim ölçüde' bu süreçte yönetimin fahiş bir hata yaptığını düşünmüyorum. Başkanın aşırı gereksiz açıklamalarını ise bu konunun dışında tutuyorum :)
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi Necmi

Abi 7 ayda 50 maçlık sezona başlıyorsun, Avrupa devam etsek 55-60 maç.

2 günde bir maç, 3 günde bir maç, kışın sahalar tarla gibi.

Herhalde sakatlanır, zaten arızalı adamları toplamışsın.

Biz demiyoruz ki az adam aldılar, elindeki adamları 3 kuruş için kiralık yolladılar diye kızıyoruz. Güven'i yollamana ne gerek vardı? Yabancı kontenjanı açıldı, Boyd'u yolladılar. Abuk sabuk işler yapıldı, bakma sen.

Şans yüzümüze güldü, ligde 1 maç daha olsa pilimiz bitmişti
bu dediklerini ben peşin söylemişdim sonuçta sürekli aynı şeyleri söylemeye gerek yok
Atanımız tutanımız olmadan ligi bitirdik
Ama sonuçta kazanan haklıdır
Aylar önce ne demişdim şampiyon olduğumuzda en fazla üzüleceğim şey yönetimin sevinmesi olacak
Bu yönetimden sportif başarı beklemediğimi geldiklerinde söylemişdim işde herşeye ramen iki kupa alındı bu hanelerine başarı olarak geçiyor

Çevrimdışı ozankarakoc

Allah aşkına Sergen hocanın Beşiktaş'a gelmesinde yönetimin payı olduğunu falan mı düşünüyorsunuz ciddi ciddi?

Ben düşünüyorum. Yoksa da sebebini öğrenmeyi çok isterim.

Asıl isteyen, ısrar eden taraftar olmuş olabilir de, yönetim 'biz Lucescu'yla anlaştık', 'Daum'u getirdik' falan diyemez miydi? Burada 'yönetim taraftarın isteğine boyun eğdi' de denebilir, 'taraftarın isteğini yerine getirdi' de denebilir. Ama 'Sergen Hoca'nın gelmesinde yönetimin hiç payı yok' nasıl denebilir, ben onu bilemedim :)
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Erman1903

bu dediklerini ben peşin söylemişdim sonuçta sürekli aynı şeyleri söylemeye gerek yok
Atanımız tutanımız olmadan ligi bitirdik
Ama sonuçta kazanan haklıdır
Aylar önce ne demişdim şampiyon olduğumuzda en fazla üzüleceğim şey yönetimin sevinmesi olacak
Bu yönetimden sportif başarı beklemediğimi geldiklerinde söylemişdim işde herşeye ramen iki kupa alındı bu hanelerine başarı olarak geçiyor

Eğer şampiyon olamasaydık büyük eleştiriler olacaktı, şampiyonluk da yapılan yanlışları doğruya çıkarmaz lakin önemli olan başarı gelmiş midir gelmemiş midir buna bakmak lazım. Şu averajla şampiyonluk gelmese ağır eleştiri yapacağımız insanları başarılı oldukları için tebrik etmezsek ayıp etmiş oluruz.

Çevrimdışı savaş altay

Allah aşkına Sergen hocanın Beşiktaş'a gelmesinde yönetimin payı olduğunu falan mı düşünüyorsunuz ciddi ciddi?
Tabii ki biz baski yaptik fakat onlar da yerli teknik adamin bu ligde is yaptiginin farkindalardir herhalde. Silah dayamadik ya kafalarina.. ama dogrultmadik da diyemeyiz yani 🙂 Uzaktan namluyu gormus olabiirler 😅
Neticede masaya oturdular mi, oturdular. Kisacasi inatlasip baska seceneklere yonelebilirler miydi?  Evet..

Çevrimiçi Necmi

sizde ultrakediler gibi olmayın
Senmi getirdin maaşınıda senmi ödüyorsun
Sergeni getirmek büyük riskdi işler kötü gitse gelmesini isteyenler kafasını çevirir herkes yönetime söverdi
Sergenide şampiyonluğu getiren oyuncularıda evet onlar getirdi yeni alınan beş oyuncu şampiyonluğa direk etki etti

Çevrimdışı 38life

Asıl isteyen, ısrar eden taraftar olmuş olabilir de, yönetim 'biz Lucescu'yla anlaştık', 'Daum'u getirdik' falan diyemez miydi? Burada 'yönetim taraftarın isteğine boyun eğdi' de denebilir, 'taraftarın isteğini yerine getirdi' de denebilir. Ama 'Sergen Hoca'nın gelmesinde yönetimin hiç payı yok' nasıl denebilir, ben onu bilemedim :)

Payı varsa %1'dir. İmza törenine 25 bin kişinin geldiği, gelmesinin zaten beklendiği, taraftarın o kadar istediği bir hocayı getirmek bir yönetim için dünyanın en kolay işidir. Bunu şuan değil Sergen hoca gelmeden de yazdık, geldiğinde de yazdık, şimdi de yazıyoruz.

Çevrimdışı 38life

Tabii ki biz baski yaptik fakat onlar da yerli teknik adamin bu ligde is yaptiginin farkindalardir herhalde. Silah dayamadik ya kafalarina.. ama dogrultmadik da diyemeyiz yani 🙂 Uzaktan namluyu gormus olabiirler 😅
Neticede masaya oturdular mi, oturdular. Kisacasi inatlasip baska seceneklere yonelebilirler miydi?  Evet..

Tamam kabul ediyorum payları var %1

Çevrimiçi Necmi

sergen bedavaydı başka hoca seçenek değildi

Çevrimdışı savaş altay

sergen bedavaydı başka hoca seçenek değildi
Kimse net! biliyor mu, sezon basi baska hangi teknik adamlar listemizdeydi?
Ben bu soylemden sergen olmasa teknik adamsiz kalacagimizi cikariyorumda o bakimdan.

Çevrimiçi Necmi

Payı varsa %1'dir. İmza törenine 25 bin kişinin geldiği, gelmesinin zaten beklendiği, taraftarın o kadar istediği bir hocayı getirmek bir yönetim için dünyanın en kolay işidir. Bunu şuan değil Sergen hoca gelmeden de yazdık, geldiğinde de yazdık, şimdi de yazıyoruz.
tüm oyuncuların transferi ne kadar yanlışsa sergende o kadar yanlıştı işde on yanlıştan bir doğru çıktı
Sezonun başındaki performans devam etse isteyenler taraftar lafıyla transfermi yapılır derdi

Çevrimdışı savaş altay

Herkes de Bi cem dİzdar havası var ya la
Ya neden yaptin bunu, hala patliyorum ara ara 😅😅😅😅😅
Cem dizdar trt ekranlarinda durumu degerlendiriyor ve susturamiyorum kafamda.

Çevrimiçi Necmi

Kimse net! biliyor mu, sezon basi baska hangi teknik adamlar listemizdeydi?
Ben bu soylemden sergen olmasa teknik adamsiz kalacagimizi cikariyorumda o bakimdan.
avcıyla devam ederdik bu kadar kolay göndermelerinin tek nedeni fo nun çok istemesi yüzündendi taraftarın sergeni istemeside mazeretleri oldu başarısız olsa siz istediniz olacaktı

Çevrimiçi Necmi

Ya neden yaptin bunu, hala patliyorum ara ara 😅😅😅😅😅
cem dizdar = şükrü

Çevrimdışı Egos

sezon bitti, toparlayalım. en azından başlık olumlu kapansın.

şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkür ederiz. hakları ödenmez.

şampiyonlukta emeği geçmeyenlere de teşekkür ederiz, neticede onların da hakları ödenmez.

bu yönetimle olmaz, denildi...

bu kaleciyle olmaz, denildi...

bu defansla olmaz, denildi...

larin ile, ljajic ile, n'koudou ile, töre ile, oğuzhan ile, dorukan ile, mensah ile, necip ile olmaz; denildi...

öncesinde moto kuryeyle olmaz, denildi...

sonrasında aboubakar'sız olmaz, denildi...

bu kadar sakatla olmaz, denildi...

bu saatten sonra olmaz, denildi...

bu maçı kazanamazsak olmaz, denildi...

sergen'den hoca olmaz, denildi...

oldu.

böyle bir şeyi hayatta iki kez yaşayamazsınız, ikinciye kalp dayanmaz.

idrak edilemeyecek kadar büyük bir başarıydı.

Çevrimdışı Çağrı Öz

Opsiyon koyma meselesinin bir türlü anlaşılamıyor olması cidden can sıkıntısı veriyor.

Bir oyuncuyu bedavaya kiralayıp üstüne bir de makul opsiyon koymak karşı tarafın alnına enayi yazmaktan farklı bir şey değil. Kimse de kendisini enayi yerine koydurmaz.

Bunu aşabilmek için 2 tane yol var. Birincisi kiralama bedeli ödemek ikincisi de zorunlu satın alma maddesi.

Beşiktaş bu iki durumu da mali olarak karşılayamadığı için doğal olarak opsiyonsuz transferler yapıyor. Karşı taraf oyuncusunu parlatıyor, Beşiktaş başarıyı yakalıyor. Çok basit öncülleri olan adil bir anlaşma. Sizler suyundan da olsun biraz diyorsunuz, muhtemelen yöneticiler de istiyor ama hayatın olağan akışına uygun bir şekilde olmuyor. Olsa zaten olağanüstü bir şey olur.

Bu yönetimde beğenin ya da beğenmeyin Beşiktaş’ın 3 şampiyonluğunda da oyuncuları alıp gelen birkaç isim var. Belki transfer edilecek oyuncular bazen yanlış seçiliyor olabilir, belki zamanında transferler bitmiyor olabilir ama ticareti de bir zahmet bu adamlara öğretmeyelim.

Çoğu görüşmenin içeriğini bilmeden yorum yapıyoruz. Bu adamlar en ufak bir ticari menfaati göz ardı edecek kimseler değil. Son 20 yıllık Beşiktaş yönetimleri içinde ticari olarak en başarılı kişiler olduğu husunda en ufak bir şüphem bile yok.

Hakkaniyetli olalım azcık. En çok para harcanan sezonlardan birisinde şu mali şartlarda çift kupa getirmiş adamlara söylenecek laflar değil bunlar.

[ Son Düzenleme: 20 Mayıs 2021, 00:40:41 Çağrı Öz ]

Çevrimiçi murat

lucescu ile görüşmüşler luce sergene yönlendirmiş.

Çevrimdışı 38life

sizde ultrakediler gibi olmayın
Senmi getirdin maaşınıda senmi ödüyorsun
Sergeni getirmek büyük riskdi işler kötü gitse gelmesini isteyenler kafasını çevirir herkes yönetime söverdi
Sergenide şampiyonluğu getiren oyuncularıda evet onlar getirdi yeni alınan beş oyuncu şampiyonluğa direk etki etti

Ben getirmedim, ben ödemiyorum, benim "görev"im değil çünkü. Sergen hocayı getirmek diğer tüm opsiyonlar içinde en az riskli olandı. Daha az riskli olan hiçbir seçenek yoktu. Dolayısı ile başarısız geldiğinde Sergen hocayı getirdiği için taraftar yönetimi 1 eleştirecekse x bir hocayı getirmiş olsaydı 100 eleştirecekti. Mesele bu. Bu yüzden "Sergen hocayı getirdiler, helal olsun be" demek abesle iştigaldir. Oyunculara gelince benim aldığım bilgiye göre sadece Rosier yönetim marifeti. Onda da tebriğin ne kadarını scout ekibine ne kadarını Çebiye yapacağız onu size bırakıyorum.

Çevrimdışı caner.eryigit

Ya neden yaptin bunu, hala patliyorum ara ara
Yrn programı varsa neler anlatır şimdi izleyip patlatmalı kahkaha atmak istiyorum.
2 kupa aldık fena kaos var forumda biraz tadını çıkaralım sonra kazma kürekler hazır dalarız zaten

Çevrimdışı 38life

Başarılı başlayan yönetimler bile övgüye maruz kaldıkça güç zehirlenmesi yaşıyor, bunu acı acı tecrübe ettik. Kötü başlayan bir yönetimi düşeş gelen bir iki zarından tutup övmek büyük hata. Geçmişten ders alınsın lütfen. Yönetici kısmının belinden sopayı eksik etmeyeceksin. Yöneticisini dövmeyen dizini döver.

Çevrimdışı savaş altay

cem dizdar = şükrü
C.D. = Rossier senin ne isin var orada ki, bu takimin kaptani yok mu?
S.Y. = Atiba'yi ben de goremedim.
C.D.= Izmir'de kupanin sapindasin, istanbul'da sapindasin. Alan ac, baskan inmis oraya. Sergen bile arkada bekliyor.
S.Y. = Kupa coskusu var tabii.
C.D.= E tamamda.. ( kisa bir sessizlik)  neyse bunu da elestiriyor demesinler ( gulusmeler). Bana bi papatya cayi verir misiniz?

Çevrimdışı caner.eryigit

C.D. = Rossier senin ne isin var orada ki, bu takimin kaptani yok mu?
S.Y. = Atiba'yi ben de goremedim.
C.D.= Izmir'de kupanin sapindasin, istanbul'da sapindasin. Alan ac, baskan inmis oraya. Sergen bile arkada bekliyor.
S.Y. = Kupa coskusu var tabii.
C.D.= E tamamda.. ( kisa bir sessizlik)  neyse bunu da elestiriyor demesinler ( gulusmeler). Bana bi papatya cayi verir misiniz?

Çevrimdışı savaş altay

lucescu ile görüşmüşler luce sergene yönlendirmiş.
Aklin yolu..