İletileri Göster - Orhan_

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Orhan_

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 ... 105
151

Atiba - tolgayi Çıkart xavi - iniesta yi koy birşey değişmez.

Bu grafiğin rakip takım için olanını nereden bulabiliriz? Üst üste bindirip bakmak lazım.

152
hangi taktik ben taktik falan göremiyorum adam her aldığı topu kaleye ortalıyor ha ceza sahasında
bizim oyuncu var yok önemli değil bumu taktik sen al topu rakip ceza sahaya ortala bizden oyuncu olmasada önemli değil cinler periler atar belki. :bandit:
porto maçında o kadar rakip sahada top çevirdik sonra ne oldu quaresma boş kutuya orta yaptı
40 pas yapıyorsun sonuç ya uzaktan kaleye vurmak için yada boş kutuya orta açmak için soran olursa
barca gibi oynuyoruz bir şeyimiz barcaya benziyor doğru hatta onlardan iyiyiz şl de 32 takım içinde en az koşan 31. takım biziz 32.de
barca barca diye diye sonunda benzedik birbirimize.
Ben bu takım koşmuyor dediğimde millet tepki koyuyordu. ama eleştirmeden önce insanlar düşünmeliydi koşmak için ileri oynamak gerekiyor
biz ileri dikine oynuyamıyoruz yan paslarla 10 dakikada falan rakip sahaya geliyoruz. porto ikinci yarı 45-65 arası baskın oynamışız o sürede iki pozisyonumuz var on dakikada kaleye anca gidebildik çünkü yan paslarla

Abi ben taktik derken biraz iğneleyici yaklaştım konuya :D..

153
Yine bahaneler.. Sanki şimdiye kadar Anadolu takımları hiç kapanmıyordu da bu sene bize karşı kapanmaya başladılar.. Saçmalamış kusura bakmasın..

City zaten söylediği her şeyi 2 dakika da çöpe attı. Şenol Güneş belki de Babel'in şifreyi biliyordur :D

155
ligi 13-14 oyuncuyla oynayan birinin forma adaleti falan yoktur bunu daha öncede söyledik şl rotasyon deniyorda biz rotasyon falan yapmadıkki. insanlar sürekli kendini kandırıyor. geçen hafta hiç bir şey yapmayan quaresma oyunda tutulurken sürekli pozisyon kovalayan lens çıkartıldığı anda o forma adaleti çöpe gitti iki senedir hiç bir şey yapmayan cenkden golcü yaratmaya çalışırken forma adaletinden söz edemeyiz. 13 hafta attığı gol sayısı 5 kaçı akan oyunda kaçı penaltı bakalım birde girdiği kaçırdığı pozisyonlara bakalım tosiç bile kutuda cenkden fazla pozisyona girdi. hiç oynamamış lensinde cenkden fazla pozisyonu var

Hoca Quaresma'yı oyundan çıkaramaz. Çünkü geliştirdiği taktiğin en önemli parçası. Daha da bir şey söylemeye gerek yok. Geçen sene Benfica maçı sonrası açıklamaları ve mecburiyetten 4lü oynadığımız Bursa maçından sonraki hafta tercih ettiği kadro ile zaten öyle adaleti falan olduğunu söylemek de abesle iştigal. Kendiyle ilgili herhangi bir problem görmüyor. Ya oyuncuda problem ya da rakipte.

156
kapanan takımlara karşı en iyi şutörünü oynatmayıp kimi oynatmayı düşünüyorsun kendisine orta yuvarlağı mesken tutmuş iki adım bile atamayıp topları kaybeden oğuzhanımı. Sen önce talisca diyeceğine o bölgeye topu neden göndermiyoruzu kurcala bütün yaptığımız quaresma ile topu buluşturmak iki senedir başka oyunumuz yok

Oğuzhan 2 haftadır yok ve gol pozisyonuna dahi giremiyoruz. Bence 5 hafta daha oynamamalı. Bu anlayışla ne Talisca'dan ne Oğuzhan'dan ne de Tolgay'dan verim alamayız. O top en nihayetinde, hocanın süper taktik dehasından dolayı, kanatlara inip orta ile sonlanacaksa daha fazla oyuncu gömmenin alemi yok. Geçen sene Şenol Güneş bu kafayla giderse arkasından teneke bağlayanı çok olur demiştim... Hareketlenmeye başladı buralar. İnşallah bu saçma sevdalarından vazgeçer. Yanılabileceğini kabul eder. Takımı kapasitesinde kullanmaya başlar. Bu durumun sebebini Babel'in videosundaki rehavete bağlayanlar var ama biz 2 senedir bu saçmalığın içindeyiz. Tek maçlık bir şey kesinlikle değil.

Şaka gibi başka bir şey söyleyeyim. Geçen haftaya göre daha az orta açıyoruz bu hafta dedim ama 30 küsür orta açmışız. Takım artık kutu içine pas atmıyor. Orada Cenk olmadığı için falan değil bu. Öyle bir opsiyonumuz daha sahaya yayılırken kaybolup gidiyor. Bunu isteyen takımın teknik direktörü. Karar buysa orta sahandan ne bekliyorsun ki? Tolgay ha bire uzun çapraz toplar yolluyor. Göbekten oynama gibi ihtimali yok. Çünkü o alanlar bomboş.  Ani baskınmış adıda bu olayın,  @Onur Küçük daha iyi anlatıyor bunu.

157
kimseyi eleştirimeyiz abi yapıcak birşey yok.

Hocanın istediği oyuncular alınmadı.

Başkan da mecburen alamadı FFP'den dolayı en iyisi kimse onu almaya çalıştı.

Bizim şanssızlığımız tam 2 sene kadroyu oturttuk dedik dağılması oldu.Sosa-Gomez , Talisca-Abuobakar.

Bize karşı oynayan takımlara karşı her zaman gol yada goller atma şansımız var galibiyete yakın olan tarafız.

Fakat böyle akhisar gibi malatya gibi bizi kitleyen takımlara karşı bir çözüm üretmemiz gerekiyor.

Halbuki elimizde Burak'tan daha iyi forvetler, Volkan'dan daha iyi kanatlar, Ozan'dan daha iyi orta sahalar var. Bu uzun toplar, ortalara hapsolmuş oyun yerine daha iyi oyunlar çıkardığımızı gösteren maçlar ve bölümler de var. En azından denemek zorunda çünkü bu anlayışı hiçbir halta yaramıyor. Denemediği sürece de eleştirilecektir. Kalıplarından kurtulması lazım. 4-4-2, 4-3-3, 3-5-7, 0-0-11.. Bu takımla bir çok şeyi oynayabilirsin. Olmayanda, tutmayanda ısrarı doğal olarak eleştirilere sebep oluyor.

Kadro dağılmaları elbette çok negatif şeyler. Ama gelen giden arasındaki farklar bulunduğumuz konumu açıklayabilir mi? Ligde bizim kadrodan daha iyisi mevcut mu? Bizim taraftardan, stattan, yönetimden daha iyisi mevcut mu? Burak ve Volkan tek başlarına problemi açıklamıyor bana göre.

Bize karşı kapanan her takıma karşı büyük problemler yaşıyoruz. Çözümü de hocada. Umarım vazgeçer şu anlayışından.

158
Bu fotoğrafın sorumlusu en başta Hoca. Bu pozisyon benzerinden 90 dakika boyunca gördük. Sadece Quaresma değil Babel de aynı duruma çok kez düştü. Rakiplerimiz sınırlı hücum planlarımızın farkında ve gerekli bölgelere baskı yapıp bu sınırlı planlarımızı bozuyorlar. Sadece kanatlara değil aynı zamanda Atiba'ya da baskı yaptılar maç boyunca.

Maçı stattan izleyebiliyor musun? O top Quaresma'dayken takımın 2'ye ayrıldığını da tahmin edebilirsin. Plan bu, o ortalayacak ve biz gol atacağız. Defans hattının çizgisi de çok geride olunca aslında takımın 2'ye değil tamamen kopuk olduğunu da söyleyebilirsin. Sadece Quaresma pozisyonu değil.  Öyle boşluklar öyle kopuk alanlar oluyor ki ne orta saha ne hücum hattı oyuna katkı sunamaz şekle geliyor. Çok geniş bir alana yayılıyoruz tabi buna yayılma denirse. Yardımlaşmayı da engelliyor bu. Ne zaman yumurta kapıya geliyor hücum ileri çıkıyor mesafeler daralıyor ve biz olması gereken şekle bürünüyoruz gibi duruyor. Bunun oyuncuyla alakası yok. Hepsi birden demotive ya da performan düşüklüğü yaşıyor olamaz.

Senin en iyi adamların hangi bölgede? Hangi bölgeyi tamamen oyundan kopartan bir anlayışla hücum düşünüyorsun?

159
Bugün 30 küsür orta açmışız :D. Az orta açtığımız zaman bile bu rakamlara çıkmak acayip. Tabi rakip kaleye sadece orta açarak gidebildiğimiz gerçeği de ortada. Eleştirilere köpürenler bu konuda kimi eleştireceğimizi de söyleyiversin bari.

160
Son 5 iç saha maçımız. Hocayı kötülemek istemiyorum ama bu tablo ürkütücü.

Trabzonspor 2-2
Başakşehir 1-1
Monaco 1-1
Akhisarspor 0-0
Porto 0-0

Hoş geldin İnönü...

161
takımın en iyileriydiler, necip doksan dakikayı tamamlayabilse mutlaka golü vardı. geçen sene şampiyonlar ligi'nden elendik, "şu gruptan bile çıkamadık!" diye hocayı istifaya davet ediyorduk. bu sene "gruptan neden çıktı?" diye davetler yapılıyor.

serhat hakikaten, sen de eldivenle sevilecek kıvamı geçtin.

"kaybedenlerin ortak özelliği en büyük dileklerinin 'her zaman kazanmak' olmasıdır." bunu da ben söylüyorum; ama albert einstein'a mal ederseniz daha havalı görünür.

Bu sözü Einstein'e mal edemem kusura bakma. Belki kurtlar vadisinden bir alıntı olabilir :D.

162
15/16 sezonundaki tiki taka futboluna geçmediğimiz sürece bu takımdan ligde bir şey olmaaaz.

Gökhan Töre'nin tedavisi ne durumda acaba. Sosa da mutsuz sanırım devre arası Trabzon yoklanabilir.

Bizim Sosa'ya Gökhan'a değil daha iyi bir fikre ihtiyacımız var öncelikle.

163
Şenol Güneş: ‘İstediğimizi alamadık’
“Güzel bir saha ve seyirci vardı. Rakibin de istekli oyunu vardı. Onların 1 puanı hak ettiğini düşünüyorum. Biz 3 puan isteğini sahaya yansıtamadık. Beklediğimizi alamadık. Kötü oynadık. Beklediğimizin altında bir oyun vardı.”

Teşekkür ettim.

164
Maç sonu açıklamalarını kaçırdım. Var mı Şenol Güneş'i dinleyen?

165
Sorun keşke 1 oyuncuya indirgenecek kadar basit olsa. Oğuzhan oynasa da topu kanatlara indirmek zorunda kalacaktı diğerleri gibi çünkü takımın saha içindeki yapısı bozuk ve bozuk yapı oyuncuların seçimini sınırlandırıyor. Orta sahadaki oyuncu ile hücum oyuncuları arasında ciddi bir boşluk var. Bu boşluk oyuncuların tercihlerini, takımın hücum planlamalarını sınırlandırıyor. Oradaki oyuncu Tolgay veya Oğuzhan olmuş fark etmiyor oyuncu istemese de topu kanatlara oynamak durumunda.

Haftalardır konuştuğum şey bu benim. Bu oyun sistemi ile orta saha oyuncularından vasat bir verim bile almak zor. Rakibin kim olduğu vs önemli değil. Hani desek ki bu takım 5 sene öncesinin Barcelona'sı ve oyunu her yerde geçerli. Öyle bir durumda yok ve bu bariz bir şekilde göz önünde. Değişiklik şart oğlu şart. Ama hoca da buradaki bir kısım taraftar gibi problemi oyuncuda, oyuncularda arıyor. Oğuzhan sorusu bu yüzden önemli. Yoksa Oğuzhan'ın ya da Tolgay'ın performansı değil derdim. İkisi de kaliteli oyuncu. Ve tekrarlıyorum, bu problem bu senenin değil ilk sene oyuncu grubundan dolayı görünmeyen ama 2 senedir bariz bir şekilde ortada olan bir problem.

166
Oğuzhanla ilgili konuşurken oyunu düşünmeden yazıp çizenlerin şu 2 haftayı açıklaması lazım.

167
En acısı da Negredo'nun oyuna girdikten sonra oynadığı doğru futbolun karşılığını haftaya yedek kulübesine hapsedilerek alacağını, Talisca'nın da bu bomboş oyununun karşılığını ilk 11de çıkarak alacağını hepimizin bilmesi.

Engel olamıyoruz. Milyonlarca insan görüyor ama görmesi gereken görmedikten sonra hiçbirşey değişmiyor. Görmesi gerekene görmediklerini gösterecek bir yardımcısı da yok.

Haftaya yine aynı aptal planla oynamaya çalışıp yenilerde bir iş yapamazsa burada yazılacak şeyler belli "Hocaya o kadar laf söylediniz ama bakın haklıymış".

168
Neden bu kadar geriliyorsunuz anlamadım ? Her sene şampiyon olacağız diye bir emir mi var ya da her maç gol atabileceğimizin bir garantisi mi var ? Karşı tarafta dişli bir rakip var ve onlarda galip gelmek puan almak istiyor adamlar mücadele etti iyi defans yaptı ve amaçlarına ulaştılar. Bu maçta tek eleştirilebilecek husus duran top kazanmamıza rağmen hiç etkili kullanamıyoruz . Onun dışında değişen pek bişey yoktu.

Yapabileceğinin çok altında kaldığını bildiğin için. Bu dönemde alacağın her şampiyonluk rakiplerinle aradaki farkı uçuruma çevirmek olur. Bilic 2. senesinde 2.liği nasıl verip Gs'ye hayat verdiyse şimdi de Şenol Güneş yapıyor. Niye gerilelim ki di mi?

169
Tarihin en iyi kadrolarından birini ve geliştirdiğimiz oyun kültürünü hiç etti haftalardır yazıyoruz şimdi ortaya çıkmadık.

13 hafta oldu 13!

1 sene + 13 hafta. Bence bu durum bu senenin problemi değil sadece. Geçen sene lig kaldırdı bunu. Ama bu sene yemiyor.

170
Takım oyunundan her hafta uzaklaşıyoruz 2 senedir. Kalmadı zaten elimizde bir şey. Ya Taliscalı Quaresmalı beceriye dayalı oyun oynayıp 2 geri 1 ileri gideriz ya da takım gibi durmaya başlarız. Hocanın tercihleri göz önüne alırsak 2 geri 1 ileri gideriz biz. Tez elden kellesi alınmalı :D (lafın gelişi) yoksa bırakın şampiyonluğu bu oyun 2.liği bile alamaz. Dalga geçtiğimiz Gs'nin oyunu bile bundan çok daha iyi.

171
Şenol Güneş olmazsa sanmayın ki Cl'de gruplardan çıkamazdık ya da şampiyon olamazdık. 2 senedir takım oyununu baltalayacak her türlü tercihi yapıyor. Kısa paslardan, dikine oyundan geldiğimiz nokta inanılmaz. Bu takım çok daha fazlasına sahip. Bu rezilliğin tüm müsebbibi kenardakidir.

172
Mitrovic çok iyi oynadı ama yerine bazen Necip'i tercih ettiler.
Lens Quaresma'dan daha mı kötü?
Negredo bu kadar kısa süre alacak kadar kötü mü?
Biz bu oyunu oynayacak kadar sığ bir takım mıyız?

Bunların kararını hangi ........ veriyor?

173
İşin üzücü yanı haftaya yine aynı boku oynayacağız. Şenol Güneş 2 senedir aynı haltı yiyor. 1 haftada bir şeyler değişmez

174
Geçen maçta aynı şeyi söylemiştim içeriye topu ancak orta ile yollayabiliyoruz. Çünkü Şenol Güneş'in taktiği süper

175
Ligin 13. sırasındaki rakibe karşı pozisyon bulamıyoruz. Şaka gibi :D.

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 ... 105