Son İletiler

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 10
1
rüyamda negredo içerde bi maçta birine 2 tane sallıyodu :D
2
Yorumcular da ufaktan görmeye başladılar bunu önce Önder özen dile getirdi dün de Erman Muslera Tahtını Fabriye kapatıyor dedi :tabe:
Bunu ilk ben dile getirdim :bandit: alkışları Öndere vermem :D
3
Sözlükte savunanlar var, argümanları 3 senedir formsuzmuş. Biri de çıkıp "Formsuzluk sene katsayısı ile ölçülür mü?, 3 sene formsuz olunur mu?" demiyor
Adamın defoları ortaya çıktı 3 senedir. Nasıl bir PR ekibi varsa göze de batmıyor, çok ilginç 

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben üç senedir dillendiriyorum daha öncede söyledim iyi kaleci değil sadece
çizgide iyi diye bir kalecinin çizgide iyi olmasi onu iyi kaleci yapmıyor. her sene 40 gol yiyor bu kaleci
gs nin şampiyon olması tek çok gol atmasına bağlı havadan geldiğinden beri her topu yiyordu
dediğin gibi öyle pr yaptıki gs lobisi forvetler ligde karşı karşıya kalınca eli ayağı titredi hep iki sezondur
kaliteli forvetler gelince artık bu algılar işe yaramıyor gelen giden yapıştırıyor. zaten hep söylüyorum
bu adamın avrupada kurtardığı bir maç yok neresi iyi kaleci ligdede 40 ar yer durur ama büyük kaleci oldu
ben bunu söyledikçe millet benimle dalga geçiyordu. Fabri geldide aslında insanlar kaleci ne demek gördüler
günümüz futbolunda kaleci oyuna katılacak fabri biz farkında olmadan o kadar çok topu daha tehlike olmadan
kesiyorki muslera kesmiyor bunları çizgide kurtarırsa woowww oluyor kurtaramadıklarıda 40 gol olarak
geri dönüyor işde çok kurtarmasının tek nedeni aslında pozisyonları önlememesi yoksa fabride çizgide
musleradan kötü değil onunda refleksleri çok iyi hızlı haraket ediyor. Kimse farkında değil ama şu anda şl de
32 takım içersinde iyi kaleciler katagorisine giriyor fabri iki senedir oynanan her avrupa maçında rakip
hocaların övgüsünü aldı. Bunlar boşa değil.
5
Öncesinde parça-parça yazdığım ve özellikle üzerinde durdurduğum Monaco maçının 6.dakikasındaki transition ve sonrası:

Geçiş hücumu sırasında Tolgay ve Adriano birbirlerinin pozisyonlarını oynuyorlar. Pozisyon finalini sonlandıracak Gönül, kutuda stoper pozisyonunda. Adriano iç gibi false back rolünde sırtı dönük pozisyonda oyunu çabucak kenara açıyor. Oğuzhan ise yine hızlı bir şekilde topu kanala merkezdeki Babel'e gönderiyor. Rakibi sol kenara çeken ve Quaresma'yı ters kanatta 1v1 bırakan tipik bir Beşiktaş hücumu. -Hatta bu pası genelde Babel yerine Talisca verir- Quaresma ise bu kez çizgiye ve rakibe daha yakın bir yerde top alıyor ve half-space bölgesinden bindirmeye gelen Gönül'ün önüne topu aktarıyor. Merkezden Cenk ve Babel kutuya doğru beklemeden koşu atıyorlar. Cenk aldatıcı koşu ile Glik'i yanıltıp, öne doğru hareketleniyor ve koşu atacağı yeri gösteriyor. Atak doğru noktaya atılan bir yüksek orta ile son buluyor.

Sonrasında saha parselizasyonu oldukça muntazam. Yaklaşık 15 saniye önce savunmada birbirinin pozisyonlarını oynayan Adriano ve Tolgay bu kez hücumda birbirlerinin pozisyonu oynayamaya devam ediyor. Ve Oğuzhan, Adriano, Atiba, Tolgay'ın ilk topa doğru baskını izliyoruz. Geçiş hücumunun ilk pasında rakip yarı sahada tek bir Beşiktaş oyuncusu yokken yüksek orta sonrası kazanılan ikinci topta bu kez saha boşaltarak oynuyoruz. Ve bu seferde Gönül ve Quaresma birbirlerinin pozisyonlarını doğru oynuyorlar. Rakibin üçlü bir hattı var ve yerleşik durumdalar fakat buna rağmen Oğuzhan kenarda deplase iken de marke vaziyette. Çünkü mesafeler kısaldı. Ve finalde Cenk ile ikili oyun arıyor. 45 saniyelik futbolun doğrularını izlediniz. O sebeple doğru bu iken yanlışı seçmek anlamsız.

https://media.giphy.com/media/xT0xeDGBPZe78yaAbS/giphy.gif
https://media.giphy.com/media/3ohs7RLUGaVnfOSVKE/giphy.gif
https://media.giphy.com/media/3ohs7YlaawN1qMvvZS/giphy.gif

Beşiktaş'ın alışılmış hücum tercihlerindeki rakiplere göre oluşan farkı yeterince net anlatabildim umarım. Eğer burada ilk topa baskıyı yerinde yapamayıp, pozisyon/bölgesel/sayısal üstünlüğü sağlayamadan plansız bir yüksek orta açsaydınız, geçiş hücumunda planı olan rakip takım sizi cezalandırabilirdi. En iyi ihtimalle topu geri kazanabilmek için yüksek efor sarf edip, git-gelli oynamak zorunda kalabilirdiniz. -Aynı maçın son bölümündeki korner sonrasındaki kontra pozisyonu gibi- Sonrasında ise topun kıymetini bilmeden atak sonlandırdığınız için koşu mesafeleri ile övünebilirdiniz. Bu maçta diğer üç karşılaşmadaki gibi karbon kağıdı golün bir benzerini atamadık. Fakat bütün pozisyon oyunlarını doğru oynadık. Ve karbon kağıdı gollerdeki gibi final pozisyonundaki yüksek ortayı doğru tercihler ile yaptık.
6
Porto maçına bağlı her şey, yenilmezsek iş bitecek ve tamamen lige konsantrasyonla 5te 5 düşünebiliriz. Aksi halde leipzig bizim dengemizi çok bozacaktır.
Basladigi gibi bitsin hic ugrasmayalim
7
ooo porto maçına sevdiğimiz hakemi vermişler lahoz :D

8
TS maçındaki ilk goldeki pozisyondan daha fazla denemek lazım. Her zaman aksiyon bölgesinde bu kadar geniş alan bulamayabilirsiniz. Fakat Talisca'nın bu dribbling ve şut becerisi varken Negredo, Cenk veya Babel'i istasyon olarak kullanıp, bu pozisyonu güçlü bir hücum pratiği haline getirebilirsiniz.

Son maçtaki penaltı pozisyonunda bu kez savunma arkasına koşu atarak Negredo'yu istasyon olarak kullandı. Daha fazla denemek lazım.
9


Hep söylüyorum Başakşehir GS'den büyük tehdit.. Sonraki lig maçımız Malatya deplasmanı haftaya cumartesi öğlen 16:30'da.. Akşamında GS evinde Alanya'yla oynuyor.. Kolay maç olmaz.. Başakşehir de Pazartesi akşamı Kayseri deplasmanında.. O da kolay olmaz.. Yani artık kalan 5 maçı da almamız lazım.  :ok:

Bana kalırsa deplasman maçları bizim açımızdan daha kolay geçecek. Kendi evimizde rakipler anti futbolun, otobüs çekmenin, çanakkale geçilmezin en güzel örneklerini sergiliyorlar. Yine rakipler kendi evlerinde hiç değilse biraz daha açık oynayacaklardır. Kendi evimizde GS maçından hiç şüphem yok adamlar defans yapmayı beceremiyor ve kapanmayacaklardır. Neredeyse her gelen orta gol. Biz de zaten bol bol orta açıyoruz.  :lol:
Porto maçına bağlı her şey, yenilmezsek iş bitecek ve tamamen lige konsantrasyonla 5te 5 düşünebiliriz. Aksi halde leipzig bizim dengemizi çok bozacaktır.
10
talep et burdan bir çok arkadaş öğrenci arkadaşlara devrediyor kombinelerini
bazen gidecek adam bulamıyoruz. :bandit:
O zaman porto maçına gitmeyecek abilerim, bu kardeşinizi göndermek isterseniz bana ulaşabilirsiniz :help: :)
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 10