Son İletiler

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 10
1
+Bazen rakip takımdaki oyunculara öykünülüyor. Fakat oyuncu o ekipte, çehresindekiler ile ve o oyunda değerli. Takım bir tarafa oyuncu ligin dinamiklerine göre de işler. Mesela EPL gibi yüksek tempo ve sürekli geçiş oyunu oynanan bir ligin orta sıralarındaki ekiplerin orta saha oyuncularına bakın. Özellikle defansif karakterli orta sahalara. Fizik kalite, çata çat oyun, tempo ve atletizm vardır. Hatta bazısının patlayıcı gücü de yüksektir. Ama oyun kurgusu zayıftır. Oranın ihtiyacı bu. 10-20 bazen daha fazla verirler. Senin oyununa gelse burun kıvırabilirsin. Hatta kreatif olmamakla tabirim ile alan ve zamanı kullanamamakla eleştirirsin. Zaten ihtiyacınız buysa Ligue 1 ve 2'de bilemedin Belçika Jupiler'de bu profilden sürüyle var. Oyunun ihtiyacı var ise bulabilirsiniz.
3
hadi trabzon.

Trabzonu mu destekliyoruz?
4
oooooooooo ismail köybaşı ismail köybaşı fenere ... başı :D

unutma unutturma :D  :evillol:
5
Asset oyuncu diye tanımladığım oyuncular, atletizmi ve motorik becerileri ile fark yarattılar. Fakat bu isimlere kendi kulüpleri takımlarında pozisyon açmıyorlar. Çünkü kurguları eksik. Oyunu yeterince bilmiyorlar. Hep diyorum ya yarıştıklarının gözden çıkardıkları ile yarışıyorsun.

Hatta çeyrek finalde Bayern'e duble yapan oyuncuya da yer açmıyorlar. Bu maçın rövanşındaki 2012 yılı *Atletico maçıvari oyunundan. Sonrası. 5 yıl sonra ligde şampiyon oluyorlar, CL'de bize iki maçta belli bölümler dışında oyunu kaybediyorlar yine de bir benzeri başarının finaliste elendikleri için kıyısında kalıyorlar. Muhtemelen bu sezon yine orada olacaklar. Fark. O pozisyonda klasik makyajlayıp satabilecek bir-iki oyuncuya yer açmaları.
6
Eldeki oyuncularla oyun başlangıcı açısından en makulü bence geçiş oyunu bu ayıp bir şey değilki Gs bu oyunu oynayarak şampiyon oldu şu anda da bunu oynuyor. Oyunun devamında pas oyununa dönmek daha mantıklı görünüyor hem bunun şöyle bir avantajı var, orta saha kısmen hem pas hem geçiş oyununa uygun olduğu için bir oyundan diğerine geçerken değişiklik haklarımızın 3 tanesinden en az 2 sini ön taraftan yapmak hakkımız da oluyor hatta oğuzhan 26 medel 31 tolgay 27 adem 26 yaşında olduğu için 90 dakikayı tamamlarlar gibime geliyor o yüzden bazı maçlarda orta sahadan hiç oyuncu çıkarmayarak sadece öndeki forvetler oyunun gidişatına göre değiştirerek dinamizm ve atletizm üstte tutabiliriz. Yani değişiklikler Larin Töre Q7 Babel Lens Güven Love arasında gidip gelebilir çünkü orta sahanın yaş ortalaması düşük. Aslında sorunun tam çözümü bize hem atiba hem de medel hem de adriano birleşimi bir oyuncu gerek. Orta sahada oyuncuların hiçbiri tam değil hep bir eksikliği var. Hepsi birbirine kapatmaya çalıştıkca bu sefer mesafeler açılıyor takım boyu uzuyor
7
+Bursa-Başakşehir maçı sonrası Avcı, rakibin yaş ortalaması bizden düşük daha fazla koşuyorlar-sprint atıyorlar, diyor. Biri ligin en genç diğeri ise en yaşlısı. Ve atletik kapasiteleri de yüksek değil. O yüzden kendi personeli ile pas-iade oyunundan başka bir şeyi oynayamıyor. Topun kıymetini bilemedikleri ya da doğru yerleşemedikleri her an geri dönüşlerde sıkıntı yaşıyorlar. Bursa'nın git-gelli oyunu da doğru değil. Çünkü zaten saha geometrisi problemli ekip bir süre sonra bırakmadığı boşluklar vermeye başlıyor.
8
Analizleriniz çok güzel,isabetli görüşleriniz var

Ancak kısa dönemde örnegin Fenerbahçe maçına Mevkide mevkinin yedeği oynar zihniyetiyle takım kuran Şenol Hoca

Necip ve Quaresma ile çıkacak.

çözümsüzlük burada

Saygılar
9
+Atletizmin bu kadar problemli olduğu yerde düzenli yüksek tempo istiyorsun. Olmaz. O sebeple eldeki personeli doğru oyun seçimleri ve oyun seçimlerine uygun doğru oyun bölümlerinde kullanmak gerekiyor. İlk düdükten son düdüğe gireni-çıkanı ile aynı oyun olmaz.
10
fenerin takim olma yolunda daha çok zamani var acikcasi 4 tane yemeleri moral ve kendine guven acisindan cok iyi oldu.. elbette pazartesi gunu avrupa macindaki kadroyla cikmayacaklar ama kadro kalitesi olarak gerimizdeler.

bizim tarafa gelince; biz de henuz oturmus bir takim degiliz fakat oyun anlaminda daha iyiyiz. quaresmasiz Beşiktaş persembe gunku oyunuyla herkesi heyecanlandirdi ve umutlandirdi. kale ve savunma anlaminda sikinti cekecegimizi sanmiyorum. orta saha etkinligini de ljajic oguzhana birakip bu ikilinin ozellikle oguzhanin 10 uzerinden 8 oynamasini umacagiz. lens babel isi goturur rahatlikla. Şenol Hoca forvete larini dusunecektir saniyorum. rakibin oyunu germesinden ve taraftarin korner tac ve aut atislarinda sahaya atabilecegi maddeler veya oyunu germesinden etkilenmezsek -özellikle Şenol Hocam gerilmezse- kazanmamiz icin sebep yok. Hakemlik bir sey olmayacak sekilde oyna kazan Beşiktaşım...

Quaresma oynamamalı tek korkum o.

Hakem zaten bi eli cebinde olucak.
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 10