İletileri Göster - Orhan_

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Orhan_

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 ... 104
51
Pivot santrafor istiyorum diye tutturan Hocaydı. Aboubakar sistemime uymuyor ama gelsin takımda yeri var diyen Hocaydı. Hoca hangi tipte futbolcunun kendi sistemine en iyi uyacağını dahi tam bilmiyor. Talisca'yı yardımcı forvet gibi kullanıp merkezi iyice oyundan koparan Hoca.Şartlar Talisca'yı yardımcı forvet olmaya zorlamadı, Hoca'nın kafasındaki plan zaten buydu. 10 numara oynamaya başlayınca eksikleri görünür oldu.Orta açma üzerine oyunumuzu temellendiren de Quaresma değil Hoca. Quaresma ben sürekli orta açacağım buna göre sistemini kuracaksın demedi, Hoca sistemini orta açmak üzerine kurdu. İnanmayan varsa çok sayıda orta açtığımız maçlarda gelen her puan kaybından sonra Hoca'nın demeçlerine baksın. Oyunculara gelene kadar sorgulanacak çok kişi var.

Sivas maçındaki oyun diğer deplasmanlarımıza oranla daha düzgündü özellikle maçın ilk yarısı. Orta açmak bir seçenektir; doğru kullanırsan sonuç getirir ama oyununu hep orta açmak üzerine temellendiremezsin, hele hele de kenardan ve/veya gelişigüzel ortalar üzerinden. Kazandığımız penaltı dahil merkezden yarattığımız nadir fırsatlar daha tehlikeliydi. Merkezi yok sayıyorsun ama merkez sana gerekli mesajı veriyor.

Sorun da çözüm de hocada.  Ben artık farklı bir şeyler denemesini bekler hale geldim. Farklı dağılsın takım. Mesafeleri iyice açsın, 6 orta saha ile oynasın, forvetsiz oynasın, 3lü defans ile oynasın, kalecisiz çıksın, kornerleri Fabri kullansın, sallıyorum. Bir arayış içinde olduğunu göstersin. Geçen sene Quaresma'nın cezalı olduğu bir maçta 4lü orta saha ile oynamıştı. Takım ilk defa doğru düzgün "takım" gibi bir şekle bürünmüştü. Sonraki hafta anında terketti ve kendi kusursuz planına geri döndü.

Bizim bölüm bölüm bile olsa, okuyup ders alabileceğimiz veriler var nasıl oynayabileceğimiz ile ilgili. Aslında bir akıl koyamıyorsa bile olana bakıp taklit etmesi bile olabilir. Ama işe yarasa bile çok hızlı terk ediyor ve ezberlerine dönüyor. Maç sonu açıklamaları bile ezber oldu artık.

52
Bu kadroyla zaten zor Kafa olarak Ligde değiller kafa kim bilir nerde ?
Ligin ilk yarısının son maçı kazanıp devreye moralli girmen gerekirken gs nin önüne geçmen gerekirken kaybedip rakiplerin iştahını kabartıyorsun ve bunların sorumlusu bu transferleri yapan yönetim dir

Bu söylediğin doğru olsa Avrupa'daki ilerleyişimizi açıklayamaz hale geliriz. Yapılan transferleri beğenmeyip yönetimi sorumlu tutmak abesle iştigal. Elinde bu lig için oldukça fazla bir kadro var ve dünya da sadece tek bir oyun anlayışı yok. Öyle bir söylüyorsunuz ki sanki kabızlardan oluşan bir takım var ve hoca ne yapsına geliyor olay. Doğru değil bu.

53
Şenol Güneş bu oyun anlayışından vazgeçmez. Geçen seneden beridir yapmaya çalıştığı şey bu. İşte bir oyuncunun özellikleri hocanın planındaki hataları kapatıyorsa ve sonuç alıyorsa, iyi zannediyoruz (geçen haftaki Medel performansı). Sonra burada oyuncu falan gömüyoruz. Bizim işimiz de zor.

Ancak her şeyin ötesinde, Quaresma sınırları öyle bir aşıyor ki, ne desen boş. Kimle tartışsan bomboş. Öyle bir hale getirildi ki takım, o olmazsa ne Cl'de fotoğrafı paylaşılacak bir yüzümüz kalacak, ne orta açabilen adamımız kalacak ne çalım atan oyuncumuz kalacak vs. vs. Tüm problemlerin dışında ayrı bir problem olarak varlığını sürdürüyor. Şenol Güneş de bu durumu besliyor.

54
Bu biraz haksızlık olmamış mı?

Babel'in ilk golünün yarısı Adriano'nun... Quaresma çok etkili bir orta çıkardı, savunmadan sekti, Adriano'nun önüne düştü. Adriano da müthiş bir orta yaptı, daha doğrusu 'gol pası' verdi. Babel'e dokunmak kaldı...

Babel'in ikinci golünde Quaresma'nın ortası mükemmeldi. Öldürücü bir orta... Şiddetiyle, yönüyle, falsosuyla, kusursuzdu. Babel'in vurmasına bile gerek kalmadı, durdu, göğsüyle gol attı.

Babel'in becerisi olan gol, üçüncü gol, ki onda da içerde Negredo bomboştu. O şut kaleciden dönebilirdi, direkten dönebilirdi, auta gidebilirdi, Negredo tercihi daha garanti olurdu. Ama çok iyi vurdu, 'kişisel becerisiyle' golü kazandırdı.

Eleştirelim ama, haksızlık etme noktasına da gelmeyelim yahu...

Quaresma 69 dakika oyunda kaldı;

3 yüzde yüz gollük ortası (Ofsayt gerekçesiyle sayılmayan gol, Negredo'nun kale sahasından kaçırdığı kafa, Atiba'nın kaçırdığı kafa),
1'i direkten dönen 2 isabetli ve gollük şutu,
1 de asisti var.

Daha ne yapsın bu adam?

(Ha bir de... Lens oyuna girdikten sonra sağdan topu sürerek içeri girdi, çok müsait bir pozisyonda bir orta yaptı... Bilmem hatırlıyor musunuz? Topu sabaha karşı Kaz Dağı'nda buldular...)

Quaresma'yı dün yaptığı tutan ortaların kalitesi ile savunmayın bence. Çünkü sen 3 tane doğru işini yazdığın vakit yapamadığı, beceremediği yüzlercesini karşısına yazmaya insan üşeniyor. O kadar çok ki, sadece yaptığı ortaların kalitesizliği falan da değil, top ayağına geldiğinde yaptığı tercihler. Oyun aklı sıfır adamda.

55
...Ben quaresmanin bir kere akillica oyun oynadigini gormedim...

Oyun aklı sıfırın altında seyrediyor :D. Öyle bir şey yok. Hiç olmadı. Hiç olmayacak. Rabonalar, trivelalar ve artistik top kontrolleri sevenleri için yeterli olacaktır. Gerisi orta sahanın ya da ceza sahasında olmayanların suçu.

56
bir haftalık değil bu durumu bir çok insan ne zamandan beri söylüyor bu takım gol atamıyor
nedenlerinide doğru şekilde koyuyordu. Ama hoca ısrarla hatasını tekrarlıyordu. bu sadece bu maçta değil gs maçındada gösterdi
kendini herkes osmanlıyı küçümsüyorda gs maçınıda bu şekilde oynadık porto maçı var bu şekilde dikine oynadığında rakip kim olursa olsun baskı kuruyorsun. Bizim çok kaliteli ayaklarımız var baskıyı kurarsan netice alırsın.
burda aslında en büyük faktör medelin oyunu. bir oyuncu bile dikine oynadığında neler olduğunu defalarca gördük.
medel orta sahaya her geçtiğinde takımın oyununda fark yarattı.

1 haftalık derken biraz abartmışım. Aslında 1 maçlık olacak o.

57
1 haftalık skorla herkes kendini haklı çıkardı. Oyuncu satanlar bile oldu. Satılsın, satılmasına karşı değilim de 1 haftalık sonuç yahu :D. Şaka gibi.


58
Takım orta aç gol attan başka bir hücum girişimini düşünemez hale geldi ama 1 maç işe yaradı diye tuhaf bir şekilde savunucuları ortaya çıktı. Bir adam o kadar opsiyonu sadece orta açmak için öldürüyorsa, maç özelinde düşünmeden, oturup neyi tartışıyoruz ki biz? Bugün olanın haricinde tam tersi başarısız onlarca, yüzlerce örnek var. O zaman anlatın bunun mantığını. Şimdi değil. Ayrıca 90ları bitireli 20 sene olacak. Referansı hala oralardan almak çok mantıklı bir şey.

59
Quaresma o penaltıyı atsa, Akhisar maçı bundan farksız olurdu.

Kaçan 1 penaltı o maçın hikayesini yazıyorsa bir durup düşünmek lazım.

60
66'da 64 pas başarısı ve neredeyse boş ve anlamsız pası yok. Bu kadar değerli bir adamı bu kadar hafta kenarda oturtmanın hiçbir anlamı yok.

61
Medel ne güzel oynadı yahu.

62
Cenk'in attığı gole ne demeli.. O nasıl bir vuruş.

63
Fabri'nin konsantrasyonu çok önemli.

64
Lens Negredooooo oh be..... Hakediyordu bu golü...

65
Bu değişiklik bir daha tersine dönmemek üzere olur inşallah.

66
Ah be Negredo.. Yazaydın şunu ne güzel olacaktı...

67
Babel hattrick :D... Bu adam da kanat oyuncusu :D..

68
Medel, ilk yarıda -dördü tekte olmak üzere- dikine oynadığı paslarda altı tane direkt hücum fırsatı yarattı.

+2 rakibe sarı kart.

+tek pasla kaç oyuncuyu düşürüp takımı hızlı atağa çıkarttı.

Kestiği ve topladığı topları da es geçmemek gerekir.

69
Medel, seni bugüne kadar oynatmayanlar utansın.

70
q7 dk 20 5 tane orta açtı maçı 20-25 ortayla bitirir yine bi tanesi gol olursa 1 asist.  zekam almıyor hala bu q7 ısrarını

5 mi :D? En az 10 tane...

71
Medel'i sen nasıl oynatmazsın bu kadar haftadır Şenol Güneş?



72
Bu Medel'i nasıl oynatmazsın sen o kadar süre yahu? Nasıl yahu nasıl?

73
Maç başladı.. Attığımız gol yediğimiz ofsayt olsun...

74
Şenol Güneş'in fantezi dünyası: Quaresma Fetişi

Quaresmanın futbol aklı: Çalım at, orta aç (sonsuz loop şeklinde iç ses olarak yankılanıyor bu)

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 ... 104