İletileri Göster - Orhan_

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Orhan_

Sayfa: 1 ... 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105
2501
Arşiv / Ynt: Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu
« : 16 Mayıs 2015, 23:50:36 »
Bir de anlayaydık  :D

Çok kötü dostum. Elinden geleni yaptın. Kaleci ve Stancu utanmalı.

2502
Arşiv / Ynt: Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu
« : 16 Mayıs 2015, 22:16:55 »
Şu kurguyu izledikten sonra Bilic istifa etse ne olacak. Başka türlü çözümlemeler olmalı. Başka şeyler olmalı. Taraftardan yönetime bir dil kullanılmalı, şerefli 2.lik 3.lük ya da sevinmek için sevmedik ki söylemleri geride bırakılıp artık bu adaletsizliğe bir başkaldırı olmalı. Bunun için ciddi güçlü bir yönetim, ciddi güçlü bir takım, ciddi dayanışma içinde bir taraftar birlikteliği olmalı. Adalet bitti, anarşi başlasın. Şu meymenetsiz sansar büyükbaşın sıfatını görmek istemiyorum. Tümer'e ayakkabılarını yedirmek istiyorum. Uydurmuşlar bir piero sistemi, artık istediklerinin ötesinde manipüle ediyorlar her şeyi. Bu ne yahu. Şu şeref yoksunu takımların tarihinden başka bir şey kalmayacak futbolda. Buna biz bir dur demeye başlarsak arkamızdan sürükleyeceğimiz onlarca başka takım taraftarları olacaktır. Her şeye örgütlenebilen Çarşı neden bu duruma karşı bu kadar pasif kalabiliyor anlamıyorum. Son 4 ya da 5 maçın en sonuncularını hep biz oynuyoruz. Farkındasınızdır bunun tabi (Derbi hariç). En gergin maçlara da biz çıkmış oluyoruz. Bugün Yılmaz Vural, "maç öncesinde bu fikstürü tff ye söylediğimizde ayarlamaları lig tv nin yaptığını" söyleyerek eleştirdi. Bu onlarca senedir böyle sürüp gidiyor. İstedikleri şekilde kullanıyorlar ve bizim ağzımızdan şerefli 2.likler sevinmek için sevmediklerden başka bir şey çıkmıyor. Beşiktaş 10 kırmızı, fb 4 kırmızı, gs 0 kırmızı ile ligi kapatacak. Kullandığımız penaltı sayısı bir eldeki parmak sayısından az kaç sezondur. Artık burada isyan etmenin faydası yok. Fikrim var mı? O da yok. Sadece bu duruma sebebiyet veren herkesin aşırı şerefsizlik hastalığından sürünmelerini istiyorum.

2503
Galibiyet, şampiyonluk vs değil artık mesele. Çok daha vahim bence durum. Benim jenerasyonum ya da benden büyük olanlar Beşiktaş'ın büyüklüğünü çok iyi biliyorlar ama yeni jenerasyonun bundan haberi yok. Sadece duymuşlar ama gördükleri hiç öyle değil. Alışkanlık haline gelmeye başladı artık bu. Taraftar sayımızın azlığını kabul ediyoruz. Stadımızın kapasitesinin düşük olmasını kabul ediyoruz. Düşünün, dibinde bilmem kaç katı kaçak olan bir yapı varken bize hakkımız olanı vermiyorlar. Ya da gs ye beleş stad yapılırken (çatıyı bile yapmaları gerekirken yapmıyorlar), bize kendimize yaptırabiliyorlar. Lobi olarakta güçsüz olduğumuzu kabul ediyoruz. Yıldırım Demirören gibi bir adam TFF başkanı ve Beşiktaş'ı mali anlamda dibe vurduran adamın hala tvlerde konuşmasını, Türk futbolunu yönetmesini, başındaki kurumun Beşiktaş'a verdiği zararları kabul ediyoruz. Hani adaletin bittiği yerde anarşi başlardı. Bu Beşiktaş'ın büyük taraftarının sloganı değil mi? Biz oyunu demirören istiklal caddesinde, tarihi yapıları yıkıp dana gibi avm diktiğinde, göstermediğimiz tepki ile kaybettik bana kalırsa. O zaman kurtaramadığımız Beşiktaş'ı şimdi kurtarmak daha da zor. Ama yöntemler yine oldukça pasif. Bu takım halkın takımıysa, yöneticisinin bağıramadığı yerde taraftarının sahiplenmesi gerekir. Ama biz yine medyanın gazındayız. Beşiktaş Gezi Parkından büyüktür arkadaşlar. Bunu şaka olsun diye söylemiyorum. Gün be gün ve senelerce doğrandı bu takım. O zaman neredeydik biz? Klavye başında, tribünde sövmekle meşguldük. Çünkü çok işe yarıyordu!! Şimdi de stadın büyülü değnek gibi dokunup herşeyi iyileştirmesini bekliyoruz. Her sene daha da azalan bir güven, umut var bende. Stadın etkisi en son çıkışımız bana kalırsa. Ona rağmen değişmiyorsa  birşeyler, oturup yazılan senaryoları izleriz ve azalırız yavaş yavaş. En sonunda İngiltere'nin unutulmuş büyük takımları gibi kalırız ortada. Olmaz sanmayın, çünkü senelerdir canlı canlı izliyoruz bu senaryonun adımlarını.

Konya maçına gelince. Az çok yazıyorum buralarda. Biraz karamsar bile olabilirim ama bu takım şampiyon olur da Bilic şampiyon olamaz diyorum. Yani maçın sonucunun bir değeri yok gibi artık gözümde. İnşallah en büyük yanılgıya ben uğrarım!

2504
Seneye bize iki tane çok iyi bek lazım..

Oyun sıkışırken kanatlardan bindirme gerekiyor ki oyunu açabilelim ama iki bekimiz de çizgiye girip orta açmaktan acizler.

Şu tümer zavallısının ağzına laf veren olcaya da diyecek laf yok. Oturup ağlamasınlar. Kaleci panter kesiliyormuş falanmış filanmış. O topu sokacaksın kaleye. Sen işini yap. Kaleciye ne laf atıyorsun.

2505
Fikret Orman'ın konuşacağı zaman ne zaman gelecek merakla bekliyorum. Ya da öyle bir zaman gelecek mi? Artık göre göre önümüzü tıkıyorlar ve bizimkiler ağzını dahi açmıyor. Yemişim böyle Beşiktaşlılık duruşunu. Beşiktaşlılık duruşu bu acziyeti kaldırmaz. Takıma diyecek bir şey yok artık. Aptal saptal gol yemek alışkanlık haline geldi. Rakip 10 kişi kaldığında iyice saçmalıyoruz. Lehimize çeviremiyoruz oyunu kesinlikle. Son pozisyon bizim diyoruz herifler gole gidiyor. Şampiyonluğu bize verseler bile kusura bakmayın da her maç yaptığımız gibi zorla potaya rakip sokarız biz. Bu kadroyla zor bu işler. Hakemler şeref yoksunu zaten ama hakemleri konuşmak bize fayda sağlamaz. Bizim onlara da sokmamız lazım o topu!. Ama işte... Kaldı 4 maç. Bu iki şike erbaplarını yine elimizle zenginliğe yolluycaz. Hayırlısı.

2506
Bu kadar pozisyon harcanmaz. Bu kadar kaçırılmaz arkadaş. Olmaz bu !

2507
elin takımı berabere giden maçta gol atamaz, ama vazgeçmez son dakikaya kadar kovalar galibiyet cıkarır.

bi digeri yenik girdigi devreden sonra rakibine top oynatmaz, ablukaya alır rakibini.geriden gelir alır maçı.

bizimkiler 1-0 önde başlar maça, 2si %100 5 tane pozisyondan faydalanamaz, zorla rakibini ortak eder maça. gol atamayan takıma gol attırır.

zorluyoruz bakalım nasıl yapacaz?

Oyuncu-taktik-teknik ekibinin şaheseridir bu. Ersan gol atsınlar diye topu kale önüne doğru yuvarlar. Hakem herşeyi yapar. Oyuncular izler. Adamlar da eninde sonunda atar. Hiç defans yapamıyoruz. Bu kadar basit gelmemeleri lazım kalemizin önüne kadar ama pres yapıyormuş gibi göründüğümüz dakikalarda bile rahatça geçiliyoruz. Bu nasıl bir anlayıştır artık algılarım kapandı. Bizim defans hattının ciddi revizyona ihtiyacı var arkadaş. Bunun başka bir açıklaması yok. Defansımıza adam akıllı yatırımların yapılması lazım.

2508
Biz daha gol atarız ama bu hakem bunu engellerse o mhk yı basmamız lazım. O şerefsizin yatacak yeri yok. Bilic Takımı geriye çekme. Çekme şu takımı gözünü seveyim. Adamlar ellerini kollarını sallaya sallaya pas  yapıyor arkadaş.

2509
GOL BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE 3 PUAN BEEEEEEEEEEEEE OH BEEEEEEEEE !!!!111!!1!!!1!!

2510
DEMBA BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

2511
Hayırlısıyla kazanalım inşallah. Vurduğumuz gol olsun, defanstan çıkamasınlar inşallah.

2512
Ben mi yanlış duydum yoksa spiker mi ilk maçta Konya da Beşiktaş'ı 3-0 la geçti dedi Trabzon için. Eğer yanlış duymadıysam o spikere iyi sövücem.

2513
Bilic Ömer den özrünü de diledi. Laf sokmayı geri yuttu. Hadi bakalım.

2514
öylede olacak zaten başkan bırakmaz biliçi daha öncede söyledim şampiyon olsakta olmasakta biliç vodafone arenada 1 sezon geçirecek  bu sadece benim tahminim kalp kirizine 1 sene daha devam :icool:

Ağzından yel alsın (:

2515
 BILIC. Son maçlara sensiz çıkarsak bir gazla şampiyonluğa yürürüz.

2516
Oha Cenk Oha Cenk Oha Cenk!

2517
BJKTV deki yorumcular bile Bilic için burada konuşulanları tekrar eder gibi yorum yapıyorlar. Sanırım Bilic gidici artık. İnşallah yönetimde görüyordur bunu.

2518
Üzülüyorum ya yemin ederim aglayacagim geliyor bugün fenerlilerin Beşiktaşın gs maçına kadar puan kaybetmemesi gerekiyor deyişleri, Gs'lilerin başka derbi kaldı mı diye sorularına bizimle var dedikten sonra zaten yenecegiz deyisleri zorma gidiyor arkadaş. Kimse bana stat yapılıyor para yok masalı anlatmasın. Sevinmek istiyorum ben arkadaş. Sevinmek için sevmedik diyenler uzaklastirilmali bu kulüpten. Ben başarıya aç taraftar yönetim futbolcu istiyorum. Her başarısızlıkta sevinmek için sevmedik laflarinin arkasına siginmamali artık.

Kabız futbolcu, basiretsiz yönetici, romantik taraftar olduğu sürece bu takımdan bir cacık olmaz ve bu bahanelerle geçen her sene bizi Trabzonspor sendromuna sürükler. Büyük revizyonlara ihtiyacımız var artık. Ciddi bir şekilde taraftarında bu takımın büyüklüğünü hatırlaması gerekiyor. Farkındaysanız biz de unutmaya başladık o büyüklüğü. İşin en tehlikelisi bu.

2519
Slaven Bilic: "İyi bir rakibe karşı 2 puan bıraktık. Beraberlik adil bir sonuçtu."


Adama zorla küfür ettirir bu adam bir dakika bile durması hata bu saatten sonra.

Hepsi bu değil. Diyor ki "herşeyi denedik" hem de iki kere ifade ediyor bunu. Sene başından beri denediğimiz birşey yok. Töre birşey yaparsa atıyoruz biz golü. Bu nasıl oluyor da herşeyi denemek oluyor? Kısır hale getirdi bizi beyefendi. Ya oyunu görmüyor ya da kendisini koruyor. Tercih sizin!

2520
Şimdi Bilic'i dinleyin arkadaşlar. Yine bıdı bıdı ötecek ve hiçbir şey söylemeyecek. Önümüzde 8 maç var hala. Hala durumu kurtarabilme ihtimalimiz var diyeceğim de o kadar emiyorlar ki o enerjiyi, diyemiyorum. Bilic bitirdi Beşiktaş'ı.

2521
Takımı bilmem ama Slaven Bilic şampiyonluğa oynamıyor orası kesin.

2522
Evet Bilic'i başarılı buluyordum, çünkü başarılı idi. Daha 2  hafta önce ligde liderdik ve Avrupa ligi'nde çeyrek final mücadelesi veriyorduk. Şimdi ise başarısız buluyorum, çünkü başarısız. Senin, sizin gibi ölümüne desteklediğim veya desteklemediğim için kusura bakma. Futbolu sizin kadar iyi bilmediğim için, rakamlara dizilişlere ve taktiklere bakıyorum, sonuçlara bakıyorum. Kendimce kısa veya uzun vadeli değerlendirmeler yapıyorum. Ve o sonuçlar o zaman bilic'in başarılı olduğunu gösteriyordu, şimdi ise başarısız olduğunu gösteriyor. Eee? Şİmdi ki savın "Aybaba daha iyiydi!" mi olacak?

Ama haklısın, kolayı var. Salla gitsin, Bilic başarısız, zaten başarısız olacağı garanti. En sonunda haklı çıkacağın garanti, adamın 3 attığı maçta da başarısız olduğunu yazıyosunuz, 5 attığı maçta da, kaybettiği maçtada. Ben bunun neyini ciddiye alayım? Diyoruz ki son 10 yıldaki en yüksek puanı aldı, cevap başarısız. Diyoruz ki, son 4 TD içindeki kompakt oyunu oynadı, cevap başarısız. Diziliş belli, takım belli, cevap başarısız. E takım haftalardır ya birinci ya ikinci, cevap yine başarısız. Kendi evi yok, hep deplasman, cevap başarısız. Para yok, daha yeni kuyruğu dikiyoruz, cevap başarısız. Sonra gerçekten başarısız olunca, OOIOOUUUUUVVV BILIC BAŞARISIZ. Eh, bi takımın taraftarı zaten kendi hocasının başarısızlığı için dua eder hale gelip, bi de hakaret ederse ben ne diyeyim. Aynen devam edin koçerolar. Taraftarlık size yakışır. Boşuna kafayı yemene de gerek yok. Gördüğüm kadarı ile kafayı yemeniz için herhangi bir sebebe ihtiyaç yok. Başarısız yaz gitsin, zaten millet bunu bekliyor.

Rakamlara dizilişlere taktiklere bakıp karar veriyor olsaydın 50 haftalık süreç içerisinde 2 hafta gibi devede kulak kalacak süreç içerisinde, başarılı ve çok iyi bir teknik direktör diye addettiğin bir hocayı (daha iki hafta önce), başarısız olarak görmezdin.Çünkü o istatistiki verileri altüst edecek şeyler değil bunlar. Ha Avrupadan elenmek ve liderden 1 puan geriye düşmeyi yeterli olarak görüyorsan saydırdığın adamlardan farkın ne (kendi tutarlılığın açısından söylüyorum bunu)? Söylediğinden haberin yok senin.

Ayrıca Samet Aybaba ne alaka? Ölümüne sevip sevmemek ne alaka? Futbolu bilip bilmemen ne alaka?

Salla gitsin demişsin ama arkadaşım bariz bir şekilde sallayan sensin. Ben mütemadiyen ve tutarlı bir şekilde aynı şeyi söyleyip duruyorum. Kararım hiç değişmedi. Ama sen? 2 haftada satmışsın bütün fikirlerini!! Bir de şu dua edecek olanları bir afişe etsene. Ben sadece sinir harbi yaşayan insanları görüyorum. Öyle işkembeden konuşmak basit tabi.

Olmayan şeyleri oluyormuş gibi düşünüyorsun. Sonra da buradan sallamaya başlıyorsun. Bitin artık bi bitin.

2523
Selam @kartal74 ,

Her olay kendi şartları içinde değerlendirilir. Benim sahda oynanan futbolu, Bilic'İn dünkü maç ve perşembe günkü taktiğini savunacak halime yok. Dünkü maçtan yaşananların aynısı ASY'de yaşandı, Volkan sahada GS li lincoln'ü kovaladı, Arda aynı Gökhan Töre gibi rakibini pışpışlıyordu. Nesini savunayım.

Derdim taraftar ile. Her durum, içinde bulunduğu şartlar ile değerlendirilir. MAF'lı kadromuzla ilk şampiyonlupu kazandığmız 90 yılında ilkokul 3'te idim. Pazardan aldığımız dandik, çubuklu forma benzeri bi tshirt'i giymiştim okula giderken. O dandik t-shirt şimdi gözümde o kadar büyüyor ki, keşke o zamana dönsem de yine giysem. Önlüğün önünü açıp açıp gösteriyordum diğer çocuklara. Hatırldaığım, sınıfta benim dışımda 2 Beşiktaşlı daha vardı. Ama o şartlar ile bu şartlar aynı değil.

Şu sebeple, bu sebeple, o sebeple... GS ve FB hem ekonomik açıdan, hem kulis açısından, hem marka değeri açısından, hem başarı açısından bizim fersah fersah önümüze geçti. Şu an Türkiye futbol ekonomisinin en az %70'i GS ve FB etrafında dönmektedir. Biz anca stadı yaptıktan sonra atılım yapacağız ve o zaman bakacağız nedir, ne değildir diye. MAF'lı yıllarda tüm takımların şartları birbiine benzerdi, biraz FB zengin gözükürdü ama tüm futbolcular nerede aynı parayı alır, aynı yerlerde yaşardır. O şartlarda MAF gibi bir oluşum ve o zaman dünyanın en önde sistemi olan 4-4-2 li sistemin iyi bir abaptasyonu ile rakipsiz olabiliyordun. O kadar küçük farkı, çok büyük etki ediyordu. Şimdi öyle mi?

Başta Bilic, sonra futbolcular net olarak başarısızdır. Bunu tartışmam bile. Ama ama ama... bir taraftar profili var ki, takım başarısız olsun da ben eleştireyim, ne eleştirmesi! saydırayım diye resmen akbaba gibi bekliyor. BEN BUNU KABUL ETMEM. Neymiş, zamanında Bilic kötü demişlerde dinlememişiz, şimdi haklılarmış. Bununla pişkin pişkin gurur duyuyor bi de övünüyorlar. Ya bu forumda Beşiktaş'ın antrenörüne küçük beyinli diyen Beşiktaşlı var ya!! Aklım almıyor. Bu nasıl taraftarlık, bu nasıl forma aşkı. Objektif eleştiriye evet, hakaret ve başarısızlığa övgüye hayır! Bence hiçbir Beşiktaşlı buna müsaade etmemeli.

Herkesin Beşiktaşlılık anlayışı farklıdır, ama herkesin Beşiktaşlılık anlayışı farklı demek, herkes ağzına geleni söylesin demek değildir. Kurumlar vardır, kurumların ilkeleri ve duruşları vardır, ve bunların altında taraftarlık vardır. Kimse kendi egosunu, nefsini kulübün önüne koymasın. bu konu hakkında son diyeceklerim bunlardır.

Bu da sizin saplantınız işte. Takım başarısız olunca sevinen taraftarlar varmış. Hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Bazı arkadaşlar 1 senedir, bazıları aylardır, bazıları haftalardır Bilic'in başarısızlığını konuşuyor burada. Sen daha düne kadar Bilic'i başarılı bulan, üzerine kendince analizler yapan birisiydin halbuki. Kimsenin sevindiği falan yok. Bunlar sizin paranoyanız. Senin sevindiğini sandığın adamlar kahrından delirip sıyıranlar arkadaşım. Oturup burda taraftara laf sallayıp durmayın. BILIC KORKAĞIN TEKİDİR. BILIC'IN BEYNİ YETMİYOR BU TAKIMA. BİZE DAHA ZEKİ ADAM LAZIM. BİZE DAHA CESUR ADAM LAZIM. Sen ister kabul et ister etme! Bunu istersen hakaret olarak gör istersen başka birşey olarak gör. Söylenen şeyin gerçekliğini kesinlikle değiştirmez. Ayrıca taraftarlık kurumların ilke ve duruşlarının altında olamaz!  Kafadan tanımlar uydurup üzerine yargı geliştirmeyin. Bu taraftara sallama meselesi de iyice rayından çıktı. Kendinize gelin!!!!

2524
Bilic'in bu takımda işi yok. Adamın beyni küçük bizim takıma göre. Bugün biz ne oynadık? Maç sonunda bi de fiziksel olarak iyiydik feneri etkisiz hale getirdik diyebiliyor utanmaz herif. Ulan bu takım BEŞİKTAŞ. Anlamıyor musun olm sen? Beynin mi almıyor? Biz oraya maç kazanmaya gideriz MAÇ KAZANMAYA. Plansız rastlantısal kazandığımız pozisyonları atsak bilic iyi td mi olacak? Hayır arkadaşım bu herif orta sınıf takım teknik direktörüdür. Ötesine de geçemez.

Sosa gibi takım umurunda olmayan bir adama o kadar sabredilir mi arkadaş? Ne oynadı bu adam o kadar süre? Ne oynadı da tuttun oyunda sen onu be adam. O kahrolası 70. dakikanın ne anlamı var ulan küfüryasak!!!  Neyi bekliyorsun o zaman kadar küfüryasakzekalı!

Veli süründü resmen. Hele ki bir pozisyonda afedersiniz ama trene bakar gibi bakıyordu delirdim tv başında. Koşsana olm. Sen koşmazsan zaten ne olayın kalıyor geriye? Demba ba zıplamamaya yemin etmiş. Herif bir tane kafa topu indiremiyor. Bi dinlendir bi ara şu adamı niye 90 dakika tutuyorsun. Herifler o kadar eksik verdi maçta, taraftarla oyuncular arası açıldı. Psikolojik baskınlık bizim lehimize dönmesi gerekirken korkakoğlukorkak bilic yüzünden yine onlara veriyoruz oyunu. Bu adam derhal gitmeli. Emin olun hiçbir şey kaybetmeyiz. Gitsin İngiltere'de ötsün bıdı bıdı. Bizim başımızın etini yedi yeterince.

2525
Şu takımdan fazlasını beklemekte ayıp olur aslına bakarsanız. Veliyle mi geçicektik turu? Olcayla mı? Mustafayla mı? Kerimle mi? Tolga yla mı? Cenk Gönenle mi? Ersanla mı? Angarya futbolcu o kadar çokki. En önemlisi maçı taraftar gibi izleyen Bilic'le mi? Biz o ilk maçı saçma sapan kaybettik. Bu maçı da saçma sapan kaybediyoruz. Tolga'nın da kariyeri böylece son bulur bu takımda. Taraftar harcadı herifi.

Sayfa: 1 ... 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105