Son İletiler

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 10
1Skor : Beşiktaş - Akhisarspor
Tarih : --.08.2018
Saat : --:--
Stadyum : Vodafone Park
Hakem : ---
Yayın : Bein Sports
2

Serbest Çağrışım.

Beşiktaş'ın savunma organizasyonu 3 senedir kötü. Şenol hoca savunma organizasyonunu iyileştirmeye çalışmak yerine takımı öne atıp arkaya atlayıp zıplayan stoperler koyarak işi kotarmaya çalışıyor. İstediğimiz kadar eleştirelim, bu değişmeyecek. Oyüzden nabza göre şerbet'e devam... Bize yine atlayıp zıplayan stoper lazım. Yapacak birşey yok. Hoca bu, ihtiyaç bu.
3
Bu Hırvatlar 4m nüfus ile ne yapıyor?

futbolda, basketbolda, voleybolda, su topunda, teniste her yerde varlar.
nasıl bir sporcu eğitim sistemleri var incelemek lazım.
Egitim sistemi profesyonel yapilar icin cok onemli tabi ama biraz da kultur gibi geliyor bana. Tanidigim butun ex-yugoslavyalilar en az 1 spor daliyla aktif olarak ilgileniyor ve bunlar orta yas grubunda olmasina ragmen hala fit olan ve rekabetci sporlara devam eden insanlar. Tabi genetik faktor, mesela boylu olmalari, genel anlamda vucut yapisi da rekabette yardimci bir faktor. Biz 80 milyondan adam gibi pivot forvet/stoper vs cikartamazken adamlar 2-3 alternatifle gidiyor.


 
4
Bu Hırvatlar 4m nüfus ile ne yapıyor?

futbolda, basketbolda, voleybolda, su topunda, teniste her yerde varlar.
nasıl bir sporcu eğitim sistemleri var incelemek lazım.
5
Neymara bidon diyebilir miyiz kisaca
üste 15 versinler vida ile takas edelim.
7
FIFA, Dünya Kupası'nda mücadele eden futbolcularımız ve gösterdikleri başarılar için kulübümüze yaklaşık 670 bin $ ödeme yapacak.

💸 3,2 milyon ₺.
8
Alıntı yapılan: atalay
İtalya için tarihsel sömürgecilik gibi endüstriyel sporda da geç kaldı diyorsak, Portekiz için de Gemici Henrique’den bu yana denizci kaşifleri ile sahip olduğu sömürge ülkeler ve bugün dilini muhafaza edebildiği koloniler önemli. İtalya-Arjantin arasındaki ilişki -İtalya'daki feodalitenin yıkılışı ve Arjantin’deki darbeler sonrası alınan karşılıklı göçler- bile bir ligin oyuncu havuzunu ve çehresini değiştirebiliyor. O sebeple; lisan, kültürel güç, sosyoloji ve siyasi tarih, demografi, sermaye önemli. Keza o demografi içersindeki gen havuzu. Altyapıda ekol olan Hollanda bu tarihsel süreçte eski koloni gücünü yitirmese belki onlarda popülasyonu daha zengin tutabilirlerdi. -Özellikle Güney ve Orta Afrika- Onlar da Surinam'dan besleniyorlar. Belçika'nın yükselişinde metodoloji ve doğru eğiticiler kadar tarihsel sömürgeciligin de katkısı var.

Eğitim kalitesi şüphesiz temel nokta. Ardından plan ve proje ile gelen organizasyon çok değerli. Fakat birini diğerinden ayıran en temelde fizik ve atletik kaliteye dair motorik beceriler var ki işte bu sosyo-kültürel ve tarihi bir mesele. Harika jenerasyona sahip alttan akın akın oyuncu yetiştiren Fransa'nın kadrosunda 14 tane Afrika kökenli oyuncu var. Diğer finalist Hırvatistan ise yine bu başarıyı temelde doğru eğitim kadar gen havuzu ve spor disiplinindeki gelişimine borçlu. Hollanda Altın Çağı'ndan sadece Surinam kaldı.
9
Bu da fox sport 11 i..Yine vida var..
10
Negredoya ne diyeceğiz o zaman?
Basyapit
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 10