Project Spartan Nedir
Project Spartan Nedir

Beşiktaş Forum - Vodafone Park/Project Spartan Nedir => Windows 10 ile beraber piyasaya çıkacak olan Project Spartan ile ilgili detaylar geldikçe sizinle paylaşmaya devam ediyoruz. Son olarak

Gönderen Konu: Project Spartan Nedir  (Okunma sayısı 1704 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ALI RIZA

  • Kara Kartal
  • *****
  • Yaş: 33
  • Mesaj: 12645
  • Nereden: Şeref Bey Süleyman Seba Statında Ruhum
  • SaLVaDoR - Dorx
    • besiktaşarena
Project Spartan Nedir
« : 08 Ağustos 2015, 23:15:39 »
Windows 10 ile beraber piyasaya çıkacak olan Project Spartan ile ilgili detaylar geldikçe sizinle paylaşmaya devam ediyoruz. Son olarak yayınlanan haberde Sportan Browser “Do not track” (DNT) özelliği kapalı halde başlayacak. Kullanıcı bu özelliği isterse kendisi aktifleştirecek.


Do Not Track ne işe yarar?

Internet Explorer’ın özelliklerinden biri olan DNT siz internette gezinirken yaptığınız gezintilerin izlenemesini sağlıyor. Size ait kayıtlar kesinlikle kullanılmıyor.

Spartan tarayıcısında bu özellik kapalı durumda, yani Microsoft sizi takip etmek istiyor. Eğer siz isterseniz ayarladan DNT özelliğini aktifleştirerek izlenmeye engel olabiliyorsunuz.

Neden Do Not Track kapalı ve neden internet gezintilerimiz takip ediliyor?

Spartan’da DNT özelliğinin kapalı gelmesi bazı eleştirilere neden oldu. Özel hayata karşı yapılmış bir ihlal olarak yorumlayanlar oldu. Peki neden internet gezintilerimiz takip ediliyor? Bu sorunun bir kaç cevabı var. Web sitelerinde yaptığımız işlemlere göre hangi konulara ilgili olduğumuz analiz ediliyor ve bize bu alanlarda reklamlar gösteriliyor, bir diğer neden internet üzerinde kullanım alışkanlıklarımız kontrol edilerek yeni özellikler geliştiriliyor.Sponsor Bağlantı

Project Spartan Nedir
« : 08 Ağustos 2015, 23:15:39 »

Etiketler: